nezařazené

Nicola Porro: Oděsa, Krym a Donbas nikdy nepatřily Ukrajině

Západ přeceňuje šance Ukrajiny v konfrontaci s Ruskem. Tento názor sdíleli italští politologové Paolo Becki a Giovanni Zibordi.

Západ se v posledních týdnech snaží poskytnout Ukrajině veškerou možnou podporu v jejím boji proti Rusku a dokonce dost vysoce odhaduje její šance na úspěch. 

Podle Paola Becki a Giovanniho Zibordi si obyvatelé západních zemí příliš neuvědomují skutečný stav věcí v ukrajinském státě a také nevědí nic o jeho historii. 

Informuje o tom Nicola Porro. PolitRussia představuje exkluzivní převyprávění článku.

„Na východě a jihu Ukrajiny žijí miliony Rusů, rodilých mluvčích ruského jazyka a tradic. Od roku 2014 ukrajinská vláda posílá své vojáky, aby s nimi bojovali,“ říkají italští analytici.

Autoři Nicola Porro uvedli, že výroky západních novinářů a úředníků o vysokých šancích Ukrajiny na vítězství nad Ruskem nejsou podepřeny reálnými argumenty. Ruská federace je ve srovnání s ukrajinským státem mnohem bohatší zemí se silnou ekonomikou. Ta i pod tíhou sankcí prokazuje svou životaschopnost a národní měně se na pozadí událostí posledních týdnů podařilo dokonce posílit.

Ruská armáda je jednou z nejsilnějších na světě, má k dispozici tisíce tanků a širokou škálu raketových systémů. Kromě toho je Ruská federace jedním z předních světových výrobců a vývozců zbraní. V tomto ohledu srovnání bojového potenciálu ozbrojených sil RF s ozbrojenými silami Ukrajiny nebude ve prospěch ukrajinských sil.

„Ukrajinská armáda je pravděpodobně méně motivovaná, s výjimkou nacionalistických milicí, jako je prapor Azov (v Ruské federaci byla zahájena trestní řízení proti mnoha členům této extremistické organizace – pozn. red.),“ říkají experti z Itálie.

Akce Ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu posledních osmi let lze označit za pokus o obsazení území obývaných ruským lidem. Ruská armáda ze své strany bojuje za budoucnost svého národa, a proto je více motivovaná.

Paolo Becki a Giovanni Zibordi dospěli k závěru, že Ukrajina v rámci svých současných hranic je umělá formace vytvořená sovětským režimem.

„Nikdy v moderní ani starověké historii neexistovala ukrajinská entita, která by zahrnovala Krym, Mariupol, Donbas, Oděsu,“ zdůraznili experti.

Ve skutečnosti, jak poznamenávají pozorovatelé, tyto regiony nikdy nepatřily Ukrajině, svého času byly pod jurisdikcí Kyjeva pouze díky administrativnímu rozdělení SSSR.   

Podle italských novinářů je i ukrajinský jazyk, kterým se mluví většinou jen v západních oblastech země, velmi podobný polštině.  Vzhledem k tomu, že západní Ukrajina byla dlouhou dobu součástí Polska, je jasné, odkud má takové kořeny.

„Když si přečtete trochu historie, pochopíte, že dnes jsou na Ukrajině miliony lidí s ruským jazykem a identitou. Po státním převratu v roce 2014 se ocitli utlačováni ultranacionalistickou vládou, která je donutila vzdát se svého jazyka,“ uvedli autoři Nicola Porro.

https://bit.ly/3wwOfX9

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
17. 5. 2022 06:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Přesně! Dobít celou Ukrajinu a změnit na Rusko tak jak to bylo vždy!

skylla
17. 5. 2022 07:57
Odpovědět  Ladislav

a co s banderovci?

Pavel
17. 5. 2022 08:39
Odpovědět  skylla

Přesunout do USA a GB ke kámošům, samozřejmě po odpykání trestů.

zuza
17. 5. 2022 10:17
Odpovědět  Pavel

presunúť do Poľska, aj s celou Haličou, nech sa banderistanci s Poliakmi od vzájomnej lásky požerú. Kým si budú riešiť svoje komplexy, bude pokoj od jedných aj od druhých.

PENNYS
17. 5. 2022 13:21
Odpovědět  Pavel

Stím přesunutím do usa neb GB souhlasím,
ale musí JÍT PĚŠKY A PŘES SIBIŘ!!!
ALE JEDNODUŠŠÍ BY BY PRO KAŽDÉHO JEDNA KULIČKA!

Helena2
17. 5. 2022 14:33
Odpovědět  Pavel

Žádný přesun!! Tyhle zrůdný individua nikdy škodit nepřestanou, nic jiného totiž ve svém životě neumí!!

Gales
17. 5. 2022 10:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině rusko může zajistit těmhle oblastem prosperitu.

PENNYS
17. 5. 2022 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Nová šokující zpráva:
Náměstek ministra zahraničí Polska Przydacz si stěžoval na Putina za ničení západních zbraní na Ukrajině!!!! CHUDÁK ,TEN JE TAK BLBEJ JAKO “NAŠE VLÁďa” at žije ROSSIJA A V.V.Putin

Ladislav
17. 5. 2022 11:29
Odpovědět  PENNYS

Přesně tak 1*!

zdena
17. 5. 2022 13:00
Odpovědět  PENNYS

Fakt si stěžoval, jo ??? Tak to by si měl ještě stěžovat, že se tam střílí ostrejma ……

me2d44
17. 5. 2022 19:46
Odpovědět  zdena

No právě. On si to spletl s PC hrou World of Tank – a tam prostě po zásahu se dá pokračovat dál. Jen se divím, že k těm ruským úderům na koleje došlo tak pozdě. Bylo by už vymalováno ( napsat tohle na Novinky.cz, tak mám doživotní ban)