nezařazené

Nic zvláštního. Jen nástěnka v ukrajinské škole

Nic zvláštního. Jen nástěnka v ukrajinské škole.

Řekni učiteli!

– Pokud máš příbuzné v Rusku

– Pokud tvoji rodiče komunikují rusky

– Pokud tvoji rodiče sledují ruskou televizi

– Pokud tvoji rodiče mluví špatně o Vladimíru Zelenském.

sdílet na

58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
15. 9. 2022 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Důležité:
V případě rozsáhlého výpadku proudu už nic nefunguje. Jako první by selhal internet, pevné telefonní a topné systémy, těsně následované mobilní komunikací a digitálním rádiem. Čerpacím stanicím by došel benzin, selhaly elektronické peníze a platební systémy, jídlo by se už nedalo chladit. Kliniky, pečovatelská zařízení a dodavatelé vody a společnosti zabývající se likvidací odpadu závisí na svém příslušném vybavení, aby přežily výpadek proudu. Rossel jasně řekl, že okres nemůže zajistit dodávku elektřiny. Stejně jako Landsberg radil občanům, aby se zásobili potravinami a pitnou vodou na 14 dní.
Okres zajistí, aby správa a civilní ochrana fungovaly tak, aby bylo možné koordinovat mimořádnou pomoc. K tomu musí „zabezpečení zařízení“ zajistit elektřinu pro servery a komunikační systémy podporované satelity pro týmy krizového řízení. Současný nouzový generátor může běžet nepřetržitě po dobu 16 hodin. Protože by však policie, hasiči a záchranáři potřebovali i několik 10 000 litrů denně, vedou se jednání s dodavateli topného oleje.
Všechny tyto scénáře ukazují zemi, která je v nouzové situaci na pokraji úplného kolapsu kvůli politice řízené ideologií a desetiletím zanedbávání důležité infrastruktury.

16. 9. 2022 00:17
Odpovědět  ijn

Andy Bunkr svého času vypracoval z titulu své funkce krizový plán pro Prahu. A co se stalo? Nic… Vůbec, ale vůbec nic. A to je jen výpadek proudu. Což teprve elektromagnetický puls.
Hm… nejvyšší čas doporučit vládě, aby povolala znalce v oboru kouřových signálů a vytypovala vhodné krpály.

jar
16. 9. 2022 00:18
Odpovědět  ijn

Už aby ten kolaps přišel,protože bude likvidovat systém.Systém anglosasů.Nadvlády,která nic netvoří,krom zlodějen a drancování.Z totálního krachu pak vystoupí ti praví,schopní lidé opět odzdola,ti se začnou spojovat,pomáhat v nových komunitách sobě navzájem.Ti nejschopnější jsou dole,mezi námi v obcích,občinách.Směrem nahoru,ke špici pyramidy už není nic,než antirozum,odporný sliz.Pyramida se hroutí,končí.Z kořenů a pramenů , odspoda pak vzejde nový květ.Ne ze žumpy těch,co ničí svět.Vzejde i bez jejich ropy,topného oleje a satelitů,co pracovaly jen a jen pro ně,aby sáli lidskou krev a ničili řeky,pole,lesy,celou Zem.

15. 9. 2022 23:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Dolfí by záviděl!

Lev Prchala
16. 9. 2022 08:20

Dolfi jim zanechal instruce u záchodních kamaraden.

Markýza
16. 9. 2022 08:31

No nevím, bylo by to na něj málo úderné. Mluvíme o té nástěnce? Abych nereagovala na něco jiného.
Ovšem nevím, jak vy, mně to vyvolalo vzpomínky na základku. Měli jsme ředitelku hluboce oddanou soudružku, patrně tam takovéhle nástěnky byly všude. No a se mi vybavilo, že tam tehdy taky bylo o udávání a taky, jak mě to jako prcka děsně pohoršilo.

Lev Prchala
16. 9. 2022 09:26
Odpovědět  Markýza

Jenže paradoxně nebýt SSSR,tak dneska Banderovec NEMÁ ŽÁDNÉ NÁSTĚNKY.

Markýza
16. 9. 2022 13:59
Odpovědět  Lev Prchala

Ne, to by neměl.

Markýz
16. 9. 2022 11:00
Odpovědět  Markýza

Je vidět, že jste byla vysoce inteligentní i jako malé dítě

16. 9. 2022 11:17
Odpovědět  Markýz

Jak se má Renée-Pélagie?

16. 9. 2022 11:07
Odpovědět  Markýza

Až teprve nyní oceňuji, jakou neskutečnou kliku jsem měl. Za celou školní docházku jsem na nějakou podobnou soušku či souha nenarazil. Vlastně na žádné ze čtyř lovosických škol, ani v naší obecné škole na vsi, se takový fujtajbl nevyskytoval. Spíš naopak.
Se musím smát. Fakt bych někdy rád viděl mínusákům do řep. … Nebo radši ne. To tedy musí být řezanka. A jo, řeč je o nástěnce. Původně jsem chtěl napsat “To by ani Dolfího nenapadlo”, ale pak jsem si říkal, že třeba napadlo, i když mi táta nic takového nevyprávěl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
16. 9. 2022 12:17

Začnu tím Vaším závěrem: Dolfiho by to nenapadlo, ale Goebelse určitě (co byste taky chtěl od malíře pokojů, který se vyšvihl na šéfa Německa). Ovšem, máte pravdu v tom, že ani za komunistů taková propaganda byla spíš výjimečná ( a to jsem byl pionýr, svazák a později i komunista). Většina pionýrských vedoucích (taky jsem si to zkusil) totiž vedla oddíl jako TOM – Turistický oddíl mládeže. Ano, v některých případech kroj a šátek byly povinné, ale jinak – bez politiky, sem tam stráž u pomníku “Neznámého vojína”, nebo prvomájový průvod. Když jsem v 1993 potkal jako zásobovač “Skauty”, tak jsem zjistil, že Pionýr mne připravil pro život líp – ani si neuměli udělat odvodnění pro stany a v první bouřce jsme je – 2 lampasáci – zachraňovali…

Markýza
16. 9. 2022 14:04
Odpovědět  me2d44

To asi záleží na věku. Já zažila ještě padesátky skoro komplet – a konec už zdaleka nebyl, co začátek, o šedesátkách nemluvě.

16. 9. 2022 18:09
Odpovědět  me2d44

Bane generále Lampióne 🙂 , ne malíř pokojů, i když to jeden “historik” opisuje od druhého jak Masunta články. Ve skutečnosti malíř pohlednic a reklamních plakátů. Ve Vídni má takové nenápadné podimuzeum nebo co je to.
Neberte to jako masuntování (v mimopokecovém prostoru poučování), ale jako zajímavost, jak to také myslím. … Jako dvakrát zajímavost.
První. Že než se stal Hitlerem, byl člověkem. A že existuje pidimumuzeum Hitlera člověka – protože tím to muzeum je. Není to muzeum Hitlera vůdce, ale muzeum Hitlera bezdomovce, ještě než se stal ne-člověkem. Člověka to tam donutí k zamyšlení. Dva tuláci. Jednoho, toho s knírkem a buřinkou, celý kulturní svět oplakává, druhého, toho jen s knírkem, celý kulturní svět proklíná.
Druhá – Jak je možné, že má ta kravina – malíř pokojů – tak dlouhý život? Pak že má lež krátké nohy. Možná má, ale pak je to sakra vytrvalá stonožka. (To je jako s těmi sto miliony anglosasy vyvražděných Indošů – v době, kdy Sevoroamerika měla mezi třemi až pěti miliony Indošů a Středo s Jihoamerikou dohromady mezi šedesáti až osmdesáti miliony. To mě taky fascinuje, tahle erudice historiků-opisovačů.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
16. 9. 2022 20:38

No, na jednu stranu – malíř pokojů, nebo pohlednic – rozhodně žádný Picaso, takže je to vlastně jedno. Ale četl jsem to tolikrát, že jsem to zmínil. A co se týče Indiánů – jejich ztráty šly rozhodně do milionů – a za těch 400 let se to nasčítá – to byla jejich daň za to, že první Evropany nenechali chípnout hlady (od té doby se v USA na díků-vzdání peče krocan). Takže jsme si jen vyměnili informaci. Rád Vás čtu, tak se nevzdávejte. Já jako důchodce a kardiak se už spíš držím zpátky.

Markýza
16. 9. 2022 14:03

Naše řiditelka byla příšera, to je pravda. Taky nám tam zvala svazačky s tím….puškouvruce, ohněmvsrdci – proto dnes naprosto jasně identifikuji paní MPA a její duševní pochody. Ale zas tak moc nás nepoznamenala – učitlé byli normální a říďa je příšerně s.rala.
Jo a mínusákům bych do řep taky viděla nerada; někdy mi ty mínusy přijdou logické a někdy………..MPA z druhé strany.

Bety
16. 9. 2022 13:02
Odpovědět  Markýza

Tyhle vzpomínky jsou záhadná věc. Já si pamatuji, jak na stěnách naší třídy visely obrázky ilustrující písmena – např. máma má mísu – ale nic takového jako vy jsem neviděla.
Zato si vzpomínám, že pokud někdo opruzoval s hesly o SSSR nad únosnou míru, byl to
pravidelně šmejd, který si myslel, že mu to pomůže v kariéře. Ale v zásadě mu šlo o to,
aby tím lidi otrávil. Konání těch šmejdů po sametu to názorně předvedlo.

Markýza
16. 9. 2022 14:05
Odpovědět  Bety

Je pravda, že dítě takové věci většinou vůbec neregistruje – já to zaznamenávala nejspíš proto, že táta permanentně nadával na komunisty.

Bety
16. 9. 2022 15:39
Odpovědět  Markýza

Moje třídní od třetí do páté třídy preferovala holčičku z “lepší” rodiny a všechny se snažila zahanbit tím, že nechodíme do školy v sněhobílých podkolenkách, šatičkách a bílé zástěrce. Neoblékla bych si to ani zanic, zvláště když na stupínku
odporným způsobem zahanbila kluka z problémové rodiny, který – jak strašné –
neměl umyté uši a v očích měl ospalky, o ošacení nemluvě. Nenáviděla jsem ji za to a asi se to podepsalo i na mém světonázoru. A nemám důvod ho měnit.

jar
16. 9. 2022 00:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Hovořím k učitelům : Prožil jsem mnoho let života za socialismu. Vybudovali jsme mnoho závodů,taky přehrady a elektrárny,vše co bylo potřeba jsme měli,bylo naše a bylo doma.V lesích a polích bylo plno bažantů,zajíců,byly koroptve,jeřábci,tetřívci a tetřevi,potoky plné pstruhů,plno studánek s křišťálovou vodou.Ze všech škol při pootevřených oknech bylo slyšet mnoho českých a slovenských písní, dodaleka. Maturoval jsem z ruského jazyka,ale mohli jsme se učit i jiným jazykům. Nechápali jsme obsazení vojsky varšavské smlouvy.S vojáky sovětské armády jsme mohli hovořit,diskutovat.Z měst se brzy stáhli a my jsme žili a pracovali dál.Hodně se hovořilo,kritizovalo,ale nikdo nám za odlišný názor nevyhrožoval,tak jak se to děje dnes.Nikdo nikoho nenaváděl k udavání a už vůbec ne děti ve školách,aby udávali rodiče tímto nemyslitelným magorismem.Učitelé v r. 2O22,víte vůbec co děláte,proč tu jste a čím máte být,víte proč jste a proč žijete a přemýšleli jste někdy o tom ?

Markýza
16. 9. 2022 08:33
Odpovědět  jar

No……….tak dobře, no.
Vzpomínky vám brát nebudu (mám nějaké jiné) ale kapku to odlehčím malou písní:

Nachčijeme řeku Amur
nachčijeme řeku Amur
postavíme velkou přehraduůůů
pro tisíce závodů.

16. 9. 2022 11:22
Odpovědět  Markýza

My sme eště pijonýrky
máme eště malý dírky
a až budeme ženy míru
budeme mít věčí díru
na výrobu pijonýrů.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
16. 9. 2022 10:25
Odpovědět  jar

Plně s vámi ve všem souhlasím, že by měli děti udávat rodiče nějaké školské moci jsem já ani moje žena nezaznamenali. A já jsem chodil na základku ve velkém městě a žena na vesnici. Nic takového jako nějaké udavačské nástěnky u nás nebyly. A co se týče socialismu, i přes své nedostatky se o všechny lidi staral. Stavěl byty, školy, jesle, rekreační střediska, kulturní domy, zdravotní střediska, přehrady, elektrárny, komunikace a všem dával práci. Všichni víme jak levné bylo bydlení, péče o děti ve školkách a jeslích, levné rekreace od ROH byly opravdu za hubičku apod. Kolik kdo platil za zdraví víme všichni, 1kč za recept. A v Karlových Varech a Mariánkách se léčili naši lidé, ne sama bohatá smetánka ze světa. Už jsem to zde dával, kolik jsem platil za služby ve 2 pokojovém družstevním bytě ještě před převratem, 244 Kč a s inkasem, ve kterém jsem měl i noviny asi 420 Kč. Tato částka nepředstavovala ani desetinu našich společných příjmů. Má vůbec význam něco dalšího říkat. A to jsme prosím byli dělnická rodina a nikdo z nás nikdy nebyl ve straně. Už mně unavují ty pomluvy o socialismu. Nadávali jsme s kámoši fest, tak jako všichni, ale kéž bych mohl nyní žít jako tehdy.

Pavel z Moravy
16. 9. 2022 10:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pracovali jsme, bavili jsme se a žili. A naše ženy určitě nebyly porcelánové panenky jako spousta dnešních děvčic a když my chlapi jsme trochu zabarabovali, tak to zvládly, případně nám to daly sežrat, ale to k životu patří. Prostě život byl jiný, takový nějak normální, ne tento vyumělkovaný buržoazní pytel sr.ček.

Lubek
16. 9. 2022 17:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nostalgicky si pri pohľade na parkoviská spomínam na (štátnicové) socialistické : “Každému podľa množstva, kvality a spoločenského významu odvedenej práce” Iste, nedalo sa to úplne realizovať, sme slovania… Že právnik, lekár, inžinier zarábal menej? A skutočne odvádzali pridanú hodnotu? Spoločenskú? No, teraz majú domy, autá, cestujú a ako pomohli spoločnosti? O čo máme lepšie, či viac ciest, mostov, fabrík, nemocníc, železníc, škôl a pod? Na MNV bol predseda, tajomník a tri úradníčky. Stíhali. Teraz je tam cez dvesto zamcov! A že by sa niečo za tie roky vybudovalo, vylepšilo… Ale v nemecku nevidím za deň toľko Mercedesov, BMW a AUDI čo tu. Máme sa? Skutočne? Koľko má slovensko fabrík a firiem v nemecku a koľko má nemecko tu? Ale autá, hrdosť, sebavedomie a pýchu teda máme väčšie než nemci. Musel som odísť od zmluvného zubára. Nemá roentgen, mikroskop, nové technológie. Ale má každé štyri roky nové auto. Pre dcéru, syna, vnučku. Lekár, čo operoval manželku maká od rána do noci a čo si vymôže od poisťovne? Kto povie tomu zubárovi, že už choď do prd…ele a radšej zaplatí tomu, čo zachraňuje životy? Je teraz spravodlivejšie? Transparentnejšie?

me2d44
16. 9. 2022 12:46
Odpovědět  jar

Jen kolego doplním: po 1972 jsem na sověty narazil jen tehdy, když táta nadával, že zas narazil na jejich kolonu (jezdili 30 km/h a nikoho mezi sebe nepustili). Ano, občas jsem při čekání na autobus narazil na důstojníka – ale choval se slušně a přátelsky. Jinak tu sověti byli – zavření v poskytnutých kasárnách a žili ve VÁLEČNÉM stavu – za zběhnutí, nebo opuštění posádky KULKA. To si později (po plyšáku narození) neumí ani představit ( když nikdo z nich neměl šanci ani flusat rýži versatilkou, natož prak, to není mobil). Ale problém je v jednom: hned na začátku 90.let rozhlodla vláda o přechodu na americký systém školství: “národ, který dovolí, aby jeho potomstvo vychovával a vzdělával NEPŘÍTEL, sám se odsuzuje k zániku” ( některá slova úmyslně křičím velkými písmeny, protože na někoho se musí zařvat – to jen úlitba čučkařům velitele STS Chvojkovice Zdar – Koudelkovi – asi “dobrej oddíl”)

Tom
16. 9. 2022 01:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Nic jineho, nez nacizmus v plne parade. Tohle nedopadne dobre…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav
16. 9. 2022 07:14
Odpovědět  Tom

💤 Tohle píšu už dávno, hnědá fašistická Evropa!

16. 9. 2022 11:23
Odpovědět  Tom

Ono už začíná nedopadat.

Lev Prch
16. 9. 2022 06:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechny tyhle Banderonacistický kurvy budou robot krvavý slzy!🤮🤮🤮🤮

Misa z Moravy
16. 9. 2022 08:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Nenávist Ukrajinců k Rusům narostla výrazně poté, co Rusko začalo válku a spáchalo a páchá spoustu zvěrstev, Nedivil bych se, kdyby to s nimi skončilo, jako u nás po druhé válce. Odsun Němců byl pro mnohé tragický, ale byla to reakce na německá zvěrstva. Rusové se tváří jako bratři, a přitom jim nejde o nic jiného než vyhlazení Ukrajinců. Ti se logicky brání.

Janaz
16. 9. 2022 08:11
Odpovědět  Misa z Moravy

Ty soroškurva, takže nám iste dodáš aj nejaké dôkazy, že? A Buču a spol. si nechaj, spackaná false flag nezaujíma nikoho a najmenej amikurvy, pretože ich odhalili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Misa z Moravy
16. 9. 2022 09:27
Odpovědět  Janaz

Spousta lidí dodnes nevěří, že Němci provozovali koncentráky, byť je pro to mnoho jasných dokladů. S Vámi je to podobné. Nějaké důkazy o každodenních ruských válečných zločinech jsou pro zatemněnou mysl či placeného RUStrolla zbytečné.

Lev Prchala
16. 9. 2022 11:29
Odpovědět  Misa z Moravy

Houbičky spolu s trávou jsou svinstvo!

Masunta
16. 9. 2022 13:49
Odpovědět  Lev Prchala

A obvzláště, když se k tomu fetuje tvůj přípravek začínajícící písmenem P .. .

16. 9. 2022 11:34
Odpovědět  Misa z Moravy

Důkazy z ukrowebů? Váha komářího prdu je proti takovým důkazům gigantická.

Lev Prchala
16. 9. 2022 08:23
Odpovědět  Misa z Moravy

Co to meleš ty cype banderosvinská?????Kdyby se Rus choval stejně,jako nacibanderovci v Buče a amiokupnati po celým světě,tak by ty tvoje výlevy byly na místě,ale pravda to není,tak stul pysk a táhni na prigl,tam si hoď laso s balvanem kolem krku a vnoř se do vln….

Misa z Moravy
16. 9. 2022 11:35
Odpovědět  Lev Prchala

Jasně Rusové v Buči nezabíjeli, stejně jako v Katyni Sověti. Ty seš hlava.

Lev Prchala
16. 9. 2022 12:27
Odpovědět  Misa z Moravy

Jetli myslíš ty hroby,který naplnili banderonacisti vlastníma,který Azovci nebo Pravosekové postříleli,protože dostatečně nehajlovali a nenechali se naverbovat????

Markýza
16. 9. 2022 14:09
Odpovědět  Misa z Moravy

Jasně, že zabíjeli. Napřed provedli ústup a za tři dny se tam vplížili kanálama, provedli masakr, navlíkli zmasakrovaným bílý pásky, pližmo vpřed je dovlekli doprostřed ulic a pak zase kanálama zmizeli.
Tomu se říká vojenská operace kruhem.

16. 9. 2022 18:40
Odpovědět  Misa z Moravy

Měl by sis přečíst také poválečná vyjádření patologa, profesora Františka Hájka, a Dr. Markova, kteří byli “na místo činu” jako odborníci Němci dopraveni. Takže z první ruky. Může být tak i tak. Oboje dveře dokořán otevřené, oboje stejná důvěryhodnost. Soukromě se sice přikláním k názoru že tam vraždili spíše Němci, ale krk bych na to nevsadil. Také je možné, že to byli Marťani.

Markýza
16. 9. 2022 08:35
Odpovědět  Misa z Moravy

Nenávist Rusů k Ukrajincům narostla výrazně poté, co Ukrajina – aniž začala válku – spáchala a páchá spoustu zvěrstev.
Já nevím, lidi, vy fakt nedokážete odlišit akci a reakci.

16. 9. 2022 11:35
Odpovědět  Markýza

Možná bl-bej, možná placenej, nejspíš obojí.

Lev Prchala
16. 9. 2022 12:28

Je blbej a ještě špatně placenej,jako Masunta.

Markýza
16. 9. 2022 14:07

Nebo navedenej, taky může být.

me2d44
16. 9. 2022 13:15
Odpovědět  Markýza

Pro příště ten komentář hoďte do uvozovek. Vaše názory mnohdy souzní s mými – tohle, když si “ynteligent” přečte bez uvozovek Vás dehonestuje! Jinak souhlasím: po 8 letech vraždění civilistů na Donbase se Rusové “malinko” naštvali – ale současně se rozhodli, že civilistů se to netýká – a proto ty “jemné, takřka chirurgické” řezy. Ale ty 4 zničené trafačky u ukrajinských elektráren říkají: “uklidněte se, nebo bude TMA”. No, aspoň zatím Kiev přestal ostřelovat JE v Záporoží. Ale myslím, že další akce budou – z ruské strany – následovat. Jediné, co dodám: nenávidím nacisty – za 2WW mého dědu honili 4 roky po lesích jen proto, že byl zakladatelem KSČ v malém městě. Ať si to přepočítá, kdo chce – za komunistů se nám žilo zlatě!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 9. 2022 14:11
Odpovědět  me2d44

To máte těžký. já rozeznám ironii a sarkasmus i v psané formě – beru šmahem souvislosti. Tak mám dojem, že to rozezná každý- a asi ne. Pokusím se uvozovkovat….jenže to už pak není sarkasmus, ale takový patasarkasmus.

janle57
16. 9. 2022 10:37
Odpovědět  Misa z Moravy

Dneska se asi většina normálních Ukrajinců sama sebe ptá,jestli jim stálo
za to se trhnout od Ruska a dát se ovládat takovým dobytkem jako
je Zelenskij,zatím ještě svítí,mají nějakou vodu,jídlo a není jim zima,až tohle
skončí,brzo skončí taky tahle válka.

Misa z Moravy
16. 9. 2022 11:37
Odpovědět  janle57

Dneska jich hlavně 90% nechce žádné ústupky vůči Rusku, dokonce i mezi etničtí Rusové na UA je z většiny nechtějí. Aby taky jo, po masakrech v Mariupolu a jinde.

Lev Prchala
16. 9. 2022 12:29
Odpovědět  Misa z Moravy

Noooooo jooooo,to samé tvrdí Goebels 24,tak to bude pravda.-)
V zemi,která je díky oligarchům chudá a rozvrácená ekonomicky i lidsky(díky banderovcům),v zemi,které jim už prakticky nic nepatří chce každý zůstat?!
A teď tu o Karkulce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
16. 9. 2022 14:17
Odpovědět  Misa z Moravy

A sláva mu, on je pašák! Nejenže máte spočítaný počet nacistů v UA i UK, vy dokonce přesně víte, co si myslí Ukrajinec z Bílé prdele u Krivého Rogu!
Posílám vám jednoho, ten vám bude mooc sympatickej:
https://videon.img.ria.ru/Out/Flv/20220907/2022_09_07_Mova_rg1s2ieu.5ja.mp4
Tak neukážu……..video jako takové sem nedám a z netu zřejmě svižně zmizelo. Škoda.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
16. 9. 2022 17:37
Odpovědět  Markýza

Video funguje a tu banderovskou kurvu bych zahrabal zaživa pod zem 😡😡😡😡😡

me2d44
16. 9. 2022 13:30
Odpovědět  janle57

Jen mimochodem: z jednoho článku jsem vyčetl, že Rusové už mají vytipovanou ukrajinskou elektrárnu (tepelnou), kde můžou zhasnout Kiev a celé jeho okolí. Ukrajincům nezbývá, než si zpívat: “Буде холодно, буде морозно” – jinak to nevidím, jinak to nebude!

Pavel z Moravy
16. 9. 2022 10:58
Odpovědět  Misa z Moravy

Víš chlapče, nevím kolik je ti roků, kolik toho znáš z historie, kolik jsi toho přečetl, ale věz, že nejdůležitější jsou životní zkušenosti a ty má zdejší komunita mluvčích nepřeberné množství. Vy jste generace vychované globální plutokracií, protože odhadem, nejsi starší 45 roků, ale to jen hádám. Ještě potřebuješ pojíst hodně chlebíčka, aby jsi pochopil jaké procesy a děje na planetě probíhají. My jsme zažili budování socialismu, my jsme zažili když američtí grázlové pomáhali fašistovi Pinochetovi likvidovat lid své země v Chile. My jsme byli svědky těch neuvěřitelných zrůdností, které prováděli vietnamcům, kteří jim měli být ukradení, protože žili na jiném konci světa, ale jelikož chtěli socialismus, byli nepohodlní. Jakou radu ti mohu dát- zkus číst více z historie, přemýšlej a dávej k sobě souvislosti. To je rada zdarma. Možná ti potom dojde, že tě současní zaprodanci zneužívají a dospěješ.
.

Kolombus2
16. 9. 2022 11:02
Odpovědět  Misa z Moravy

serešove sračky vymeteného mozgu…

16. 9. 2022 11:26
Odpovědět  Misa z Moravy

Ba tak. Oni jsou chocholové venkoncem úžasní. Tak například na Donbasu se začali logicky bránit s osmiletým předstihem. Dokonce tam nechali vybudovat aj alej andělů, aby rusák viděl jak milují děti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frankie
16. 9. 2022 12:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukroši jako národ brzy skončí a svými nástěnkami si můžou zatopit. Já sice žádnou nástěnku nemám, ale kdo mluví hezky o Zelinkovi, s tím se už nebavím.

me2d44
16. 9. 2022 13:38
Odpovědět  Frankie

Včera odpoledne jsem na jednoho narazil. “Putin” je pro něj sprosté slovo, nejraději by byl, aby Zelenský vyhrál. Jenže, takových je u nás doma kvantum – a rozhodují se podle posledních 14 dnů. Předchozích 8 let ODMÍTAJÍ vidět. Opět se potvrzuje moje teorie: “když ti dítě vychovává a učí nepřítel, odsuzuješ národ k záhubě!”