nezařazené

New York Times: Ukrajina před USA záměrně skrývá situaci na frontě

NYT: Kyjev před Washingtonem tají skutečný stav věcí ohledně bojů, aby nepřišel o zbraně.

Ukrajina před Spojenými státy tají úplné informace o situaci v zemi v obavě, že se dodávky zbraní zpomalí. Napsal o tom ve středu 8. června list The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované činitele.

Publikace uvádí, že Ukrajina chce v očích veřejnosti a blízkých partnerů vzbudit dojem síly.

„Vláda nechce sdílet informace, které mohou naznačovat oslabení odhodlání a vyvolávat dojem, že (Ukrajina. – pozn. red.) může prohrát válku. Ukrajinští představitelé v podstatě nejsou ochotni poskytovat informace, které by dotlačily USA a další západní partnery ke zpomalení dodávek zbraní,“ píše se v článku.

Spojené státy kvůli tomu nemají ani přesné informace o ztrátách mezi ukrajinskými vojáky, upozorňuje NYT. To donutilo americkou rozvědku, aby se pokusila získat informace o situaci na Ukrajině z jiných zdrojů.

https://bit.ly/3aGwVaM

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
9. 6. 2022 00:41

Aha. Takže korupční dohoda se zahraničními “poradci”. Nebo jsou tak neschopní, že si nedokáží zjistit co a jak? Olsona co vím zajali v Azovstalu – to značí přímo na frontě. Takže jak? Neschopní, nebo podílníci na kšeftech?

Milan ze Zahrady Čech
9. 6. 2022 00:43

Jo, a to !z jiných “zdrojů” se mi líbí. Že by od Rusů?

Gales
9. 6. 2022 10:27

Kecají.Ti mají lepší přehled o situaci než komediant.

Frank
9. 6. 2022 12:12

Jsou to jen hloupé žvásty. Z družic mají usáci přehled o situaci, nehledě na spousty jejich pozorovatelů a žoldáků. Jen se američtí zmetci vymlouvají a žerou jim ty bláboly jen duševní prosťáčci.

Pavel
9. 6. 2022 15:24

klasický přístup – je to velký prů.. nic se nám nevede všechno jde do kopru a na někoho to musíme hodit rychle najít aktivního blba a tvrdit o něm že nám zkresloval situaci a že lhal jak když tiskne co na tom že lžeme a podvádíme taky ale když hodně budeme vyřvávat a presentovat že za to mohou ukáčka oni tomu ti pitomci co nám to žrali do dneška uvěří viz afganistát tam je to presentováno jako vítězství a oni ti blbci tomu věří a oni jim dali zatím na zádel pastevci v sandálech s kalachma