Netanyahu slíbil drtivou ránu všem, kteří chtějí zaútočit na Izrael

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu řekl, že každý, kdo zaútočí na zemi, bude čelit „drvivé ráně“. Blahopřál také prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi „odvážným a rozhodným krokem“ proti Íránu.

Izraelský vůdce učinil taková prohlášení, když hovořil v Jeruzalémě na konferenci o legalizaci izraelských osad na Západním břehu Jordánu.

“Stát Izrael je stabilní kotva v turbulentních vodách Blízkého východu.” Stojíme pevně tváří v tvář těm, kteří se nás snaží zničit. Každý, kdo na nás zaútočí, dostane úder, “zdůraznil.

Netanyahu navíc podpořil svého amerického protějšku v konfrontaci s íránskými úřady.

“Prezidentovi Trumpovi bychom měli poblahopřát k tomu, že jednal rychle, odvážně a rozhodně proti architektovi a dirigentovi kampaně teroristických aktivit íránského režimu,” oznámil.

Dnes odpoledne se v Jeruzalémě uskuteční také setkání kabinetu ministrů o otázkách bezpečnosti, na kterém ministři a zástupci bezpečnostních agentur projedná situaci na Blízkém východě, která se vyvinula po výměně raketových stávek v Iráku mezi USA a íránskou armádou.

A dříve vedení IDF vyjádřilo důvěru v to, že území Izraele by zůstalo v bezpečí před možnými íránskými útoky. V zemi tak nadále fungují státní instituce, školy, školky, veřejná doprava a letiště. Nebyla zavedena žádná zvláštní doporučení pro obyvatelstvo ani omezení hromadných událostí.
https://bit.ly/2QBYZ2S

sdílet na