nezařazené

Netanjahu a jeho nazi vláda dělají z Gazy obrovské Varšavské ghetto

Jediným řešením je totální vítězství, prohlásil Netanjahu.

Izraelský vůdce tím odmítl návrh příměří předložený Hamásem.

Krajně pravicová, řeklo by se nacistická vláda Izraele pokračuje ve svých genocidních plánech, podporovaná USA a západní Evropou, zejména Německem.

Holokaust neskončil, holokaust trvá.

RT píše:

„Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sestřelil plán na příměří a konec konfliktu v Gaze navržený Hamásem a řekl novinářům, že „neexistuje žádné jiné řešení než absolutní vítězství“ nad palestinskými militanty.

Dokument, jehož autorem je Hamás, navrhuje třífázové, 135denní příměří, během něhož by byli izraelští rukojmí vyměněni za palestinské zajatce, v Gaze by začaly rekonstrukční práce a probíhaly by rozhovory zaměřené na trvalé příměří, zatímco izraelské jednotky se stáhnou z pásma.

Text plánu unikl agentuře Reuters v úterý a Netanjahu ho o den později odmítl.

‚Vzdát se bludným požadavkům Hamásu, které jsme právě slyšeli, by nejen nepřineslo svobodu rukojmích, ale vyvolalo by to další porážku; vyvolalo by to pro Izrael katastrofu, kterou si žádní izraelští občané nepřejí,‘ řekl Netanjahu na tiskové konferenci.

Zásadní je, že návrh Hamasu by ponechal militantní skupinu na místě jako vládní orgán Gazy, zatímco dřívější návrh předložený katarskými a egyptskými vyjednavači se nezmiňoval o tom, kdo bude po konfliktu vládnout enklávě.

Netanjahu trval na tom, že ‚den poté‘ v Gaze ‚je den po Hamásu‘. Izraelský premiér řekl, že Izrael ‚zajistí, že Gaza bude navždy demilitarizována‘ a ‚bude v Gaze jednat, kdekoli a kdykoli to bude potřeba, aby zajistil, že teror znovu nezvedne hlavu‘.

‚Jsme na cestě k úplnému vítězství,‘ prohlásil Netanjahu a dodal, že ‚vítězství je dosažitelné; není to otázka let nebo desetiletí, je to otázka měsíců.‘

Netanjahuovo naléhání na „totální vítězství“ narušilo vztahy mezi Západním Jeruzalémem a Washingtonem, stejně jako jeho odmítnutí dvoustátního řešení desetiletí trvajícího konfliktu s Palestinci.

Zatímco USA nepodpořily žádný konkrétní návrh příměří, ministr zahraničí Antony Blinken se ve středu setkal s Netanjahuem i předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem a řekl izraelskému vůdci, že USA považují ‚založení palestinského státu za nejlepší způsob, jak zajistit trvalý mír a bezpečnost‘ v regionu, podle údajů ministerstva zahraničí.

Izraelské síly vedou válku proti Hamásu více než 120 dní a podle Netanjahua dosáhly proti militantům ‚bezprecedentních‘ vítězství. Zatímco však premiér tvrdil, že izraelské síly zabily 20 000 bojovníků Hamásu, ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvádí, že přibližně dvě třetiny z 27 000 lidí zabitých v enklávě byly ženy a děti. Koncem minulého měsíce se představitelé amerických tajných služeb domnívali, že Izrael zabil jen 5000 militantů, uvádí Wall Street Journal.

Izraelský premiér popřel zprávy, že se Hamás znovu usazuje v severní Gaze, ale ve středu novinářům řekl, že úplné odstranění skupiny je ‚proces, který vyžaduje čas‘.

Čas je ale to, co palestinští civilisté v Gaze nemají.  A Netanjahu to ví nejlépe.

Nejenže lidé nemají kde přebývat, protože Izrael bombarduje všechny zóny, které dříve prohlásil za „bezpečné“ a počet mrtvých a zraněných roste každým dnem o stovky lidí, ale jsou vystaveni nebezpečí hladomoru.

Hlad je používán jako zbraň a je aktivně podporován izraelskými západními spojenci. Karen Krättli, čtenářka NachDenkSeiten ze Švýcarska, na to upozorňuje v naléhavém e-mailu, který zveřejnil Albrecht Müller:

„Vážený redakční týme NachDenkSeiten, obracím se na vás s velkým znepokojením ohledně hladomoru v Gaze. V německy psaných médiích, které znám, se sotva podávají adekvátní informace o důsledcích, které má nebo bude mít pozastavení vyplácení podpory západními mocnostmi UNRWA, tedy Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky. Zajímalo by mě, jak a zda vůbec bude možné vyburcovat veřejnost.

Proto Albrecht Müller níže sestavil nejdůležitější články a zprávy:

1. Pokud Izrael nezmění kurz, mohl by být právně zodpovědný za masové hladovění

(Alex de Waal, The Guardian, 31. ledna 2024)

Katastrofální hladomor v Gaze již začal a západní spolupachatelé Izraele jej aktivně podporují

Pokud USA a Spojené království nevyužijí všechny možné páky k zastavení katastrofy, budou spoluviníky

Gaza zažívá masové hladovění jako žádná jiná populace v nedávné historii.

Dnes jsou ohroženi téměř všichni obyvatelé Gazy, jakéhokoli věku, kdekoli na území.

Od druhé světové války neexistuje žádný případ, kdy by se celá populace dostala do extrémního hladu a bídy tak rychle. A neexistuje žádný případ, kdy by mezinárodní závazek zastavit to byl tak naléhavý.

Výbor IPC pro kontrolu hladomoru je nezávislá skupina expertů, kteří posuzují důkazy pro nejextrémnější potravinové krize, něco jako nejvyšší soud světového humanitárního systému. Výbor již vyhodnotil, že celá Gaza je v podmínkách „nouze“. Mnoho oblastí na tomto území je již v „katastrofě“, uvedlo, a začátkem února by mohly dosáhnout „hladomoru“.

Nikdy předtím v Gaze nebyli dnešní humanitární profesionálové svědky toho, že by tak vysoký podíl populace mířil tak rychle směrem ke katastrofě.

Před více než měsícem výbor pro kontrolu hladomoru napsal: „Ukončení nepřátelských akcí a obnova humanitárního prostoru pro poskytování této víceodvětvové pomoci a obnovení služeb jsou základními prvními kroky k eliminaci jakéhokoli rizika hladomoru. Jinými slovy, okamžité ukončení bojů je nezbytné, aby se předešlo obětem této katastrofy, které mohou daleko překročit počty zabitých násilím.

To je provozní linie. Pro přežití lidu Gazy dnes nezáleží na tom, zda Izrael zamýšlí genocidu nebo ne. Pokud se Izrael nebude řídit doporučeními výboru pro pomoc při hladomoru, bude vědomě způsobovat masovou smrt hladem a nemocemi. To je zločin proti lidskosti.

A pokud USA a Spojené království nevyužijí všechny možné páky k zastavení katastrofy, budou spoluviníky.

Zdroj: theguardian.com

Německo jako jeden z hlavních podporovatelů Izraele také zastavilo platby UNRWA a je tedy spoluviníkem tohoto neuvěřitelného zločinu.

2. Izraelské použití hladovění jako válečné zbraně přivádí Gazu na pokraj hladomoru

Video: Alex de Waal výkonný ředitel World Peace Foundation na Tufts University v rozhovoru pro Democracy Now, 5. února 2024 o jeho výše uvedeném článku.

Zdroj: demokracienow.org

3. Pásmo Gazy: Akutní situace s nedostatkem potravin od 24. listopadu – 7. prosince 2023 a předpověď na období 8. prosince 2023 – 7. února 2024

Zpráva IPC o situaci v Gaze:

Zdroj: ipcinfo.org

Zvláště důležité je nejen vyhodnocení hladové katastrofy, ale také doporučení a nezbytné další kroky, které jsou nezbytné k zastavení velké katastrofy.

4. Západ kolektivně trestá Gazu pozastavením financování UNRWA

(Amira Hass, Haaretz 4. února 2024)

Amira Hass o důsledcích, které bude mít zastavení plateb podpory UNRWA:

„Podezření, že se 12 zaměstnanců UNRWA účastnilo masakrů ze 7. října, vedlo k tomu, že 15 západních zemí potrestalo všechny obyvatele pásma Gazy – v současnosti oblasti s nejzávažnější humanitární situací na světě.

Na základě důkazů(po důkladných „výsleších“ podetřelých) poskytnutých Izraelem, která podporují tato podezření, Spojené státy, následované Japonskem a evropskými zeměmi, rychle oznámily pozastavení příspěvků UNRWA.

Patnáct zemí v čele s U.S. a Německo signalizují, že humanitární katastrofu v pásmu Gazy vnímají jako méně důležitou než podezření týkající se 12 ze zaměstnanců UNRWA, a že snížení nebo zastavení této hromadné katastrofy je méně naléhavé než potřeba potěšit jejich spojence, Izrael.“

Quelle: haaretz.com

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
8. 2. 2024 12:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Recenzovaná studie zjistila, že vakcíny proti COVID-19 zabily 14x více lidí, než zachránily

https://aktax.cz/recenzovana-studie-zjistila-ze-vakciny-proti-covid-19-zabily-14x-vice-lidi-nez-zachranily/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
9. 2. 2024 04:45
Odpovědět  zuzana

U nás jsem to zjišťoval, co mají na MZ ČR za data…

U očkovaných byla (jen!) o pár jednotek (ani ne 10) procent lepší šance na přežití hospitalizace Covidu…

(a naopak protože očkované netestovali a neočkované testovali řádově víc, tak u očkovaných to vypadalo, že mají větší úmrtnost v poměru k nákaze, protože zachytili už jen vážné případy, kdežto u neočkovaných vyšťourali i mírné případy, takže poměr úmrtí/nákaza u nich vypadal lepší, než u očkovaných…)

Jenže kvůli pár jednotkám procent lepší šance na přežití a žádnému zabránění šíření nemoci nemají žádné právo to nařizovat!

Naopak po každém dalším očkování následovala vlna další mutace Covidu, a kromě možného vysvětlení, že se to šířilo z těch vaxxín, je také možné i jen to, že ti očkovaní byli přenašeči s lepší výdrží, než museli ulehnout a marodit a přestat to šířit…

Očkování během epidemie tu epidemii zhoršuje! (což varovali i někteří nezkorumpovaní odborníci, a zpětně to lze potvrdit na statistických datech…)

https://pi-alpha.org/Covid_Continents

πα½

Frank1
11. 2. 2024 18:05
Odpovědět  P.A.Semi

Znam pripad, kdy manzelka znameho onemocnela na COVID a manzela premluvili, aby se dal ockovat. Za nekolik hodin po injekci zemrel v nemocnici. Jeho manzelka se uzdravila a zije.
https://www.badatel.net/3-svetova-vojna-uz-prebehla-zahynuli-miliony-ludi-miliardy-maju-poskodene-zdravie-a-dalsi-stale-pribudaju/

Administrátor
P.A.Semi
9. 2. 2024 05:00
Odpovědět  zuzana

K té studii – ta je z Ameriky… Tam to očkování bylo podstatně horší, než u nás… Protože se Židi snažili obzvlášť poškodit zejména Američany…
(pak je další věc – jaké Američany? ty studie neuvádí, jestli spíš Bílé nebo Černé… ono je možné, že to obzvlášť kosilo černochy, o tom se někde povídalo, těžko říct, co je na tom pravdy… což by také mohlo být vysvětlení, proč to tam ve statistikách bylo řádově horší, než u nás…???)

Že “zabily 14x více lidí” v té studii odhadují na malých vzorkách a předpokládaném underreporting, ne na reálných výsledných statistikách… (které zcela a trestuhodně chybí…!)

πα½

Unter
9. 2. 2024 19:59
Odpovědět  P.A.Semi

Paraziticky, do horní části diskuse, připojuju odkaz na dopňující článek.

https://zvedavec.news/komentare/2024/02/9969-opona-poodhrnuta-skryte-pravdy-o-jabotinskem-a-netanjahuovi.htm

Pijack
8. 2. 2024 12:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsem zvědav, kdy nám bude nařízeno povinně fňukat a modlit se. U toho zdegenerovaného vladaře imperiální mocnosti, který dostal rakovinu to už začíná. Teď naše slovutná BIS kuje přípravy na skupinu “mladých agentů”, a budou špehovat obyvatelstvo, jestli dostatečně fňukáme pro Izrael. No, abychom ještě nefňukali pro dementa Bidena a kolektivně psali petice proti Trumpovi. Tihle hlídači liberálně pokakané demokracie jsou toho schopni. Mají to v genech.

Francin
8. 2. 2024 13:47
Odpovědět  Pijack

Máme osvědčenou písničkářku pro některé prezidenty, možná by něco spíchla i pro Bideta

Frank1
9. 2. 2024 17:25
Odpovědět  Pijack

Vladar? Loutka pane, povalec v luxusu, obskakovany sluzebnictvem, slouzici k oblbovani poddanych!

Helena
8. 2. 2024 13:03
Ohodnotit příspěvek :
     

No FUJ !! To je tedy židoksicht !! Na čele už mu raší rohy. Zlá a odporná duše se odráží v ksichtě.
Zlo, utrpení a vraždy z něj přímo tečou.

Unter
8. 2. 2024 16:37
Odpovědět  Helena

Ale přehazovačku má naaranžovanou hezky.

Administrátor
P.A.Semi
8. 2. 2024 17:12
Odpovědět  Helena

Asi takhle?
comment image

josef
10. 2. 2024 10:37
Odpovědět  Helena

Je pouze otázkou, jak dlouho to budou arabové snášet. Zatím jim vládne stejně úplatná chátra jako nám. Jenže při přesných zbraních by Izraeli jaderné zbraně nemusely být moc platné. Pak by vlastně zjistili, že v arabském světě bylo konečné řešení odloženo o necelých 100 let.

Administrátor
P.A.Semi
11. 2. 2024 02:20
Odpovědět  josef

Oni židi ty jaderné zbraně nemají jen v Izraeli, mají je pro Samson Option údajně rozmístěné na ambasádách po celém světě (asi ne na každé, ale údajně na leckterých, jestli je mají i v Praze, nevím…), a vydírají tím prý vlády Světa… Což je údajně důvod, proč se jich všechny vlády bojí…
(Že mají bomby na nějakém konzulátu v New Yorku se celkem ví, to ostatní je spekulace s pouze střední mírou hodnověrnosti…)

(to si někde zkuste třeba na internetu dohledat, co to je ta “Samson Option”…)

πα½

Gales
8. 2. 2024 14:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeho příští domovina bude sláma u kravína.

Ladislav 💤
8. 2. 2024 14:16
Odpovědět  Gales

Jen nechápu, jak může tyhle židácké vrahy někdo obdivovat? Že Zemane!

Pravdomluvny
9. 2. 2024 08:07
Odpovědět  Ladislav 💤

I já jim fandím!!!!!!Muhamr@@@@dánce nenávidím stejně,jako Banderonacisty!!!!!

Administrátor
P.A.Semi
8. 2. 2024 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím dál víc se ukazuje, že Hamás jsou civilizovaní partyzáni, bojovníci za svobodu (narozdíl od těch Syrských, o kterých to tvrdil zdejší mainstream) a demokraticky zvolená vláda Gazy, kdežto Izrael je teroristický stát, mafiáni, rasisti a vrazi…
(a nezkoušejte nám zas něco tvrdit o “antisemitismu”… Palestinci jsou semité, kdežto lžidé jako polský Netanyahu, semité nejsou a nebyli…)

Skoro všechno, co Netanyahu tvrdí, je Lež, pravý opak Pravdy…
“Den poté” (to je odkaz na film o jaderné válce) je přesně to, co by si zasloužili…

A to, jak Západní vlády jak mopslík hned zastavily podporu UNRWA na základě Židovských lží o zapojení UNRWA do útoku ze 7. října, ukazuje, kde všude to tu ovládají Židé, mezi námi proti nám …
Nyní bude již těžké shazovat ze stolu Pravdu o ZOG (zionist occupied government)…

Zapojili do Genocidy západní vlády, aby rozšířili okruh pachatelů genocidy, aby nebylo, kdo by je soudil… (to byl hlavní důvod, proč to udělali zrovna den po rozsudku ICJ…)

πα½

Frank1
9. 2. 2024 17:28
Odpovědět  P.A.Semi

Hamas vytvoril sam Izrael. Cely utok Hamasu na Izrael byl inscenovan Mossadem za ucelem zahajeni genocidy a vytlaceni Palestincu z Gazy. Armada se prece stahla a nechala Hamas vrazdit civilisty.

Administrátor
P.A.Semi
9. 2. 2024 18:46
Odpovědět  Frank1

Inu, oni je sice podporovali, ale nezaložili…
Nechte také nějakou iniciativu těm Arabům, oni netancují, jak Izrael píská…
(A ovšem Izraelci o tom “útoku” věděli předem, přesné datum, ne že “někdy mají tu možnost”… Což neznamená, že by to naplánovali… Ale naplánovali si svou ne-reakci a pak i tu genocidní reakci…)

https://en.wikipedia.org/wiki/Hamas
(kupodivu poměrně vyrovnaný článek o historii Hamásu, zřejmě proto, že editace je tam zamčená…)

πα½

Putinovec
8. 2. 2024 18:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Dělají stále to samé . Jen si dohledejte , kdo v židovských ghetech vybíral účastníky transportů do koncentráků . SS protektor poslal počet dalších transportovaných “kusů” , židovská obec vybrala a odeslala . A nebylo to jen ve Varšavském ghetu , fungovalo to tak všude .

Administrátor
P.A.Semi
8. 2. 2024 21:04
Odpovědět  Putinovec

Oni tam jezdili pracovat v továrnách, kterých bylo vedle toho Auschwitz dost… (Jiná věc je, že na pracovní a ubytovací podmínky jich tam dost zemřelo, zejména na jaře 1945 na tyfus a asi i hlady, když se němcům rozpadlo zásobování…)

Když rabbi Chaim Weizmann (nebo Weissmandel?, ten, který poprvé hlásil (nebo si vymyslel) ty plynové komory a který již v létě 1944 psal, že již zemřelo 6 milionů a je třeba to zastavit?) požadoval bombardování údajných plynových komor v Auschwitz/Osvětim, tak to Polská exilová vláda a Jewish Agency Executive v Palestině zablokovali, protože by se při tom mohlo těm vězňům něco stát… Tedy oni tam údajně páchali masové cílené vraždění, ale zastavit to nešlo, protože by mohli utrpět ztráty?!
https://web.archive.org/web/20160706043434/http://wymaninstitute.org/special-reports/WymanAuschwitzReport2012.pdf
str 7. »A. Leon Kubowitzki of the World Jewish Congress urged to use of ground troops and opposed bombing Auschwitz from the air, because of the danger of civilian casualties in the camp. … with regard to a possible bombing of the gas chambers and crematoria… some inmates could be harmed in such bombings…«

πα½

8. 2. 2024 21:01
Ohodnotit příspěvek :
     

A poslední budou první…
Na to zapomněl.

Jaris.
9. 2. 2024 00:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Tragedii je, ze dnesni mezinarodni zidi jsou natolik mocni, ze svetu nedovoli ukazat pravdu o zidech, jaka je to prolhana, paraziticka a vrazedna svoloc. Oni se neustale chrani falesnym stitem zvany antisemitismus, ale v podstate zadni semite nejsou. Nakonec i ti biblicti Zide, byli take pekna pakaz. Dnesni zid je produktem zvraceneho Talmudu. Zidaci se vzdy usazovali v prosperujich zemich na kterych parazitovali.

Administrátor
P.A.Semi
9. 2. 2024 04:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nevím, jestli se zdejší čtenáři tu bojí komentovat kvůli případnému postihu za “antisemitismus”, nebo kvůli zahořklosti proti paní učitelce ?
Je to škoda…

(když ono k tomu není moc co říct… Izrael jsou fašističtí šmejdi, ale my s tím nic nenaděláme, jen je z toho člověku nevolno, že jim tam zvěrstva ta takhle prochází…)

πα½

Pravdomluvny
9. 2. 2024 08:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Muhamr@@@@dány je třeba eliminovat až na dřeň.Jou to stejně pitomci(potomci) Jeruzamského muftího Al-Hussejního.

Karel
9. 2. 2024 08:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Židi se zhlédli v nacistickém vraždění a vyhlazování lidí. A jelikož musí být ve všem první, nacistické běsnění ještě vylepšili. Stala se z nich velmi nebezpečná zvěř. Jejich touha vraždit Palestince je nepřekonatelná a zatím není síla jejich zvířecí běsnění zastavit.

Frank1
9. 2. 2024 17:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Sakra nekde jsem cetl, ze nejaky nacek jmenem Ada Hitler plynoval a upaloval Zidy a ze pry byl zlocinec. Nechapu proc. To, co delaji Zide ostatnim narodum jako Palestincum za potlesku na KoZa neni zlocin?

Frank1
11. 2. 2024 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechapu jak muze tenhle netvor Netanyahu tak dlouho ridit politiku Izraele!