Neprodyšná bublina eurounijních byrokratů

KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE:
Zpráva o stavu civilizace (7) – Neprodyšná bublina eurounijních byrokratů

O tom, do jaké neprodyšné a neprůhledné bubliny se eurounijní papaláši zakuklili, svědčí nominace kandidáta na příštího prezidenta Evropské komise za socialisty.
Je jím bývalý holandský ministr zahraničí Frans Timmermans, její nynější první viceprezident a pronášeč eurounijních šikan při většině příležitostí, kromě těch občasných, které prezident Junker zvládne sám,
když na chvíli vystřízliví……Nositel snad všech evropských vyznamenání kromě stříbrného Českého lva a Zlatého slavíka.

Bulharský Čestný řád zlaté palmy. Rumunský Řád za zásluhy. Polský Řád za zásluhy.. Francouzský Rytíř čestné legie. Estonský Řád Kříže Terra Mariana. Litevský Řád Velkovévody Gediminase. Švédský Řád polární hvězdy. Holandský Rytíř Řádu Orange-Nassau. A ještě taky chilský Řád za zásluhy a brazilský Řád Jižního kříže.

Nejvíc se pyšní těmi východevropskými, má jich pěknou sbírku. A cítí se jimi být Východoevropanům zavázán povinností přivést je na správnou víru a k plnohodnotnému členství eurounijní rodiny.
Takto jim vyznává lásku:

„Chci říci našim přátelům v Polsku, chci vám dnes složit slavnostní slib. Nikdy neopustím polský lid v jeho boji za demokracii, svobodu a vládu zákona. A víte, proč věřím, že se nám to podaří?
Nebude to díky podpoře globalistických vlád Španělska, Francie a Německa, nýbrž díky polskému lidu.
Protože Poláci chtějí být Evropany. Polská mládež, pochodující ulicemi s tím krásným modrým praporem se zlatými hvězdičkami, to dělá proto, že tento prapor reprezentuje hodnoty, v něž věří.
Protože ten prapor je to, co jsou oni.“

Z té bubliny nějak nepostřehl, že většina Poláků, těch mladých, té své euroskeptické populistické nacionalistické vládě fandí.

A třebaže ještě nedostal žádný řád od Maďarů (ale asi v něj doufá), slibuje i jim:

„I v Maďarsku zvítězíme, i když teď prožíváme tvrdé časy pod Orbánem. Vždyť zdrcující většina Maďarů jasně říká – chceme patřit k Evropě, patříme k oné komunitě hodnot.“

A zase nějak z té bubliny přehlédl, že ta „zdrcující většina“ Maďarů volila toho tvrdé časy působícího Orbána.
A to – jak ukazují nejnovější sondáže evropského antisemitismu – včetně maďarských Židů, kteří se v Maďarsku cítí bezpečnější než Židé téměř kdekoli v západní Evropě, kde v celoevropském průměru třetina
(a 90% ve Francii) vyslovuje obavy o svou bezpečnost.
V Maďarsku se cítí ohrožen jen jeden Žid, a to George Soros.
A toho by, žádá Timmerman, „měl Orbán přestat kritizovat“.

„Téměř všechny fyzické útoky na Židy pocházejí z islámské migrace“

„Antisemitismus je v Evropě opět prudce na vzestupu,“ přiznává Timmerman. A je to „vinou nacionalistů, kteří potřebují nepřátele a nenávidí jiné země“. Opět z té bubliny přehlédl, že statisticky téměř všechny fyzické útoky na Židy pocházejí z islámské imigrace. Ta však bude nadále přicházet, neboť „sjednocení Evropy s Afrikou je náš osud a naše poslání a naše osudy jsou propojeny“. To proto, že (jak už delší dobu opakovaně vysvětluje) „Evropa nemůže zůstat místem míru a svobody, jestliže nebude imigrací povzbuzená diverzita nastolena po celém kontinentě do jeho nejzazších koutů“.

Včetně tedy těch Maďarů a Poláků, jimž jmenovitě slibuje, že jejich nacionalistické populistické vlády svrhne, neboť za jeho šéfování bude Evropská komise mít „nulovou toleranci k národům, které odmítají společnou evropskou politiku.“  

Jak se tedy bude ten společný osud s Afrikou propojovat? „Buď daňoví poplatníci Evropské unie eliminují její problémy působené násilnostmi a bídou, nebo přivítáme stamiliony jejích lidí“.
Čili buď se ožebračíme sami, nebo se necháme ožebračit od nich..

„Demokracie stojí na diverzitě a ochraně menšin“, vysvětlil Timmermans těm zatraceným nacionalistům.Zapomněl si však položit několik otázek, které si pokládají oni.
Ta první je matematická:
– Jak dlouho můžeme vítat ty stamiliony (podle nejnovějších sondáží Gallupu chce za lepším životem emigrovat 750 milionů), než se Evropané stanou doma sami menšinou?
Ta druhá je bezpečnostní:
– Kdo nás jako menšinu bude chránit?
Ta třetí je politologická:
– Dá se tomu, co stojí na diverzitě, vážně říkat demokracie?
Ta čtvrtá se týká zemí, které odmítly globální migrační pakt:
– Jak si představujete, že by vám nepodepsání paktu pomohlo, když žijete v bezhraničním sdružení se státy, které jej přijaly a může si od nich k vám každý chodit, jak se mu zlíbí?
Ta pátá je adresovaná eurounijním nesocialistům:
– Máte společného kandidáta, který by jej mohl porazit, nebo budete zase roztříštěni na frakce různých kohoutů na malých smetištích a Evropu ať vezme čert?

https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-benjamina-kurase-zprava-o-stavu-civilizace-neprodysna-bublina-eurounijnich

 

sdíletj na