blognezařazené

Nemůžeme svěřit osud republiky do rukou čachtické paní z Ministerstva obrany.

autor: Štěpán Cháb

Vláda České republiky navrhla novelu Ústavy ČR, tedy onoho nadzákona, který má chránit obyvatele před zvlčením politiků. Nově by vláda bez souhlasu Parlamentu mohla vyslat armádu na zahraniční mise (což se dá a má číst jako vyslání do zahraničí do války). Jako prostý občan se s obavami ptám – je tohle chystání se do války? Mám začít synáčkům shánět modrou knížku? V Polsku už to lidé dělají, snaží se obejít budoucí mobilizaci a ochránit své děti před povolávacím rozkazem.

Je sice hezké, že vláda svou novelizaci Ústavy obhajuje tím, že je to jen preventivní krok. Co kdyby. Jde o životy lidí. Nějaký český občan se může někde ve stepích dostat do úzkých. A armáda mu pomůže. Stejně tak v obavách z budoucnosti postupují preventivně Poláci. Ti obyčejní, ne ti u vlády. Obyčejní Poláci hledají možnost, jak své dospělé syny vyvléci z povinnosti dostavit se na apelplac a stát se hybatelem dějin s flintičkou v ruce z posvěcení a rozkazu státu. No, citujme si příslušnou část novelizace:

  • (3) Parlament vyslovuje souhlas a) s vysláním ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky,
  • b) s pobytem ozbrojených sil jiných států na území České republiky. 
  • (4) Vláda rozhoduje o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky a o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky. Bez souhlasu podle odstavce 3 tak může rozhodnout nejdéle na dobu 60 dnů, jde-li o a) plnění závazků z mezinárodních smluv o společné obraně proti napadení, b) účast na mírových operacích podle rozhodnutí mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem, a to se souhlasem přijímajícího státu, c) účast na záchranných pracích při živelních pohromách, průmyslových nebo ekologických haváriích, d) ochranu života a zdraví, ohrožení majetkových hodnot nebo bezpečnosti České republiky. Další změnou je to, že Vláda ČR může povolit průjezdy nebo přelety zahraničních armád. Nově opět bez souhlasu Parlamentu. Změny zvýrazněné.

Vláda ČR se zásahem do Ústavy zbavuje povinnosti složit účty celému Parlamentu v rámci pohybů armády. Preventivně. Z bezpečnostních důvodů. Myslíme na vás, na vaše životy, na vaše štěstí. Tak nějak se novelizace prodává.

Doposud změna v Ústavě nebyla potřeba. Čeští vojáci byli například součástí „mise“ v Afghánistánu (božínku, proč mi slovo „mise“ ve spojení s armádou tak hrozně připomíná slova „speciální vojenská operace“, prostě tomu nebudeme říkat válka, slovo válka má totiž takový pochmurný nádech. To slovo mise, to je plné naděje, chuti žít a dosáhnout cíle. Směšné.) Minulé vlády mohly armádu vysílat na „mise“ po boku „spojenců“ po celém světě. S posvěcením Parlamentu, který, nepamatuju si takový okamžik, nikdy nekladl vážné překážky. Brblalo se tam, jistě, ale od toho Parlament je, aby se vedla diskuse, hledala se řešení a veřejnost byla včas informována.

V té souvislosti si představuju, co by se strhlo za lavinu, kdyby si Babiš při covidu řekl, že také obejde žádost o nouzový stav a prostě si svou chatrnou většinou prosadí, že o něj nemusí žádat Parlament. To by byla revoluce. Média by mluvila o diktatuře, totalitě. A já bych se k nim přidal. Ale teď, když se Fialova vláda chystá obcházet Parlament, ticho. Přitom jde o daleko nebezpečnější zásah. Obzvláště v dnešní době, kdy nám to za humny vybuchuje.

Taková pravomoc nepatří do rukou několika málo lidí. Vzpomeňme ukrajinské rakety, které před dvěma měsíci omylem dopadly na území Polska. Co na to naše mírumilovná ministryně obrany Černochová? „Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy.“

„…prokázaný dopad ruských raket… nesmí zůstat bez odezvy.“ Politici, jak se zdá, jednají impulzivně, zapojují do svých vyjádření emoce, svou nenávist. Jana Černochová je toho krásným příkladem. A proto potřebujeme, my všichni potřebujeme, aby byli politici co nejvíc hlídaní a aby nemohli udělat díky řadě kontrolních bodů osudová rozhodnutí, která by začala posílat na frontu české vojáky. Ať už profesionální, nebo později ty povolané z řad civilního obyvatelstva.

Ale vraťme se k oné novelizaci. Za ústřední bod považuji toto: „d) ochranu života a zdraví, ohrožení majetkových hodnot nebo bezpečnosti České republiky.“ Co je to bezpečnost ČR? Kdo ji určuje? A bude ji nově určovat krvežíznivá čachtická paní Černochová, která ráda propadne nenávisti a hysterickým nočním výjevům na sociálních sítích? Demokratické pojistky. To je Ústava. Když se nám do vlády propracuje čachtická paní a její pomocníčci, pojistky ve formě Ústavy vyhodí takové vládě proud. Aby byla zachovaná právě bezpečnost, vnitřní bezpečnost České republiky.

Z chování vlády Petra Fialy na mě jde trochu strach. Kdy ty pojistky prásknou? Vždyť takovou mocenskou hru tady přece nemůžeme nechat bez povšimnutí. Vláda se tváří, že se současnou podobou Ústavy nejde pracovat s armádou a akčně ji posílat tam, kde by podle vlády měla být. Je to nesmysl. Jde reagovat rychle, jde svolat mimořádné jednání Parlamentu. V řádech několika málo dní může být armáda v akci. Lepší několik dní na rozmyšlenou, než řešit neřešitelné, když to někde bouchne a naše čachtická paní se z toho večer u Twitteru podělá nenávistí. A my povinně s ní.

„Zneužívání autority, ponižování a ovládání jiných lidí dodává zlu živiny a slepá poslušnost a lhostejná víra v donucovací pravidla může vést k proměně mírumilovných demokracií v totalitní diktatury.“ Jørn Lier Horst. Citát mi poslal všímavý čtenář, za což mu patří hluboký dík. Tesat na futra Sněmovny by se to mělo. Tesat. Strany pětikoalice o sobě tak dlouho a zarputile mluvily jako o demokratických stranách, až osleply a přestaly vidět, že se jejich politika stává nebezpečnou. Rozhodně ne demokratickou. 

Krajské listy


dnes ze sítí: Jana Černochová

sdíletj na

39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
21. 1. 2023 17:15

ta čachtická paní je jenom jalovice, která nemá ponětí která bije – je plně řízena loutkovodiči

Pavel K
21. 1. 2023 17:24
Odpovědět  Vaska

Tak tato kreatůra se o svoje potomky bát nemusí, že ano. Co je jí do druhých.

Pavel z Moravy
22. 1. 2023 10:23
Odpovědět  Pavel K

Pavlíku, sakra, oni nemohou nikoho donutit jít bojovat někde za jejich zájmy. Chápejte všichni, že oni mají obrovskou radost, když mohou lidi strašit a buzerovat. Co s těmi děcky udělají když jim odmítnou sloužit. To je uvězní? A když by to byly tisíce, co s nimi udělají? Vždyť ten odpor by byl takový, že je to smete. Oni nadále pokračují ve vyvolávání strachu, nejsou to žádní bohové, aby nám mohli řídit osudy. Kur.va, trochu důstojnosti. Pod nátlakem se jim vše zhroutí a oni to ví, jen zbabělci se z nich podělají.

Pavel K
22. 1. 2023 14:56
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak to pak dělají jinde? Samozřejmě že by se muselo na odpor postavit spousta lidí, ale pokud jich bude mizivé procento, tak s těma si poradí.

Václava
23. 1. 2023 09:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Schválením Dodatku ústavy č.1,odst.d) by byla vložena bezpečnost republiky do rukou vlády ,několika lidí,kteří musí držet spolu jinak by nepřežili a to je špatně pro Čechy.Podrobný rozbor právníka JUDr.Ondřeje Dostála naleznete v ABJ(pí.Bobošíková).

Bubu
21. 1. 2023 19:13
Odpovědět  Vaska

Její blbost ji neomlouvá,tato krvavá kudlanka bude jednou špatně chcípat,než odejde do pekla.

Albi
21. 1. 2023 19:35
Odpovědět  Vaska

Tím ovšem není méně nebezpečná. Spíš více.

Pavel K
21. 1. 2023 17:28

Teď jsem se musel pousmát na Seznamu, PL, či Centrumu. Na protivládní demonstraci se sešlo stovky lidí. A včera, předevčírem- do Ostravy, Ústí, Brna přišlo podpořit TISÍCE příznivců presidentského kandidáta PP……….a ty kecy dál už znáte našich objektivních médií.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
21. 1. 2023 17:56

Žila byla kdesi za devatero horam, devatero řekami, devatero mosty dvanáctihlavá kráva. Protože to byla kráva liberální, každá hlava mělo svoje jméno a pohlaví. Jedna se jmenovala Fiala, druhá Rakušan, třetí Černochová, další Lipavský … No prostě ta kráva přiletěla do Čech a na Moravu a stala se královnou. I přes dvanáct hlav, ta kráva nedokázala produkovat mléko, její jedinou užitečnou činností byly samé kravince.
A protože ta kráva žila v Evropě a nadchla se americkým volem, i zeleným údělem. tak ta kráva sama skočila z mostu do řeky, aby více neznečišťovala planetu. A pohádky je konec.

tankist.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
21. 1. 2023 18:51
Odpovědět  Peter 008

Není to špión Pavel?

ijn
21. 1. 2023 18:15

3,14ča ohrozila obranyschopnost ČR tím, že odvezla techniku do bojiště Ukrajiny ke zničení,………. a ČR se bez vojenské techniky neubrání,….ministryně ohrozila bojeschopnost AČR,

tato 3,14ča musí být odvolána i s celou vládou!!!!!! Musí president Zeman na závěr kariéry vládu odvolat na nátlak občanů!!!Copak je hluchý slepý a……???!!!

Milan ze Zahrady Čech
21. 1. 2023 18:29

-unda při ranní rozcvičce:

https://www.youtube.com/watch?v=QFxenFSzkNA

sergej
21. 1. 2023 20:42

Neurážej krávu, voly.

…Přeci má vílí renomé.:-) Nebo ne?
https://www.youtube.com/watch?v=25phCRA5JF4

David
21. 1. 2023 18:30

Válečná saň, četařka Babinčáková. Obléct do uniformy pro těhotné tankistky a poslat na Ukrajinu v čele jednotky složené z nejagresivnějších diskutérů z iDnes a Seznamu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
21. 1. 2023 18:36

..ale tohle už přece historie zná.. Ermächtigungsgesetz.
A známe i ty konce.. „Dejte mi deset let, a Německo nepoznáte!“ 

Milan ze Zahrady Čech
21. 1. 2023 19:01
Odpovědět  Boomer

Dejte mi jeden Sarmat a nepoznáte ho za deset minut.

Boomer
21. 1. 2023 19:16

.. ale oni už jsou přece jiní, lepší, s minulostí vyrovnaní, to tam člověk slyší na každém kroku. Než si ovšem dovolíte říct nebo nedejpřírodo udělat něco, co jim nejde pod nos.. a už vás posílají zpátky na Východ. Sofort!!!

Gales
21. 1. 2023 18:48

Vládu by měli tvořit ministři odborníci v tom kterém oboru,které by k tomu kvalifikovalo vzdělání,odborné a psychologické testy.A potom by se tam nemohl dostat nějakej dement zralej na Chocholouška.

Autor
21. 1. 2023 21:12
Odpovědět  Gales

Stačilo by tvrdě vyžadovat odpovědnost a výsledky práce nejen poslanců, ale i vědců, umělců atd. atd. … to by najednou bylo bezradných hlupáků, kteří se nehodí na nic jiného, než na kopání nějakého nového “Hladového Černého moře”!

Pekos
21. 1. 2023 19:15
Odpovědět  Pavel K

Myslím, že každý z vládních činitelů, ať už je z jakékoli strany, je především veliký herec. Oni se umí veřejně poškádlit, ale v podstatě je to jedna veliká rodina a v zákulisí se mají moc rádi.
Copak někde existuje lepší a výnosnější koryto, než je politika ?

Pavel K
21. 1. 2023 19:21
Odpovědět  Pekos

Tak chápu, ale doufám že nemáte 100% pravdu, doufám.

Frank
21. 1. 2023 19:06

Za tuto vládu by mohl jít bojovat jen totální idiot.

Pavel K
21. 1. 2023 19:38
Odpovědět  Frank

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

C.K. Heligonka- Byla vojna vypsaná – YouTube

All
21. 1. 2023 19:38
Odpovědět  Frank

Ale jen naše pomatené vřiťolezecké školství od r.1994 nadělalo plno těchhle idiotů díky nenažraným politikům zejména z ODS a TOP 09. Jen starší lidé,co zažili jak socialismus a nyní i kapitalismus jsou schopni rozlišovat,hodnotit,až na hlupáky a lenochy,co byli k ničemu vždycky.Naprostou zhovadilou kreaturu ovšem tvoří jenerál PP a jemu podobní,tohle tvoří výjimky pokleslé až do ůrovně zvířat s pouhými pudy,tohle už lidé nejsou,jen hovada,co vylezli z ohrady,aby škodili. Proto taky starším lidem byly přednostně určeny od satanistů Schwaba a jeho náhončím z USA vakcíny,jako prvním. Pamětníkům.

Mike
22. 1. 2023 12:47
Odpovědět  Frank

V tom případě by ČR postavila nejpočetnější armádu v Evropě.

Daniel
21. 1. 2023 20:12

Nebezpečný je teď hlavně Pavel
https://t.me/neCT24/25399 podívejte

Pekos
21. 1. 2023 21:10
Odpovědět  Daniel

A co čekáte od lampasáka, opravdu to někoho udivuje ???

sergej
21. 1. 2023 20:36

„Výňatek
Zneužívání autority, ponižování a ovládání jiných lidí dodává zlu živiny a slepá poslušnost a lhostejná víra v donucovací pravidla může vést k proměně mírumilovných demokracií v totalitní diktatury.“ Jørn Lier Horst. Citát mi poslal všímavý čtenář, za což mu patří hluboký dík. Tesat na futra Sněmovny by se to mělo. Tesat. Strany pětikoalice o sobě tak dlouho a zarputile mluvily jako o demokratických stranách, až osleply a přestaly vidět, že se jejich politika stává nebezpečnou. Rozhodně ne demokratickou. 
Krajské listy___________________________________
Tak pro koho fungují 5.tikoláci
cca. 1:50:00
https://svobodne-radio.com/2023-01-04-studio-beta-jan-skalicky-co-nas-ceka-za-bezpecnostni-rizika-v-letosnim-roce/
https://otevrisvoumysl.cz/monopol-dokument-o-tom-jak-funguje-svet/

Petr
21. 1. 2023 20:41

Modrá knížka nikomu nepomůže. Z mobilizačního zákona jsou vyjmuti pouze ti co nemají ruce, nebo nohy, hluší a slepí. Všichni ostatní od 18 do 65 let jsou povinni dostavit se k odvodové komisi, včetně žen!
Ten zákon se od dob Švejka nijak nezměnil. Určitě jste se smáli, jak Švejk jede k odvodové komisi na vozíku. Ale on to nebyl vtip, to je skutečnost!

Jan1
21. 1. 2023 23:04

Pozor, vlada pripravuje zakon, ktery ji umozni poslat vojaky na Ukrajinu do mlynku na maso! V tom je i zlocinnost Cernochove s bilou pleti a s pistoli v kabelce.
Vsichni se citi stale bezpecni. Neznaji historii…

vlari
21. 1. 2023 23:40
Odpovědět  Jan1

Jedná se o návrh 557/0 novely zákona 1/1993 Sb. (Ústava) z 29.07.2019, který, jen tak mimochodem, podal i A. Babiš, kterého, se skřípěním zubů, budu 2. kole, jako důchodce, volit za prezidenta, a který (ten návrh novely) byl nově projednán jako sněmovní tisk 252/0 poslanci (nebo co to je) 13. ledna 2023.

Luboš
22. 1. 2023 00:45

Jalovice co děti nerodí a pro náš národ naprosto zbytečný člověk.
Znalosti nulové jako jeptiška by byla mnohem užitečnější než okrádat národ. Nic proti ženám, jen by měli vědět kde je jejich místo. Spíše za plotnou a ne se srát do vojenských věcí.

Standa
22. 1. 2023 06:08

https://www.youtube.com/watch?v=MHN4E5BbXHc
Případné , díky!
Zazvonili jste klíči a máte to tady.
Bláznivou Černochovou,ukrajinského premiera Fialu @ spol. i s protektorátem.
V kolonii.
Válka bude ,aby nastal mír. I , kdyby nezůstal kámen na kameni.Budou odvody! Na Bělehráááád -tedy náááááá Moskvu.
Loutkovodiči z AMI to zařídí. Jsme přece ,, demokratická” země.

Musíme přemýšlet , jak pro naše děti- syny ( možná i dcéry -bláznivá Černochová je všeho schopná) kdy a kde získat modrou knížku.

Nejen ,že nebyli na vojně ,ale i ani není kde. Vojenské odvodní správy už nejsou.
Asi nejlépe k obvodnímu doktorovi a udělat z nich ,, chabrus” na plíce a udržovat si ,,platfus” a nebo….udělat je nesvéprávné!Já to měl za přechozený zánět ledvin a přechozený zánět mozkových blan.
Šmajráááá- dělat ze sebe idiota ,to není problém.Problém je chovat se normálně , když jdeš od doktora,když se do role moc vžiješ.
Mám své pevné zásady -i když s nimi někdy vůbec nesouhlasím!

primak
22. 1. 2023 08:00

A kdo je Jørn Lier Horst? nám autor zapomněl říct:
Jørn Lier Horst (narozený 27. února 1970) je oceněný norský autor kriminálních románů a bývalý vrchní vyšetřovatel v policejní čtvrti Vestfold. Jeho knihy byly publikovány ve více než 40 zemích a prodalo se jich více než deset milionů výtisků.[1]
https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B8rn_Lier_Horst

PENNYS
22. 1. 2023 08:46

UČINKY VAKCINIZACE NA OBČANECH, SE UŽ PROJEVUJÍ!!!

Petr
22. 1. 2023 08:51

Tupá selka ne Čachtická paní !

Pavel z Moravy
22. 1. 2023 10:05

Proč takový dlouhý článek proboha. Všichni škůdci zemští pracují v cizím žoldu a dělají co jim páníček nařídí. A jak už to tak bývá, dělají i to co jim páníček nenařídil. Je lépe, aby se všichni vyhnuli slůvku demokracie, vždyť je to trapné. Pokud nás budou nadále řídit tito exempláři moci, tak budeme jejich arogancí trpět stále. Proboha – vláda lidu, kterému ona má sloužit. Slouží, ale cizím zájmům a mnoho ze slepých občanů tohoto národa to nevidí, lépe řečeno nechce vidět. Mně nemůže nějaká Černochová a další znalci té jedné jediné pravdy říkat, koho mám mít rád a koho ne. Já mám rád ruský národ, ale vás paní ne, i když vás osobně neznám, ale stačí mi pohled na vás a vaše vyjádření.