Německý poslanec nazval americké základny v Evropě “okupací”

„Alternativa pro Německo“ nastolí otázku legality amerických základen v Evropě.

Zástupce Spolkového sněmu ze strany Alternativy pro Německo (AfD), člen parlamentního výboru pro mezinárodní záležitosti Waldemar Gerdt řekl Izvestii, že němečtí poslanci z AfD a jejich spojenci zamýšlejí nastolit otázku legitimity amerických vojenských základen v Evropě.

V blízké budoucnosti se americká vojenská základna může objevit v Polsku, pak v Lotyšsku. Zatímco to Američané nazývají „spoluprací“, Gerdt  to nazývá „okupací“.

 „Scénář je jasný – byl napsán již dávno. Je to vlastně skrytá okupace,“ řekl.

„Vezměte si například leteckou základnu Ramstein v Německu. Žádný občan Spolkové republiky Německo tam nemůže vstoupit. Ani policie nemůže. Co se děje uvnitř, nevíme. Dováží se tam materiály, výrobky a zařízení, ale tento proces my nekontrolujeme. Nevíme co tam je. A to už není partnerství“.

Poslanec uvedl, že strana vznese otázku legitimity amerických vojenských základen v Evropě po volbách do Evropského parlamentu, ve kterých AfD a podobné politické strany z jiných evropských zemí získají „vážnou blokující většinu“.

Podle politika jeho strana také plánuje nastolit otázku zrušení anti-ruských sankcí, kvůli kterým Německo již ztratilo více než 100 miliard eur, a asi 600 000 pracovních míst je ohroženo likvidací.

„Anti-ruské sankce jsou ničivým opatřením, a to je vysvětleno v našem stranickém programu. Politici někdy říkají, že se jedná o diplomatickou metodu, ale ve skutečnosti jde o selhání diplomacie. Sankce nepřinesly nic pozitivního pro nikoho, “ řekl Gerdt.

http://www.iarex.ru/news/66366.html

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
9. 5. 2019 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Okupace,..Sovětská byla mnohým trnem v oku, ale o téhle se mlčelo.comment image
Při pohledu na ten obrázek se mi vybavil jeden den proměněný v peklo.
https://www.youtube.com/watch?v=MG1f3ukUxYI

Konec letních prázdnin roku 1988. Na ploše kolem americké letecké základny Ramstein poblíž německého Kaiserslauternu si dav tří set tisíc diváků užívá nedělní odpoledne během leteckého dne, který se tu každoročně koná.
Ve vzduchu jsou právě letouny italské akrobatické skupiny Frecce Tricolori. Jeden chybný manévr končí katastrofální srážkou tří strojů. Jejich trosky dopadají na zem, přičemž zbytky jednoho z letadel v podobě ohnivé koule míří přímo do bezmocných lidí. Zábavný letecký den se mění v tragédii. Neštěstí si vyžádalo sedm desítek mrtvých, tři stovky vážně zraněných a několik dalších stovek lehčích zranění. 28. srpen 1988 se na dlouhou dobu zapisuje do černé kroniky jako nejtragičtější den v dějinách air-show. Video najdete na konci článku.

Když se o několik let později v Berlíně rodí základy jedné kapely a přijde na přetřes název, kdosi vzpomene na letecké neštěstí v Ramstein. Ačkoliv si Rammstein oproti názvu letecké základny připsali jedno “m” navíc a přestože někteří členové inspiraci místem tragédie popírají, spojitost s temným okamžikem německých dějin už kapele nikdo neodpáře. Tím spíš, když se hned na prvním albu Herzeleid (1995) objevuje jako poslední položka tracklistu valivě tísnivý stejnojmenný song s brutálně odosobněným textem. Zrodila se kapela, která už samotným výběrem svého jména zamířila na černou listinu.
https://www.youtube.com/watch?v=Sc1dRbXv7nM
a nej ohnivé efekty: https://www.youtube.com/watch?v=rnXUaUNX-Bo

Administrátor
9. 5. 2019 23:16
Odpovědět  Janinna

Tedy s těma Rammsteinama si mě fakt dostalo,..na to bych nesadil, že víš…Máš like;) Ten odkaz jak jsem tam vpravil,…je nakonec také divadlo i když trochu s jiným nádechem.

Editor
9. 5. 2019 22:01
Odpovědět  josh-xy

mimo téma. Dneska jsem jel do centrálního Kocourkova kvůli brýlím na práci, napsala mi skla, obrouček mám hodně a tohle je do dílny, kde se sem tam pracuje s ředidly a sem tak špony na stole a tak. Takže starý obroučky a skleněný čočky. “Pane, to už dneska nikdo nedělá” Pane, do těhle obrouček vám je nedám, ty jsou už moc starý, to už nepůjde a t d jak zaseknutý gramofón. Nakonec jsem našel jednoho, kterej to udělá. Tak jdu a potkám kyslíky, tak jsem tam zalezl, protože máma má ještě původní go kartu eurotel, toolkit, nejdou přes to žádný data a každý měsíc se platí na mým a na jejím telefonu dohromady Gigo, to při přetažení limitu na nejnutnější obsluhu stačí, na banku nebo nějaký nákup. Takže zajdu do O2, že chci LTE sim , tak vyloví ze šuplete v obálce, že teda k faktuře za 99,90, povídám že vím, a ať to hlavně neaktivuje hned, že to musím večer mámě nastavit, přesypat její kontakty, protože to má na sim, do telefonu si to sama neuloží a prostě je to operativnější pro mě. a pak ji to aktivuju přes tu jejich samoobsluhu. Takže vzal tu obálku, že si načte číselnej kód. Tak ho načetl. Tím vyhodil starou sim z databáze, máma u lesa na francouzskejch holích na polosamotě, sousedi v práci já 100 km v Praze s programem do 5 odpoledne, pak odjezd na jih. Dostal chlapec držkovou a vůbec nechápal proč. Na těch helpdeskách jsou totální dementi a myslej si, že něco uměj. Musel jsem všechno zrušit a skočit na první autobus co jel a pojedu holt po neděli znova. Proč je svět dílem z totálních debilů a dílem z iniciativních blbců, horších než třídní nepřítel. Mladej, blbej a ochotnej, kterej si myslí dědku co ty o tom víš, ještě by ses v tom doma zamotal. Loudils někdy kontakty a zprávy z deaktivovaný SIM? Jde to ale je to opruz.

Editor
9. 5. 2019 22:29
Odpovědět  Janinna

LTE je bezdrátový inerfernet 4 generaci neboli 4G. Gigo dat je 1 000 Mega. Množství dat, který můžeš poslat nebo přijmout.Když to vypotřebuješ za účetní období, tak si musíš dokoupit množství, který je jednak předražený a hlavně ti ho v první vteřině nového účetního období zrušej. Konkrétně chtějí 500 za 30 Giga dat s tím, že spotřebuju 2-3 za těch pár dní do konce účetního období. Takže zaplatím 30, spotřebuju 3 a 27 mi jich zrušej, než se otočím. Jsou to kurvy špinavý zlodějský. Je to postavený tak, že na konci účetního období ti prodají celoměsíční dávku, menší=lacinější balík dat nenabízej. Kdyby dali 5 Giga za 100, tak se nikdo necuká.

Administrátor
9. 5. 2019 22:49
Odpovědět  scipio

Takle se mají v Itálii, můžeš si objednat….
Když vemu, že černá držka to má pravděpodobně gratis a i kdyby ne, tak z dávek je s takovým tarifem vysmátej..My jsme prostě blbej zdecimovanej národ za udržovanej politikama v tomto srabu. A to co ten politickej hnus dostává na telefon je zcela nepochopitelné, ale vědí, že plebs sice nadává, ale je to tak vše, co může udělat.tarify.https://www.mobilmania.cz/clanky/do-italie-vpadl-4-operator-a-dely-se-veci-zavadeci-tarify-jsou-10-levnejsi-nez-u-nas/sc-3-a-1343855/default.aspx

Administrátor
9. 5. 2019 22:41
Odpovědět  scipio

Tak to jsem opravdu neloudil. On chtěl být chlapec hodně aktivní,..takovej ten guru, no. Baseball a přes ruce. Nakonec, aby člověk měl i čtečku, aby si nakloval. Někdy se ale s nima nechá mluvit, když ukážeš, že jsi neodbytný a necháš se přehazovat po drátech na vyšší odbornost. Oničtou jen z monitorů myslím ty na callu) a to co tam nemají, tak končí. No, a takhle se dostaneš do levlu víš, kde se zase jinak domluvíš. Jedna věc je také nepřijemná, když si stařec koupí mobil a v něm jak na potvoru nebo naschvál, nejsou standardně vypnutý data a pak stařec si nahodí simku a nechtěně zmáčkne smolné tlačítko a je za chíli bez kreditu…..

Editor
10. 5. 2019 19:54
Odpovědět  josh-xy

Já tu klonovačku mám a právě když jsem někomu měnil SIM tak jsem nejdřív, než jsem ji přes tu jejich samoobsluhu aktivoval, zakázal jsem úplně všechny možnosti premiových sms a kde co šlo, kdo si to chce pustit, ten to umí, kdo ví prd, tak mu to nechybí 🙂

Administrátor
10. 5. 2019 20:39
Odpovědět  scipio

Tak, prvdu díš. Ale ne každý ví. Zlatej čtvrtkorunák, co se hodil do slotu a vytočit numero. Když jsi chtěl volta okus dál, tě baba spojila…Nakonec tam přestrkovala banány a šlo to také. Dnes otázka kmitučtů. Teď jsem si vzpomněl, jak jsem v minulém století po revoluci zapojoval známému fax Canon a trápil se a trápil až najednou ticho. Povídám, kurwa něco se údálo. Známej povídá neskutečně úspešnej podnikatel s loktama a známejma), že proj jedem a zajeli jsme do jedný vesnice, tam naložili chlapa, kterej sloužil v městysu nas ÚT. Ten zalez dovnitř a pak mě zavolal a povídá “Poď se podívát, něco uvidíš.” a šli jsme k těm plechovejm zvotvíranejm, špinavejm, povučinovejm almarám a říká, že mi ukáže kouzlo a vytáh skřipec a povídá. No jo, když to nekonečný vytáčení kolegu sralo, tak to skřípnul. My se vrátili a fakt to běželo, ale nakonec to nebylo nic platný a mě došlo proč, ptotože to vyselo na analogu a to už Canon ve svý vyspělosti zapoměl, tak jsem mu tam dal Panasonicka. Jednu věc jsem, ale na tý ústředně pochopil…že když jsem někam volal za bolševika a furt to vypadávalo, tak to jen někdo vzal hůl a přejel ty relátka, když ho to sralo při svačině a nechtěně naháně peníze poště;