Německo uvádí novou nápovědu k Nord Stream 2

Ropovod může zůstat neregistrovaný, pokud Rusko napadne Ukrajinu

Německý kancléř Olaf Scholz v úterý odmítl možnost vyloučit zastavení procesu certifikace plynovodu Nord Stream 2 a naznačil, že by se o tom mohlo uvažovat v případě ruské agrese proti Ukrajině.

Na tiskové konferenci s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem dal německý vůdce zatím nejsilněji najevo, že by o zastavení projektu vážně uvažoval. V posledních měsících politici ve Washingtonu, Bruselu a Kyjevě navrhovali využití plynovodu Nord Stream 2 jako způsob, jak zajistit, aby Rusko neuvažovalo o invazi na Ukrajinu.

USA aktivně pracují na odložení certifikace projektu Nord Stream 2 – Nulandová
Čtěte více USA aktivně pracují na odložení certifikace projektu Nord Stream 2 – Nulandová
“Rusko bude muset zaplatit vysokou cenu, pokud dojde k vojenskému zásahu proti Ukrajině nebo na Ukrajině,” řekl Scholz v přímé odpovědi na otázku, zda by útok na Ukrajinu znamenal “politický konec” plynovodu.

Nord Stream 2 je systém, který přímo spojuje Rusko s Německem, čímž se proces tranzitu plynu stává méně závislým na třetích zemích. Plynovod byl dokončen v září, ale ještě musí být certifikován.

Schválení projektu, které mohlo přijít tento měsíc, pozastavila v polovině listopadu německá Spolková agentura pro sítě kvůli regulačnímu problému týkajícímu se chybějících prostor provozovatele na území Německa.

USA a Ukrajina obvinily Nord Stream 2, že je spíše ruským politickým projektem než ekonomickým záměrem, a Washington prohlásil, že ohrožuje “energetickou bezpečnost” Evropy. Nyní, kdy je Rusko obviňováno z přípravy války s Ukrajinou, je hrozba sankcí proti Nord Stream 2 používána jako forma odstrašení.

Scholzovo nejnovější prohlášení se odchyluje od předchozích komentářů jiných členů vlády v Berlíně. Minulý týden ministryně obrany Christine Lambrechtová prohlásila, že politické spory by neměly mít na provoz plynovodu žádný vliv.

“Neměli bychom [Nord Stream 2] do tohoto konfliktu zatahovat,” řekla. “Musíme tento konflikt vyřešit a musíme ho vyřešit v rámci rozhovorů – to je příležitost, kterou v tuto chvíli máme, a měli bychom ji využít, a ne z ní vyvozovat souvislosti s projekty, které s ní nijak nesouvisejí.”

Začátkem tohoto měsíce náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová připustila, že Amerika spolu s partnery z EU pracuje na zastavení certifikace plynovodu.

“To, co nyní děláme, je spolupráce s Němci, spolupráce s EU na zpomalení jejich úvah o realizaci plynovodu,” řekla. “Tato německá vláda k tomu podnikla významné kroky a také znovu potvrdila dohodu, kterou jsme měli s předchozí vládou, pokud jde o to, co se stane se Severním proudem 2 – totiž že bude pozastaven, pokud Rusko bude agresivní vůči Ukrajině.”


ze zahraniční diskuze:

Zajímalo by mě, jak je možné, že všichni západní proameričtí poskoci zapomněli, že nevznesli žádné obavy a hrozby sankcemi, když se USA připravovaly na invazi a zničení Iráku, i když bylo mezinárodně známo, že všechny americké “důkazy” byly falešné a čistě vylhané. Žádný západní stát se nepostavil a nevyhrožoval USA neuvěřitelně tvrdými sankcemi, ale naopak otrocky plnil řady a mlčel ke všem myslitelným porušením mezinárodního práva a páchání nesčetných válečných zločinů nejen v Iráku, Jugoslávii, Sýrii, Libyi atd. Toto absolutní mlčení a přijímání amerických falešných vlajek, vyloženě nestoudných lží a záminek velmi připomíná přípravy na válku proti Iráku. Copak ruské vedení nevidí, že NATO v tichosti pod různými záminkami hromadí na ruských hranicích obrovskou armádu, což je způsob, jak dosáhnout úrovně bojové pohotovosti, aniž by vzniklo podezření na skutečné záměry. Putin záměrně předstírá, že nevidí, co se děje, protože jako každý náboženský zbabělec doufá a modlí se, že nějaký Deus ex machina Rusko v poslední chvíli zachrání. Veškeré naděje vkládá do neexistujícího boha a jeho božských sil, což je totéž, v co věřil Hitler v roce 1945, když Rudá armáda vstupovala do Berlína. Stále žil v naději na zázrak. Protože takové nesmírně hloupé chování malého a malého “Napoleona” by Rusko mohlo dostat do obrovských ztrát na životech, místo aby rozhodně jednalo na dané červené linii. Putin prohlásil, že posílání západních zbraní na Ukrajinu je červenou linií, ale vidíme, jak na Ukrajině přistává jedno letadlo za druhým naložené zbraněmi, a Putin předstírá, že se nikdy nezmínil o vyzbrojování ukrajinské armády jako o jednom z pilířů červené linie. Místo toho vypálí několik těžkých raket Iskander přímo do depozitáře a varuje Západ, že příště zasáhnou nákladní letadla a lodě. Západ pod záminkou vyzbrojování Ukrajiny v tichosti na Ukrajinu přiveze tisíce tun zbraní a ve skutečnosti tyto zbraně použijí síly NATO, jakmile vstoupí na Ukrajinu, a během několika hodin převezmou plnou moc nad těmito těžkými zbraněmi a Putin bude hrát překvapeného idiota, který nevěděl, co se děje. Udeřte na ně teď, udeřte na ně tvrdě, protože později už nebude žádná šance.


Česká humanitární pomoc Ukrajině….2015

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
20. 1. 2022 15:23

Děkujeme za video z Ostravy,jak se nakládaly tanky pro fašisty na UK( dobře si pamatuju,jak prolhaná média kvákala něco jiného) Putine,je nejvyšší čas provést ůtok na banderovce,vyčistit to tam a zavést konečně pořádek na Ukrajině, Neboť všichni dobře víme,že tam,kde vkročí ruská vojska zavládne mír a budování.Tam,kde vstoupila US army,jen další nekončící války,rabování,ničení,destrukce.

kral
20. 1. 2022 15:29

Největší agresor je NATO a pak to zatím historicky bylo Německo. To je ten stát co rozpoutal dvě světové války a z lidí vyráběl mýdlo! Není to tak dávno… Německá nadřazenost, která již ovládá EU bude v budoucnu dorážet i na ovládnutí Evropy. A tady vůči Rusku platí to, že na něho vyřvávají o agresi a EU s USA jenom tvoří na světě zlo a šikanu a snaží se ostatní přesvědčit, jak je západ slušný … Přitom je to naopak. Na Ukrajině pomocí západu provedli převrat proti demokraticky zvolené vládě (ale né prozápadní) , nevadí jim vraždení a upalování obyvatel, vyznávání nacismu a Banderovce. Neboť tu platí, že účel světí prostředky… Pak pomocí genocidy obyvatelstva a vraždění to vyvrcholilo tak, že se oddělila Luhanská republika a Donbas. Kdyby Ukrajinci byli normální slušní lidé, tak by tam problém nebyl. EU a USA se této akce účastní na straně zločinců, vrahů… Stydím s eza to!

Pavel
21. 1. 2022 13:03
Odpovědět  kral

Nejhorší je, že tato naše prozápadní klika jedná jménem nás všech, takže jako nepřátelé jsou vnímání všichni naši lidé. Mám obavy, že toto skutečně dobře neskončí, protože anglosaské hordy chtějí válčit a jaké oběti a utrpení to přinese je jim absolutně jedno. Tito šílenci a váleční štváči se musí zastavit. Rusové by měli dle mne upozornit, že v případě konfliktu ponese západ veškerou odpovědnost za to co se stane. Je zapotřebí jim skutečně ukázat sílu a ne se s nimi stále domlouvat. Na to oni neslyší, to považují za slabost.

BB Rad
20. 1. 2022 16:42

Vše jede podle scénáře vypracovaného CIA a tento hovoří: My jsme Amici jdeme zabíjet, loupit a VY OSTATNÍ S TÍM NEMŮŽETE DĚLAT VŮBEC NIC. ÁMEN
A naše verchuška jde ruku v ruce s celou ČR jako kanonfutro pro tento deoml — kradoucí bandou AMERICAN WAY OF LIFE. Asi je už pozdě na nápravu!?!

Pavel
21. 1. 2022 13:34

Jedna věc je jistá. Celá Evropa pod patronací amíků jde proti rusům, je to koordinované americkými a britskými jestřáby. Teď Rusové vidí, že všichni, kterým pomáhali, kupř. Bulharům od turecké nadvlády, totéž platí o Řecku a to již nemluvím o zdejších východních národech, které by bez jejich pomoci Hitler zlikvidoval, jsou zrádci. Nikdy již molodci těmto národům nepomáhejte, jsou to vaši nepřátelé, uvědomte si to. Ať se třeba udusí ve vlastních, / nechám na čtenáři,co si zde doplní/. Stydím se za nás, za celé slovanské plemeno.