Německo počítá, kolik stojí každý ukrajinský uprchlík

Dnes

Městské úřady německé spolkové země Hesensko spočítaly, že náklady na každého ukrajinského uprchlíka měsíčně budou činit 3,5 tisíce eur. Informoval o tom v neděli 17. dubna list Welt am Sonntag .

„Města, okresy a obce Hesenska předkládají státu pohledávky ve výši 3,5 tisíce eur na uprchlíka měsíčně,“ uvádí publikace s odkazem na dokument vypracovaný Svazem měst a obcí země pro jednání s federálními úřady. „(Tato částka) umožňuje pokrýt náklady na vstup, ubytování, jazykové programy atd.,“ píše se v textu výzvy. Obecní sdružení kraje zdůrazňuje, že za základ pro výpočty byl vzat průměrný odhad nákladů na uprchlíky v roce 2019.

Svaz měst a obcí Hesenska navrhuje, aby se 75 EUR za den vynaložilo na „ubytování, jídlo a další denní potřeby“ každého uprchlíka, 25 EUR na „psychologickou pomoc“, 15 EUR na „sociální práci“ a 10 EUR na na bezpečnostní opatření. Podle Welt am Sonntag komunální úřady Braniborska souhlasily s odhady předloženými jejich kolegy.

Podle Spolkové policie Německa k dnešnímu dni dorazilo do Německa více než 350 000 ukrajinských uprchlíků. Pokud tedy údaje Svazu měst a obcí Hesensko odpovídají průměrným výpočtům za zemi, překročí měsíční výdaje Německa na ubytování ukrajinských uprchlíků částku 1 miliardy eur. Kancléř Olaf Scholz oznámil 8. dubna plány vlády přidělit spolkovým zemím na tyto potřeby 2 miliardy eur, nicméně, jak zdůrazňují autoři článku, tato částka sotva stačí na pokrytí nákladů na dva měsíce.

„Jednorázové platby přislíbené na letošní rok, na kterých se dohodla spolková vláda a orgány spolkových zemí, nebudou v dohledné době stačit na pokrytí všech nákladů,“ řekla Verena Göppert , zástupkyně ředitele Svazu německých spolkových zemí. Města . Žádná z německých federálních agentur přitom stále neudělala přesný výpočet, který zohledňuje náklady na ukrajinské uprchlíky pro každý z regionů. Předseda hesenské vlády Volker Bouffier dříve předpokládal, že měsíční výdaje nepřesáhnou částku 2,5 tisíce €, jak však ukazují výpočty městského sdružení, skutečná čísla se ukázala být mnohem vyšší.

Zároveň, jak poznamenává Svaz měst a obcí Hesenska, federální vláda zatím nespěchá, aby se zatěžovala povinnostmi kompenzovat výdaje, které dopadají především na rozpočty obcí. „Finanční závazky federální a státní vlády jsou mírně řečeno příliš nízké,“ uvedli představitelé magistrátu ve Welt am Sonntag. „Současná finanční podpora od federálních a státních vlád není v žádném případě dostatečná.“
https://bit.ly/3OiFDeQ4.8 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
17. 4. 2022 22:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To by mě tak zajmalo , jestli to počítá i Pekarka s Fialou a barvínkem Stanjurou !

Josef
17. 4. 2022 23:10
Odpovědět  Petr

Ona každá sranda něco stojí. Němci to vědí moc dobře.WW II. je stála reparace, ztráty území – tu Odru a Nisu dodnes nerozdýchali. No a jestli Poláci budou dostatečně blbí … zatím to tak vypadá. No nakonec ztráta národní sounáležitosti Ost X West. No nyní Ukrajinci, před tím od Makrely ti s těma utěrkama na hlavě a v nočních košilích … . K tomu EÚ a vůdcovské ambice. Tak nevím. Ten účet bude asi dost mastný.

pavelpe
17. 4. 2022 23:15
Odpovědět  Petr

Ti nic nepočítají. Kvalifikované odhady ekonomických expertů mluví při množství 350 000 migrantů o 54-58 miliardách Kč, při 500 000 migrantech se pak jedná o 80-85 miliard Kč. Skutečné náklady budou asi vyšší, protože se zde rozběhlo něco jako „zdravotnická turistika“. Vzhledem k zdevastovanému zdravotnictví na Ukrajině sem jezdí migranti s onkologickými chorobami, TBC, obrnou a pod. Již v současné době je deficit zdravotnického systému 12 miliard.

Albi
18. 4. 2022 10:12
Odpovědět  pavelpe

My na to přece máme! Ještě nám pořád ty hodné a vstřícné banky půjčují. A dluh už teď je prakticky nesplatitelný.

Co bude pak, až dojde poslední kousek české země, to pětichuchvcalec neřeší. ONI tu svou píď země směnili za cizí a dál je nic nezajímá.

Pavel
18. 4. 2022 09:23
Odpovědět  Petr

Nějaké čmrdlíky ušetří na mrtvých důchodcích po akci covid. U nás ve vitríně vidím stále mrtvé spoluobčany ve věku 65- 75 let. Těch je nejvíce. Co asi většině z nich dopomohlo ke smrti víme všichni moc dobře. Jestli je dnes po covidu mrtvých 38 000, tak potom každý měsíc stát ušetřil kole 5 miliard korun. To už jsou čmrdlíky, které se mohou rozdávat. Nás, občany této kolonizované země neuvěřitelně odírají, jsou horší jak loupeživí rytíři ve středověku. Ti bývali postaveni mimo zákon, tito současní mohou vládnout ujařmenému lidu a ještě se mu smát do obličeje. Je to fakt perfektně propracovaná globálně plutokratická společnost, jen co je pravda.

mi88ki
19. 4. 2022 13:28
Odpovědět  Pavel

38000 * 15000 je jen 570 miliónů měsíčně. Těch 5 miliard to bude ale za rok. A to nepočítaje kolik těch obětí covidu, by umřelo i bez něj.

Pav-el
18. 4. 2022 08:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Pánové, jsem v šoku! V DLR všichni poslanci, zástupci lidu se nechali naverbovat do rozhodující bitvy proti, jak oni říkají fašismu na Ukrajině! Osm let čekali na tento den, kdy budou bojovat za svobodu a nezávislost. Některým mužům je daleko přes 65 let. Respekt! Umíte si představit, že by naši zástupci lidu šli bojovat za vlast? Odkaz- Patrck Lancaster.

Pav-el
18. 4. 2022 08:16
Odpovědět  Pav-el

Patrick

zdena
18. 4. 2022 14:11
Odpovědět  Pav-el

Bravo !!!

VAL
18. 4. 2022 08:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Hm… Takže nás ta sranda přijde na nejméně sto miliard ročně. Ale dle mého na mnohem, mnohem víc – zatím je jich u nás cca 320 000, ale valí dál. K tomu si přidejme raketový nárůst kriminality a vymáhání výpalného od našich obchodníků atd. atd. První invazi po rozpadu SSSR naše policie časem zvládla, ale tuto už nezvládne. Za prvé na to nemá dostatečný počet lidí, za druhé si zvykla buzerovat a je-bat své spoluobčany, ale nezvládne ozbrojený odpor páč k tomu nemá ani výcvik, ani, obávám se, odvahu, ale a hlavně to bude politicky neprůchodné!!! Jinak řečeno, dokud máme vládu jakou máme jsme v pr-deli. A to mnohovektorově.

VAL
18. 4. 2022 08:39
Odpovědět  VAL

A při tom stačilo jediné – nepouštět k nám muže mezi 18ti a 60ti, kterým ostatně sám velký zelený narkoman zakázal Banderstán opouštět! Že by byly na čáře fronty? No a? Tak by byly! Ale my bychom nabyli tak dokonale a hluboko na nejméně jednu generaci v pr-deli.

janle57
18. 4. 2022 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě,že se ty Eura tak rychle tisknou,německá centrální banka jich má určitě plný
sklepy,tak proč by je Němci ukrajinským přivandrovalcům nerozdávali,pokud běžným
Němcům nevadí, a to je zatím dost markantně vidět,že bude zanedlouho bochník
chleba stát 50 EUR a uprchlíci se s ním budou cpát hlava nehlava,zatímco normální
Němci budou ohryzávat kůrky,tak ať tohle solidárně podporují,obávám se,že
za malou chvíli budou v Německu plná náměstí a začne mazec,že se z toho sama
madam Lejnová za chvilku střelí do hlavy.

Pijack
18. 4. 2022 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Potýkáme se tady s kolektivní slepotou a podlým chováním vlády. 52 miliard na rekonstrukce bytového fondu pro Ukrajince – lidé věří, že po jejich odchodu ty byty přejdou do užívání Českých obyvatel. Bacha – to je ta podlost. Tyto byty se uchovají pro příchod muslimů z EU. Zapomeňte na to, že se do těchto bytů nastěhují Čeští daňoví poplatníci. Ti těch 52 miliard zaplatí.

Albi
18. 4. 2022 10:22
Odpovědět  Pijack

Napřed by se ovšem muselo věřit, že Ukrajinci odejdou.
Věří tomu někdo? Spíš naopak – další budou permanentně přicházet, protože současná mantra velí – scelování rodin!

Plus ještě ti afroarabští nositelé obohacení – momentálně nejsou zprávy o „doktorech, inženýrech a IT specialistech“, ale vsadila bych se, že to utichlo jen mediállně, jako Covid a pravidelný přísun nenápadně pokračuje.

Občan
18. 4. 2022 11:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak dobře se ekonomickým migrantům nikdy nevedlo. O takových sumách se jim nikdy ani nezdálo a drtivá většina z nich tolik peněz v životě pohromadě neviděla.Tak neber to. A podle toho, co slyším v okolí, tak hodně lidí už jich má u nás plné zuby. A zřejmě nejen u nás. A to nemluvě o chorobách, které k nám zavlečou a které se u nás už dávno nevyskytují v důsledku kvalitní zdravotnické péče. Kolik z těch migrantů má zdravotní pojištění?

zdena
18. 4. 2022 14:29
Odpovědět  Občan

jo… nemoci…obrna, tuberkulóza a další lahůdky……

zdena
18. 4. 2022 14:29
Odpovědět  Občan

to zdravotní pojištění se strhne z našich peněz…..

zdena
18. 4. 2022 14:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Moment, moment – z toho ale vyplývá, že občan, který si nevydělá alespoň těch 3.500 euro měsíčně, ten nemá ani na ZÁKLADNÍ potřeby…. chápete ? To je zase byznys, co končí v rukách neziskovek…. Kolik z nás ty peníze má ??? Kolik ti lidé opravdu spotřebují? A kolik my ??? Copak my se v dnešní době nemusíme neustále samovzdělávat, kupovat si drahé mobily, počítače, učit se jazyky, shánět si vzdělávací literaturu, copak MY nemáme problémy vyžadující péči ? Copak si neplatíme ze svého mraky pojištění na tohle a onohle a když potřebujeme třeba zubaře, tak nemá místo anebo vůbec nebere nové zájemce… atd atd atd…. ???

zdena
18. 4. 2022 14:25
Odpovědět  zdena

Z toho rozpočtu je vidět, na kolik si kdo cení koho…cizinci spotřebují třiapůl tisíce.. a kolik musí stačíi nám ? Nemám nic proti cizincům, ale at se měří rovným dílem, protože na tu péči o cizince se vezme komu ??? Ať tedy zvednou základní platy na rovnocennou částku, ať nejsme ve vlastní zemi jen jako otroci, co musí mlčet a pracovat. Na to Fiala a spol zřejmě vůbec nemyslí…. Proč by taky, že… řekli přece veřejně, že vláda nehodlá řešit problémy lidí…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
mi88ki
19. 4. 2022 13:23
Ohodnotit příspěvek :
     

75 euro na osobu a den jen na základní potřeby?

Abych takový luxus mohl poskytnout své rodině musel bych vydělat 175 tisíc měsíčně čistého a to nemluvím i ostatních nákladech. S tím ostatním je to na 200 tisíc čistá ruka. To je výsměch pracujícím lidem.