nezařazené

Nejbohatší člověk na Zemi prodá veškerý svůj majetek kvůli kolonizaci Marsu

Elon Musk se rozhodl ponechat si jen to nezbytné.

Elon Musk, který se umístil na prvním místě v žebříčku nejbohatších lidí na planetě, se rozhodl prodat veškerý svůj majetek za účelem osídlení Rudé planety.

Podle Muska bude kolonizace Marsu vyžadovat velmi velké finanční investice a tak se rozhodl, že pro sebe si ponechá jen to nezbytné.

“Z finančního hlediska nebudu mít prakticky nic hodnotného, ​​kromě akcií společností. Když bude v práci napjatá situace, raději budu spát přímo v továrně nebo v kanceláři. A samozřejmě, pokud jsou děti, potřebujete nějaké bydlení.“ – cituje Lenta.ru slova Elona Muska.

Připomeňme, že zakladatel společností SpaceX a Tesla, Elon Musk, o 1,5 miliardy dolarů předstihl šéfa Amazonu Jeffa Bezose a získal titul nejbohatšího člověka na světě.

Díky růstu akcií Tesly činil majetek Muska 188,5 miliard dolarů.

https://bit.ly/39hwYFN

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
KarelDar
10. 1. 2021 22:47

Muskův “majetek” má jenom uměle vytáhnutou fiktivní cenu. Kdo by to od něho koupil, tak by musel být blázen.

Editor
11. 1. 2021 22:15

No, zase ten, kdo tvrdí, kolik má Musk peněz nepochopil základní věc. Ty peníze Musk bude mít, až od něj někdo koupí akcie. Jakmile je hodí všechny na trh, spadnou a nedostane za ně tolik, na kolik se dnes jejich cena dohromady odhaduje. Asi to napsal novinář, který nechápe, že cena akcií ještě není majetek. Dneska akcie za 100 a zítra za 10, když se v Americe někdo uprdne.