nezařazené

NECHCI SLEVU ZADARMO, PRAVILA URSULA VON DER LEYENOVÁ

IVAN DAVID

Nyní vyšetřuje Von der Leyenovou žalobce: nákupy vakcín mají důsledky. Cituji deník Exxpress:


„Předsedkyně Evropské komise vyvolala hněv poslanců Evropského parlamentu. S Pfizerem prý nejprve v osobních rozhovorech vyjednala nehorázně drahý mega obchod, nyní o něm odmítá poskytnout jakékoli informace. To už je příliš. Nyní její smlouvy vyšetřuje Úřad evropského veřejného žalobce.“

Deník Exxpress již koncem září informoval, že pro Ursulu Von der Leyenovou to může být napínavé. Nyní je to jisté: Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) vyšetřuje vysoce kontroverzní nákupy vakcín předsedkyně Evropské komise.
Kritizována byla zejména nehorázně drahá dohoda s výrobcem vakcín Pfizer. Daňové poplatníky to stálo neuvěřitelných 35 miliard eur. Předsedkyně Komise vše nejprve dohodla s výrobcem, pak o tom odmítla poskytnout jakékoli informace a tím možná „přetáhla strunu“, jak píše redakce Exxpressu. Prý jsou všechny skupiny v Evropském parlamentu zděšeny jejím chováním. Stále více poslanců v poslední době volá po zásahu státního zástupce. Nyní se tak prý skutečně děje.

„EPPO potvrzuje, že vyšetřuje nákup vakcín proti Covid-19 v Evropské unii,“ uvedl v pátek Úřad evropského veřejného žalobce. Toto potvrzení bylo učiněno „kvůli extrémně vysokému zájmu veřejnosti“. Další podrobnosti nejsou v tuto chvíli zveřejněny. Co přesně vyšetřují, státní zastupitelství neuvádí. Ale byl to přístup Von der Leyenové k objednávkám společnosti Pfizer, který vyvolal nelibost v Evropském parlamentu, a volání po státním zastupitelství.

Dodávka až 1,8 miliardy dávek od Biontech/Pfizer byla dohodnuta na jaře 2021. Jak uvedl New York Times, pro dohodu byl rozhodující osobní kontakt mezi Von der Leyenovou a šéfem Pfizeru Albertem Bourlou. Také si prý vyměňovali textové zprávy.

Skutečnost, že Von der Leyenová zřejmě navrhla dohodu osobně při jednání s Bourlou, je velmi neobvyklá. Ještě neobvyklejší je, že později neposkytla auditorům EU žádné informace o předjednáních, když ji o to požádali. O obsahu rozhovorů a vyměňovaných textových zpráv von der Leyenová dodnes zarytě mlčí. Říká, že jsou pro dohodu o vakcíně irelevantní.

Předsedkyně Evropské komise již dříve novinářům odmítla přístup k dotyčným textovým zprávám. Pobouření ale vyvolal fakt, že to samé se stalo i Evropskému účetnímu dvoru. Evropská ombudsmanka Emily O’Reillyová ostře kritizovala postup Evropské komise.

Touto smlouvou Evropská komise pomohla společnosti Pfizer vytlačit konkurenty z trhu. Navzdory vysoké poptávce byla objednávka na inaktivované vakcíny společnosti Valneva zrušena, zatímco tržby společnosti Pfizer se loni zdvojnásobily.

Spolu s tímto obrovským obchodem vzrostla cena za dávku vakcíny Biontech z 15,50 EUR na 19,50 EUR, jak loni naštvaně oznámil bývalý bulharský premiér Bojko Borrisov. Spotřebitelská organizace SumOfUs ve Washingtonu obviňuje Ursulu von der Leyenovou, že při osobních jednáních se šéfem Pfizeru souhlasila s prudkým zvýšením cen, ačkoli sleva by byla vzhledem k obrovskému množství zřejmá.

Jsou tací, kteří mluví dokonce o korupční kauze historie. Jako Mislav Kolakusič, nezařazený chorvatský europoslanec: „Nákup 4,5 miliardy dávek vakcíny Covid-19 pro 450 milionů obyvatel EU je největší korupční skandál v dějinách lidstva.“

To, že manžel předsedkyně Evropské komise Heiko von der Leyen je od září 2020 lékařským ředitelem americké biofarmaceutické společnosti Orgenesis, nepůsobí vzhledem k této kauze dobře.

Tolik aktualita z Exxpressu, deníku, který se nebojí kritiky až k posvátným nejvyšším místům.

Nu, uvidíme, jestli se něco dozvíme… Zatím jsme se ptali marně. Hlavně ta korupce v Maďarsku, to je problém. Co jsou proti tomu předražené vakcíny, že?

Ivan David

sdíletj na

82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
16. 10. 2022 22:59
Ohodnotit příspěvek :
     

moje babička byly milá a hodná stará paní vždycky jsme se těšily až nás naši u nich nechají alespon na víkend a prázdniny byly vždy fantastické a když vidím tuto semetriku jsem rád že není mou babičku asi bych z ní měl celoživotní trauma

Keller
16. 10. 2022 23:13
Odpovědět  Pavel

Pane Pavel, čeština zase dostala pěkný výprask.

Pedro
16. 10. 2022 23:27
Odpovědět  Keller

Jestli ti jde o jazyk, tak jdi do hajzlu na novinky trole.

Keller
17. 10. 2022 00:04
Odpovědět  Pedro

Je vidět, že slušné chování Vás obešlo širokým obloukem. Je mi Vás líto.

17. 10. 2022 00:11
Odpovědět  Keller

Mě rovněž obešlo velkým obloukem, pročež nám polib pr-del, kačere.
Je mi líto matičky země, že musí živit takové kašpary. Hlídej si biskupa.

Pavel K
17. 10. 2022 11:19

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Gales
17. 10. 2022 11:21
Odpovědět  Pedro

Vysvětlení jevů.Stojí za shlédnutí.https://newtube.app/user/yandex/fsv0uhb

17. 10. 2022 00:08
Odpovědět  Keller

Bud rád, že ne ty; že to přes monitor za blbý kecy nejde.

Alena
17. 10. 2022 09:17
Odpovědět  Keller

Odnaučila jsem se posuzovat pravopis komentářů, nemůžu si být jistá tím, zda autor netrpí nějakou dysortografií. Pavel slušně vyjádřil hlavně jak to cítí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
17. 10. 2022 09:51
Odpovědět  Keller

vážený pane omlouvám se za interpunkci a velká písmena popřípadě nějaké slangové slovo ale to se dá vše opravit ale vaše idiocie je věčná ta se opravit nedá leda by jste si vzal provaz a šel se zhoupnout do lesa myslím si že vaše okolí by zajásalo tedy pokud nebydlíte v praze nebo brně tam je vaše typ postižení známka normálu a obdivu

Buchtík
17. 10. 2022 13:36
Odpovědět  Pavel

Jak víte, že pan Keller je idiot? Vy jste mu měřil IQ?

V podstatě je vidět Vaše, i dalších, kteří reagovali ve stejném duchu, úroveň, když se nedokážete povznést nad bez jakékoliv osobní urážky napsanou výtku o úrovni češtiny ve Vašem původním příspěvku, která je prostě zcela objektivně slabší. A místo toho ihned oponenta urážíte. Kdybyste byl natolik inteligenčně nad ním, tak jste právě mohl zareagovat tím, že ani on nebyl schopný napsat gramaticky správně tak jednoduchou větu, kterou se do Vás navezl.

Mimochodem do češtiny některých diskutujících se zde opakovaně obouvá jeden z autorů, teď nevím jestli “scipio” nebo “josh”. Tam je to ale v pořádku. 🙂

Editor
17. 10. 2022 14:34
Odpovědět  Buchtík

Ono je to tak, že pokud někdo není schopen se bez vymlouvání na nějakou dysfunkci naučit kde je i/y nebo časovat sloveso být, nelze jeho komentáře brát vážně, protože se nenaučí ani tak primitivní věc, jako že živé a mužské je s i, neživé, ženské a střední je y. To není dysfuncí. Dokud se dysfunkce nezačaly tolik propagovat, tak se i/y naučili všichni, stejně jako s/z Ani dyskalkulik se nenechal ošidit na výplatě. Jak jde o prachy, nikdo dysfuncí netrpí!

18. 10. 2022 00:01
Odpovědět  scipio

Možná, že ten kdo toho není schopen, vám postavil dům, opravil topení či auto, natáhl rozvod elektriky, nebo se na vás jen tak usmál. Je kvůli tomu, že není zrovna jistý v pravopise méněčlověk, a vy proto, že jste vystudoval a nemáte problém s psaním s/z ani s i/y jste výcečlověk?! A za čí daně jste vystudoval, ptám se? Nebylo to, čirou náhodou, za daně těch “ménělidí”?
Vy, ke své profesi, jste perfektní znalost pravopisu zřejmě potřeboval – lidi manuální práce však své profesi perfektní znalost pravopisu nepotřebují!

“Nikým nezhrdej. I otrokyně tvého mlynáře ti může být dobrou radou.”
Vezír Imhotep, strážce pečeti krále Dolního Egypta, stavitel pyramid, architekt, lékař, kněz a filozof, 27. stol. př. n. l.

Markýza
18. 10. 2022 19:32
Odpovědět  scipio

Souhlasím s Milanem, Scipio. Mně to sice taky tahá za oči – asi jako okno šejdrem na baráku – ale většinou držím zobák. Jednak ad Milanovo argumentace, druhak proto, že to stejně není k ničemu dobré. Nikdo se přeci nechytne za nos “ó já hlupák, živé za neživé jsem zaměnil, plusquamperfectum chybně použil.” Maximálně tím pisatele lze nasrat.
Jediné, co se nezdržím a opravuju, jsou přechodníky 🙂 – lidi je prostě neumějí a neumějí a neumějí a vzdělání v tom nehraje roli.

Wojciechovsky
17. 10. 2022 15:58
Odpovědět  Buchtík

Je lepší mlčet a být považován za hlupáka, než promluvit a odstranit veškeré pochybnosti 🤫

Buchtík
17. 10. 2022 16:23
Odpovědět  Wojciechovsky

Správná rada, měl by ses jí taky občas řídit. 🙂

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:03
Odpovědět  Buchtík

Tvoje blbství tě omlouvá…. částečně omlouvá.

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:04
Odpovědět  Buchtík

P.S.
Po všeckém 💩,enom po včelách med 😉

Gales
17. 10. 2022 17:19
Odpovědět  Wojciechovsky

Jak je možné že o nákupech za miliardy rozhoduje jedna osoba?To mají v tom lejnově pěknej bordel

18. 10. 2022 00:06
Odpovědět  Wojciechovsky

Vláďo, přemýšlej trochu. Kdo si myslíš, že je za tím nickem? A proč si myslíš, že se zde pod ním v předstihu občas objevil? A už mu zase skáčeš na špek.

Wojciechovsky
18. 10. 2022 06:15

Mně je jasný, že je to adminovo protěžovaný milec Masunta,proto píši jen slušně 😉

Pavel
17. 10. 2022 19:01
Odpovědět  Buchtík

milý obhájce neobhajitelného stačí se kouknou na jeho chování a výtky a pochopíte že je to úřední blb a vzdělání to není patent na rozum koukněte se na fialovic debila a pochopíte i když má deset titulů před i za jménem stejně je to debil a koukám že vaše snaha psát spisovně ve všeobecné diskuzi je také projev debility jelikož si chcete hrát na něco co nejste – je to krásné pane buchtík vy se doma večer hádáte s prasetem kdo bude spát u zdi a tady si hrajete na inteligenta a estéta

Buchtík
17. 10. 2022 19:17
Odpovědět  Pavel

To, že urážet umíte, jste dokázal už předchozím příspěvkem, nemusíte mě v tom utvrzovat. 🙂 Otázka je, jestli umíte vůbec cokoliv jiného. A druhá je, jestli byste byl takový hrdina taky z očí do očí.

Naštěstí jste pouze důkazem toho, že stáří není automatickou zárukou moudrosti.

17. 10. 2022 23:29
Odpovědět  Buchtík

Mentor = id-iot. Toto je pokec, ne literární klub! Jakžes to řekl pod jiným nickem? “Přece tu nejsme mezi nádeníky!” Jsme tu mezi všemi, aby bylo jasno!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
18. 10. 2022 00:09
Odpovědět  Buchtík

Odkopáváš se. Ale dobře to hraješ, to zas jo.

Karel
17. 10. 2022 09:56
Odpovědět  Keller

Nejsme zde v hodine cestiny. Vasi kritiku si strcte nekam, vsichni rozumi, co Pavel rika. Kvuli vam budou lide utikat tam, kde cestinari a hnidopichopve nejsou.

Albi
17. 10. 2022 10:44
Odpovědět  Karel

Navíc pan Keller pravděpodobně netuší, že i oslovení se česky správně skloňuje, takže jeho komentář měl znít:
Pane Pavle, čeština zase…..”

Editor
17. 10. 2022 14:38
Odpovědět  Albi

Lidé neskloňují, co se skloňovat má, časují, co se časovat nemá. Názorný příklad je slovo AHOJ. Najdou se pitomci, kteří zvolání časují, klidně zdraví výrazem ahojte. Děs běs. Ahojím, ahojíš, ahojí, ahojíme, ahojíte, ahojí. Zaahojivší si jedinec …. I tací se tu najdou 😛

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Wojciechovsky
17. 10. 2022 16:00
Odpovědět  scipio

Zdarec,to vyhovuje?😉

Editor
17. 10. 2022 16:18
Odpovědět  Wojciechovsky

V klidu. Asi nechápete, o co jde. Výraz ahoj je citoslovce ve významu pozdravu. Kdo časuje citoslovce, je fakt pitomec.

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:03
Odpovědět  scipio

Ale chápu,neboj nic.

Markýza
18. 10. 2022 19:38
Odpovědět  scipio

Ještě jedno tss! Jedno z mých dětí, když bylo maličké, říkalo, že auviká, a že táta “fujá”. :-))

JURA
17. 10. 2022 17:50
Odpovědět  scipio

než odešla řekla mi ahoj , léčil jsem ho tři měsíce.

Wojciechovsky
18. 10. 2022 09:50
Odpovědět  JURA

Vzalas’ všechno, nechalas’ jen chvíli sváteční,
a tak díky za ten dárek vánoční.
A tvůj dopis, moje malá, nechci votevřít,
rozkrojím si jabko – hvězdička, budu dlouho žít.
Vzalas’ všechno, nechalas’ jen chvíli sváteční,
a tak díky za ten dárek vánoční.
Lidi jako já si to tak neberou, budu mít pár horších dnů
a dostanu se z toho, no, ale vánoce, holka, vánoce už nebudu
mít rád nikdy, protože si vždycky vzpomenu, že zrovna
o vánocích:
Vzalas’ všechno, nechalas’ jen chvíli sváteční,
a tak díky za ten dárek vánoční.
… díky za ten dárek vánoční …

Markýza
18. 10. 2022 19:36
Odpovědět  scipio

Tss, ahojej…buďte rád, že to není “páček” nebo “ahojda” a jestli si chcete zoufalstvím rvát vlas, mrkněte se na diskuse na E-miminu. Ačkoli to teda dávno není, co bývávalo :-)) i tak dost výživné.
No a vidíte – jedna kamrádka mě zdraví “páček” a druhá “ahojda” – nezavrhnu je ani kvůli tomu.

Pavel z Moravy
17. 10. 2022 09:57
Odpovědět  Keller

Když někdo napíše babička byly, tak se asi překlepl, to je snad jasné, nedělejte z toho vědu. A jinak pokud jste české národnosti, tak oslovujeme Pavle, když už chcete vše tak dodržovat.

Albi
17. 10. 2022 10:49
Odpovědět  Pavel z Moravy

Opět jsem psala dřív, než jsem četla. Máte samozřejmě pravdu co se týká překlepu i oslovení.

Editor
17. 10. 2022 14:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pokud používá QWERTY tak to není překlep, pokud QWERTZ, tak to překlep patrně je !

zdena
17. 10. 2022 10:33
Odpovědět  Keller

pokud pan Pavel myslel my děti – pak tedy zcela správně My děti jsme se těšily 🙂 ( na rozdíl od :my všichni jsme se těšili) a navíc : obsah by měl mít větší váhu než formality… toto snad není koutek ústavu pro jazyk český, no ne ? 🙂 hezký den 🙂

gramatika.jpg
Frankie
17. 10. 2022 12:31
Odpovědět  Keller

Pane Kellere, divil byste se, jak “ovládají” gramatiku presstituti, kteří se nazývají novináři. Takže tady bych to opravdu neřešil. Podstatné je to, co nám chtěl pan Pavel sdělit. A myslím, že to pochopili všichni. Také jsme rádi jezdili za babičkou. Zkrátka většina babiček byl jiný level, než ta nikým nevolená odporná ježibaba.

Editor
17. 10. 2022 14:28
Odpovědět  Keller

I u pisatele. Proč? Protože pátým pádem voláme …

Karel
17. 10. 2022 09:53
Odpovědět  Pavel

Ty ceske babicky jsou asi fenomen. Predcily v sympatiich i nase mamy, protoze nas nedrezirovaly. I ta moje ma za to moji neskonalou vdecnost. I za vsechno, co pro vnuky a vnucky delaly.

janle57
17. 10. 2022 12:21
Odpovědět  Pavel

tahle gestapačka nezapře svůj árijský původ,na ní všichni vidíme,
že současná EU je vlastně německá IV.říše,které chybí jen
koncentrační tábory a na ty, při prosazování totalitních názorů
a umlčování tzv.dezinformací,brzy dojde.

Buchtík
16. 10. 2022 23:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Vím, že článek je o ekonomickém aspektu, ale trochu hloupé je, že zrovna pan David (Leve, je to jeden z nich! 😀 ) byl zastánce vakcinace a lidi, kteří se k tomu stavěli skepticky, se snažil docela ne zesměšňovat, ale zlehčovat jejich obavy kvůli tomu, že on je přeci lékař (ačkoliv specializací ne vakcinolog) a tupý dav tomu přece nemůže rozumět tak jako on.
Takže teď to mám zase já vůči němu postavené tak, že i když bude mluvit zlatosvatou pravdu, tak k němu budu přistupovat už vždycky skepticky.

Pedro
16. 10. 2022 23:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Dosadili tam hnusnou starou bábu, která ví, že chcípne za pár a nedělá ji problém zabít všechny i děti, svět! Všude dosadili takové zrůdy. Postižené, vyšinuté, zvrhlé, nenávistné, např. Černochovou!

Keller
17. 10. 2022 00:07
Odpovědět  Pedro

Není nic horšího než bezdětná kariéristka v politice.

katango
17. 10. 2022 10:27
Odpovědět  Keller

Lejnová má těch dětí asi šest nebo tak nějak.

Pavel K
17. 10. 2022 11:22
Odpovědět  katango

👍 👍
Ano ano, ta to vrhala jako ježky do košíku.

ijn
17. 10. 2022 00:25
Ohodnotit příspěvek :
     

10 let se kokala ženám do rozkroku, zná 3,14ču a vládne EU, také na 3,14ču!!! je to chamtivá EU 3,14ča!!!

Wojciechovsky
17. 10. 2022 06:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Takovýhle čarodějnice by měli znovu končit stejně,jako ve středověku….,. 🔥🔥🔥🔥🔥🔥

Lubek
17. 10. 2022 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

„Předsedkyně Evropské komise vyvolala hněv poslanců Evropského parlamentu….”
Strašnééé. Chcel by som si predstaviť Štefanca, Šimečku, Hojsíka, Nicholsonovú, Bilčíka ako sa hnevajú na fon lajn. Ale to sa ani nedá predstaviť si.

Markýza
17. 10. 2022 09:29
Odpovědět  Lubek

Mně to taky moc nešlo, ale doufejme 🙂

konzerva
17. 10. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak nám i soudružka gynekoložka von Lejno hlasovala proti opravě plynovodu?
https://necenzurovanapravda.cz/2022/10/v-bruselu-se-jiz-odhlasovalo-ze-nord-stream-nebude-opraven/

Karel
17. 10. 2022 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Porodni baba fusujici do politiky se promenuje v reptila. Nastupujici kolaps EUhnie smete EK i parlament. Odskacou to zase ti nespravni.

Karel
17. 10. 2022 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedelejte si iluze. Uz dlouho v parlamentu EUhnie ukazoval jeden ze statecnych a vysoko placenych poslancu zacernene smlouvy EK s Big Pharma. Vysledek? Nic, jede se dal.
Ted zase. Soudy jsou jako vsechny organy moci poplatne politikum a politici vrchnimu rizeni. Je jenom jedno rizeni, neexistuje suverenita neceho nazyvaneho statem a zajmy obcanu maji politici nekde. Neplytvejte proto zde energii. Radsi se pripravte na bidu, nedostatek vseho a zimu.

Pavel z Moravy
17. 10. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale vždyť oni tam v tom západním světě jsou všichni stejní. Ta nejslušnější slova jsou, že jsou to lháři, pokrytci, rozvraceči lidských hodnot a morálky. Koukněte na naše škůdce zemské a hned musí každého normálního člověka přejít smích.

Karel
17. 10. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Mrazik se pta EUhnie: Je ti teplo Ursulko? Je dedku a umrza.
Ostatni v EUhnii rvou, ze nechteji zmrznout. Chteji laciny plyn a nechteji nenavidet Rusko.

Pavel z Moravy
17. 10. 2022 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, začíná funus této zdebilizované a zdegenerované společnosti zvané EU. Všichni nějak tak cítíme, že je konec, ale nikdo to nechce říci na plnou hubu. Proč asi? Nu, třeba ještě urvu nějaké ty chechtáky z těch troubů kteří se nechali pavoučkem smilníčkem chytit do sítě globální plutokratické smečky a ještě si trochu užiji, než to tu úplně ruchne. Tak si to asi říkají ti vládci a jejich loutky, kteří celou tuto katastrofu rozjeli. A přeformátovaní už pouze čumí, absolutně by je totiž nenapadlo, s výjimkou 5% zralých, že je někdo může chtít zničit. Konzumním způsobem života jim totiž odešly obranné reflexy, pud sebezáchovy a zůstal jen hon za mamonem. Nu a nyní se dělá účet po honu. Takže ještě trochu konzumu, ať to stojí za to a potom odchod s plnou parádou do zapomnění.

Vladimír
17. 10. 2022 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Být gynekoložka ještě neznamená být dobrý obchodník. Tedy pokud to byla jen blbost a ne korupce…

katango
17. 10. 2022 13:08
Odpovědět  Vladimír

Blbost to nebyla, rozhodně ne v první řadě.

Markýza
17. 10. 2022 15:10
Odpovědět  Vladimír

Byla to láfka…………………….jako trám!

Proč jsme nakoupili tolik vakcín od Pfeizeru.jpg
Wojciechovsky
17. 10. 2022 16:06
Odpovědět  Markýza

Fkoda,fe ta lafka neprojevila dennodenním ofkováním fim odpadem, který obsahuje Enterobakterie, mrtvé plody, olovo, protisrážlivé činidlo,spermicid, hliník, sorbitol, barium……..a jako bonus FORMALDEHYD…..no nekup to🤮🤮🤮🤮🤮

Markýza
17. 10. 2022 16:44
Odpovědět  Wojciechovsky

Njn – tak velká zas asi nebyla :-))

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:06
Odpovědět  Markýza

To je taková škoda 😔.Kolik takových 💩,jakými jsou tohle dva mohlo zdechnout…..

me2d44
17. 10. 2022 15:51
Odpovědět  Vladimír

No, myslím, že to si v Německu mysleli i ti, kteří ji ustanovili na funkci Ministryně obrany. Po jejím odchodu do Bruselu Bundesweheru zůstaly jen “oči pro pláč” – například: ze 130 BVP Cobra bylo provozuschopných 30. (Nikde se nepíše, že ten zbytek by Němci poslali na Ukrajinu – ale psalo se, že se na nich provádí “kanibalismus” – aby těch 30 udrželi v provozu. Takže kombinace obojího: blbost, korupce a navíc neschopnost (to se projevuje i při NEřízení EU). Až se doví, že Čína zakázala přeprodávat ruský zkapalněný plyn do Evropy, tak asi nařídí vývoj jímače tělesných plynů s odlučovačem pevných částic – jinak nakoupit někde plyn bude problém.

Pavel z Moravy
17. 10. 2022 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Dávám zde info z AE. V Rusku prý bylo pozatýkáno mnoho generálů, kteří bojkotovali speciální operaci. Je možné, že operace bude přehodnocena na protiteroristickou a dojde k tomu, že budou zpacifikovány hlavní ukrajinské složky, navázané na Washington. Nacismus asi nezmizí, ale snad se časem podaří vymýtit, pokud k tomu bude vůle. To už je pouze moje úvaha.

me2d44
17. 10. 2022 16:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslím, že přehodnocena již byla. Poté, co se Ukrajina soustavně pokoušela prolomit obranu spojenců, Putin jmenoval velitelem gen.Surovikina (přezdívka: generál Armagedon). V den jeho jmenování (8.10.) se v Luhanské oblasti objevila (T14 Armata – jedna, nebo několik?) a současně třetině Ukrajiny bylo vyhlášeno 10.10. Jiráskovo “Temno”. Západ řve, jak Rusům docházejí rakety – a údery raketami a drony pokračují už 7 dnů – průšvih Ukrajiny je v tom, že poplachové sirény řvou až po prvním výbuchu, v Kievě, Charkově a dalších městech svítí svíčkami, metro nejezdí, voda neteče a protivzdušná obrana tu smršť ani nezachytí, o sestřelení nemluvím – i Geran2 se střelbě vyhýbá a bouchá v cíli. (kdo hledá, najde, novinky.cz, idnes.cz a jim podobní jsou spíš dezinformátoři, takže tam jdu, jen když musím…)

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:07
Odpovědět  me2d44

👍💯🎯👏🇨🇿🇷🇺

Albi
17. 10. 2022 17:52
Odpovědět  me2d44

Už skôr ukrajinská strana, ako aj množstvo expertov tvrdili, že Rusku dochádzajú rakety. Na každom brífingu ukrajinských predstaviteľov nasledovali vyhlásenia, že tieto dodávky sa míňajú. Dvojdňové masívne údery ukázali, že s ruskými zbraňami je všetko v poriadku . A Fleming to uznal. Na záver Brit poznamenal, že napriek intenzívnej povahe nepriateľských akcií na Ukrajine existujú ruské rezervy.
https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/12/izraelsky-analytik-jakov-kedmi-usa-a-europa-nechapu-aka-katastrofa-ich-caka/
A další informace, zdaleka ne jediná a poslední ze stejného zdroje:
Ďalší zaujímavý bod, ktorý stojí za pozornosť: Londýn prostredníctvom Fleminga uviedol, že britské úrady nevidia známky toho, že by sa Rusko pripravilo na použitie jadrových zbraní. Ale bola to britská tlač, ktorá neustále hovorila o jadrovej hrozbe zo strany Ruska. Angličania boli niekoľko týždňov presvedčení, že jadrový útok z Moskvy je realitou. A čo viac, viacerí rečníci dodali, že ako prvá zomrie Veľká Británia. Teraz Fleming hovorí:
“Dúfam, že by sme videli dôkazy takéhoto konania, keby začali. Rusko opakovane vysvetľuje, že jadrový útok je podľa jeho doktríny možný len ako odveta.

Albi
17. 10. 2022 18:24
Odpovědět  me2d44

A tady něco z tvé specializace:
https://www.armadnymagazin.sk/2022/10/17/zapad-bezmocne-hlada-ochranu-pred-ruskymi-raketami/
Je však celkom možné predpokladať, čo podnietilo Európanov práve teraz, aby prišli s iniciatívou jednotného systému protiraketovej obrany. Jednak priebeh operácie na Ukrajine a najmä neschopnosť ukrajinskej protivzdušnej obrany odrážať raketové útoky na infraštruktúru a jednak porovnanie schopností ruského systému protiraketovej obrany so silami protivzdušnej obrany krajín aliancie. Kanál Rybar Telegram cituje názor brazílskeho analytika Pepeho Escobara, podľa ktorého by ruské údery na ukrajinské ciele mohli úplne pripraviť Kyjev o schopnosť viesť nepriateľské akcie. A navyše povzbudiť patrónov Ukrajiny z NATO, aby začali rokovania.
Na druhej strane, ako poznamenal americký vojenský analytik Will Shriver na svojom blogu, Rusko preukázalo schopnosť pravidelne zachytávať rakety a rakety, čo je revolúcia na bojisku. Ako zdôrazňuje Shriver, „žiadna iná krajina NATO nemá také schopnosti“.

Zdá se, že ruské rakety jim pěkně zamotaly hlavičky. Teď “pozdě bycha honit”

me2d44
18. 10. 2022 10:08
Odpovědět  Albi

Řeknu to tak: Na to, abych se připravil na obsluhu radiolokátorů různých typů, jsem se učil koncem 70tých a do poloviny 80tých 9 let. Když jsem jako poručík nastoupil na útvar, tak mi ZVT řekl: “Hochu, co jsi se naučil, to zapomeň, co radar, to originál”. A mně nezbylo, než se učit dál (stoh manuálů byl vysoký metr). A to jsme nevěděli, jaké překvapení nám sověti připraví – stačilo poslat mašinu na generálku a vrátilo se úplně něco jiného. Tak jsem se učil dalších 15 let – ale školy nejsou od toho, aby člověk nabifloval, ale aby se naučil učit se! Na to dnešní mladí nemyslí, stačí jim nejnovější mobil a Google. (článek jsem četl, díky)

me2d44
18. 10. 2022 10:22
Odpovědět  me2d44

Ještě poznámka: Sloužil jsem u PVOS, než nějaký “nosič páté tašky” přišel na to, že Česká republika PVOS nepotřebuje (1995 rok). Navíc mi zrušili mašinu, za jejíž generálku byly vyhozeny miliony a nabídli mi dělat velitele “šrotu”, který odpracoval v PVOPV 15 let – nebral jsem to. Vybral jsem si půl roku náhradního volna a šel jsem do civilu školit projektanty elektro, jak se buduje ochrana proti blesku a pulznímu přepětí. Takže o radarech něco vím, o protiivzdušné obraně taky, ale i o tom, že když si někdo myslí, že je v síti sínusové napětí, tak je vedle – každý motor způsobuje špičky – někdy až kilovoltové, čož elektronika nesnese.

Nadia369
17. 10. 2022 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechce slevu zadarmo…. ani ji nedostane. Az na ni dojde,(a ja verim,ze ano),dostane to v plne vysi a natvrdo.

Wojciechovsky
17. 10. 2022 16:08
Odpovědět  Nadia369

Včelku zdarma by dostat mohla……i plný zás -ob-ník 😉

Helena
17. 10. 2022 13:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Konečně na Lejno došlo. Co dál nám čas ukáže? Díky za některé slušné zástupce EP, jako pan David nebo pan Uhrík ze Slovenska.

Karel
17. 10. 2022 14:13
Ohodnotit příspěvek :
     

David je lekar a pokud to souhlasi, podporoval ockovani proti Covidu. Takovych se nezbavime, bohuzel.

Markýza
17. 10. 2022 15:12
Odpovědět  Karel

Podporoval. Nicméně kvůli tomu ho rozhodně nezavrhnu, byť sama neočkována.

18. 10. 2022 13:29
Odpovědět  Markýza

Podporova, ALE !!!
Ale dal ve svých novinách (NR) široký prostor antivaxerům!

Markýza
18. 10. 2022 15:06

Taky pravda.

konzerva
17. 10. 2022 15:19
Odpovědět  Karel

A co ten Rus Nikulin co ho nechal mučit v ústavu v Kobylisích a pak ho poslali do USSA.

sergej
17. 10. 2022 15:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Toho vymaštěnýho robota z kolbenky mohly nechat dělat podavač.

Wojciechovsky
17. 10. 2022 17:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Zombice z naší (naštěstí ne)ulice 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$