Nebyl žádný Majdan, jen invaze USA – tvrdí americký ex-politik

Bývalý ministr financí USA Paul Henry O’Neill (v letech 2001 a 2002) napsal otevřený dopis všem Ukrajincům, v němž odhaluje ohavné praktiky pohlavárů USA a Evropské unie vůči Ukrajině. V podstatě jde o praktiky, které poprvé Západ nepoužil na Ukrajině. V té či jiné míře si čtenář uvědomí, že byla podobná praxe uplatněna v vůči všem zemím nejen bývalého východního bloku, ale i v dalších zemích. Pravda, tvůrci tohoto «projektu» byli dost inteligentní alespoň na to, aby zohlednili určité rozdíly. Kdyby se totiž Západ pokusil přimět Čechoslováky, aby si nasadili kastroly na hlavu, «revoluce pravdy a lásky» by skončila dříve, než začala. Ale na Ukrajině, s jistým národním komplexem, se to podařilo naprosto «skvěle». V mnohém by si ale měl česko-slovenský čtenář uvědomit, že to, co popisuje O’Neill o Ukrajině, se jen v jiné podobě odehrálo i v naší zemi a vůči našemu národu.

O’Neill exministr financi USA v letech 2001 a 2002

Ve své analýze událostí roku 2014, kdy O’Neill boří mýtus o «demokratických změnách» s nimiž spojovali řadoví Ukrajinci svůj Euromajdan, je bývalý politik ve svých hodnoceních nelítostný. Nepokoje označuje za «přímo řízený převrat», realizovaný bezvýhradně podle návodu a scénáře Washingtonu.

Ministerstvo zahraničí USA tahalo za nitky a Ukrajinci, šílící na náměstí Nezávislosti poslušně opakovali po svých loutkovodičích všechny pohyby.

Podle O’Neilla byl Kyjev obsazen Američany prakticky bez boje a bez jediné oběti z jejich strany.

«Majdan, ten váš Majdan, nikdy neexistoval, drazí Ukrajinci. Pod rouškou Majdanu byla u vás uskutečněna invaze USA. Oranžová revoluce, pro budování «demokratického státu» na Ukrajině, nikdy neexistovala, byla to falešná fikce. To, čemu říkáte Majdan, byla nezastřená americká invaze, realizovaná za pomoci nevládních organizací, zpravodajských služeb, žoldáků ve službách Ameriky i zástupců EU, a samozřejmě za použití významné částky, která byla utracena USA na rozvoj „demokracie“ na Ukrajině.» říká O’Neill.

Uznejme, že tato slova jsou hořkou pravdou pro každého Ukrajince. Zejména pro ty, kdo naivně věřili v počáteční ideály Euromajdanu a spojovali s ním naděje na lepší budoucnost své země.

Vychytralost strategie Washingtonu spočívala i v tom, že , že jako základ si Američané nepostavili svržení stávající (ukrajinské) vládnoucí vrstvy (to by až příliš zjevně zavínělo převratem zvenčí), ale nastavili kurz na údajnou «eurointegraci», kterou vytyčili jako základní motiv prvních vystoupení. Právě to byl, jak je přesvědčen O’Neill, ten samý Trojský kůň, který si Ukrajinci vtáhli do své země. Zapomněli přitom na starou osvědčenou pravdu o Danajcích přinášejících dary.

«Byla to divadelní inscenace, scénář, s jehož pomocí jste byli řízeni a vaše akce účelově směrované. Váš stát byl historicky vždy považovaný za marginální země (odtud i název!) mezi Evropou a Ruskem. Není to poprvé, co jsou okraje Ruska využívané USA k diverzním  účelům. A vy, Ukrajinci, jste se stali prostředkem pro dosažení dalšího cíle. Byli jste prostě vybráni jako další katalyzátor pro velké politické změny. Vše, co se stalo, nemá s vámi, Ukrajinci, nic společného – jste pouze oběti, zločinně zneužité USA a jejich evropskými vazaly», odhaluje tajemství převratu bývalý politik, který už z politiky odešel, a proto se už ničeho nebojí.

Ani na odhalující fakta ohledně EU není tento Američan skoupý. Té Evropské unie, do níž se tak toužili dostat občané Ukrajiny a do níž je pro ně cesta nyní uzavřena na mnohá leta.

«Evropská unie není demokratická, Není ani právním útvarem! Nemá žádné pravomoci, obrostla byrokracií a každý den porušuje pravidla TEU (Smlouva o Evropské unii – pozn. red.) a TFEU(Smlouva o fungování EU – pozn red.). EU je zastoupením západních oligarchů v podobě německých finančníků, vytvořená k tomu, aby USA mohly kontrolovat ekonomiku celé Evropy. Evropská unie je v zásadě pouze institucionální sdružení osob bez občanství, bez státního zřízení, bez státní politiky, bez vlád, bez reálného parlamentu, bez ústavy. Ve skutečně je stav v EU dost špatný. Všechny ekonomické ukazatele jsou záporné. Nejsou zde žádné perspektivy v dohledné budoucnosti. Vnější zadluženost zemí EU je bezprecedentně vysoká. Proto je váš fanatický sen o eurointegraci mimořádnou hloupostí, ukvapenou ideou, kterou USA a EU vložily do vašich hlav, když ji jako kytičkami ozdobily obrovským množstvím lží.»

Své plány vůči Ukrajině podle něj Spojené státy ani nijak zvlášť neskrývaly. Tatáž Viktorie Nulandová, náměstkyně Státního tajemníka USA (ministra zahraničí) pro záležitosti Evropy a Eurasie podle O’Neilla přiznala, že Washington utratil více než 5 miliard dolarů. Deklarovala, že to bylo na změnu režimu na Ukrajině, ale ve skutečnosti to bylo na pohroužení Ukrajiny do chaosu.

Teď je Ukrajina odhozena na úplný chvost fronty na získání «evropského snu». Země je ponořena do bažiny občanské války, ekonomická a politická moc jsou rozbořené – u moci stojí americké loutky, zdroje jsou rozkrádány nebo přecházejí pod totální kontrolu USA. Zároveň s tím, se tato země dokázala rozhádat se všemi svými staletými sousedy, a především s Ruskem, což byl ve skutečnosti jeden z cílů zahraniční politiky USA.

Chyba Majdanu přišla Nezaležnou (Ukrajinu) už teď příliš draho a bude za ni platit ještě nejedno pokolení Ukrajinců.

Je jen škoda, že se většina politiků uchýlí k «odhalující pravdomluvnosti» teprve ve chvíli, kdy z politiky definitivně odejdou a na jakékoli činy nápravy už nemají «žuby».

Zdroj: inforuss.info

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
10. 2. 2020 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, jo,… každý ex je geroj. Hlavně že si Ukrajinci zaskákali a na koláčcích Nulandový pochutnali. Ted už jim jenom prodají černozem, už nic jinýho nemají.
To je šílený kam dovedli bohatou a prosperující zemi, ale i po třiceti letech za jejich krach, oligarchy a monstrozní rozkrádačky může Rusko. Vždyt jenom plynová královna Tymošenková… vědí co je zač a stejně dřepí v každém parlamentu, stejně jí volí a volí, nechápu.
Zrovna minulý týden jsem četla, že když nemají běžní Ukrajinci na nájem a komunální služby, tak jim jejich mocipáni navrhli, aby prodali domácí mazlíčky… pejsky a tak… aby jejich prodejem pokryli alespon část dluhů. Dobrý ne???