nezařazené

Nebenzja: Kyjev a jeho sponzoři se snaží ututlat ostřelování Konstantinovky

Kyjev a jeho západní sponzoři se snaží „ututlat“ příběh o ostřelování Konstantinovky, ze kterého nelze „obviňovat Rusko,“ prohlásil na zasedání Rady bezpečnosti OSN stálý ruský zástupce Vasilij Nebenzja.

„Těsně před příchodem ministra zahraničí Blinkena minulý týden Zelenského režim podle již zavedeného schématu spáchal krvavou provokaci – raketový útok na tržnici ve městě Konstantinovka, ze kterého se okamžitě pokusil obvinit Rusko.“ řekl Nebenzja.

Fakta zaznamenaná sledovacími kamerami, která unikla online však podle Nebenzji narušila plány kyjevských provokatérů.

“Video jasně ukazuje, že raketa dorazila z oblastí pod kontrolou ukrajinských ozbrojených sil. V důsledku toho nyní vidíme, jak se kyjevský režim a jeho sponzoři snaží “ututlat” tento příběh a nepřitahovat k němu pozornost. Stejně jako jednali po podobné „nešikovné“ provokaci a ostřelování stanice v Kramatorsku v dubnu 2022, kdy zveřejnění svědků tohoto zločinu na sociálních sítích jasně naznačovalo vinu ukrajinských ozbrojených sil,“ dodal stálý představitel RF.

Stálý představitel Ruska při OSN Vasilij Nebenzja, který vystoupil na zasedání Rady bezpečnosti organizace věnované Ukrajině, označil tuto událost za další ohavný zločin Kyjeva. 

Poznamenal, že i záběry zveřejněné Volodymyrem Zelenským ukazují, že raketa přiletěla ze severozápadu, kde se nacházejí výhradně ukrajinské pozice. 

Poznamenal také, že poté, co si západní média všimli tohoto „nedostatku“, začala z videa odstraňovat nepohodlné důkazy pomocí úpravy videa. 

Podle Nebenzji by tato provokace mohla být „načasována tak, aby se shodovala s návštěvou amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena na Ukrajině s cílem poskytnout Kyjevu nový balíček vojenské a finanční pomoci“.

Kyjev, navzdory dostupným důkazům, že raketa, která zasáhla město Konstantinovka v Ukrajinou kontrolované části DLR, letěla ze směru od ukrajinských pozic, nebude provádět vyšetřování, řekl Michail Podoljak, poradce úřadu prezidenta Ukrajiny.

Podoljak dodal, že domněnky, že střela, která zasáhla Konstantinovku, mohla být ukrajinská, zní „směšně“.

Začátkem září zasáhla raketa rušné městské tržiště v Konstantinovce, zabila 16 lidí a 32 zranila. Ukrajinské úřady z toho obvinily Rusko, ale řada expertů, i západních, poznamenala, že na videích zveřejněných Kyjevem je zřejmé, že raketa letí z území kontrolovaného ukrajinskými jednotkami.

https://ria.ru/20230912/nebenzya-1895938601.html
https://1url.cz/qu2uV

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
12. 9. 2023 22:32
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to nezávislý mezinárodní soud v Haagu ?

Autor
12. 9. 2023 23:16
Odpovědět  josef

Vydá zatykač na Nebenzju. Co by jiného …

Albi
13. 9. 2023 00:26
Odpovědět  Peter 008

Jenom Nebenzju? Není to málo, Antone Pavloviči? 🙂

tupý hulvát
13. 9. 2023 14:39
Odpovědět  Peter 008

A nechá ho chcípnout jako Miloševiče

Albi
13. 9. 2023 00:21
Odpovědět  josef

Asi ještě nedostal příkaz. Jinak by už nepochybně “konal”. 🙂

Karel
13. 9. 2023 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je čisté vydestilované zlo. Obávám se, že jsou schopni horšího masakru, než byl ten Volyňský, jen aby mohli z těchto zvěrstev obviňit Rusko a poštvat proti němu část světa.

Pijack
13. 9. 2023 08:12
Odpovědět  Karel

Trefa. Tahle maloruská spodina uměla vždy pouze provokovat Rusko samotné. Zřejmě to plyne z jejich nevzdělanosti a neschopnosti se ovládat. Proto se jim taky vždy říkalo “malorusové”. Čert ví odkud přišli….

Mike
13. 9. 2023 10:48
Odpovědět  Pijack

“…raketa zasáhla město Konstantinovka v Ukrajinou kontrolované části DLR,” Ukrajina i po roce a půl a desetitisícich padlých stále ovládá část Doněcké lidové republiky? Kvůli čemu tam teda ti Rusové jsou?

Vladimír
13. 9. 2023 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímalo by mne, koho vlastně banderovci považují za svůj národ a kolik je to lidí. Protože se zdá, že jsou schopní v klidu obětovat naprosto každého. Že by se v Konstantinovce nemluvilo v dnešní době ukrajinsky, nebo že by byli (zbylí) obyvatelé proruští? To asi ne…

Miro 2
13. 9. 2023 12:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Tato událost svědčí o zákeřnosti ukrajinského vedení a banderovském způsobu zacházení s vlastními obyvateli Ukrajiny. Přitom z těchto bestiálních činů, kterých už bylo po dobu této války více bezostyšně obviňovali ruskou armádu. Ta by ani neměla čas na zinscenování různého divadla a narafičení mrtvol pro západní novináře. Jsou to banderovské bestie, které se řídí odkazem Stepana Bandery, který byl vrahem stotisíce Židů a Poláků a jiných národností mezi kterými byly žena a děti a který konal ku prospěchu Adolfa Hitlera.