Neapol: Bomba už vybuchla

Neapol: Bomba už vybuchla.
Město v zajetí nelegálních imigrantů, drog a násilí. Nový plán Evropské unie na přerozdělování imigrantů už leží na stole.

Díváme-li se na Neapol z výšky, první věc, které si všimneme je velký počet kopulí a křížů. Neapol bývala označována jako „Město pěti set věží”. I dnes má Neapol největší počet sakrálních staveb na světě.
Nyní je však zaplaveno imigranty z muslimských zemí a zvolna se mění v jednu velkou no-go zónu.

Reportáž italské televize Quarta republica

Itálie se po politickém zemětřesení znovu otevřela imigrantské vlně, což s sebou přineslo dramatický nárůst počtu imigrantů. U moci jsou strany, kterým se před volbami podařilo přesvědčit voliče, že chrání jejich zájmy. Vítěz voleb Matteo Salvini je odstaven mimo hru. Preference jeho protiimigrantské strany Liga závratně rostou, ale není to nic platné. Právě Neapol, ležící na imigrantské trase z Turecka, trpí nejvíc.


Itálie otevřela své přístavy a úřady spolupracují s obchodníky, dovážejícími do země lodě plné imigrantů. Důsledky jsou katastrofální. Německo již v rámci Evropské unie připravilo nový tzv. “Seehoferův plán” na přerozdělování imigrantů (mimo jiné z Itálie) do členských zemí, tedy i do České republiky. Tento plán se má stát skutečností v polovině příštího roku, kdy začne německé předsednictví.


Starosta Neapole: Integrace, ne zdi!

Neapolský starosta Luigi de Magistris, který ve funkci přežil od roku 2011, ale příště už podle všeho zvolen nebude: “Z Neapole vychází nový humanismus, takže my chceme kandidovat na hlavní město středomoří. Bezpečnost se nezajišťuje pomocí zdí, ale integrací.

Ulice v Neapoli


Městská část Vasto, centrum Neapole u hlavního nádraží, je hlavním místem koncetrace nelegálních imigrantů. Vítejte v neapolském ghetu.


Obyvatelka čtvrti paní Adelaide Dario: “Jsme zde jako rukojmí, tak jako každý den, když vyjdu z domu.
Na chodnících najdeme tyto osoby, které nás tam drží jako rukojmí, zabírají každý kout. Kouří drogy,
opíjí se, dochází mezi nimi k násilí.”

Reportér se ptá: “Ze sociálního hlediska, je situace v této čtvrti jako časovaná bomba?”

Obyvatelka čtvrti : “Ta bomba už vybuchla.”Obyvatelka čtvrti paní Adele Mazzella: “Máme strach vyjít ven a ukázat se na julici, protože je jich moc. Máme strach se ozvat, to jsou barevní a pocházejí z Afriky mě nezajímá. Co mě zajímá, že já tady kvůli těmto osobám nemohu žít a také kvůli úřadům, které mě neochrání.

Původní obyvatelé historické čtvrti Vasto mají strach, bojí se a radějí zůstávají zavřeni doma. V této části Neapole je kriminalita na denním pořádku.

Městský radní Mario Maggio: “Jsme v historickém centru, chráněném UNESCO. Zde by měla mít nemovitost hodnotu 3000 euro na metr čtvereční, ale za současné situace se ji nedaří prodat ani za polovinu.”

Ulice v Neapoli

Tresty za neuposlechnutí nařízení Seehoferova plánu pro členské státy EU na rok 2020 zatím nejsou známy.

… Prezident Francie Macron se již nechal slyšet, ze “musí být tvrdé”.

https://bit.ly/2rYlxBn

sdílet na