nezařazené

Ne, za naše (učitelské) platy opravdu nestávkujeme

I když nechápu, proč by učitelé nesměli stávkovat za své platy…

Radek Sárközi, předseda spolku Pedagogická komora vzkazuje:

„Stávkuje se za platy kuchařek, nikoli učitelů. A za kvalitní podmínky pro vzdělávání dětí.“

Nejen obecná veřejnost, ale i rodiče mají tedy věcné důvody, proč stávku podpořit.

Celé vyjádření:

„Školské odbory vyhlásily na pondělí 27. listopadu 2023 výstražnou jednodenní stávku. Mezi stávkovými požadavky překvapivě není žádný, který by se přímo týkal platů učitelů, přestože vláda Petra Fialy svůj závazek vůči nim (uvedený v textu programového prohlášení) dlouhodobě neplní – místo slibovaných 130 % průměrné mzdy v ČR budou mít kantoři v roce 2024 sotva 113 %. Stávka ve školách má totiž upozornit na škrty ve školském rozpočtu, které budou mít negativní dopady především na děti, respektive na kvalitu vzdělávání, které je jim poskytováno. Už proto by měli tuto stávku rodiče žáků podpořit.

Jeden stávkový požadavek se přece jen platů týká. Jde o platy nepedagogických pracovníků škol, což jsou například kuchařky školních jídelen, uklízečky, školníci nebo administrativní personál škol. Pro ně vláda nachystala obří jobovku: Ve školském rozpočtu na rok 2024 chybí peníze na 17 000 plných úvazků nepedagogů, což je celkem 6,8 miliardy korun. Aktuálně pracuje ve školství 77 000 nepedagogických zaměstnanců. Hrozí tudíž, že těmto pracovníkům meziročně poklesnou platy o 22 %. Druhá varianta je, že budou propuštěni, takže jejich současnou práci bude muset zvládnout zbývajících 60 000 lidí…

Ministr školství Mikuláš Bek tvrdí, že pod tento údaj spadá i 8 000 neobsazených pozic. V tom případě ale stále zbývá k propuštění 9 000 pracovníků! Je třeba si uvědomit, že práci za tyto neobsazené pozice musí odvést stávající zaměstnanci. Například školní kuchyně musí navařit stejné množství obědů, ať v ní pracuje plný počet kuchařek, nebo jen polovina, protože za stávající plat je málokdo ochoten tak náročnou práci dělat.

Přijde mi spravedlivé, když si například tři kuchařky rozdělí peníze za práci navíc za čtvrtou kuchařku, kterou se nepodařilo řediteli školy sehnat. Pokud se podíváte na platové tabulky nepedagogických pracovníků škol, zjistíte, že pomocné kuchařky jsou pod minimální mzdou… A další pracovníci jsou často pod tzv. zaručenou mzdou. Mikuláš Bek je nyní chce připravit o to málo peněz za práci navíc, které jim zajišťují průměrný plat necelých 25 000 korun hrubého měsíčně.

image 5
image 5

Výpočty Pedagogické komory, z. s., z dat MŠMT (Radek Sárközi)

Obávám se, že za takových podmínek dá většina kuchařek výpověď a systém školního stravování, který má Česká republika jako jedna z mála zemí velmi propracovaný a kvalitní, zcela zkolabuje. Místo teplých obědů, si budou muset brát děti do školy sáčky s jídlem, které jim doma připraví den předem rodiče… Opravdu toto chceme? Má takovéto drastické šetření na dětech smysl?

Chybějící peníze na kuchařky lze „vyřešit“ i jinak: Vezmou se z balíku financí původně určeného na nenárokové části platu učitelů. V tom případě se mohou učitelé rozloučit i s těmi 113 %, na které má jejich plat v příštím roce klesnout. Přitom ještě v roce 2021 pobírali kantoři 126,4 % průměrné mzdy v ČR.

Poslední možné „řešení“, jak zajistit chybějící finance na platy 17 000 nepedagogických pracovníků, je, že tyto prostředky školám dorovnají zřizovatelé. V případě mateřských a základních škol jde o obce, u středních škol jsou to kraje. Kde na to ale mají vzít peníze, když jim vláda seškrtala příjmy z rozpočtového určení daní?

Ministerstvo školství nedávno poslalo do připomínkového řízení novelu nařízení vlády, která má snížit školám počet proplacených hodin výuky. Základní školy mají dostat o 6 % méně, střední školy o 15 % míň. Co to v praxi znamená? Že skončí dělení tříd na výuku cizích jazyků i ostatních vyučovacích předmětů… Například angličtinu se bude učit více než 24 dětí najednou. Že to bude mít negativní dopady na kvalitu výuky, je myslím všem jasné.

Vláda tím ušetří peníze za 15 % učitelů, které budou ředitelé škol nuceni buď propustit pro nadbytečnost, nebo těm stávajícím sníží úvazky… A opět se nabízejí i dvě další výše uvedená „řešení“: Buď ředitel školy vezme finance původně určené na odměny pro zaměstnance, nebo poprosí starostu obce, aby mu chybějící peníze dorovnal.

809538 article photo navrhovane skrty v poctu statem proplacenych hodin vyuky u strednich skol 900x
809538 article photo navrhovane skrty v poctu statem proplacenych hodin vyuky u strednich skol 900x


Navrhované škrty v počtu státem proplacených hodin výuky u středních škol (MŠMT)

Stávka školských odborů je součástí větší akce s názvem Den protestů ČMKOS „Za lepší budoucnost pro ČR“, kterou organizuje Českomoravská konfederace odborových svazů. Doporučuji rodičům dětí, aby se do ní osobně zapojili a stávkovali ve stejný den na svém pracovišti. Případně můžete vyrazit na demonstraci, která se bude konat 27. 11. 2023 na Malostranském náměstí v Praze od 13 hodin.

Článek vyšel ve zkrácené verzi v tištěné MF DNES (24. 11. 2023) pod názvem „Nejde o učitele, nýbrž o kuchařky a úroveň škol“.

809538 article photo platova tabulka pro nepedagogicke pracovniky platna od 1 9 2022 900x
809538 article photo platova tabulka pro nepedagogicke pracovniky platna od 1 9 2022 900x

sdíletj na

112 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
27. 11. 2023 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Elektřina stojí 3,- Kč/kWh ++5,- Kč co vám všem ukradneme prostřednictvím složenek a energošmejdů, kteří s námi v tom jedou,……..tak by sdělil lidu upřímný premiér ČR,….ale je to křivák a zloděj, tak neustoupí není kam, byl by v base,…..!!!!!!!!

DEMISI DEMIISI DEMISI, až tam musíme dotáhnout stávky, a trestat zloděje!!!!!!!!!

Jura S
27. 11. 2023 11:26
Odpovědět  ijn

ELEKTŘINY JE DOST !!! Jsme čistým vývozcem, zrušme podporu Gryndýlu a kokotí solárbarony, nikdo jim přece nemusí garantovat ziskovost pro NESMYSLNÉ PODNIKATELSKÉ PLÁNY….navíc na úkor všech občanů, i kojenců a důchodců…. Přece snad když “vynaleznu” automatický “drbač a vyčesávač psů s výrobou psích dek z nasbíraných chlupů” tak to je projekt třeba životaschopný, a nebo taky NÉ… a každý si může rozhodnout, zda si to pro svého Hafíka pořídí… Ale na elektřinu má stát MONOPOL !!! a potřebuje ji každý, i ten “bača z hor” který ji sice nemá, jednou dojede do nemocnice, kde ji lékaři potřebují… Proto když máme NEJDRAŽŠÍ elektřinu je třeba TRESTAT a krutě ty, co to způsobili a profitují na tom…

Pijack
27. 11. 2023 11:46
Odpovědět  Jura S

Elektřiny je dostatek, protože výrobní cena je 0,20 Kč / KWh !!!
Těch zbylých 6,- Kč jde hajzIům do Ukrajiny, Bruselu, Německu a parazitující mafii na “službách”. Tohle kdyby věděli komunisti, jak naše investice do budoucnosti začne západ rozkrádat, tak by se na stavbu JETE a JEDU hned vysraIi !!!

Jura S
27. 11. 2023 14:08
Odpovědět  Pijack

Měli nechat Vencu Flašku v pivovaře – ve sklepě a byl by klid

Editor
27. 11. 2023 14:50
Odpovědět  Jura S

Nebyl ve sklepě, byl nádvorník a no mu nevonělo, vydržel tam 14 dní a utekl. Musel makat fyzicky.

Boomer
27. 11. 2023 14:53
Odpovědět  scipio

.. jo, a taky mu prej někdo propíchnul pneumatiku na mercedesu. Asi ředitel, kterej zuřil, že má jen 603…

Jura S
27. 11. 2023 15:45
Odpovědět  Boomer

Tak ředitel asi neměl “sponzory” ze CIA, MI5… že… 🙂 ale 603-ka, to byla nádherná kára

Jura S
27. 11. 2023 15:46
Odpovědět  scipio

myslím zatlučenýho v sudě, jak to udělal Pandhola se smrtkou…

Lékořice ok
28. 11. 2023 07:33
Odpovědět  Jura S

No našli by jiného “Vencu Flašku”. Takoví samolibí ješitové se najdou vždycky.

Burák
28. 11. 2023 08:09
Odpovědět  Pijack

Absolutní souhlas. Ukradli nám budoucnost i jedinou výhodu oproti okolním zemím, které elektřinu nakupují.

pedro
27. 11. 2023 16:16
Odpovědět  ijn

PŘEDSEDKYNĚ SPOLKU “JETE” (spolek pro dostavbu Jaderné Elektrárny TEmelín ) – Ivana Kerlesová – UKÁZALA ČESKÉMU NÁRODU, JAK NESTYDATĚ LŽE PREMIÉR FIALA A JAK SI DĚLÁ Z NÁRODA SRANDU
Ivana Kerlesová, předsedkyně spolku Pro dostavbu JETE premiéra zkritizovala především za jeho slova o energetice. „Proč neříkáte ohledně cen energií pravdu, pane premiére?” ptá se a pokračuje: „Není pravda, jak uvádíte, že stát nemůže nic dělat s rostoucími cenami energie. Pravdou je, že stát (vláda) může bránit rostoucím cenám energií a navíc musí! A to okamžitě. Pokud je pro ČEZ jako polostátní podnik problematické vystoupení z burzy, nechť to učiní samotný stát! ” „Jste pokrytec, když tvrdíte, že naším hlavním cílem musí být energeticky suverénní Česká republika,” nebere si servítky Kerlesová„ Pravdou je, že energeticky soběstační jsme už nyní ! Takže pro zvyšování cen energií není jediný objektivní důvod. V republice máme dostatek elektřiny a v širším slova smyslu i energie. V její výrobě jsme soběstační. Elektřinu nám zdražuje obchodování na německé burze, emisní povolenky a přenosová soustava. Jednu kilowatthodinu si vyrobíme za 25 haléřů. Přes energetickou burzu v Lipsku ji překupujeme za 16 kč.

pedro
27. 11. 2023 16:16
Odpovědět  pedro

Opravdu si myslíte, že Češi jsou tak naivní, aby vám věřili, když veřejně prohlašujete, že stát nemá dostatek peněz na to, aby plošně tento nárůst kompenzoval v plné výši a všem. Žádný evropský stát to podle vás nedělá. Pravdou je, že například Francie cenu elektřiny pro občany a firmy reguluje. Odběratelé za ni platí v přepočtu 2 koruny (za kWh). Proč se tak nechová ČR?” pokračuje předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE. „A ještě něco, pane premiére, ve svém dnešním projevu jste zapomněl připomenout, že obchodování na burze prosadil tehdejší šéf ČEZ Martin Roman (dostal 758 milionů korun když končil ve funkci !!!) s podporou ministerstva průmyslu, vedeného vaším stranickým kolegou Martinem Římanem (ODS) Od tohoto okamžiku může ČEZ tvrdit: ‚My neurčujeme cenu elektřiny, vytváří ji poměr nabídky a poptávky na burze. Stejně jako to dnes říkáte občanům vy. Styďte se!” uzavřela předsedkyně Spolku pro dostavbu JETE.

pedro
27. 11. 2023 16:18
Odpovědět  pedro

PŘEPOSÍLEJTE TO PROSÍM DÁL aby lidé viděli co jsou ti co nám tady vládnou obrovské svině a super LHÁŘI a jak se nám snaží vymývat mozky tím jejich neustálým super lhaním !!! Bohužel díky ústavnímu soudci Rycheckému se k moci dostali tyto brutálně PROTINÁRODNÍ ŠPÍNY a MAFIÁNI toho nejhrubšího zrna !!!
https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgTO JE CÍLENÁ LIKVIDACE EKONOMIKY ČESKÉ REPUBLIKYhttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgPOMOCÍ VYSOKÉ INFLACE PŘIJDEME O VEŠKERÉ ÚSPORY, NÁSLEDNĚ O VEŠKERÉ MAJETKY, ABYCHOM MĚLI NA VYSOKÉ CENY ENERGIÍ A POTRAVIN. CENY NEMOVITOSTÍ PŮJDOU DOLŮ, VŠICHNI BUDOU RÁDI, ŽE JE NĚKDO ZA HUBIČKU KOUPÍ, ABY BYLO CO DO HUBY.https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgJE TO SOFISTIKOVANÉ VYVLASTŇOVÁNÍ SOUKROMÉHO MAJETKU DO KAPES TĚCH “MOCNÝCH” – LEPŠÍ NEŽ BÝVALÉ “ZNÁRODNĚNÍ” – TO SE LIDÉ

pedro
27. 11. 2023 16:18
Odpovědět  pedro

https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgTO JE CÍLENÁ LIKVIDACE EKONOMIKY ČESKÉ REPUBLIKYhttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgPOMOCÍ VYSOKÉ INFLACE PŘIJDEME O VEŠKERÉ ÚSPORY, NÁSLEDNĚ O VEŠKERÉ MAJETKY, ABYCHOM MĚLI NA VYSOKÉ CENY ENERGIÍ A POTRAVIN. CENY NEMOVITOSTÍ PŮJDOU DOLŮ, VŠICHNI BUDOU RÁDI, ŽE JE NĚKDO ZA HUBIČKU KOUPÍ, ABY BYLO CO DO HUBY.https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgJE TO SOFISTIKOVANÉ VYVLASTŇOVÁNÍ SOUKROMÉHO MAJETKU DO KAPES TĚCH “MOCNÝCH” – LEPŠÍ NEŽ BÝVALÉ “ZNÁRODNĚNÍ” – TO SE LIDÉ

pedro
27. 11. 2023 16:19
Odpovědět  pedro

BOUŘILIhttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svghttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svghttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svgPŘI TOMTO VYKRÁDÁNÍ SOUKROMÉHO MAJETKU MAJÍ LIDÉ STAROSTI, JAK ZAPLATIT ZA KDECO A ABY MĚLI CO DO HUBYhttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/2757.svghttps://s.w.org/images/

ijn
27. 11. 2023 16:33
Odpovědět  pedro

velmi jednoduché:…..chtějí krást a každý den +++100 miliónů Kč si dělí grázlové v politice=koalice + systémová opozice a energo-šmejdi,……….. kdyby 200 000,- Kč si denně dělí 500 lidí, tak se drzý být vyplatí, zejména kryje-li je justice ČR!!!!!!!!!!!

Potom se prokurátor z Francie dotazuje, zda jsou platby od Babiše za pole a nemovitosti zdaněnými penězi ????

Jaris
27. 11. 2023 23:48
Odpovědět  ijn

Kradou a presto maji astronomicke dluhy. Doufam, ze ty grazly uz brzo povesite na kandelabry.

Mike
28. 11. 2023 13:35
Odpovědět  ijn

Jak ty platy nepedagogických pracovníků za Babišovy vlády hezky rostly, že?
Jestli to nebude tím, že jsme měli v 2018 a 2019 přebytkové rozpočty. Jak to ten chlap sakra dělal, že kradl, zadlužoval, přidával státním zaměsnancům a ještě měl navíc přebytkovej rozpočet. Tady prostě někdo evidentně lže.

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Nu, dám vám zde názor uznávané ekonomky Markéty Šichtařové. Na otázku co tato stávka může změnit odpověděla. Myslím, že tato stávka nemůže ovlivnit vůbec nic, protože každý sektor stávkuje za něco jiného. A i když je přátelé potěšitelné, že SPD prý v preferencích předstihla ODS, tak to, že s velkým náskokem vede Andrej je dle mne smutnou vizitkou uvažování českého človíčka. Babišovci, nástup, Andrej vám kupuje párek.

Boomer
27. 11. 2023 11:37
Odpovědět  Jana Kunšteková

..inu, já bych doporučoval počkat, jaké budou výsledky stávky. Pravičák nebo levičák, každého z nich může občas postihnout to neštěstí, že bude mít v něčem pravdu.
Máte už osobně ověřeno, jaký postoj má ke stávce třeba soudružka Semelová?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 11. 2023 13:05
Odpovědět  Jana Kunšteková

..já si prostě jen počkám, jak to se stávkou dopadne, aniž bych nějaký názor v této věci odsuzoval jen kvůli svým politickým preferencím. Na organizování jedné opravdu velké stávky jsem se před mnoha lety osobně podílel, na dosti vysokém postu, hodně si toho ještě pamatuji a jak tak koukám, postupy a motivace jednotlivých hybatelů v současnosti se příliš neliší od těch v minulosti, oprávněně bych se tedy mohl domnívat, že i výsledky nebudou nějak zásadně odlišné, ale počkám si a uvidím…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
27. 11. 2023 16:06
Odpovědět  Boomer

Budete čekat všichni ? Jak dlouho? Na vždy?

Standa
27. 11. 2023 16:10
Odpovědět  Standa

Vláda vyhlásila přez Fialu válku Čechům!
Tvůj cit:,,ale počkám si a uvidím…” Nějak mě to připomíná Cimrmanna”!
Když válka ,tak válka!

Boomer
27. 11. 2023 17:21
Odpovědět  Standa

.. nikoliv Stando, počkám si na výsledek a podle něho se zařídím, jak a v jakém časovém horizontu, to zatím nemohu předjímat Vyčkejte věcí příštích, budu vás informovat jako prvního, jo? A psát u mě, bezvěrce, o nějakém navždy? No Stando…

Standa
27. 11. 2023 19:06
Odpovědět  Boomer

Jak jsem už psal! Jsem takový ateista, až se bojím PánaBoha. Právě řeční Honzejk v TV .Prý neví , co je rozkradené Česko..Je to vosel!Časový,,horizont” , co to je ?,, Horizont událostí”. ?
Na , jaký výsledek? Do kdy, necháme to na Indy?
Navždy , co to je, nebudeme vyčkávat na ,,věcí příštích” ! Není už prostě pozdě?

Boomer
27. 11. 2023 19:23
Odpovědět  Standa

..podívejte Stando, dle mého jsme to jako občané projeli tak někdy v době rozdělení Československa. Tehdy nám ukázali, co můžou udělat s námi jako občany a současně, co od toho okamžiku budeme muset dělat/udělat my jim, jakožto občané.
Časovou osu jako pojem znám, časový horizont ne, a TV už několik let nemám.
A nechtějte po mě, abych někde šturmoval v houfu jako blbej infanterista, já byl vycvičen k hloubkovému průzkumu a kromě jiného i k navádění palby. Buď budu velet a mančaft nebude pindat, ale svědomitě plnit rozkazy, nebo si jdu svým chodníčkem…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
27. 11. 2023 20:12
Odpovědět  Boomer

Opravdu vás nechci nijak urazit, ale vaše úvaha, se kterou možná budou mnozí souhlasit, mi zní asi takto:
Počkám jak to dopadne a podle toho se zařídím. Kvůli zbytečné a neúčinné akci si nebudu pálit prsty (mosty, šance, postavení). A následně nebudu za blba, který si myslel, že dav lidí něco změní. Podporu budu projevovat až vítězi”).

Postoj silně defétistický.
Ne moudrý, rozumný nebo dokonce obdivuhodný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 11. 2023 20:33
Odpovědět  Albi

..hm, a kdo vám brání v tom, abyste vyrazila do ulic a svrhla zlé správce naší země? Snad se neobáváte porážky?
Půjdete-li se mnou, pod mým velením, mohu vám zaručit, že využiju všech svých zkušeností pro úspěch naší mise, do čehož počítám i přežití.
Jaké máte zkušenosti vy? Dokážete přežít týden v lese jen z toho, co vám les dá, či spíše dovolí si vzít?
A dokážete vůbec vzít na vědomí, že když říkám vlevo, myslím tím opravdu jen vlevo a nic jiného? A neudělat z mého pokynu nějaký váš osobní výklad, jenž by nás zavedl vpravo?

Nebojte se, neurážím se, jen pokrčím rameny a jdu si svým chodníčkem… můžete se přidat, ale nečekejte, že kvůli vám změním svůj způsob myšlení a rozhodování.

Albi
27. 11. 2023 22:40
Odpovědět  Boomer

Za prvé i za další – odpověď zní NE.

A protiřečíte si – jednou stávka celého školského odvětví nic nevyřeší, po druhé vy jediný a 5 partyzánů za vašeho vedení přežije týden v lese – a vrátí se pak kam? Zas do toho koncentráku? A to se vám zdá lepší než první – jeden protest který může vygradovat až do celostátního?

Jasně, jděte si hrdě sám po svém chodníčku, je to vaše právo a nikdo vám nemůže a nesmí bránit.
Ale až na svém chodníčku budete potřebovat pomoc (zdravotní, sociální – ne vojenskou) a nikdo kolem nebude – co potom?
That is the question!

Boomer
27. 11. 2023 23:31
Odpovědět  Albi

.. buďte tak laskava a pokuste se psát za sebe, a nepokoušejte se mi podsouvat vaše výklady “co jsem ve skutečnosti myslel, když jsem napsal co jsem napsal..”
Nepsal jsem o tom že stávka nic nevyřeší, nepsal jsem o partyzánské skupině, nepsal jsem o koncentráku, to všechno jsou jen vaše ubohé odbočky v situaci, kdy nejste schopna jediného přijatelného argumentu. Ovšem musím uznat, smysl pro humor máte, jinak si totiž nedokážu vysvětlit tu vaši představu gradace dnešní srandastávky do celostátního protestu. V jaké bublině jste uzavřená? Připomeneme si to za měsíc, za půl roku? Stav společnosti bude nezměněn, jen vy o něco víc uplakaná.
A nelámejte si hlavu s tím, co bude až budu potřebovat pomoc zdravotní nebo sociální, něco takového je totiž velmi nepravděpodobné.
Předem zpraven, předem připraven.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 11. 2023 02:51
Odpovědět  Boomer

Budu tak laskava. 🙂

Jen bych vás nerada zanechala ve vašich omylech. Tedy na ně stručně odpovím a pak si dáme stopku – oba. Souhlasíte?

“V jaké bublině jste uzavřená?” Jednoznačně v té “dezolátní”, je mi v ní fajn a našla jsem v ní i plno virtuálních přátel. Ve vaší by mě opravdu ani nenapdlo překážet.

“Stav společnosti bude nezměněn, jen vy o něco víc uplakaná” Ponechám bez komentáře, protože byste mi stejně nevěřil, že nepláču a pro jistotu neprozradím proč se tak velice mýlíte. Není to v mém zájmu, ať už tomu věříte, či ne 🙂
.
“A nelámejte si hlavu s tím, co bude až budu potřebovat pomoc zdravotní nebo sociální, něco takového je totiž velmi nepravděpodobné”.
Sorry, ale skutečně jsem neměla v úmyslu lámat si hlavu s čímkoliv, co jste napsal.

A protože jste evidentně nepochopil, jak jsem to s tou pomocí myslela, nechám ji taky bez odpovědi.
Kdybyste totiž aspoň vzdáeně tušil o co jde, takovou – promiňte, ale pitomost byste nikdy nemohl napsat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
28. 11. 2023 13:07
Odpovědět  Albi

Albi, přečti si na michalapetr.com co měla říci paní Mazancová buď při stávce nebo po stávce, když na tribunu vtrhl se svým řečněním Vidlák. Řekla prý, že učitelstvo není proti vládě. Najednou mají starost o své nepedagogické spolupracovníky. Nebo spíše o své žaludky? Nazývejme všechno přesným jménem. Vím co mi říkala žena, kolik učitelů se na ně kuchařky dívalo přes prsty.

Slovan
28. 11. 2023 20:36
Odpovědět  Albi

Albi máš recht!! Všichni víte co je to zač a přesto na něj reagujete. Ale asi nyní truchlí, bo doposud nezareagoval, což je nemožné. 😊🙋‍♂️

Pijack
27. 11. 2023 13:26
Odpovědět  Jana Kunšteková

Šichtařová není pravicová ekonomka. Pouze si na ni hraje. Má natlučeno do hlav plno “ekonomických” pouček jak z českého vzdělávacího systému, tak od liberálních ekonomů z GB nebo USA. Jejich díla o ekonomice jsou většinou modely, které se natloukají do hlav studentům tak, aby přijali životní filosofii globalistů. To není pravicové vidění světa. To je servilita nenažraného systému silných. Třeba o filosofii Tomáše Bati ani nezavadila, protože empatie k pracujícím je něco fuj. Baťa byl silně empatický a choval se ke svým dělníkům přímo pohádkově… což naši tzv. “pravičáci” neakceptují. Takže Šichtařová není NIC, jen kolovrátek na vypouštění pouček, většinou pro myslící lidi nepoužitelných. Pravicovost znamená též srozumitelnost, empatie, logika, smysluplnost a spravedlnost.

Joe Arp
27. 11. 2023 14:11
Odpovědět  Pijack

Skvělé hodnocení. Šichtařová by to mohla bez úprav převzít do svého životopisu s pikorou, opr. pokorou.

Standa
27. 11. 2023 15:25
Odpovědět  Pijack

Lžeš a kecáš! Ano , dostali domečky , ale po svých narozeninách v 30 letech z nich byli vyhozeni!Po 14 dnech neschopnosti byli také vyhozeni s práce i bydlení!

cit::,,Třeba o filosofii Tomáše Bati ani nezavadila, protože empatie k pracujícím je něco fuj. Baťa byl silně empatický a choval se ke svým dělníkům přímo pohádkově…”
,, Empatie” Běž s tí do prd…háje!U nějakého Bati na kecky!!!!
Nauč se číst!Najdi na Google! Nebo Wiki!
Bata byl,, empatik”? nechci se vyjadřovat neslušně! Zneužil a využil!!!!

Albi
27. 11. 2023 20:36
Odpovědět  Standa

Přesně Stando.
A tak nějak vznikají “pohádky pro dospělé”.
Jedna ukázka, která může takové mínění předávat dál a stupňovat jeho podporování po generace.

Baťa prý zorganizoval silnou “šmírovací” partu, která mu dodávala zprávy o soukromí jeho mladých zaměstanců – např. chtěl zprávy kdo s kým “chodí”, a jak se jejich “vztahy” vyvíjejí. Pak “tlačil” na to, aby se ti dva co nejdřív vzali a co nejdřív si pořídili dítě (děti – čím víc, tím líp) – hezké, že,
A tak empatické! Oko nezůstane suché.

A taky tak svazující a nutící k podpoře a velebení svého zaměstnavatele, dobrodince a opatrovníka. Amen!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Mike
28. 11. 2023 12:57
Odpovědět  Standa

Ohánět se Wikipedií je jako doporučovat seznam zprávy – nejméně důvěryhodné medium. Babička mé ženy Baťu znala – pocházela z toho kraje. Její vyprávění jako očitého svědka beru jako fakt, takže bych poradil jednu věc, vetkni si celou, donekonečna přepisovanou Wikipedii mezi půlky.

Boomer
28. 11. 2023 19:35
Odpovědět  Mike

.. jo to máte těžké, v Praze znali Baťu jako toho pána, co občas na letišti ve Kbelích vystoupil ze svého letadla. Tady na Moravě ho znala spousta lidí jako továrníka, který si ještě z dětství pamatoval, jak šest dní v týdnu chutnají vařené brambory s kysaným zelím…

Standa
27. 11. 2023 16:19
Odpovědět  Pijack

cit: ,, Pravicovost znamená též srozumitelnost, empatie, logika, smysluplnost a spravedlnost…..dělá se mi s tebe zle! Lžeš si do vlastní kapsy! Nebo nám? Řídiš se snad rétorikou Pinocheta?
,, Smysluplnost “asi nemáš”!Mohl by jsi radit Fialovy a říkat mu do ouška neustále…,, srozumitelnost, empatie, logika, smysluplnost a spravedlnost.” je pravice…víme, jak to vypadá v Čechách
Nechci se vyjadřovat drsně , takže pouze,, Jsi vůl”!

Pijack
28. 11. 2023 07:52
Odpovědět  Standa

Nerozčiluj se a nedělej ze sebe negramota. Pleteš si pojmy s dojmy. Přečti si ještě jednou co jsem napsal a zamysli se. Jsou pravice a levice – zastaralé vidění světa. Dnes jsou globalisté a mafie. Pleteš si původní pravicové myšlenky s globalisty jejich móresy a mafií. Zjevně nevíš, kolik práce a odpovědnosti má člověk, který vyrábí, prodává a dává práci ostatním…, krom toho se stará o 100 věcí na víc. To je totální opak chování globalistů a ty si 100% pleteš globalistické mafie s pravicí. Douč se historii.

Albi
27. 11. 2023 20:24
Odpovědět  Pijack

Nepřehánějte s tím Baťou! Byl to taky pěknej hajzl
Podle vás snad nemyslel celé dny a noci na nic jiného, než jak co nejvíc opečovávat své dělníky! Jenže ty on držel na pěkně krátkém vodítku.

Nebo si myslíte, že s humanitou, navíc tak přemrštěnou, se dá dosáhnout podnikatelského Olympu?

Jaris
28. 11. 2023 00:04
Odpovědět  Albi

Jenze delnicka trida Batu milovala, protoze jim zajistil pravidelnou praci a bydleni. Podobny pristup meli i Larischovi z Karvine. Jenze tam to bylo daleko riskantnejsi zamestnani, protoze casto dochazelo k dulnim katastrofam. Neverila jsem svym vlastnim ocim, jake nadherne mesto stara Karvina byvala. Cele se to tam propada, zustal tam jen sikmy kostel jako pamatka lepsich casu.
Doporucuji precist knihy I a II Sikmy kostel od K. Lednicke. Pribeh od ktereho neodtrhnete oci.

Albi
28. 11. 2023 19:20
Odpovědět  Jaris

Četla jem už před časem. A co to dokazuje?
Že jsou podnikatelé, kteří to všechno dělají jen pro blaho dělníků?
Naivnější snad ani nejde být.

Jaris
27. 11. 2023 23:53
Odpovědět  Pijack

Ta nosata baba Sichtarova mi nikdy nesedela. To mi rekl muj sesty smysl.

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 13:15
Odpovědět  Jana Kunšteková

Paní Jano, já jsem zde dal pouze názor Šichtařové. Toto co se zde děje, má ale podle mne mnohem hlubší problémy. Tady jde o skutečný rozvoj ekonomiky, vybudování nějakého skutečného produktivního průmyslu, ne jenom udržování země paběrkováním z montoven. Asi tady jsou chytří, vzdělaní a slušní lidé, na tu stranu občanské společnosti se musí apelovat, aby přijala jiný hodnotový systém, kde nebude mít zlodějna místo. Asi jsem naivní, ale bez koncepce a bez toho co chcete nemáte šanci stvořit něco skutečně hodnotného. Ale vůbec jsem neřekl, že stávka je hloupost, pouze říkám, že musí k něčemu vést. Hlavně k tomu, aby si každý kdo bude řídit tuto zemi uvědomil, že neslouží sobě a svým potřebám, ale, že je tam proto, aby sloužil národu a pokusil se s druhými zařídit lepší prosperitu země. A k tomu budou opravdu potřeba sakra odborníci. Je to velké hledání cesty. Třeba je toto začátek nové cesty, to nepopírám.
.

.

Tupý hulvát
27. 11. 2023 14:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

Myslíte,vybudovat průmysl bez peněz?Ty mají jen banky.Kdo je vlastní?Oni nám půjčí,myslíte?Západ tady cíleně průmysl zlikvidoval a teď nám bude úvěrovat nový,lepší….?
K tomu je třeba,jak občas píšete, “změna systému”.Ale ty jsou jen dva,oni nám dovolí nové znárodnění?Jinak to možné není.
Milý pane,jsme víte kde,je to nevratné,ten antikomunistický,antilevicový fanatizmus umožní změnu jen v případě OPRAVDOVÉ KATASTROFY,hladu,války.

Standa
27. 11. 2023 15:59
Odpovědět  Tupý hulvát

NENÍ TO NEVRATNÉ!
Až se vláda věcí tvých do rukou tvých národe navrátí….

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 18:07
Odpovědět  Tupý hulvát

Brzy přijde účet od hostinského a tato země se řádně zapotí. Pravděpodobně je to nevratné, protože na špinění socialismu si mnoho lidí založilo svoji kariéru. Ale nic jiného než změna systému nepomůže. To musí ale chtít národ, a ten má natolik změněné povědomí, že to asi není možné. Však tady o tom také hovoříte. Já naiva nejsem, jen říkám, že se slušnými lidmi by se snad něco dalo dělat. Třeba by se i ty finance, ale ne u grázlů ze západu daly najít. Lidé nechtějí přistoupit na jinou cestu a vnutit se to nikterak nedá. Já stále tvrdím, že pro mne byl socialismus to nejlepší v čem jsem žil. A jestli jsme nenávratně v dupě, jakože se to jeví jako ano, víte dobře jako já, že my dva to nezměníme. Chtějí padnout na úplné dno, tak padnou. Já jsem jen stále přesvědčen, že tady určitě jsou odborně a lidsky schopní lidé, kteří by mohli pomoci. To, že ten zbytek nechce je jiná věc. Tak potom bude hodně zle, já už mám své roky a vy asi také, takže co se stane a je předurčeno, stane se. Mějte se.

Standa
27. 11. 2023 15:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

,, Velké hledání cesty” Krásná slova ” ,, lepší prosperita,,”sloužit národu”Nesloužit svým potřebám ,hodnotový systém , řídit, vést, apelovat,koncepce”!
Můžeš kandidovat na politika! ,, Vést.”.blby”, ty jako by shazovali!
cit,,Asi tady jsou chytří, vzdělaní a slušní lidé,”… ti raději drží hubu pokud jsou chytří!. cit: ,, Sakra ,, odborník” je ten , co se drží svého! Takový Válek, Bek,Adamová,Sikala,Rakušan, Jurečka, Fiala( ten se dnes předvedl ), Lipavský hledají VELKOU CESTU! Odborníci !Přez Katar, Nigérii…pobřeží Slonoviny.O té koze na MO nepíši (urazil bych krávy))…

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 17:44
Odpovědět  Standa

Tak jak to tedy Stando uděláme? Když nezvítězí slušnost a nebude brána jako normalita, ale ta normalita budou grázlové, kteří si bez ostychu kdykoliv nahrabou a nás okradou, tak se ani o nic nemá cenu snažit. Jednou přece ten stát musí začít řídit slušní lidé. Koukněme se na Argentinu, mění se tam vlády a presidenti, stále se mění koncepce a kde již 30 roků jsou. V dupě a budou tam stále, pokud nepochopí, že takhle to nejde. A nechápu proč jmenuješ tyto tvory, copak já říkám, že jsou to odborníci. Vždyť všichni víme, že byli globálním vybráni, aby dokončili rozklad země. Ale snad tu ještě slušní, vzdělaní a nezkažení lidé jsou. Vy všichni, kteří pracujete a víte o skutečných osobnostech tak je pomozte kontaktovat. Třeba na spolupráci přikývnou. Jinak nevím co se dá dělat, potom se tedy v řízení státu budou střídat pouze kariéristé. Já nejsem žádný vzdělanec, ale takto to cítím. To bych chtěl sakra vědět jak jinak se to tady bez toho, aby stát řídili důvěryhodní lidé dá zlepšit. Nemám k tomu více co říci.

Pavel z Moravy
28. 11. 2023 12:54
Odpovědět  Jana Kunšteková

Nu tak jsem paní Kunšteková četl, co řekla paní Mazancová na té stávce vašich pedagogických pracovníků, když tam Vidlák rozvířil poklidný průběh. Řekla prý, že učitelstvo není proti této vládě. Takže vy jste stávkovali vlastně za co? Za pár drobných pro nepedagogické pracovníky? Takže to potom Šichtařová řekla velice dobře, že každý si hraje tu svoji hudlovačku na svém písečku a celé je to jenom taková akcička pro uchlácholení davu, že odbory něco dělají. Píše to michalapetr.com. Ještě dobře, že mi zůstal vlastní mozek, neb toto jsem předpokládal. Pochybuji, že tento národ je schopen se skutečně sjednotit. Vy jste tedy bojovníci, to je k pláči.

Pavel z Moravy
28. 11. 2023 12:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nevím tedy jestli to paní Mazancová o tom, že nejsou proti těmto škůdcům řekla při stávce nebo po stávce. Ale dle michalapetr.com to takto řekla. To jenom pro doplnění.

katango
28. 11. 2023 15:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mazancová a její skvadra údajně čítá asi 2000 duší, zatímco veškerého učitelstva je snad 180 000. Toliko pro dokreslení a touto informací by taky debata o platnosti názorů a informací pí Mazancové mohla skončit.

JoFa
27. 11. 2023 12:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Mám pocit, že vaši voliči sa chytajú slamky aby sa neutopili. Máte vo vedení oboch strán, ktoré podľa prieskumov vedú, podnikateľov, ktorí váš štát využili, jeden vám skúpil polovicu ornej pôdy a druhý sem vozil japoncov aby vám fotili pomaly aj vaše súkromie.
Ani jedna voľba, podľa mňa nevyrieši problém v Čechách. Myslím, že si mýlite a snažíte okopírovať situáciu na Slovensku, keďže sme si zvolili staronových politikov, situácia nebude rovnaká po takejto voľbe ako u nás. Vy by ste mali chcieť niečo viac ako dosiahli Slováci. Stávka bez koncepcie, je plýtvanie energiou. Ak ľudia stávkujú za to, aby nešli peniaze do rozvoja iných krajín a do vojny, tak potom sa pýtam: Máte ich toľko, že máte pokryté vlastné potreby, vyriešený vlastný systém nezávislého suverénneho štátu, aby ste mohli rozdávať peniaze ktoré potrebujete niekde inde- pre svoj štát?
To že sa zastaví tok peňazí mimo ČR, iba spomalí pád, musíte vyriešiť a zmeniť systém.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 11. 2023 13:23
Odpovědět  JoFa

..tož stávka je/měla by být vyhroceným pokračováním nějakého vyjednávání, asi tak jako je válka vyhroceným pokračováním nějaké politiky. A v obou případech je nutno uvážit, čeho je možné tímto postupem dosáhnout a čeho už ne. Současně je též nutno průběžně vyhodnocovat možná rizika předčasného ukončení konfliktu. Malé cíle mohou vést k velkým prohrám, neboť pro jejich realizaci podvědomě nasazujeme jen malé síly. A tady je bod, ve kterém se odboráři i celá společnost mohou ocitnout na lopatkách. Válka má mít jen jediný účel a tím je naprostá porážka protivníka, cokoli pod touto hranicí je koledováním si o výprask. Nedokážeme vnutit protivníkovi ani místo, ani čas, ani způsob vedení boje, tudíž…

JoFa
27. 11. 2023 13:29
Odpovědět  Boomer

Presne ste to vystihol, prirovnanie s vojnou, úplne vysvetľuje podstatu a problém súčasnej stávky.
Jedine čo bude naozaj prínosom, je informácia, že ľudia sú už naozaj nasr..ní.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 11. 2023 13:50
Odpovědět  JoFa

.. teď se ovšem červenám, to ne já, to můj oblíbený filosof Carl Philipp Gottlieb von Clausewitz, pouze jsem přepsal volně některé z jeho úvah…

Boomer
27. 11. 2023 14:16
Odpovědět  Jana Kunšteková

.. to je váš názor, můj je jiný. Naštěstí, pro nás oba, nejsem vaším žákem a vy mojí učitelkou…

Boomer
27. 11. 2023 18:56
Odpovědět  Jana Kunšteková

..ale no tak, paní učitelko, znovu vám musím připomenout naši vzájemnou pozici?
Nejsem v branném věku, a na frontu proti Rusům by mě i tak nikdo nedostal. Z doby mojí ZVS, v osmdesátých letech minulého století, znám velmi dobře úroveň jejich specialistů, srovnatelných s námi, specialisty ČSLA, tudíž ne a ještě jednou ne. A přít se s vámi o válce nehodlám, viz. první věta.
No ale přiznávám, že škádlit vás nepřestanu, když tak pěkně po učitelsku funíte, jednu vám podobnou jsem přivedl až k hysterickému záchvatu…

katango
27. 11. 2023 19:47
Odpovědět  Jana Kunšteková

Vás pohlaví taky nechrání. Minimálně šup do dolů.

Boomer
27. 11. 2023 19:53
Odpovědět  Jana Kunšteková

.. nejsem občanem Ukrajiny, stejně jako nejsem vaším žákem, mě neukřičíte, paní učitelko. A poznámku za drzost mi nepište, neměl by ji kdo podepsat…

Albi
27. 11. 2023 20:56
Odpovědět  Jana Kunšteková

Ještě bych přidala jednu hranici mimo tu věkovou a to zdravotní.

A podle stále častějších zpráv z Ukrajiny ani zjevná invaidita (amputace ruky, nohy) nebrání nucenému narukování invalidů do války.

Proti tomu pomohou jen dva způsoby – a pochybuji, že by p. Boomer takové měl v dostatečném množství – peníze a protekce – a nejlépe jejich kombinace.

Boomer
27. 11. 2023 22:08
Odpovědět  Albi

.. koukněte, nicku Albi, o moji osobu strach nemějte, poradil jsem si doposud, poradím si nadále. A nepoměřujte moje jednání podle svých zvyklostí, na úplatky já nikdy nebyl a protekce pro mě v socialismu? Vaše zkušenosti v tomto směru prostě nemám a mít nebudu.
Já nikde v kanclu neseděl, nikdo mi nepodstrkoval balíček kafe za to, že udělám co bych tak jako tak stejně musel udělat, já se musel ohánět rukama nohama, pořád se něco učit, zvládat nové technologie a naučené prokazovat pravidelně před zkušební komisí, abych mohl dále pracovat. Můj případný pracovní zmetek by totiž neskončil jako zmačkaný papír v odpadkovém koši, ale mačkaly by se plechy, ohýbala ocel a možná taky umírali lidé. Ale mělo to mnoho výhod, naučil jsme se zodpovědnosti za svoje konání, naučil jsem se nespoléhat na jiné, naučil jsem se neuhýbat před ničím, kromě rozjeté lokomotivy, a díky tomu mi nezamrznul mozek natolik, abych si jako senior nedokázal poradit s blbým chytrým telefonem nebo s textovým procesorem řady vyšší než T 602.
Nekňučím, žiju naplno…

Albi
27. 11. 2023 23:32
Odpovědět  Boomer

Ňákej moc chytrej, co?
Ani já nekňučím, dokonce mi ani nevadí neznalost chytrých telefonů a jiných takových pomůcek “nezbytných” k životu vč. UI. 🙂 – k mému určitě ne, přežila jsem bez nich a nijak mi nechyběly tenkrát a nechybí ani dnes.

Píšu o vašich názorech, plně kompatibilních s názory přikázanými nebo aspoň s jistou tolerancí povolenými a vy na ně odpovídáte vyzdvihováním svých pracovních komplexních hodnocení, dokládajících, jaký jste to machr a co si dovoluji to zpochybňovat.
To jsem snad někde zmínila?

Však žijte svůj život naplno, pokud vám zdraví dovolí a dokud vás systém, který se vám zdá jako jedině správný, nechá

Boomer
28. 11. 2023 08:45
Odpovědět  Albi

.. nezdál se mi správný socialismus, nezdá se mi v mnoha ohledech správný ani ten současný systém, považuji ho za korporátní fašismus, socialismu v mnoha parametrech blízký.

A na rovinu.. kdybyste nebyla blbá jako pumpa na sáně, už by vám to, z mých příspěvků zde, muselo nutně dojít. Jenže vy na stará kolena dokážete akorát skučet za socialismem a kdo neskučí s vámi, je váš nepřítel.

JoFa
27. 11. 2023 14:33
Odpovědět  Jana Kunšteková

No ja si tiež myslím že ste vo vojne, veď bojujete stávkou za zmenu, my sa len snažíme aby ten boj bol systémovejší, organizovanejší a hlavne mal konkrétny cieľ, za ktorý to celé stálo. Boomer to naprosto vystihol.
Stávka je predsa forma boja a keď sa bojuje, tak je vojna a tá má mať víťaza a porazeného. A ešte dodám, že je rozdiel vyhrať bitku a vyhrať vojnu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
27. 11. 2023 17:18
Odpovědět  JoFa

Ešte by som dodal takú drobnosť, ale dosť podstatnú. Na Slovensku počas protestov nebola žiadna odborová jednota, srali na nás a predpokladám že boli predáci dobre zaplatení aby bol kľud.
U vás to ale vnímam inak, buď máte odborových predákov veľkých vlastencov, alebo sú rovnako zaplatení, aby bol kĺud a vypustili citujem.” páru z papiňáku” a efekt bude rovnaký.
Porozmýšľajte nad tým.

Boomer
27. 11. 2023 17:51
Odpovědět  JoFa

.. dle mého je realitě blíž druhá varianta. Odboráři už projeli co se dalo, v devadesátkách se velké svazy v rámci delimitace majetku ROH pěkně napakovaly, a nonšalantně přehlížely fakt, že jim systém osekává pravomoci a s tím se rozplývá i členská základna, z níž odcházeli lidé, kteří od odborů očekávali něco víc než jen vánoční kolekce, nebo rekreace dotované ze sociálního fondu. Jenže podmínkou takové dotace byl zaměstnancem spoluzaplacený pobyt v rekreačním středisku ve vlastnictví odborů, tudíž vlastně princip pumpy na peníze. Zaměstnavatel si od odborářů koupil sociální smír, odborářům dal jako protihodnotu možnost neomezeného nakládání se sociálním fondem, který musí tak jako tak vytvářet ze zákona. Perfektní klička a hned dvojitá…
Existovaly firmy, které i tuto možnost dokázaly “vylepšit”, vytvořily pro každého zaměstnance osobní účet sociálního fondu a daly mu možnost uložení, úročení a čerpání peněz podle vlastního uvážení. No a v těch případech se odborář po krátkém čase z firmy odporoučel, neb neměl členy, po nějaké době tím pádem neměl ani peníze na činnost, hlavně však na svoji výplatu, a tak… konec odborářů v Čechách.

Putinovec
27. 11. 2023 21:48
Odpovědět  Jana Kunšteková

Jsme ve válce . Už po tisíce let . To, že to nevidíte , je smutné , Válčí proti nám zrůdné bytosti a to na všech 6 prioritách řízení .
https://1url.cz/VuTmZ
Můžete si porovnat , zda některá priorita proti Nám není využívána .
A zde si to můžete vyslechnout polopatě .
https://1url.cz/PuTmg

skeptik
27. 11. 2023 13:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

Když si ODS “kupuje” hlasy všelijakými úlevami a výhodami pro podnikavce, tak je samozřejmě vše v pořádku, že?

Pavel z Moravy
27. 11. 2023 17:49
Odpovědět  skeptik

Vašemu komentu vůbec nerozumím. Obracíte se na člověka, který je zde znám sympatiemi k socialismu, takže promiňte, nevím co jste tím myslel. Zde jsou jiní přívrženci pravice.

Putinovec
27. 11. 2023 18:45
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to pouze střípek běžícího procesu . Většina lidí není schopna pochopit , že to , co právě probíhá není náhoda , ani chyba řízení , ale vykalkulovaný záměr , který má vést k razantní změně směřování stř. a vých. Evropy .
Tak si ten sametový převrat zopakujeme ještě jednou , jiných kulisách a s jiným dopadem .
A Vy , jak je všeobecně zvykem , budete zřejmě upálen za pravdu .
Ona ta stávka opravdu nic nezmění , pokud ji budeme považovat za řešení současného marastu . Pokud ji uvidíme jako součást tlakování sociálního papiňáku , který má umožnit nasunout protektorátní lágr na jinou kolej , do nových zítřků , pod novým žalářem národů , tak uvidíme probíhající objektivní proces .

Ivo
28. 11. 2023 00:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

Dvanáct minusů ukazuje že máte pravdu !!!!!

Boomer
27. 11. 2023 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

.. škrty v rozpočtu jsou nutné, válka stojí fůru peněz. A bez peněz by každá válka zašla na oubytě, což nelze připustit…

Jura S
27. 11. 2023 15:48
Odpovědět  Boomer

To jo, ukr bude potřebovat merino spoďáry a spoustu…. VODKY…

Pijack
27. 11. 2023 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Vy to nechápete? Přece systém školního stravování je socialistický přežitek. Liberálové chtějí všechny “zastaralé” funkční instituty přetvořit v jednu smělou a pokrokovou barikádu. Musíme se zazelenat a zrovnoprávnit. Nějak mi nejde do hlavy slova “pestrobarevná a multikulturní” Evropa, když se současně s tím všechno zglajšachtuje do jednolité stoky kolektivizmu EU.

Tak začněte chápat –  systém školního stravování je jedna z posledních výhod v ČR. Všechno ostatní je už rozkradeno a nebo zničeno… včetně průběžného důchodového systému. Ten padne záhy.

zuzana
27. 11. 2023 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Turecko oznámilo NATO, že Švédsko se do příštího zasedání nestane jeho členem

https://aktax.cz/turecko-oznamilo-nato-ze-svedsko-se-do-pristiho-zasedani-nestane-jeho-clenem/

sergej
27. 11. 2023 12:12
Odpovědět  zuzana

Taky erdogan řekl že je to nejhorší země pro životy lidí prorostlých teroristických skupin do státu. Přehlédl asi gutlinku, kdy tu ale asi neteče tolik krve naráz z akcí.

sergej
27. 11. 2023 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Už ani dozorcům pyjala nechce dát, taky z čeho když je to povedený učeň skořápkáře.
comment image
https://kresadlo.com/kytice-pro-ucitelku/

sergej
27. 11. 2023 14:52
Odpovědět  Jana Kunšteková

Zdecimované šikany?
Konfrontujte si autora ale řvou i když chlapeček nenosí sukničku? Napadají je jiné deviace brutopýrací, autority!? Vím že zdatně přebírají zdebility a když vrchní matlák “motýle navrhl dvě raušky tak i to ochotně nutili obětem. 🙂

Pijack
27. 11. 2023 12:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Teď jsem si fakt málem uprcl do trenek 🙂 Spatřil jsem mezi demonstranty velký transparent s textem – “Studenti školství”… žíííííííš co je to za studentskou inteligenci, když neumí napsat správně a významově jedno pitomé heslo? Co je tam učí? Co znamená “Studenti školství”??? Vysvětlí mi to někdo? To mi přijde něco jako “Nemocní pacienti”, nebo nebydlící bezdomovci… 🙂 🙂 🙂

katango
27. 11. 2023 13:14
Odpovědět  Pijack

Třeba jenom nevědí, co vlastně tomu školství chtějí.

Pijack
27. 11. 2023 13:35
Odpovědět  katango

No a zrovna od vás jsem toužebně očekával vysvětlení 🙂

Markýza
27. 11. 2023 13:50
Odpovědět  katango

Mně to tak připadlo, ovšem študenti mají nárok nevědět 🙂

sergej
27. 11. 2023 15:00
Odpovědět  Markýza

To jsou děti z vajíček tautologa slabikáře gramatika hejkala. 🙂

Pijack
27. 11. 2023 14:04
Odpovědět  katango

Už jsem ho viděl. Písmo červené a to “pro” černé. Určitě je to druhý transparent. Ten co jsem viděl byl psán černým písmem. Třeba je to způsobeno kolektivní yntelygencí 🙂 🙂 🙂

zuzana
27. 11. 2023 12:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin: Rusko nikdy nezavrhlo mírové rozhovory o Ukrajině

https://aktax.cz/putin-rusko-nikdy-nezavrhlo-mirove-rozhovory-o-ukrajine/

Ladislav 💤
27. 11. 2023 14:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Stávka má byt tvrdá, to znamená generalní. I kdyby měla trvat týden! A né oblečená-nahá, obutá-bosa ala chytra Horákyně! Tvrdá!
Tihle Fylajovci a fašističtí zločinci musí do Vánoc padnout!
Chceme konečně klidné a pohodové Vánoce!

Standa
27. 11. 2023 17:08
Odpovědět  Ladislav 💤

Víte , co se v přísloví říká,, Budou se toho držet jako hov.o košile!
Konečně se spojily v pětce ( jakoby nestačila Švédská trojka), aby byly u výtahu k moci!
A sníh na Vánoce budou vinou RF a jejich agentů ,silničáři nebudou( jsou to ruští trollové), protože je překvapí zima. A všichni jste tajtrdlíci!

Pavel z Moravy
28. 11. 2023 10:01
Odpovědět  Ladislav 💤

Ladislave, vždyť ty odbory si v minulosti samy setnuly hlavu. Já v devadesátkách vystoupil, protože odbory u nás nic a nikoho nereprezentovaly, rozdávaly pouze na Vánoce balíčky a to je sakra moc málo. Když tuším Falbr, ale nevím to přesně prohlásil, že u nás oproti jiným zemím není nikdo vykořisťovaný a tudíž odbory se nemusí v tomto směru ani angažovat, nedostal jsem záchvat smíchu, ale napsal jsem na ústředí o vysvětlení, kterého jsem se nedočkal. Tak jsem s legitkou šlehnul a vystoupil z odborů. Třeba nebyl nikdo vykořisťován, ale právě hlídat možné prohřešky zaměstnavatelů měla být jejich první povinnost. A to co mi někteří lidé říkají, jak se k nim určití zaměstnavatelé chovají je právě způsobeno tím, že odbory se vzdaly toho co mělo být především jejich činností. Nu a s tímhle vyfešákovaným Středulou toho asi mnoho odboráři nezískají. A to nemám nic proti kvalitnímu ohozu, ale musí za ním být i rozhodovací síla. Ale jinak to, že tato banda zemských škůdců by měla být co nejdříve vyvedena z řízení země, o tom žádná. Ptejme se ale co připravil globální jako pokračování. Jsou připraveni slušní a vlastenečtí lidé ochotni vést tento národ k lepším časům, nebo se připravuje jiná

Pavel z Moravy
28. 11. 2023 10:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

varianta zotročení? Formuje se zde národní síla, vycházející z tradic naší země, nebo již v zákulisí globální skládá další ekipu k pokračování naší poroby? Toť otázka. A to bude rozhodující.

Radegast
27. 11. 2023 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Všichni učitelé jsou satanističtí fašističtí Chazaři, v roce 2022 činil průměrný plat učitele 46 843 korun. Za ty prachy hubí český národ! Válčí proti SLovanům!

Vždyť tentokrát nemají Gestapo, Češi, jste tak zbabělí, že ani nedokážete osvobodit školy od fašistických chazarských bab?

Markýza
27. 11. 2023 15:52
Odpovědět  Radegast

Tak prrr, synku: moje dcera je taky učitelka a má ruskou prababičku. Ajovlastně……tak asi chazarskou, že? Hergot, vy máte v tý palici guláš!

Standa
27. 11. 2023 16:58
Odpovědět  Markýza

cit:,, Všichni učitelé jsou satanističtí fašističtí Chazaři ” ,konec cit… Proboha o čem ten buran žvaní?
Nemá v sobě toho Radegastu moc?Asi přišel rovnou z putiky.
Ani neví , co je Chazar” On nemá v hlavě guláš, ale hov.o”!

Francin
27. 11. 2023 16:46
Odpovědět  Radegast

přestaň blábolit blbosti o chazarech a vzpomeňme jak to pozvolna všechno s učitelama začínalo před patnácti lety. Potřebovali udělat z učitelů poslušné ovce aby poslouchali všechny budoucí příkazy vlád třeba o nošení roušek a povinném zapíchávání děti “ školníkama”. K tomu je potřebovali zaplatit, vyházeli staré zkušenné kantory, kteří neměli vysoké školy a nabrali do škol mladé nezkušenné vysokoškoláky s platy o nichž se starším kantorům ani nesnilo. Co se týká kvality školství, tak si každý udělejte obrázek sami. Většina studentů neumí ani polovinu toho co znali jejich rodiče. K tomu bezduché nekonečné seriály o ničem takže zájem o celkové zhloupnutí celé populace, což se úspěšně daří.

Radegast
27. 11. 2023 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Děti, ubytujte ve škole bezdomovce, jinak zmrznou!!!!!!!!!

Čechy vyházeli z obecních bytů a rozdali je ukronáckům!!!!!!!!

katango
28. 11. 2023 20:19
Odpovědět  Radegast

U nás vyhodili děti z dětského domova a ubytovali tam Ukrajinky (s dětma).

Velitel
27. 11. 2023 16:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Školství je dnes nejdražší v historii a nejhorší v dějinách,dosalhli jsme k to u, že je ve školství skoro 20000 tak pochybných existencí jako jsou asistenti pedagoga, ale žádná česká vysoká škola poprvé od roku 1348 nepatří mezi 400 nejlepších škol planety.Máme sice nejvíce politologů na 1000 obyvatel na planetě, filozofy, rekreology, andragogiky a jinými tragiky sice můžeme dláždit silnice , ale i průměrného inženýra, aby člověk hledal lupou. Na tohle dno školstí přivedli nebo nechali dovést ti co v něm pracuji, čili nakopat víte kam, 1/3 vyházet, asistenty na hodinu všechny a začít znovu a lépe.

sergej
27. 11. 2023 16:50
Odpovědět  Velitel

Oni i vysokoškoláci mají maximálně 7% znalostí pro život, když kašpaři nebudou provozovaní celek nezhloupne ale zbaví se parazitů.

Burák
28. 11. 2023 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

A já proč chtějí rušit školní jídelny. Takže naše děti budou hladové aby se na Okrajine mohlo střílet dál. To je ale hnus, co se tady děje. Nechci vidět ty děti, které mají tu smůlu, že jejich matka má tisíc diplomů ale plotna doma zeje prázdnotou a když už něco uvaří, vypadne vejce na tvrdo. Školní jidelna bylo poslední místo, kde se mohli děti kvalitně stravovat. Vaří se tam z kvalitních surovin, žádné prasárny jako se praktikují v restauracích. Stačí se podívat v Makru kolik lidí tam kupuje prošlé maso a další delikatesy, na kterých jeden vydělá a druhému je zle.

Vladimír
28. 11. 2023 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Když ti lidi mají minimální mzdu a pořád pracují, tak to je těžké… Ať si vezmou příklad z poslanců, vlády nebo prezidenta – ti mají 5-ti i více násobek průměrného (!) platu, a stejně nepracují.

29. 11. 2023 17:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Rozděl a panuj…to že kuchařka bere 3x méně než učitel…to je záměr! Stačí to pochopit,že lidskou závist záměrně ta Liberálně demokratická prasata, používají jako zbraň…na celém světě.
Však závist ,potutelná, je přeci nesmrtelná…to víme ne?. 🙂