Ne 50. Rovnou 200 milionů euro dá EU na Afghánistán

24.08.2021 10:47

Lídři zemí G7, kam patří Kanada, Francie, Německo, Itálie, Japonsko, Spojené království a Spojené státy americké, debatovali o situaci v Afghánistánu. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová své politické partnery ujistila, že EU navýší humanitární pomoc Afghánistánu. I když tam teď vládne Tálibán.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na sociální síti Twitter oznámila, že státy Evropské unie navýší pomoc Afghánistánu, kterou této zemi poskytovaly doposud a to z 50 milionů euro na 200 milionů.

„Při dnešním telefonátu s lídry zemí G7 jsem oznámila, že státy EU navýší humanitární pomoc Afghánistánu i v jeho okolí z více než 50 milionů euro na více než 200 milionů euro,“ oznámila Ursula von der Leyenová s tím, že tato pomoc bude určena lidu Afghánistánu.  
https://bit.ly/3mtQTK2

EU a Afghánistán

Tomáš Bendl z neziskové organizace Lékaři bez hranic v této souvislosti upozornil, že Afghánistán žije ze 70 až 80 procent ze zahraniční pomoci. Pokud ji bude Západ posílat dál, dá tím najevo, že respektuje počínání Tálibánu v této zemi. Jenže je tu ještě druhá stránka věci.

„Státní rozpočet Afghánistánu je ze 70 až 80 procent závislý na mezinárodní pomoci. Její další přísun bude do značné míry legitimizovat Tálibán. Na druhou stranu pokud ji utneme, nespočet lidí se ocitne v ještě větší životní krizi, než jsou teď. Celkem dilema…,“ napsal Bendl na sociální síti Twitter.

EU a Afghánistán

sdíletj na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
24. 8. 2021 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Jste hodná holka paní IQ leynová,alespoň bude na patrony a na chlast !!!!!!!!

josef
25. 8. 2021 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Lejno z Bruselu rozhazuje naše prostředky Talibáncům ale dotace zemědělcům upírá.Přispíváme tak všichni na rozvoj islámu a jeho importu do evropy!

Vladimír
25. 8. 2021 13:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Za chvíli budou mít všichni Afghánci doma hromady euro, že je budou muset přehazovat vidlema. Tedy kromě těch našich zemědělců, kteří budou pořád přehazovat jen hnůj… 🙁

Dany
27. 8. 2021 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta baba musí být jeblá podle všech přírodních zákonů. My cpeme peníze do EU a ona je takto rozhazuje. PRYČ Z EU!!!

zdena
28. 8. 2021 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tálibánu do začátků ?