NATO uznává vesmír jako svůj „Nový operační prostor“ – Stoltenberg

Severoatlantická aliance bude uznávat vesmír jako svou „novou operační sféru“, nicméně odmítne tam rozmístit zbraně.

“Nebudeme zbrojit v kosmu. Musíme si však uvědomit, že vesmír se stává stále důležitější platformou pro naše vojenské operace a mise … To co bude dělat NATO – to je ochrana,“ uvedl generální tajemník.

Jak zde nevzpomenout na legendární anekdotu:

Na Postupimské konferenci se americký prezident horlivě snažil Stalinovi vyjasnit, jakou trumfovou kartu nyní drží v ruce. Poté, co čekal tři dny, během nichž pečlivě zvažoval, jak a co říci Generalissimovi o atomové bom-
bě, Truman se rozhodl to udělat tak, aby nezacházel do podrobností, ale omezil se jen na obecné poznámky.

Churchill naproti tomu doporučil, aby informace o atomové bombě oblékl do groteskní podoby nebo tak závažnou informaci zlehčit nějakou anekdotou.

Na konci plenárního zasedání se prezident a předseda vlády široce usmáli, oslovili sovětského vůdce a hravou formou ho vybídli, aby naslouchal obsahu jejich snů, které se jim údajně zdály noc předtím.

– “Víte, pane Generalissimo,” začal Churchill, kterému byla přidělena role předskokana: “Dnes večer jsem měl sen, že jsem se stal vládcem světa …”

– “A mně, pane Staline,” rozvinul Truman téma, “se zdálo, že jsem se stal vládcem vesmíru!”

Stalin vycítil trik a nespěchal s odpovědí. Poté, co si pečlivě prohlédl oba pány od hlavy až k patě (tak jak se učitel dívá na směšné studenty), několikrát zatahal ze své legendární dýmky, rozvážně řekl:

– Tak tedy? 
A mně se dnes v noci zdálo, že jsme na Politbyru neschválili ani vás, pane Churchille, ani vás, pane Trumane.

http://www.iarex.ru/news/72575.html

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
20. 11. 2019 20:07
Ohodnotit příspěvek :
     

No, jenom je takový malý problémeček. Jak tam tu “obranu” dostanou, když jim Rusko neprodá motory. To co Musk vyvíjí, až tolik neunese. Alespoň zatím ne.

Editor
20. 11. 2019 23:11
Odpovědět  Janinna

myslím, že nejeden.

Editor
21. 11. 2019 09:24
Odpovědět  Janinna

no protože to nebyla pravda, tak jsem to smázl, měl jsem v hlavě, že generalissimem byl až od 1946. Blbě jsem si to pamatoval, to se občas stane.