NATO bezostyšně sonduje obranu Kaliningradu

Spojené státy a jejich spojenci, se už bez skrývání připravují na válku s Ruskem. 
Vojenská cvičení bloku NATO probíhají současně podél všech západních hranic Ruské federace. 
Kromě toho již probíhají skutečné bitvy, pravda zatím pouze radioelektronické. 
Kam bude mířit skutečný úder Severoatlantické aliance, pokud takový příkaz přijde z Washingtonu? 

V oblasti Baltského moře v současné době probíhají další cvičení Baltops (Baltic Operations), kterých se účastní lodě a letadla 18 zemí NATO. Poprvé se takové manévry konaly v roce 1971 v době „Studené války“. 
V postsovětském období se na nich dokonce podílela i Ruská federace, ale po „Krymském jaru“ se vše vrátilo do normálu. Na cvičení Baltops – 2019 se podílí asi 12 tisíc lidí. 

V tomto období se v Polsku – vedle Kaliningradu koná Tobruq Legacy, který pracuje na protiraketové a protiletadlové obraně. Kromě polských se zde účastní američtí, rumunští, britští, maďarští a slovenští vojáci – celkem 4,8 tisíc. Za pár týdnů začnou ještě ambicióznější manévry, do nichž bude zapojeno přes 18 000 vojáků NATO. Současně, v té samé době, se v Rumunsku konají mnohonárodnostní cvičení Saber Guardian – 2019,
na kterých se zúčastní 8 000 vojáků ze Spojených států, Albánie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Maďarska
a Rumunska. 

První housle vždy hrají Američané, kteří demonstrují schopnost Severoatlantické aliance udeřit na nepřítele
na široké frontě….. Nepřítel? – je samozřejmě Ruská federace.

Kde tedy NATO zaútočí nejdřív, pokud začne skutečný vojenský konflikt? 

Největším trnem v oku Aliance je ruský Kaliningradský region. 
Kaliningrad je enklávou izolovanou od zbytku země a je jak silou, tak i slabinou Ruska. I když Rusko nemá vojenskou převahu nad námořnictvem NATO, přesto ruské ministerstvo obrany z tohoto regionu kontroluje Pobaltí a velkou část území Severoatlantické aliance.

Je jasné, že západní agrese proti Rusku začne pokusem potopit ruskou Baltskou flotilu a potlačit systémy protivzdušné obrany / protiraketové obrany s cílem zablokovat Kaliningrad a převzít nad ním kontrolu. 
Ale teď se všechno posunulo na novou úroveň. Spojené státy v loňském roce operativně obnovily svou Druhou flotilu, armádu, která dříve bránila Atlantik před hrozbou ze strany SSSR.

Američané nyní trénují své evropské spojence, aby se stali „krmivem pro kanóny“, které jako první napadne ruskou enklávu. S vědomím o ruských elektrotechnických systémech začal Pentagon systematicky zkoumat neviditelnou obranu Kaliningradu. 

Před několika dny došlo k incidentu s průzkumným letadlem EC-130H Compass Call. 
Ale tím se potenciální protivníci neuklidnili a lodě NATO opět použily elektrotechnické systémy proti ruským prostředkům radiolokace a systémům protivzdušné obrany a protiraketových systémů. 
Tuto skutečnost zaznamenalo Ministerstvo obrany Ruské federace. 
Baltská flotila Ruska monitoruje vojenská cvičení probíhající v bezprostřední blízkosti hranic Kaliningradské oblasti, z pobřeží sledují lodě NATO komplexy “Bastion” a “Bal”, ve vzduchu je ruské vojenské letectvo.

Podle všech indicií, napětí kolem ruské evropské enklávy se bude v budoucnu zvyšovat a snahy o prolomení obrany Kaliningradu vzrostou.

http://www.iarex.ru/news/67239.html

sdíletj na