Nadutá, germánská huba nevymáchaná

Bez nás Němců byste se neubránili Putinovi! Činitel EU naznačil Čechům, že by měli být vděční

“Kdyby nebylo Evropské unie, země jako Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovinsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Malta, Kypr, Rumunsko, Bulharsko a Chorvatsko by připomínaly trsy trávy, které se bezmocně zmítají v Putinově vichru,“  poznamenal eurokomisař na adresu ruského prezidenta.


Stačí se prý podívat, co dnes zažívá Gruzie či Moldavsko.

I z toho důvodu varoval Evropu před návratem k systému národních států. To je podle něj sen nejen ruského prezidenta Vladimira Putina, ale i americké hlavy státu Donalda Trumpa.

Mír zde zaručuje podle něj pouze společná měna a silný vnitřní trh. Oettinger také vyzval k vybudování efektivních bezpečnostních složek, kdy uvedl, že by měla vzniknout společná armáda a policie, která by se stala evropskou FBI. 

„Exportovali jsme mír a naše hodnoty, čímž jsme učinili Evropu soudržnější, než by byla bez tohoto rozšíření,“ pochvaloval si Oettinger.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bez-nas-Nemcu-byste-se-neubranili-Putinovi-Cinitel-EU-naznacil-Cechum-ze-by-meli-byt-vdecni-567902


sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
25. 1. 2019 17:11
Odpovědět  Janinna

Vzpomněl jsem si na Piovarščiho
http://img24.cz/images/23288678240038342093.png

Administrátor
25. 1. 2019 21:04
Odpovědět  Janinna

Na netu měl dost fotek, jak si sekaj led na koupání, až mi tuhly palce na nohou. Tahle je z dnešního iDěsu. 3 kámoši udělali takové fotky, se mi to líbilo….Pěkné, odvážní. Podívám a musí přitopit;)comment image
a něco pro Smrťáka
https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/zamrzle-jezero-bajkal-dokonaly-led.A190122_172230_kolem-sveta_hig

Editor
25. 1. 2019 22:01
Odpovědět  Janinna

ukazovali to i v bedně, je to u Mostu,naaranžovaný, pod vodou plaval prý asi 12 m nebo kolik, asi od díry k díře.