nezařazené

Můj dnešní pocit zmaru z komunikace s Ministerstvem zdravotnictví

Měl jsem na ně jeden hlavní dotaz a několik podotázek. Nic jsem se nedověděl a předávali si mě jak horký brambor. Vše vysvětlím ale zároveň prosím jestli se mezi případnými čtenáři či novináři najde někdo znalý odpovězte prosím

Mám začít dnešní anabází s ministerstvem a nebo osvětlením toho oč mi jde?

Zřejmě tím osvětlením pro všechny aby jste se mohli rozhodnout zda pokračovat se čtením nebo ne.

Jde o tento problém a moje dilema: jsem naočkován vakcínou Janssen v srpnu a do dneška není zcela jasné dokdy bude platit to jediné očkování, jediné co mi přišlo byla sms, že se mohu nechat přeočkovat a to bylo někdy v prosinci. Od té doby se toho ale opět dost událo. Na začátku ledna vyšel článek o přeočkování tou samou vakcínou a výsledky toho přeočkování.

Booster vakcína J&J silně snižuje riziko hospitalizace – Novinky.cz

To mě začalo zajímat vzhledem k nastupujícímu omicronu jako slušné řešení, protože to na rozdíl od přeočkování jinými vakcínami vychází lépe. Opravdu nejsem klasický “antivaxer” ale proč nemít nárok na něco co vychází lépe ve srovnání s něčím jiným. Chtěl jsem i nabídnout, že se stanu dobrovolníkem, který to do nějakého výzkumu klidně zkusí. Zvláště potom co minulý týden vyšel další článek

Posilující dávky mohou snížit imunitu, varuje EMA. Souhlasí i někteří Češi – iDNES.cz

Toto mě uvedlo na to po tom zkusit pátrat. Na sítích jsem to nenašel a tak jsem se rozhodl být dotěrný občan a najít odpovědi a to rovnou na ministerstvu. Proč chodit ke kovaříčkovi, když tu máme kováře. Jestli se půjde tou samou vakcínou přeočkovat a proč to případně nejde. Proč si nemohu vybrat?

Dnes jsem se tedy odhodlal a následovalo toto: dovolal jsem se na linku MZ kterou uvádějí 224971111, po nějaké době cca 7 minut (což považuji za celkem dobrý čas) dovolat, paní mě vyslechla a řekla mi, že volám špatně, možná drze jsem se zeptal zda jsem se dovolal na MZ které o tom rozhoduje. Odpověděla, že ano, že jsem se dovolal na ministerstvo ale mají na to speciální linku 1221. Na to jsem se jí snažil říci, že to je informativní linka, která naviguje občany při registraci a přeregistraci a místech kde a čím se očkuje, Paní mi ale skákala do řeči se slovy 1221, a já se snažil namítnout, že to je opravdu jen info linka ale nikdo kompetentní a opět následovalo jen 1221, tak poslední pokus dovolal jsem se opravdu na ministerstvo zdravotnictví, které o takových věcech rozhoduje? 1221 a položila telefon

Dobře tedy dám na chytrou paní z ministerstva a zavolal 1221, telefon zvedla milá dívka či žena (snad jsem tím nic neporušil :-))))))

Vysvětlil jsem jí o co mi jde, vyslechla mě s porozuměním jen se sem tam na něco zeptala, no a její odpověď byla : to ale asi voláte špatně o tom nic nevíme my jsme jako informativní linka pro ministerstvo zdravotnictví, to si budete muset zavolat přímo tam :-))))), tak jsem jí vysvětlil, že právě oni mě nasměrovali na linku 1221, tak jsme se zasmáli oba, řekla, že přesně chápe o co mi jde ale nedokáže odpovědět, protože tyto informace nemají a abych zkusil ještě hygienu, říkám jí, že si připadám jako horká brambora, opět jsme se zasmáli a ona mi nabídla, že o tom zkusí něco zjistit a případně mi zavolá. Poděkoval jsem ale moc šancí jsem tomu nedával.

Třetí telefon hygiena: opět jsem se dovolal a opět paní, které jsem zopakoval to samé, vyslechla mě s porozuměním ale se slovy, že o tom nic neví se mi začala navigovat na linku 224971111 tudíž na ministerstvo :-))))), tak i jí jsem řekl, že tam jsem začal a jak jsem se dostal až na hygienu, paní byla ochotná a zkoušela hledat odpověď leč marně, jestli by to prý nevěděla praktická lékařka a nebo nějaký lékař z očkovacího centra. Na to jsem ji odpověděl po pravdě, že praktičky jsem se již ptal ale ta mi odpověděla, že může očkovat jen tím čím má povoleno. Paní se tedy ještě snažila hledat nějakou cestu k odpovědi na stránkách ministerstva i hygieny a nakonec mi tedy poradila abych zaslal písemný dotaz a tam by mi měli odpovědět zcela jasně :-))))

Tak jsem poděkoval a rozloučil se a budete se možná divit ale za malou chvilku se ozvala slečna z linky 1221 s tím, že se snažila ale uspokojivou odpověď nedostala ani od svých nadřízených ani z ministerstva a že to asi údajně vše přebírají z EU, opět jsem poděkoval nejen za snahu ale hlavně za to, že se na mě nevykašlala a snažila se. Nakonec ještě i ona mi poradila písemný dotaz ale jestli na to odpoví prý nezaručuje :-))))))

Moje dnešní poučení je, že ani kovář který bude dělat vše nově a lépe nemusí být tím pravým na koho se obrátit. Je to ministerský úřednický moloch.

Proto se obracím na všechny, kteří by o tom něco více věděli, jestli se půjde dát přeočkovat vakcínou Janssen nebo jestli je někdo schopen díky lepším informacím se toho dopárat, tak dejte prosím vědět.

Klidně na ales.szabo@seznam.cz

předem děkuji

Zdroj: https://alesszabo.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=781960

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Olin
18. 1. 2022 17:42
Ohodnotit příspěvek :
     

OT
Euroidioti, chtějí všechno řídit, ale nedokáží ani vyčistit vodovodní trubky v Europarlamentu od legionely, až jim na to skápnul předseda. No to je tak absurdní, to nevymyslíš! Oni už jsou nebezpeční i sami sobě.
https://cz.sputniknews.com/20220118/smrt-sefa-ep-sassoliho-byla-zapricinena-budovou-europarlamentu-tvrdi-europoslanec-vondra-17251553.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$