Moskva vyzvala Slovensko, aby se omluvilo za lži o ruské vakcíně

Slovensko dovezlo před více než měsícem ruskou vakcínu “Sputnik V”.

Slovenský lékový úřad (ŠÚKL) měl pochyby o jejich složení. Vydal několik nepravdivých prohlášení:

“Šarže ruské vakcíny “Sputnik V” dodané na Slovensko se svými vlastnostmi a složením liší od látky použité v předklinických testech a klinických studiích publikovaných v časopisu Lancet”, uvedl ŠÚKL. 

„Podle publikovaných zpráv by se “Sputnik V” měl používat v přibližně 40 zemích světa, ale tyto vakcíny spojuje pouze název,“ uvedl ŠÚKL.

„Chybí důkazy, že dovezená vakcína je stejná vakcína jako ta, kterou posuzuje EMA v rámci centralizované registrace,“ uvedl slovenský ústav.

Obvinění Slovenska proti “Sputniku V” se ukázala jako fikce.

Specializovaná laboratoř v Maďarsku potvrdila spolehlivost ruské vakcíny proti koronaviru “Sputnik V”, jejíž údajné padělání ohlásily slovenské úřady, uvedl slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

„Výsledky studie ruské vakcíny proti koronaviru “Sputnik V”, provedené v Maďarsku, jsou v pořádku,“ uvedl ministr zdravotnictví Slovenska. TASS.

Ruský fond přímých investic zveřejnil prohlášení, ve kterém požaduje od slovenského lékového regulátora ŠÚKL omluvu za šíření nepřesných údajů o vakcíně proti koronaviru “Sputnik V”.

Slovenský regulátor dříve tvrdil, že ruská vakcína, kterou dostali, neodpovídala údajům o studiích, které byly uvedeny v Lancetu. Podle RDIF se však později ukázalo, že laboratoř, která prováděla testy na Slovensku, nebyla pro tuto práci certifikována Evropskou unií.

„Žádáme … veřejně se omluvit za šíření nepravdivých informací,“ uvádí se v prohlášení.

https://bit.ly/3ttYQib
https://bit.ly/3f18dk1

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
7. 5. 2021 21:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě je třeba omluvy od Jílkové, která tuto lež šířila skrze ČT a uhozený pořad “Máte slovo”.