Mor je pryč. Teď – válka!

Alexandr Majsurjan

Mor je pryč. Teď – válka!

Viktor Vasněcov: „Čtyři jezdci Apokalypsy“. Rok 1887: 

Viktor Vasněcov. 
Čtyři jezdci Apokalypsy“. Rok 1887 
Jezdci jedou v tomto pořadí: Mor (na bílém koni), Válka (na hnědém koni), Hladomor (na černém koni) a Smrt (na světlém koni).

Ruší se většina omezení proti COVID, kromě nošení respirátorů v MHD a zdravotních zařízeních.

Takže… Mor je očividně u konce. Je konec. Teď – válka!

Mimochodem, který jezdec je další na řadě? …

Ivan Antonovič Jefremov (1908-1972)

„Svět je rozerván obrovským množstvím velkých i malých rozporů, jejichž řešení je nad síly člověka vychovaného nekomunisticky…

Pokud to lidstvo nepochopí a nevydá se neodvolatelně na cestu vytvoření vyšší komunistické společnosti, nedokáže převychovat sebe – pak bude lidstvo uvrženo do takových propastí hladu a vyhlazování, o kterých svět ještě neslyšel…

Podle mě otázka stojí takto:

buď bude celoplanetární komunistická společnost, nebo nebude žádná, ale bude písek a prach na mrtvé planetě“.

Ivan Jefremov (1908-1972). Sovětský paleontolog, spisovatel sci-fi a sociální myslitel. Doktor biologických věd. Ivan Antonovič Jefremov je legendární postavou ruské sci-fi druhé poloviny 20. století.

https://bit.ly/3HGrFz2

O tématu více zde:

https://www.pokec24.cz/politika/letos-uvidime-vsechny-ctyri-jezdce-apokalypsy/

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
2. 3. 2022 07:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyhle mory a války už 5000 let od Babylonu po dnešek. A ti,co to dělají se naučili dokonale lhát,překrucovat a falšovat dějiny.Je mnoho povolaných,ale málo vyvolených.Žil jsem 38 let v socialismu,můžu srovnávat.V socialismu nám bylo lépe,než nyní a to,co zavádí opět apokalyptická celoplanetární junta i s těmi našimi nevzdělanými politickými zabedněnci.Za socialismu byli odpadem ti,co nechtěli pracovat,učit se a tvořit.Dnes je takový odpad ve vládě a je o to horší,že posluhují jako mopslíci těm nejhoším nadnárodním falešným bohům,zrůdám.Je nás pořád dost,kteří jsme šťastni,že máme slovanské kořeny a znalosti o pravdě.Většina z nás se nenechala vakcinovat jedy těchto nelidských nedouků,zpozdilců.

ladik
2. 3. 2022 18:20
Odpovědět  Jaroslav

Ivan Jefremov má 100% pravdu. Společnost založená na odcizené práci ve své nenasytné hrabivosti zničí nevyhnutelně sama sebe. Drancování přírodních zdrojů nelze donekonečna a vysávání pracujících (těch skutečných, kteří tvoří celý společenský materiální svět) vede k zániku člověčenství.

Pavel
2. 3. 2022 08:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Také jsem žil 38 roků v socialismu. Pracoval jsem, radoval se a žil. Já bych socialismus nikdy nevyměnil, ale jedinec má malý vliv na světové dění. Ač dělník, každý čtvrtek moje cesta ze zaměstnání vedla do prodejny knihy a nakonec jsem si pořídil velmi cennou sbírku knih všech možných autorů a druhů četby, a dnes se k některým titulům opět vracím. Mám opravdu mnoho knih a také mi hodně daly. Získal jsem i nějaké jazykové znalosti a kdyby mi dnes někdo navrhnu, zda- se chci vrátit do socialismu, nic jiného než ano bych nemohl odpovědět. A ještě k těm knihám, vycházely vynikající a levné knihy všech světových autorů. To jen pro ty, co nevěří.

Evžen
13. 3. 2022 22:04
Odpovědět  Pavel

Nelze než souhlasit! Také jsem vyrůstal za socialismu,nebylo vše dobré jako v každé společnosti ale co se děje dnes to je opravdu hodně za hranou!Dnes si dělají srandu z Bilaka ale vše co řekl o kapitalismu se dnes potvrzuje ato do pismene!

krpo
2. 3. 2022 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

K pánům Karlovi a Jaroslavovi – myslím,že my trošku a někteří i více starší jsme s vámi,a se stejným pohledem na věc. A je nás drtivá většina (mezi těmi staršími).
Jenže mladí nám to nevěří a potřebují se spálit!!! Že to ale odneseme i my,starší,to už je bohužel nezajímá.