nezařazené

Monika Jarošová: nedělejme z lidí, a dětí zejména, pokusné králíky!

Myslím si, že jako každé protilátky, tak i tyto, proti covid, jsou rozhodně plnohodnotnější ochranou, než je vakcína ve fázi zkoušek. Ano, myslím ty genetické vakcíny, kterými vláda plánuje očkovat i naše děti a dělat z nich pokusné králíky.

image
image

Ale začnu těmi protilátkami. Z medicínského hlediska je popírání ochranné funkce přirozeně nabytých protilátek neobhajitelné. Izraelská studie potvrdila, že neočkované osoby s protilátkami mají až 13x vyšší obranu proti mutacím, než mají očkované osoby, ale naše ministerstvo zdravotnictví dál nepochopitelně trvá na tom, že pozitivní test na protilátky jako doklad o bezinfekčnosti uznávat nebude.

Zjišťování protilátek by mělo být provedeno automaticky, jako to bývá v jiných případech očkování, nejen u dcery pana premiéra. I česká společnost alergologie a klinické imunologie doporučila před každým očkováním provést alespoň orientační test na protilátky z kapky krve, a pokud vyjde pozitivní, tak očkování třeba.                                                        

Má se za to, že populace České republiky je nejpromořenější na světě. Počet Čechů, kteří se během druhé vlny epidemie nakazili a následně si vyvinuli protilátky, je mnohem vyšší, než tvrdí oficiální data ministerstva zdravotnictví. V  rozhovoru pro Aktuálně.cz na to upozornil imunolog z Masarykovy univerzity Vojtěch Thon, že Češi už jsou z velké části imunní. Jeho práce dokazuje, že jsou desítky procent lidí, kteří infekci prodělali, aniž by o tom vlastně věděli, protože se necítili nemocní.    A proto se jim povedlo získat imunitu, kterou se proti opakované infekci teď chrání.

Tento údaj ovšem PCR test zjistit nemůže. To je genetický test, který zjišťuje přítomnost viru v dané chvíli, kdy si ho člověk udělá. Zatímco naměřené protilátky jsou v podstatě imunologickým parametrem, který je daleko lepší, protože nám dokáže zjistit informace o tom, kdo se infikoval v minulosti.

Vojtěch Thon dále uvedl, že protilátky jsou mnohem lepším ukazatelem míry infekce v populaci než testování. Věc je tedy zdánlivě jasná. Co není úplně jasné, jsou motivy Ministerstva zdravotnictví a některých dalších na vládu napojených subjektů. Proč neposlouchají odborníky, proč neustále popírají roli přirozené imunity a proč nechtějí uznat protilátky? Dalším problém, který vnímám, je nátlak na očkování. V hnutí SPD trváme na tom, aby očkování bylo dobrovolné, a svědčí o tom nekonečné množství interpelací. Marně. Sice se nám tady tvrdí, že dobrovolné je, ale každý musí vnímat ty neskutečně stoupající tlaky až nátlaky na neočkované. Ať už různé zákazy, kam nesmíme, tak nátlaky v zaměstnání. Vsadím se, že není mezi občany nikdo, kdo by s tím neměl zkušenost? Nejprve to začalo našimi seniory, věk se postupně snižoval a už se cílí na naše děti. Už plošné očkování dospělých je sporné z mnoha důvodů, ale očkování dětí, kdy nevíme nic o nemoci samé ani o vakcíně, je sporné natolik, až je nepřijatelné. To se přinejmenším týká také těhotných a kojících žen.                                      Málo se ví, že všechny vakcíny byly úřadem povoleny podmínečně, údaje o fungování vakcín v reálu jsou značně omezené, a tudíž chybí další údaje o jejich bezpečnosti.                                                                                                                              U dětí, kde je prokázána nízká pravděpodobnost těžkého průběhu nemoci, je bezpodmínečně nutné zvážit poměr přínosů a rizik očkování. Sama vláda uvádí, že očkování chrání pouze před těžkým průběhem infekce, zdravým dětem tedy mnoho prospěchu nepřinese.                                                                                Vždy musí platit zásada, že není-li nutné lék podávat, je lepší ho nepodávat. A u neprověřených experimentálních léků to platí dvojnásob, a to nejenom u dětí.

Co je vlastně vakcína proti covid-19? Není to klasická vakcína, na jakou jsme zvyklí, tzn. Že se do těla aplikuje cizorodá dávka, která následně vyvolá ve slabé míře nemoc a stimuluje vznik imunity. To není.    Jedná se o genovou vakcínu, kdy se přímo do buněk dopravuje gen kódující cizorodou látku.                               

Jak víme, že se tyto geny nedostanou do všech tělních buněk včetně mozkových a ty se pak nestanou cílem imunitního systému? To neví přece nikdo, to se teprve zkoumá. A přitom zastánci plošného očkování tlačí na očkování bez ohledu na věk a zdravotní stav!  Jak je vůbec možné očkovat lidi  v nákupních centrech bez znalosti zdravotního stavu? Očkování jak na běžícím pásu. A ještě k tomu děti. Původně byly tyto vakcíny povoleny k použití od 18 let, ale tlaky na změnu registrace způsobily změnu již od 12 let.                                                                                            Já říkám, dospělí se mohou rozhodnout pro genovou vakcínu sami, ale děti ne. Nikdo nesmí vystavovat děti riziku jen proto, že si myslí, že se tím omezí šíření viru.

Pokud se cítím ohrožen, dobře, mohu se chránit rouškou nebo očkováním, ale používat děti jako pokusného králíka, je zvěrstvo. My dospělí se můžeme bránit, ale děti ne. A zdraví a důstojnost našich dětí musí být priorita, ony nejsou pokusnými králíky, tak je z nich nedělejme.

Poslankyně Monika Jarošová, kandidátka SPD číslo 3 za Ústecký kraj

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
17. 9. 2021 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Autorka má zcela pravdu a její argumenty jsou logické a už laickým lidským rozumem pochopitelné! Ale vysvětlujte to těm ignorantům a “odborným” idiotům, německy Fachidioten, kteří vedou ministerstvo zdravotnictví a o skutečné medicíně vědí úplné kulové h….?!?

Michal47
17. 9. 2021 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To je jako s těmi maskami, jsou proti coroně na h…., jen zbytečně ještě zdravým dýchacím cestám škodí, ale ti psychopati, co tzv. “vládnou” tomuto globálnímu nesmyslu se jich drží jak h…. košile?!

rank
17. 9. 2021 20:03
Odpovědět  Michal47

cui bono. Tlaky loby jsou mohutné, peníze lákavé.