Modré životy proti černým

Modré životy proti černým. Když se příznivci policie setkali s BLM.

Zdá se, že jsme vstoupili do nové fáze protestů, když Newyorčané dlouho sledovali vše v televizi a ze svých oken, konečně vyšli do ulic města, aby vyjádřili svůj nesouhlas s tím, co se děje, a podpořili policii zasaženou skutečným proudem nenávist a agresí příznivců hnutí BLM.

V Brooklynu se uskutečnila velká akce na podporu městské policie, přišli tam bývalí i současní policajti, příznivci prezidenta Trumpa, odpůrci BLM a také jen obyčejní lidé, kteří jsou unaveni ze všeho, co se děje. 

Akce byla již třetí v řadě a byla největší. Průvod šel směrem k místní policejní stanici, kde došlo ke střetu s příznivci hnutí BLM, kteří takovou událost nemohli nechat bez povšimnutí.

Dnes ráno jsem četl zprávu, že nešťastní aktivisté BLM byli napadeni agresivními demonstranty, kteří křičeli rasistické slogany, a policie všechna porušení ignorovala a vůbec je nechránila. 

Jako člověk, který tam byl, a všechno natáčel, mohu říci, že všechno, mírně řečeno, nebylo vůbec tak jak prezentují. Aktivisté BLM přišli s velmi konkrétními úmysly. Provokovali pouliční boje a neustále provokovali demonstranty. Ti také nemlčeli a někdy musela zasahovat policie, ale je tu jeden důležitý bod. 

Příznivci NYPD jednoduše šli po své trase, k nikomu nelezli a své myšlenky nevynucovali násilím. 
Příznivci BLM se speciálně shromáždili z celého města, aby provokovali a útočili. Se všemi jejich právy na protest byly jejich cíle v tento den úplně jiné a téměř jich dosáhli.

V určitém okamžiku vášně vřely tak, že jedinými, kdo alespoň nějak brzdili přání bojovat, byli policajti. 
Protestující tábory byly připraveny se navzájem porvat. Byly tam ojedinělé pokusy o dialog, ale propast názorů je tak hluboká, že lidé už prostě neslyší oponenta.

Kolorit situace byl dobarven skutečností, že tuto oblast a částečně i sousední oblasti obývají Italo-američané, mnozí z nich vyrostli ještě v době mafie a podle všeho soudě, v té době i zůstali. Nemyslel jsem si, že na vlastní oči uvidím „Klan Soprano proti BLM“, ale uviděl.

Natočil jsem všechno na video, ve kterém jsem aktivně komentoval, co se děje. Snažil jsem se být neutrální, ale to se mi nepodařilo. Někteří se chovali velmi provokativně. Vše v odkazu – video – na konci článku.

1. Úplný začátek akce, kdy lidé prostě šli po svém městě. Žijeme v tak bláznivých časech, kdy se obyčejná podpora vlastní policie stala hrdinstvím.

2. Pán v klobouku (jeden z těch, kteří vyrůstali v jiné době), plaše sklonil hlavu, aby se nedostal do záběru / váhal, pravděpodobně. Ve skutečnosti většina prostě žije bez jakéhokoli spojení se zločinem. 

3. Bylo tam mnoho bývalých vojáků a policajtů. Ve skutečnosti úžasná situace, kdy je většina proti, ale mlčí, protože se domnívá, že problém by měl vyřešit někdo jiný. 

4. Ti, kteří vyšli na podporu NYPD, měli také slogany. Například, snížit financování městské rady, která snížila financování pro policii.

5. Přívrženci BLM si nasazovaly přilby, kukly a v ruce měli štíty. Policie vyšla bez speciálního oblečení.

6. Blue Lives Matter. Abych byl upřímný, obecně jsem proti dělení životů na barvy, ale tento postoj nyní není v módě.

7. Nyní je velmi vhodný čas říkat a dělat co chcete, a zůstat zcela anonymní.

8. Auto příznivců NYPD se pokusilo prostě odejet, ale to nevyšlo hned. Všechno je na videu.

9. Úroveň diskuse

10. Obzvláštní nenávist u BLM vzbuzují černí policajti… měli by chápat a okamžitě odejít ze služby.

11. Přišel klan Soprano.

12. Pak se všechno zhoršilo. BLM zapálili americkou vlajku. Tento čin v Americe není trestný, ale je dobře, že ti kdo podporovali NYPD to neviděli.

13. Ty! Ne ty! Tak tam stáli a křičeli, a kdyby nebylo policie, určitě by se poprali.

14. Lidé, kteří vyšli na podporu policie a samotní policisté.

15. ACAB – All Cops Are Bastards (všichni policajti jsou bastardi)

16. Vůdce BLM s megafonem.

17. Podstatou konfliktu bylo to, že aktivisté BLM udeřili ženu. 

18. Jedna z aktivistek BLM. Zdálo se mi, že nebyla duchem přítomná.

19. Dědeček se přišel podívat, na co se mění jeho město a okres. 

20. V určitém okamžiku se všichni příznivci policie rozešli a BLM začali provokovat policisty. 

21. Urážky, hrozby,…statečnost. Všechno je tak snadné, když máte za zády dav, který vás podpoří kdyby něco. 

22. No, pak policajti, místo toho, aby je zatkli, se rozhodli nechat je jít. Lidé tomu nechtěli rozumět a téměř spálili policejní auto. Situaci mohly zachránit pouze posily.

23. Všechny rozehnali a ti nejúpornější byli zatčeni. … Konec. 

https://bit.ly/3fAmoeW

sdíletj na