nezařazené

„Mlýnek na maso“ Rabotino: Proč Rusko a Ukrajina tak zuřivě bojují o malou vesnici na jižní frontě?

„Mlýnek na maso“ Rabotino: Proč Rusko a Ukrajina tak zuřivě bojují o malou vesnici na jižní frontě?Co se děje v malé vesničce v Záporoží, o které Kyjev tvrdí, že ji dobyl?

Město Tokmak, které je základnou ruské armády, je od Rabotina vzdáleno 22 km. Tato zdánlivě krátká vzdálenost je pro armádu komplikovaná: Tokmak od současného místa bojů dělí dvě obranné linie, minová pole, připravená dělostřelecká postavení a další ochranné prostředky. Tokmak byl navíc přeměněn na pevnost schopnou všestranného zabezpečení, pokud nepřítel prolomí ostatní linie.

Význam Rabotina 
Rabotino je první osadou ve směru plánované ofenzivy Ukrajiny na Tokmak a předchází první obranné linii Ruska. Teoreticky, pokud by ukrajinská armáda jednala úspěšněji, mohla by Rabotino rychle dobýt a ruské jednotky by se soustředily na ochranu první obranné linie.

Ukrajinská protiofenzíva však v této oblasti uvízla a AFU se dokonce pokusila přesunout své hlavní úsilí směrem na Vremevský sektor (spojnice Záporožské oblasti a Doněcké lidové republiky). Rabotino se stalo místem vleklých bojů, v nichž obě strany utrpěly ztráty a Kyjev přišel o mnoho západní techniky. V důsledku toho se vesnici, v níž při posledním sčítání lidu v roce 2001 žilo pouhých 480 obyvatel, dostalo značné mediální pozornosti. Lidé sledující válku na Ukrajině nyní o existenci Rabotina vědí.

Ukrajinské ztráty 
Podle prohlášení ruského ministra obrany Sergeje Šojgu z 5. září ztratila Ukrajina od začátku protiofenzívy odhadem 66 000 vojáků. Za jediný den jich údajně bylo u Rabotina zabito 170. Ztráty přibývají každým dnem. Podle zprávy z Moskvy ze 7. září během pouhých 24 hodin ruská armáda odrazila 14 pokusů o průlom AFU u Rabotina, v důsledku čehož Kyjev ztratil 110 bojovníků.

Zatímco ztráty personálu a poměr zraněných a mrtvých obětí nelze vizuálně potvrdit, zničenou techniku lze spočítat mnohem snáze. V Rabotinu AFU používala novou techniku získanou od zemí NATO (s výjimkou amerických tanků M1 Abrams, které dosud nebyly dodány) a přišla o velkou část z ní. 

Podle zpravodajské komunity Open Source Intelligence (OSINT) Lostarmour již AFU přišla o devět německých tanků Leopard 2, 38 amerických bojových vozidel pěchoty M2 Bradley a čtyři bojová obrněná vozidla Stryker. Posledním z tohoto seznamu byl Challenger 2 britské výroby – jeden z nejmodernějších tanků na světě. V britské armádě slouží od roku 1994 a získal si pověst “neporazitelného” tanku. Až dosud nebyl žádný z nich ztracen v boji v důsledku nepřátelské palby – jediný zničený tank Challenger 2 byl zasažen “přátelskou palbou” v Iráku v roce 2003. Podle telegramového kanálu “Ruští jarní váleční zpravodajové” byl údajně nezničitelný britský tank přímo zasažen ruskou protitankovou řízenou střelou Kornet, která explodovala pod jeho dělovou věží.

Výše uvedené údaje vycházejí z vizuálního potvrzení a nezohledňují obrněná vozidla zničená letectvem. Proto by tyto údaje měly být považovány za “spolehlivé minimum”.

Závod o posily  
Jak se boje v Rabotinu protahovaly, obě strany potřebovaly převést zálohy a urychleně je stáhnout do boje. Ukrajinci, kteří začali s několika brigádami, postupně zavedli 116., 117. a 118. mechanizovanou brigádu a pak v polovině srpna zahráli svůj trumf: 82. leteckou útočnou brigádu. Původně měla tato skupina vyrazit do boje až po prolomení první ruské obranné linie.

Ve skutečnosti však věci neprobíhaly podle plánu a výsadkáři z 82. brigády vtrhli do Rabotina. Přítomnost této “elitní” (jak ji nazvala média) jednotky na bojišti umožnila ruským jednotkám zničit dražší západní techniku.

Co se týče Ruska, to do Rabotina přesunulo sedmou a 76. leteckou útočnou divizi, aby vystřídaly 42. motostřeleckou divizi, která zde bojovala dříve. Tyto jednotky jsou v současnosti páteří jeho obrany.

Kdo nyní ovládá Rabotino?
Rabotino se z větší části nachází v “šedé zóně”. Ukrajinské jednotky jsou rozmístěny na severním a severovýchodním okraji osady. Rusové zároveň drží své hlavní síly západně a jižně od obce a udržují kontrolu nad jižním okrajem.

Občas se obě strany snaží vytlačit nepřítele z vesnice. AFU má v úmyslu osadu plně obsadit a využít ji jako odrazový můstek pro ofenzívu jižním směrem. Ruské jednotky občas provádějí vyčišťovací operace v centrální části Rabotina, aby zabránily Ukrajincům usadit se zde a poté se stáhnout na své výšinné pozice.

Rabotino – nový mlýnek na maso?
Skutečnost, že Kyjev nadále bojuje o Rabotino, je pro síly Moskvy velmi výhodná. Díky silné koncentraci Ukrajinců tam ruské operační velení neočekává nepředvídatelná rozhodnutí nepřítele a pravděpodobně se zaměří na obranu této oblasti.

Zároveň, i kdyby se Ukrajincům podařilo osadu ovládnout, situaci na frontě by to nezměnilo, protože vesnice není tak “strategicky důležitá”, jak tvrdí kyjevští představitelé.

Rabotino a pole východně od něj, kde se Ukrajincům podařilo postoupit na okraj ruské primární obrany a dosáhnout první obranné linie v oblasti Verbovoje, se nacházejí v takticky nevýhodných nížinách. Ovládnutím vyvýšenin, kde byla vybudována první linie, mohou Rusové snadno dohlížet na území – občas umožnit AFU postupovat hlouběji, protáhnout své zásobovací a evakuační trasy – a poté zahájit protiútok.

Obecně lze říci, že pokud jde o bitvu o Rabotino, je kontrola nad touto malou osadou méně důležitá než bilance ztrát mezi oběma stranami; otázka zavádění a přesunu záloh; a zbývající ofenzivní potenciál ukrajinské armády. 

Autor: Vladislav Ugolnyj, ruský novinář narozený v Doněcku

http://6b.cz/WTI0

sdílet na

73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Boomer
10. 9. 2023 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

.. Rusové velmi dobře vědí, proč rabotinský perimetr tak urputně brání. Útočník zde má, s ohledem na konfiguraci terénu, velmi omezený prostor pro přesuny jednotek a techniky, jsou zde jasně dané logistické trasy. A ty může ruská strana velmi efektivně postřelovat z výhodných pozic. Ukrajinská strana zde už v počáteční fázi dokázala vyčerpat většinu svých záloh, určených pro rychlý postup po prolomení ruské obrany.

Putinovec
10. 9. 2023 10:51
Odpovědět  Boomer

A lidé stále umírají . A přesně o to tady jde . Likvidovat lidstvo jakýmkoliv způsobem .
Během 1 sv. války , došlo během vánoc k situaci , kdy vojáci obou znepřátelených stran opustili zákopy a svorně slavili vánoce .
Tehdy každý mohl vidět , že jeho nepřítel nemá rohy ani ocas , ukazuje mu fotografie svojí rodiny a má stejná přání a očekávání , jako on .
Pro elity to byla katastrofa . Stačilo málo , armády obou stran by popravily agilní důstojníky , došly by si domů pro řídící elity a po jejich likvidaci , by se mohl svět ubírat jiným směrem .
Myslím , že právě tuto matrici možných budoucností , Putin i další podporují . Jakmile lidé pochopí , že nepřítelem není druhý národ , že obyvatelé druhého národa jsou jim v mnohém podobní a chtějí si žít spokojeně své životy , tak dílem zlikvidují , dílem odstaví prodejné elity od řízení supersystémů – národů a převezmou řízení všech vnitřních národních procesů , do vlastních rukou .
A odsud už jsou to jen dva kroky , kdy dojde k mírovému všestranně výhodnému pevnému spojení , v procesech vnějších – mezinárodních a nakonec i globálních , kdy se lidstvo stane jednotné .

Putinovec
10. 9. 2023 11:07
Odpovědět  Putinovec

Jednotné NE na zločinné bázi fašismu , ale na pochopení toho , že dnešní i budoucí vývoj lidstva má smysl jen tehdy , pokud je prospěšný všem , coby celku .
Takový duch spojení funguje v Ruském národě . Je to síla , která vyvěrá přímo z národa . Proto o Rusech Bismarck řekl , Že je musí řídit Bůh . Dodnes mnohým manipulátorům tento výrok , trčí v krku jako kost .
Projevuje se to tak , že se člověk bez ohledu na národnost či víru , stane “ruským” . To je i odpovědí na to , jak může fungovat Ruský mnohonárodní svět , ve kterém každý národ , který jej tvoří , si zachoval svoji kulturu , řeč , historii .
Poměřme to tím záměrně nefunkčním multikulty západním systémem , který nemá národy spojovat a tím i posilovat a zachovávat , ale plně likvidovat jejich kulturu , těžce nabitou historickou moudrost a existenci jako takovou .
Každý si může vybrat , zda chce se svojí rodinou žít v mírovém , spravedlivé světě , či zda chce chcípnout za hovnoty , neslučitelné s Lidskou morálkou .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
11. 9. 2023 07:07
Odpovědět  Putinovec

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
11. 9. 2023 10:01
Odpovědět  jiří
Vladimír
11. 9. 2023 14:33
Odpovědět  Putinovec

Tohle se moc s lidskou povahou neslučuje, proto mír nikdy nemá dlouhého trvání. V tom je Achilova pata všech ideologií, že nepočítají s reálným člověkem.

zuza
10. 9. 2023 12:05
Odpovědět  Putinovec

neviem, aký hajzel mohol dať mínus

sizok
10. 9. 2023 12:50
Odpovědět  zuza

Banderovské svině jsou všude. I tady.

10. 9. 2023 15:13
Odpovědět  sizok

Bingo!

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 17:15

Milane, chtěl jsem ti poděkovat za to objevení webu Tsargrad. Jsou tam opravdu zajímavé informace a zdá se, že vyvážené. Dnes je tam zajímavé povídání o nebezpečí z migrace, které se v Rusku děje, neb v tom mají prsty zahraniční západní služby. Těch zbraní, které tam FSB a další odhalí je tedy skutečně mnoho, takže to je velké ohrožení Ruska uvnitř země. Ale tam asi specslužby pracují na plné pecky. Kolik zbraní je zde, lze těžko odhadovat, myslím tím v Evropě, ale myslím, že tedy dost. Nu, výbuch ve Vrběticích je zahalen tajemstvím, takže naše služby pracují také skvěle, alespoň pro někoho. Je tam i zajímavé povídání jak objevili Surovikina se ženou, jehož snad již někteří nedočkavci z Británie snad viděli na galejích, takový prý jim nahání strach. Takže já i pro další fajnšmekry, kteří ten web neznají zasílám adresu – https://tsargrad.tv

Pavel K
10. 9. 2023 18:51
Odpovědět  Pavel z Moravy

Uloženo. Díky

eFPe
10. 9. 2023 19:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pod hlavičkou nepodvoleni.cz další množství informací a taky další zdroj:
https://topwar.ru/, a pak si do mobilu nebo pc dejte telegram a najděte kanál- Operace Z -opičákovy frontové svodky

11. 9. 2023 19:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

K Cargradu. On ho založil ruský vlastenecký pravoslavný oligarcha – jméno se na Cargradu – tedy po našem na Cařihradu – dá někde vylovit. Je od M, ale já ho zapomněl. Proč o tom píšu. Že aby ses placema nedivil tomu pravoslavnému… sakra, nenávidím ty novotvary, jako je narativ… jo. Tomu pravoslavnému “přízvuku”. Zabarvení, podbarvení, příklonu atd. Ještě k tomu zakladateli Cargradu. On se angažoval už r. 2014 v tom zpětvzetí Krymu pod ruská křídla, takže skutečný oligarcha-vlastenec. A také je to jediný rusweb, který nechodí okolo kolem vniřních problémů, které Rusko ohrožují. Například zrovna “novoobčané”, tedy migranti -, víš, že už jich je v Rusku 13 milionů? To je na hlavu víc, jak u nás chocholů! U nás jeden chochol na 15 domorodců, v Rusku jeden migroš na 11 domorodců. To už není žádná pr.del. No nic. Musím rozdýchat Semiho poslední intrik s těmi anglicismy. Ten jezuita si zkrátka nedá pokoj. Měli by ho vyrazit.

katango
12. 9. 2023 16:19

Narativ není novotvar. Je to ale módní slovo.

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 12:08
Odpovědět  Putinovec

Ten mínusák chce asi válčit, bojovat a nenávidět druhé. Každému přece musí být jasné, že toto je vše pouze hra zdegenerovaných elit. Je to jak říká Lavrov, žijte si( tady na západě svůj život) choďte si v duhových průvodech, ale nikomu to nevnucujte. My vaše hodnoty nesdílíme a nechceme. Každá země si přece může žít podle svých pravidlech, obchodovat s druhými a nebude problém. Ať si rozhodne lid daného národa jak si chce žít. My třeba Saudům také nedoporučujrme změnu v jejich přísných zákonech a je zajímavé, že ta nerovnost pohlaví tady těm západním skřetům u těch zemí nevadí, ale ruský autokratismus ano. Ale my víme proč, protože má ta země nesmírné bohatství. Tak si ho molodci chraňte, jak před cizími násilníky tak před domácími zprofanovanci. Je to vaše bohatství. Vidíte jak jsme dopadli my v naší kdys průmyslově- zemědělsko vyhlášené zemi. Jsme na huntě.

Markýza
10. 9. 2023 18:58
Odpovědět  Pavel z Moravy

A vyvlastňovat. Chce mínusák – hlásím já.

Ľuba Rusnáková
10. 9. 2023 17:12
Odpovědět  Putinovec

Áno. Také to vtedy boli Vianoce. A to je na vojnách to najlepšie. Keď obe strany začnú vidieť vo svojich protivníkoch človeka. Keby to už rýchlo skončilo aj tu…!

Gales
10. 9. 2023 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruský mlýnek a Boží mlýny melou pomalu ale jistě.A oba se podporují.

Luboš
10. 9. 2023 23:25
Odpovědět  Gales

Vecpal se sem nějaký banderovec a nedá pokoj.

Gales
11. 9. 2023 10:24
Odpovědět  Luboš

Má taky právo na názor. Alespoň je vidět že většina diskutérů je normální a jeden mínusák je kapkou v moři logiky.

Albi
10. 9. 2023 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Že by konečně docházelo k obratu? Z analýzy MAP:

“Včera v indickém Dillí skupina zemí G-20 nečekaně vyhlásila společnou rezoluci požadující mír na Ukrajině a neodsuzující Rusko a nepožadující zachování hranic Ukrajiny! Celý Západ tak kapituloval před Indií, Čínou a Ruskem! Mazaní západní politici, kteří před rokem nahnali Ukrajinu do nesmyslné války, kterou nemůže vyhrát, včera opět mazaně otočili svoji politiku o 180 stupňů, a vyslali kyjevské soldatesce jasný signál, že s prodlužováním války je amen, ať se rychle s Gosudarem domluví.

…. schválení textu deklarace požadující rychlý mír doslova podle představ Ruska se včera stalo pro Západ poprvé politicky důležitější, než bezvýhradná podpora Ukrajině a její válce s Ruskem! Vyvstává tak základní otázka, co naše mazané vladaře donutilo, aby přehodili svá politická kormidla?
https://www.michalapetr.com/map-1779-necekane-rychly-obrat-kapitulace-washington-uz-ma-ukrajinske-valky-dost/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
10. 9. 2023 09:44
Odpovědět  Albi

Dle mne je to pouze pokrytecká hra, teď to zastavme ať do toho můžeme za rok za dva zase naplno šlápnout. To by se vše muselo vrátit ke stavu před rokem 91 a takhle si to západ nepředstavuje. Je to falešné asi jak vítězství chlapa v jakékoliv ženské disciplíně. Navíc ti co zastupují západ jsou na tom duševně tak uboze, že zabývat se jimi je dle mne ztráta času. Ti musí poznat krutou realitu prohry, aby těmi svými mozečky alespoň něco trochu pochopili.

Gales
10. 9. 2023 10:06
Odpovědět  Pavel z Moravy

Putin pracuje na tom aby konec této války nebyl důvodem k další válce.A v tom mu pomáhej Bůh.

Markýza
10. 9. 2023 16:19
Odpovědět  Gales

Ano, taky mám ten pocit. Ono se mu do toho vůbec nechtělo, rozhodně žádný imperátorský rozmach, co.

10. 9. 2023 17:55
Odpovědět  Markýza

 Markýzo, klikněte semka:  Markýza a napište jestli jo. Ju?   

Markýza
10. 9. 2023 18:59

Jakože jestli mě to hodí na nějaký můj konkrétní příspěvek? Hodilo – ale to už jsem vám jednou potvrzovala, akorát nevím, jak to děláte, Protože je to docela užitečný.

Markýza
10. 9. 2023 19:22

Tak už jsem pochopila, proč je to užitečný – ještě mi řekněte, jak to děláte 😀

10. 9. 2023 22:09
Odpovědět  Markýza

No, já k tomu došel svou obsesí pro zjednodušování, že jsem byl línej rolovat. Jak? No, myšlením 🙂 .Ale jsem línej psát jak. Radši vám poradím.
Já to dělám tak, že si zkopnu sakumprásk celej pří.erek, na kterej chci odkázat, vedle do wordu. Přijde mi to tak jednodušší. No a pak ten odkaz na wordu – to jest jenom Markýzu! -, zamodřím, kliknu na Crtl + cé, a pak ho přes Crtl+vé šoupnu do přís.erku, který právě páchám. Takhle: Milan ze Zahrady Čech Klikněte si na to. Hned jak tohle odpálím, tak vám tam odpovím, ju?
Taky mi rozum nebere, že to funguje i přes word, ale funguje. Dokonce i když to přes barvu písma zčernám, či jakkoli zbarvím.
Já si to házím do wordu kvůli lenosti – a taky že mi to přijde přehlednější, když by se toho nashromáždilo víc -, a pak to, až je to pasé, z wordu vymáznu. Ale jde to i napřímo, jako třeba zrovna to, co jsem sem teď vlepil. Snad se v tom vyznáte.

ModrýKlokan
11. 9. 2023 00:15

@ Markýza, Milan

To je zajímavá funkce, díky za tip.

Nějakej cvok tady minusuje i tuhle “technickou” diskusní větev. To musí fakt bavit :-D)))). Asi další sjetej fízl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
11. 9. 2023 04:41
Odpovědět  ModrýKlokan

Je to neštastník.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
11. 9. 2023 04:58

Nějak jsem něco zkopal, asiže jsem zbl.bnul, jak jsem to vzal napřímo, bez wordu. Musíte pak na tom odkaze rolovat o fous níž. Tak. A jdu do pelechu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ZMann
10. 9. 2023 10:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Celá tato válka je jenom plánovaná likvidace Slovanů na obou stranách.

ijn
10. 9. 2023 10:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdy potrestáme české válečníky s podporou zabíjení vojáků i civilistů….??? Přeci musí za své rozhodnutí podpory zabíjení být čeští politici zbaveni jakýchkoliv politických funkcí pořadí a hitparáda české zkázy == viníci spolupachatelé
1111.válka=pětikolalice +Ústavní soudci

  1. covid ANO+ČSSD + státní žalobci
  2. energetika == všichni oligarchové
  3. hyperinflace SRN řetězce a čeští politici

vše zastřešují politici od r. 1990 nedoplacením reparací od SRN nevyžadovaných 50 biliónů Kč + kuponová privatizace === celková škoda stovky biliónů Kč!!!

Pijack
10. 9. 2023 10:51
Odpovědět  ijn

Přidejte k nim ještě Nejvyšší státní zastupitelství. Tak je to pravé zlo. Od nich se vyhrožuje obyvatelstvu trestním stíháním za jiné názory a vědomosti, čiliž svobodu slova. A kdo jmenoval do funkce nejvyšší hlavy této instituce soudruha Stříže? No přece soudruh Babiš. A tak to pořád pokračuje….

Standa
10. 9. 2023 12:12
Odpovědět  Pijack

Stříž s tím nemá , co dělat.Melete nesmysly a doplnte si vzdělání!
Odbory v přímé působnosti nejvyššího státního zástupce

ModrýKlokan
11. 9. 2023 00:28
Odpovědět  ijn

@ ijn

Jako píšeš dobře, ovšem bacha na ty reparace. Podle mých dosavadních informací, byly vzájemné nároky, včetně válečných reparací mezi BRD a ČSR, vypořádány (možná naněkolikrát) již v 50.a 60. letech. Dokončeno v 80. letech.

Jejich velmi významnou součástí byly majetkové náhrady a odškodnění, pro přesídlené bývalé české němce z československého pohraničí (nesprávně označované za takzvané “sudety”). Přesídlené české němce vyplatila BRD a odečetlo se to od reparací pro ČSR.

Dobře vám radím, bez důkladného studia pramenů, ověření informací, mezinárodních smluv a možných právních důsledků, se v tom nikdo moc nešťourejme. Je potřeba chladná hlava a bez emocí, nebo zase nějaký politický trouba kalibru debilů s funkcí, jako je Rakušan, Fiala, Afričanová nebo Lipánek, vyrobí další průser.

11. 9. 2023 04:48
Odpovědět  ModrýKlokan

Dokud sudetáci nevyskakovali, tak byl klid. Jako bič na ně, aby zavřeli tlamy, by se to hodilo.

Standa
10. 9. 2023 12:30
Odpovědět  Standa

Mimo jiné, použití uranové munice se dá hodnotit podle zamořování , jako špinavá bomba. Takže UkrFaš porušují rezoluce OSN včetně vyjádření G20.
V Srbsku by o tom mohli mluvit!

Frank1
10. 9. 2023 12:31
Odpovědět  Albi

Z investic zapadu meli uzitek pouze zbrojari. Prachy uz KoZa nikdy nedostane zpet a jeho deleni Ruska byla komedie pro tupce. Shrnuto – zapad nedostane nic zpatky, musel se navic kvuli Ukrajine zadluzit a okrast duchodce v Cesku o valorizaci duchodu.

10. 9. 2023 15:17
Odpovědět  Albi

No, náznaky, první vlašťovky, už jsou.

Markýza
10. 9. 2023 16:18
Odpovědět  Albi

Sleduju to na Kirschově kanálu a ten bude objektivnější. Odtud to vypadá, že zkrátka vyhlásili deklaraci, ze které Ukrajinu zcela vynechali. O žádném požadavku míru dle Ruska tam neříkali ničehož nic, ale pravda – Rusko neodsoudili. Je tam i videjko, kde se nějaká reportérka BBC ptá, jak je to možné, že Ukrajina jako na tomto summýši utřela? Když loni na Bali bylo odsouzeno? A Džajšankár ji zpražil zhruba slovy “loni bylo loni a letos je letos, časy se mění” 😀
Tady o té deklaraci https://1url.cz/duHIu

10. 9. 2023 17:59
Odpovědět  Markýza

Vlípnu to pro sichr ještě sem, kdybyste to vejš přehlídla.
 Klikněte semka:  Markýza a napište jestli jo. Ju?   

Markýza
10. 9. 2023 19:00

Jojo! 😀

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Doporučuji k přečtení skvělý článek Hlasu Mordora na sk.news-front.su. Obraz víťazstva. Přimluvil bych se za uveřejnění zde na Pokecu.

Markýza
10. 9. 2023 16:48
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak zas nic tak nového neřekl, ne? Že je to světový převrat v mocenských silách víme i tak. A že jde o to utratit co nejméně životů už nám taky došlo.

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 17:22
Odpovědět  Markýza

Tak já neříkám, že řekl něco extra nového, ale je to pěkně poskládané dohromady a potom to dá ucelený obraz. Já jsem si to přečetl rád. Dle mne jsou zde jiné žvanírny některých našich politologů a dalších, které mají menší hodnotu. Sk.news-front.su má určitě svoji kvalitu.

Markýza
10. 9. 2023 19:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak to má už proto, že je to přímý pohled z druhé strany a ještě k tomu věcný. Už to samo je dnes velká hodnota. Já je taky pravidelně projíždím.

Pijack
10. 9. 2023 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen tak dál. Ten vylízaný vzteklý Zelenáč svým chováním zahubí mnoho set tisíc Ukrajinců. Lidé mu utíkají z Ukrajiny, protože nechtějí proti Rusku bojovat. Jeho vztek roste. Je to klasický Hitlerův syndrom. Jemu je úplně šumák kde se bojuje, hlavně že jeho náckové mohou terorizovat odvedence a likvidovat jejich celé rodiny. Kdo mu jako první zavře hubu? Bylo by k pobavení, kdyby to byli právě “spojenci”. Ono se to tak dělá.

All
10. 9. 2023 10:58
Odpovědět  Pijack

Tyhle idioty jako je zelenský a před ním kdysi hitler dnes potřebují pouze USA a anglie. U nás to jsou fiala a ty dvě přihlouplé káče černochová a ta vykulená se dvěma svetry-ty jsou tak pitomé,že i lipavský je nad nima co do počtu zbytků neuronů v mozku. Z obrázku je patrné,že rusové jsou na opevněných výšinách a ukri dole pod nima, z rovin nesmyslně ůtočí,ale co jim zbývá ? Na příkaz anglossasů umírají. Tady na UK je vidět,co jsou zač anglossasi.Bestie. Musí chcípnout bestie,ne obyčejní lidé,chcípá pomalu,ale jistě pojde taky.

katango
10. 9. 2023 19:46
Odpovědět  All

Vámi jmenované osoby mají víc zubů než mozkových buněk.

zuza
10. 9. 2023 12:28
Odpovědět  Pijack

https://sk.news-front.su/2023/09/09/na-ukrajine-povolali-na-vojensku-sluzbu-chlapa-bez-ruky-a-jedneho-oka/
banderovci sa rozhodli, že ušetria banderistanu výdavky na invalidné dôchodky (aj keď neviem, či tam štát také niečo vôbec vypláca)

Gales
10. 9. 2023 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Už se těším na to až Fialovojc šmejdi budou hlásat že to tak nemysleli.Žádné slitování s nima.

Pijack
10. 9. 2023 10:57
Odpovědět  Gales

Tak tragicky to vždycky dopadne, když se do vrcholové politiky vecpe herec a komediant, nebo tlučhuba narcis.

Teuton
10. 9. 2023 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mi vcelku jedno, co se děje či neděje v téhle tragikomické a ulepené díře názvu Rabotino, ale není mi jedno, co se děje u nás. A u nás už je Ukrošvábů moc, jsou s nimi čím dál větší problémy. To si fakt máme zvykat na to,že desetiletí ukrajinští zmetci budou pěstičkama mlátit do českých učitelek ?!

ANTIUKRAJINEC
10. 9. 2023 10:16
Odpovědět  Teuton

Ten co zmlátil tu učitelku byl ukmas???? :-O

Teuton
10. 9. 2023 11:12
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Samozřejmě. Rakušanova policie se to snažila zamaskovat, ale rodiče spolužáků toho desetiletého zmetka potvrdili, že šlo o Ukrošvába.

ANTIUKRAJINEC
10. 9. 2023 14:42
Odpovědět  Teuton

Dík za info-to jsem nevěděl-a asi víc lidí

Pijack
10. 9. 2023 10:53
Odpovědět  Teuton

Malí fašouni. Známe to…

sizok
10. 9. 2023 14:52
Odpovědět  Pijack

To jsou jenom začátky…

Pijack
10. 9. 2023 10:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechno to začalo objevením Ameriky. Anglosasové vtrhli na Americký kontinent a 500 let jen rabovali přírodní zdroje. Začali se rozlézat po celém světě a kolonizovat jej. Znali Rusko a věděli, že to území obývají Slované, takže bylo pro ně snazší rabovat v „nevyspělých“ zemích – Afrika, Indie atd. Odpor domorodců byl slabý. A došly zdroje, suroviny a přírodní bohatství. 500 let uteklo a dnes už zbývá jen Rusko. To samozřejmě vyžaduje jinou strategii a využití vědomostí z historie válek – Napoleon, Hitler… Celý svět zná vyjádření vůdců Anglosasů (Tatcherová, Albrightová…) Prohlašovali dost silně, že je „NESPRAVEDLIVÉ, aby tak velké území a jeho zdroje obývalo tak málo obyvatel, jako má Rusko. A začalo století štvaní proti Rusku salámovou metodou. Už od RU do nás vtloukají, že Rusko je říší zla. Kdyby nebylo porážky Hitlerova, možná by jim lidé uvěřili. Takže ONI pokračují a mění metody mystifikace. Goebbelsovo „učení“ přece stojí na základě „opakovaná lež se stává pravdou“. Politici ČR se k té štvanici přidali. Buď vlivem neznalostí historie a nebo za úplatu. Obojí je možné. KDO má právo tvrdit, že je NESPRAVEDLIVÉ, aby Rusové žili ve své zemi tisíce let? Odpověď přece známe.

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 12:30
Odpovědět  Pijack

Pijacku, dělají to za prachy, jsou koupení. Jenže co se týká obyčejných lidí, proboha kde je jejich rozum? Přece mi mohou grázlové vykládat co chtějí, ale mám svůj mozek, přemýšlím a srovnávám. A pokud ne, tak jsem jen připitomělá stádní ovečka, která si potom zaslouží, že ji ostříhají. Ať už to byl kdo byl nebo co byl, dostali jsme orgán k přemýšlení, ne k tomu aby zchátral. Skutečná slepota musí být hrozná věc, ale tahle slepota věcí viditelných ale neřešených, neb určití jedinci nemají chuť myslet je hrozná. Já totiž neschvaluji to, že se praví, že jsou lidem vymývány mozky, že nic jiného neslyší atd. Já naopak říkám, dostali jste do vínku mozek tak ho používejte a na nic se nevymlouvejte. Ale ta většina tento orgán k účelu myšlení nemá, při nejbližší příležitosti půjde, až nastane čas, pokloní se guru Babišovi a hodí mu do urny hlas. Vždyť se přece za něj měli tak dobře. Tento národ nemá na změnu, o tom jsem den ode dne více přesvědčen. Už mně to ale i přestává sr.át, co se nedá změnit se nezmění a mně to již za chvíli bude šumák.

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 16:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak kdo tu tady tak hrozně kope za ” našeho” Babiše?

Standa
10. 9. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

NEZAPOMENTE!
V SOBOTU 16.09. JE V 14 h. velká demonstrace na Václavském náměstí těch ,kdo nesouhlasí s touto vládou a její politikou. Budou se sjíždět lidé z celé republiky. PŘIJDTE TAKÉ.!!

Eva
10. 9. 2023 11:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusvesna, včerejší zprávy: pod Rabotinem byl zničen druhý tank Challenger 2.

Markýza
10. 9. 2023 16:49
Odpovědět  Eva

Ha! Už shořely všechny dva? 😎

Frank1
10. 9. 2023 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Zurive brani? Jde o to, stale navozovat v KoZa dojem, ze uz uz Ukrosi prorazi, aby posilali jim dalsi zbrane a penize. Ty zbrane a vojaky, ktere ruska armada tam znici ji uz nebudou stat v ceste pri jeji ofenzive.

Pavel z Moravy
10. 9. 2023 16:10
Odpovědět  Frank1

Přesně řečeno, ale pro spoustu těch nemyslících to KOZA dělá dobře. Mozečky pak mají vymasírované dokonale.

Markýza
10. 9. 2023 16:50
Odpovědět  Frank1

A nový ukrajinský ministr války měl projev! Hádejte, co říkal! 😀 😀

zuza
10. 9. 2023 18:39
Odpovědět  Markýza

viem si predstaviť, stačí, že je to ukroRuinský minister a ešte k tomu pôvodom krymský
Tatár, ktorého prarodičov vysídlili z Krymu po vlastneneckej vojne za napáchané svinstvá.

Markýza
10. 9. 2023 19:05
Odpovědět  zuza

To nevím a bylo by to v zásadě fuk. Ale slyšela jste ho? Moje vnučka má oblíbený seriálek, Ben a Holy se to jmenuje. Holy je vílí princezna, která má dvě mladší sestřičky – takové ty, co by potřebovaly na prdýlu, ale jsou děsně jostomijý. A ty dvě jim neustále kazí kouzla, protože pořád vykřikují “víc, víc, víc!!” A tak si říkám, jestli nešly dělat nějaký čáry na Ukrajinu, když vyrostly 😎 😀

sergej
11. 9. 2023 07:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak přetáhnu to s ctrl sem protože ejronet vk tam organického akismeta mechanického má pro brutopýra alias měsíce v prdeli “jistotu desetinásobku. 🙂

BumBác

Určitě jste někdy viděli, jak probíhá výlov kaprů z rybníka. Upustí se voda, kapři zůstanou v nejhlubším místě a pak vyrazí rybáři se sítěmi… A teď bude ve stejném gardu výlov UK z EU. EU je takový velký pěkný rybník… Upustí se voda, kapři – UK se stáhnou do ČR – nejhlubšího místa rybníku a pak hlavní rybář Péťa (ten humanitu opravdu nezná…) pošle rybáře se sítěmi… A kádě plné kaprů pojedou do UK na zpracování…
23 Odpověz
Zář 11, 2023 1:20
potkan

Ho ho, s “bannerem na národním muzeu dle zaměstnanců a a na hradech na zámcích úřadech? Dobitého území? To je aktuálně otázka. Jim se tady euroeníjními nařízeními či kdovíjakými zajišťuje jistota že se motat kolem válečného pluhu nemusí což ovšem s iniciativami “našich pronatičů našim brancům což jsou všichni od 18. do 60. let obého pophlaví zajištěné naprosto není a tak odsud asi budou dostávat do zákopů s cca 4. hodinami života ve střetu budou od tamních domorodců zde dostávat cenné rady kromě rozkazů. Jupííí
0Odp

Vladimír
11. 9. 2023 14:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderovci se tak úporně snaží, jenže blíží se zima, a po zimě budou začínat zase od nuly, nebo spíš od -X.