Ministr Petříček: Bělorusku pomůžeme dalšími deseti miliony

Vláda ČR schválila v pondělí 24. srpna 2020 návrh Ministerstva zahraničních věcí ČR na vznik fondu na pomoc Bělorusům, které postihly restrikce tamního režimu. Nad rámec každoroční pomoci půjde letos o dalších 10 milionů korun.

Prostředky budou použity na humanitární pomoc osobám postiženým v souvislosti s povolebními protesty v Bělorusku a směřovat budou zejména do zdravotní a psychosociální pomoci.

„Byli jsme mezi těmi, kdo iniciovali rychlou mezinárodní reakci. Chceme ale pomoci také prakticky, a to lidem, kteří byli oběťmi násilí, mučení, jejich rodinám, lidem, kteří poukázali na nesrovnalosti ve volebních výsledcích a přišli kvůli tomu o práci. Vzhledem k naší historii před děním v Bělorusku nemůžeme zavírat oči. Bělorusové by měli mít právo si svobodně vybrat svou budoucnost,“ komentoval vládní rozhodnutí šéf české diplomacie Tomáš Petříček.

Finanční pomoc bude dále mimo jiné zaměřena na rehabilitační pobyty, podporu nezávislých médií a neziskových organizací se zaměřením na lidskoprávní otázky a také rozšíření počtu stipendijních pobytů. Pomoc bude směřovat i běloruské menšině v České republice a jejím aktivitám.
https://bit.ly/3aWUkkh

sdíletj na

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
26. 8. 2020 09:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Odmítám tento druh „pomoci“ Bělorusům. Jedná se o především o financování indoktrinace lidí typu pomůžeme mladým lidem nenávidět Rusko, aby „prozřeli“ a klaněli se fašistům.
Zřejmě nějak takto financovali určité lidi u nás zápaďáci, když nás lákali k přeběhnutí na druhou (samozřejmě) lepší stranu, aby si pak rozdělili, co máme dokud netušíme, jakou to má cenu.