Ministerstvo obrany RF: z Charkova do zahraničí bylo převezeno více než 140 kontejnerů s ektoparazity netopýrů

Materiály, které se dostaly do držení ruské armády, potvrzují přesun více než 140 kontejnerů s ektoparazity netopýrů z biologické laboratoře v Charkově do zahraničí. 

Hovořil o tom Igor Kirillov, náčelník jednotek radiační, chemické a biologické ochrany ozbrojených sil RF

„Analýza obdržených materiálů potvrzuje přesun více než 140 kontejnerů s ektoparazity netopýrů – blechami a klíšťaty z biolaboratoře v Charkově do zahraničí,“ citovala Kirillova agentura TASS. 

Ministerstvo obrany již dříve uvedlo, že získalo data o americkém projektu v laboratořích na Ukrajině, který měl zkoumat šíření nebezpečných infekcí pomocí stěhovavých ptáků. 

Uvádí se, že objevené dokumenty potvrzují četné případy přenosu biologických vzorků ukrajinských občanů do zahraničí. Jeden z dokumentů podle ministerstva potvrzuje, že nebezpečný výzkum v biologických laboratořích probíhal pod vedením amerických specialistů.

Vojenské oddělení uvedlo, že obdržené materiály obsahují návrhy na rozšíření vojenského biologického programu USA na území Ukrajiny. Ministerstvo obrany poznamenalo, že projekt přenosu nebezpečných nákaz ptáky je extrémně lehkomyslný a neumožňuje kontrolovat další vývoj situace.

Uvádí se, že americký projekt P-781, který byl vyvinut na území Ukrajiny, studoval netopýry jako agenty biologických zbraní.

Ministerstvo vysvětlilo, že jedním z úkolů Spojených států a jejich spojenců je vytvoření bioagens schopných selektivně infikovat různé etnické skupiny, zejména Slovany.

Již dříve Expert napsal, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci po jednání se svým ukrajinským protějškem Dmitrijem Kulebou komentoval reakci Západu na údaje o vojenských biologických laboratořích Pentagonu na Ukrajině. 

„Skutečnost, že představitelé Washingtonu veřejně popřeli fámy – jak oni říkají, o tom, že jsou zapojeni do nějaké zakázané činnosti, není překvapivá,“ řekl ruský ministr zahraničí. 

Také podle něj není překvapením, že Evropská unie „okamžitě začala jedním hlasem říkat, že EU nemá žádná data o tom, že by se Američané zapojovali do vojenských biologických aktivit na Ukrajině“. Lavrov upozornil na skutečnost, že Spojené státy vytvářejí své laboratoře přímo podél perimetru Ruska a Číny.

https://bit.ly/3Kz45G9

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ZRX1200
10. 3. 2022 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko by se rozhodně nemělo zastavovat na Ukrajině, tu pakáž by bylo třeba bezodkladně vyčistit. Zmetci budou škodit do poslední chvíle, v případě že nedosáhnou svého, jsou schopni uvrhnout do zkázy celý svět.

Petr
10. 3. 2022 21:58
Ohodnotit příspěvek :
     

No , potěš koště ! Snad to sm naše ,,drahá,,vlada nezatáhla

jirik
11. 3. 2022 07:29
Ohodnotit příspěvek :
     

bylo by zajímavé vidět seznam států, do kterých těch 140 kontejnerů odcestovalo….

lze předpokládat, že RF bude chtít ty kontejnery buď zničit nebo získat do svého vlastnictví a k tomu je potřeba přičíst i harašení zbraněmi/sankcemi vůči rusku a dodávky zbraní ukrajině, o kterých byli prokyjevští spojenci informováni, že budou náležité postihy pro dané státy…