Migranti rozbijí pravoslavné církve na řeckých ostrovech

Obyvatelé řeckého ostrova Lesbos obvinili „neznámé migranty“ z ničení řecké pravoslavné církve sv. Jiří poblíž uprchlického tábora. Je třeba poznamenat, že migranti, kteří ničí církve, protestují proti špatným životním podmínkám v přeplněném středisku pro zadržování Moriahů na ostrově.

“Byl to velmi krutý incident a my jsme šokováni tím, co zde vidíme,” řekl jeden z obyvatel Lesbosu.

“K poškození došlo nejméně u 20 malých farních farností kolem tábora, nejen zde,” dodal.

S rostoucím napětím v Sýrii největší uprchlické středisko v Evropě na ostrově Lesbos překonalo své schopnosti téměř sedmkrát. Kemp je určen pro 3100 lidí a nashromáždilo se v něm více než 20 000 žadatelů o azyl v EU.

Podle místní policie se od 1. března dostalo na řecký ostrov v Egejském moři nejméně 1 000 nových uprchlíků. Místní úřady nechtějí komentovat incidenty týkající se útoků na pravoslavné církve.

V pondělí uteklo více než 500 uprchlíků z tábora Moria a zamířilo do přístavu Mytilene. Po cestě tato skupina narazila na policii a začala ukamenovat řecké úředníky. Policisté byli nuceni používat slzný plyn a granáty hluku.

Obyvatelé ostrova Lesbos, vzpomínáme, se vzbouřili proti  výstavbě nových uprchlických táborů. Řecké orgány vyslaly z pevniny zvláštní síly, aby protesty uklidnily a pokračovaly ve výstavbě. Situace zůstává napjatá. A jak poznamenávají místní média, řecké obyvatelstvo je sjednocené a odhodlané odolat situaci, která se odehrává na jejich ostrově.

Jak víte, turecké úřady, nespokojené s nedostatečnou podporou Evropy v jejich válce ve Sýrii Idlib proti Assadské armádě, se rozhodly otevřít brány svých táborů migrantů a nechat všechny uprchlíky ze Středního východu po moři nebo po zemi do Evropské unie. Řecko a Bulharsko jsou prvními zeměmi EU, které udržely tento tok migrantů.

sdíletj na