MIGRACE: „Mateřská loď“ pašeráků a přestup na člun


Agentura Frontex hlídající středomořskou hranici EU natočila zajímavé video

Milí čtenáři, dnes jen krátce. Poměrně dost pozornosti se i v našich médiích věnuje kauze lodi Sea Watch 3, která se snaží dostat do italských vod i se svými černými pasažéry (pun intended). Není zatím úplně jasné, která z tvrdých hlav vyhraje – zda kapitánka lodi, Němka Carola Rackete, nebo italský ministr vnitra Matteo Salvini.

(Více než šedesát německých měst už oznámilo ochotu běžence přijmout, takže vzhledem k tomu, že jich je jenom 42, se na každé město nemůže dostat. Nevím, zda ta města budou mezi sebou losovat, nebo zda se bude fungovat na principu „kdo dřív přišel, ten bude dříve obohacen“.)

Nicméně další zajímavé video jsem nikde v českém prostoru neviděl, tož tady jej máte: agentura Frontex nafilmovala pomocí dronů práci pašeráků lidí na širém moři.

Rybářská loď, potulující se bezcílně mořem a vlekoucí za sebou dřevěný člun, působila mírně podezřele. A také ano, v podpalubí se nacházelo větší množství migrantů, kteří si přesedli na dřevěný člun až v momentě, kdy se podstatně větší a bezpečnější loď nacházela nedaleko Lampedusy.

Italské námořnictvo „mateřskou“ loď odchytilo, sedm přítomných členů posádky bylo zatčeno za pašování lidí. Kde skončilo těch 81 migrantů, to jsem nezjistil. Rád bych tam četl „byli vráceni na africké pobřeží, odkud vypluli“, ale takový optimista nejsem.

Nicméně: vždycky jsem si říkal, jak se soudruzi běženci plaví na tak mizerných člunech přes stovky kilometrů Středozemního moře. A ejhle. Už víme, jak se to dělá.

Za zatčení pašeráků a zabavení velké lodi patří Frontexu středně velký dík. Teď už jenom zařídit to „vracení do Afriky“, vážení, a Evropa vám poděkuje ještě více.

https://bit.ly/2LAssYX

https://twitter.com/Fake_Ljaschko/status/1143117514613952512

přídavek:

https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/499407924161438/
Opoziční poslanci slniečkári sa vybrali na humanitárnu loď Sea Watch3 citovo vymývať mozgy tým, ktorých táto nekontrolovaná migrácia ešte neprešla. Predchádzajúca vláda sa zložila na pokutu kapitánky lode, ktorá na Twitri napisala, že sa cíti vinná pretože “bledá, bohatá a nemka”.
Rasistických individuí, ktorí neustále citovo vydierajú poukazovaním na svoju alebo iných farbu pleti je aj na Slovensku dosť. Myslím, že keď má niekto blbý pocit z toho, že sa narodil v bohatšej krajine od tej, z ktorej ich sem vozia, tak im nikto nezakazuje spakovať si kufre a ísť robiť slušku alebo gejšu zadara. Možno za to dostane aj pochvalu od EÚ, pretože podobné naivné typi sú pre nich ako sol nad zlato.

Kapitánku lodi s migranty zatkla na Lampeduse italská policie. Salvini ji označil za ‚bohatou, bílou Němku‘

Kapitánku lodi s migranty zatkla na Lampeduse italská policie. Salvini ji označil za ‚bohatou, bílou Němku‘

Kapitánka lodi Carola Racketeová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

KAPITÁNKA LODI CAROLA RACKETEOVÁ. | FOTO: ČTK

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/kapitanka-lodi-s-migranty-navzdory-zakazu-zakotvila-na-lampeduse-v-pristavu-ji-zatkla-policie.A190629_215635_ln_zahranici_ele

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
30. 6. 2019 18:02
Ohodnotit příspěvek :
     

No prosím, jak jim to hezky funguje a jak dělají z lidí voly. Chudinky malinký co oni na tom moři vytrpí, jak strádají, žízniví, vyhladovělí, a přitom přeskakují z lodě na loď jak gazely.
Doufám, že Salvini tu kapitánku zavře, už z principu, protože si všichni ti kapitáni “záchranářských” lodí z jeho země dělají normálně srandu. Hlavně že na porušení vzdušného prostoru jsou všichni háklivý, a tohle je co? Proč s nimi ta Němka nepluje až do Hamburku? Možná by příště pomohl varovný výstřel.