Microsoft kupuje Activision Blizzard v rekordní transakci v historii

Společnost Microsoft oznámila, že koupí skandály zmítané herní studio, které stojí za hrami Diablo a Call of Duty, za úctyhodnou částku 68,7 miliardy dolarů.

Společnost Microsoft oznámila, že v rekordní ceně 68,7 miliardy dolarů koupí herní studio Activision Blizzard, které stojí za několika populárními herními tituly. Společnost Activision Blizzard se v poslední době zmítá v kontroverzích.

Dohoda překonává předchozí rekord v oboru, který byl stanoven teprve minulý týden, kdy společnost Take Two nabídla společnosti Zynga za svou akvizici 12,7 miliardy dolarů. Díky oznámení Microsoftu vzrostly akcie Activisionu přibližně o 37 %, ale vlastní akcie Microsoftu po tomto oznámení klesly o více než 2 %.

Pokud by se dohoda uskutečnila, Microsoft by se stal třetí největší herní společností na světě, hned po čínské společnosti Tencent a japonské Sony. Satya Nadella, generální ředitel Microsoftu, upřesnil jejich zájem o akvizici Activision Blizzard jako nadšení z investice do odvětví, které má v budoucnu hrát velkou roli v metaversu.

“Hry jsou dnes nejdynamičtější a nejzajímavější kategorií zábavy na všech platformách a budou hrát klíčovou roli v rozvoji platforem metaverza,” uvedla ve svém prohlášení. “Hluboce investujeme do prvotřídního obsahu, komunity a cloudu, abychom zahájili novou éru her, která staví hráče a tvůrce na první místo a činí hry bezpečnými, inkluzivními a přístupnými pro všechny.”

Podle příspěvku na blogu šéfa Xboxu Phila Spencera budou až do dokončení transakce Microsoft Gaming a Activision Blizzard spolu se všemi svými studii nadále fungovat samostatně, přičemž Bobby Kotick si ponechá pozici generálního ředitele Activision Blizzard. Po dokončení akvizice se však všichni budou zodpovídat Spencerovi jako celkovému generálnímu řediteli.

Dále uvedl, že po uzavření dohody bude Microsoft nabízet hry Activision Blizzard, a to jak staré, tak nové, v rámci Xbox Game Pass a PC Game Pass, neboť počet předplatitelů dosáhl více než 25 milionů lidí. Spojení toto číslo jistě ještě zvýší, protože Activision Blizzard je zodpovědný za několik velmi úspěšných sérií, jako jsou Call of Duty, Warcraft, Diablo, Overwatch, Candy Crush a další.

Oznámení o akvizici přichází v době, kdy je Activision Blizzard stále zmítán kontroverzí a čelí několika žalobám a federálním vyšetřováním, které se točí kolem údajných diskriminačních praktik společnosti vůči ženám. Žaloby proti společnosti naznačují, že zaměstnankyně neustále čelily diskriminaci a obtěžování na základě pohlaví a že se ve společnosti vyvinula toxická “bratrská kultura”.

Řada zaměstnanců také vyzvala k odstoupení Bobbyho Koticka z funkce generálního ředitele kvůli jeho podílu na utajování četných problémů v různých studiích a neřešení či nenapravení problémů, které se ve společnosti rozmohly.

Od zveřejnění obvinění a žaloby Kotick oznámil řadu změn ve společnosti Activision, včetně zavedení politiky nulové tolerance obtěžování a ukončení povinného rozhodčího řízení v případě stížností na obtěžování a diskriminaci. Od července bylo údajně potrestáno nebo propuštěno nejméně 80 zaměstnanců společnosti.

Nicméně poté, co zpráva deníku Wall Street Journal odhalila, že Kotick údajně věděl o hrubém chování ve společnosti, zatajoval je a možná se na něm podílel, interní e-mail Philla Spencera z Microsoftu uvedl, že společnost je “hluboce znepokojena hroznými událostmi a činy” v Activision Blizzard a že Microsoft “vyhodnocuje všechny aspekty našeho vztahu s Activision Blizzard a provádí průběžné proaktivní úpravy”.

Microsoft utratí téměř 70 miliard dolarů za akvizici společnosti Activision Blizzard

V herním průmyslu dochází k zásadním změnám, protože nejnovější akvizice společnosti Microsoft z ní udělá třetího největšího hráče na trhu s videohrami. Přinášíme vám podrobnosti. A letecké společnosti stupňují svůj boj proti 5G, protože několik šéfů tohoto odvětví vyzývá prezidenta Bidena, aby zakročil a zastavil zavádění. Navíc se ceny ropy pohybují na nejvyšších úrovních od roku 2014, protože rostoucí poptávka a útoky v kritických státech Perského zálivu vyvíjejí tlak na těžbu.

Check us out on Facebook:

http://www.facebook.com/BoomBustRT

Follow us on Twitter:
https://twitter.com/BoomBustRT

YouTube channel: 
https://www.youtube.com/channel/UC1PfnaeZIewIMs9RhdodytA

Podcast:
https://soundcloud.com/rttv/sets/boom-bust-5

sdíletj na