MH 17 – holandská prokuratura označila viníky….. aneb palič Pepa a esenbák Véna plus Hlava XXII a Kafkův Proces

O  nějakém pokroku ohledně  tragedie  malajského  Boeingu  MH 17, sestřeleného  nad  Ukrajinou  nebylo dlouho  slyšet. Nicméně  bylo  jasné,  že  Holanďané a  spol.  dříve nebo později  s něčím na  veřejnost  vyrazí. Prý  se jmény  viníků.

Přiznávám, že jsem byl velmi a velmi zvědav, co z nich vypadne. I když  sporé  signály naznačovaly, co se asi tak dá čekat. Proto bylo jasné, že  jsem si nemohl nechat ujít  přímý přenos z tiskové konference holandské prokuratury, který včera popoledni nabídla ČT. Asi 17ti minutový záznam najdou případní zájemci zde.

Neočekával jsem  mnoho.  Výsledek byl ještě  o mnoho  horší!  To  říkám  bez  obalu.

Jak  Holanďané, tak zejména  velmi podivná organizace Bellingcat  totiž tvrdí,  že MH  17 byl sestřelen  systémem  BUK ze  sestavy  53. protivzdušné brigády ruských ozbrojených sil sídlící v Kursku.
Takže jeden  by  si myslel, že   vyšetřovatelé  toto tvrzení  doloží  konkrétními jmény  obsluhy  BUKu, včetně  velících  důstojníků,  kteří  onen  údajný  ruský  BUK  doprovázeli  na   Donbas jako jeho  osádka  a sestřel  mají na svědomí. Prostě  stiskli  spoušť.

Jen naprostý  duševní  bezdomovec si, dle mého  neochvějného přesvědčení  může  myslet, že  ruská  armáda  uvolní  někomu takovouhle vysoce sofistikovanou techniku a  také mimořádně  nebezpečnou  při  jejím zneužití  nebo nešikovném  použití  – viz právě  MH 17,  bez vycvičené a  vysoce  profesionální  osádky.

Ani  nápad.  Ta  bombastická a  dlouhodobě  jistě připravovaná  akce měla, alespoň pro mne  velmi překvapivé  vyústění.  Mezinárodní  zatykače  budou  vydány na:

Igora Girkina, alias Strelkova, který byl tehdy ve funkci ministra obrany a vnitra Doněcké lidové republiky.

Sergeje Dubinského  alias  Chmurého, jenž  pracoval pro ruskou vojenskou rozvědku GRU jako Girkinův zástupce a velel její pobočce v Doněcku.

Olega Pulatova,který údajně   prošel službou v ruských speciálních vojenských jednotkách a pracoval také
pro ruské vojenské tajné služby. Byl zástupcem Dubinského.

Všichni  občané  Ruska

a  Ukrajince  Leonida Charčenka alias Krot  V červenci 2014 velel bojové jednotce v Doněcké oblasti.

Zmáčkli  snad  odpalovací  knoflík?  Nebo  dali  rozkaz  k  palbě? Nebo… nebo …nebo…???

Ne, Ne, Ne…ne…ne!!! Stokrát  ne!  Tisíckrát  ne!   Prokurátor  to ostatně  i konstatuje.  Tak za  co  je  hodlají  holandské  úřady  obžalovat  z  mnohonásobné  vraždy  a  postavit  před  soud?

Za  tohle:

„I když sami nezmáčkli tlačítko, existuje podezření, že blízce spolupracovali, aby získali systém BUK a dostali ho na pozice
s cílem sestřelit letadlo,“ 

řekl nizozemský vyšetřovatel Fred Westerbeke. Fakt, že měli v plánu sestřelit ukrajinské vojenské letadlo,
je viny nezprošťuje.

Tomu by  jeden nevěřil!  To je  dokonalá  hlava  XXII! Nebo  kafkárna!  Vlastně  kříženec  Hlavy XXII.  a Kafkova  Procesu!

Proces  není  ani trochu  lehké  čtení, takže  krátká  synopse:

V den svých třicátých narozenin se bankovní prokurista Josef K. probudí ve svém bytě za přítomnosti dvou cizích mužů, kteří mu oznámí, že je zatčen. Nedozví se však, z čeho je obviněn. Během vyšetřování na svobodě se Josef K. snaží záhadu svého nesmyslného zatčení vysvětlit, ale když je opravdu pozván k procesu, ukáže se všechno jako mnohem závažnější a absurdnější, než si myslel.

My  jsme se probudili  do včerejšího rána, abychom zjistili,  že  jsou obžalováni  čtyři lidé. Mohou se snažit  jak  chtějí, my  si s nimi  můžeme  také  lámat  hlavu  jak chceme  a  nakonec se  dozvíme,  že  všechno je mnohem  závažnější a  absurdnější. Dokonce  už  před  procesem!!! 
A Hlava  XXII?  Jste  vinni, protože  .. no protože  jste  vinni! Tečka!

Nehodlám nic  zlehčovat.  Situace je  vážná,  velmi  vážná.  To  holandské  „vyšetřování “  smrdí na sto honů.  Ostatně  na Kose je obrovská  dokumentace  ke  kauze  MH 17 /včetně  velmi  důkladného  rozboru  holandské  tzv.  Závěrečné  zprávy /a dnes ji  rozhodně  nehodlám  opakovat. Nicméně  nemohu  si pomoci, abych  si  nevzpomenul  na  hodně  starý  vtip  z minulých  dob:

Přijde  esenbák  k  sousedovi  Pepíkovi  a  sdělí mu  – půjdeš  před  soud  a do  basy  za nelegální  pálení  slivovice!  Proč, ptá se Pepa.  Protože  máš  destilační  zařízení! Kdo má  zařízení, pálí!

Pepek  koukne  na  esenbáka a  vece – fajn  Véno.  Tak já na  tebe  podávám  oznámení pro trestný  čin  znásilnění!!!

Esenbák  Véna  vyvalí  oči  a vycedí – znásilnění?  Jak  to???

A Pepa  briskně  vypálí – kdo má zařízení, znásilňuje! Máš  zařízení!

Podobnost  s  myšlenkovými procesy Holanďanů ovšem  jen  částečná.  Véna  i Pepa  měli  aspoň  to  zařízení.   Zatímco  ti  čtyři  mají  být  souzeni, cituji  holandského prokurátora  přesně  – existuje podezření, že blízce spolupracovali, aby získali  zařízení  a dostali ho na pozice s cílem sestřelit letadlo….

Týýýýýýýýýýýýýýý  jooooooooooooooooooooooooo!!!!!

Nechme  legrácek.  Zase máme  jasno!  Víme, co  je  jedině  správně  a co  si máme  myslet. 
Ten  holandský prokurátor  se včera  oháněl  tím, že  mezinárodní  vyšetřovací  tým  tohle a  pak také ještě  támhleto a  hento a  ono… Kdybyste náhodou nevěděli, které  státy  jsou  v něm zastoupeny,  pak  dám  z  toho včerejšího  brífingu   screenshot:

Nepochybně  snadno identifikujete  vlajky  Holandska, Belgie , Ukrajiny  a  nejspíš  i  Austrálie. Pokud  by  vám dělala  problémy  ta  poslední, ta  s tím půlměsícem a  hvězdou a  pruhy, pak vězte, že  jde o  zemi  původu  toho  sestřeleného letadla  Malajsii.  Která  je  hlavním postiženým. Nikoli Holandsko  či některý  ze  zbylých  čtyř  států  -Malajsie!

Před  14 dny  jsem na  Kosu, jako součást  článku

Že by slušivý pruhovaný obleček pro „demokrata“ Porošenka? Novinky z Ukrajiny.

dal  také  výběr  podstatného z  tiskovky   s  malajsijským předsedou  vlády Mahathirem Mohamadem , tak jak vyšel  na  respektovaném  malajsijském  webu  MalayMail.com

Ta  tiskovka proběhla jen o pár dní  dříve – 30.05.2019. Tedy v době, kdy  zpráva a závěry onoho mezinárodního vyšetřovacího týmu musely být  zformulovány a to definitivně.

Zopakuji znovu to, co malajsijský premiér tehdy oficiálně novinářům  ohledně MH 17 a vyšetřování sdělil:

Malajsie  nepochybuje o tom, že  MH 17 byl sestřelen raketou  vyrobenou  v  Rusku, ale  nemá  žádné  důkazy  o  tom, že  byla odpálena  Ruskem

-takže  ji klidně mohla  vypustit  Ukrajina

-že má  silné pochybnosti, že  by  za sestřelem stála  ruská  armáda, kde  panuje  tvrdá  disciplina a  která  disponuje  pevným hierarchický  systémem velení

-konstatoval,  že  Malajsie  dlouho neměla  přístup k vyšetřování, že  nedostala  k vyhodnocení  černé  skřínky  a vše korunuje  prohlášením

„Nevíme, proč jsme se od samého počátku nebyli  součástí vyšetřování. Incident a  vyšetřování jsou výrazně   zpolitizovány. Dělá  to dojem, že hlavním cílem nebylo zjistit, jak se  to stalo, ale obvinit  z   tohoto  zločinu  Rusy. To není neutrální vyšetření,

Tohle  prosím  říká jen o pár  dní dříve,  než  se dozvíme, že Girkin a spol.  pálí  slivovici, znásilňují  nebo sestřelují letadla, protože se snažili získat zařízení!!!!!

Vítejte ve světovém Absurdistanu?

Opravdu si nepustíte to video z dnešního hlavního článku Kosy, protože  na  něj  nemáte  dostatek  času? 
Vážně?

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/06/20/mh-17-holandska-prokuratura-oznacila-viniky/

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
20. 6. 2019 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Neuvěřitelná špína.

Hned v úvodu je třeba napsat, proč je další zpráva vyšetřovatelů o sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou natolik nedůvěryhodná, že se může označit jako dezinformace či hoax, abychom nebyli obviněni sami z dezinformací.

Vyšetřování možného pachatele, aniž ten má ve skupině svého obhájce s možností odhalení falešných obvinění je nepřípustné!
Viníci už byli známi v den sestřelení: možná už týden před. Obvinila je Ukrajina, která byla pravděpodobným viníkem, minimálně podezřelým.
Vyšetřovatelé dosud vůbec na místě pádu nevyšetřovali (vůbec se tam prý nedostali)
Vostal z Londýna lže když tvrdí, že pachatel sestřelení letadla nikdy není součástí vyšetřování. To by tam nesměla být Ukrajina, protože podezřelá byla a je také! Přitom ta je jako druhý hlavní vyšetřovatel, který vyšetřuje sám sebe!
Film o jásajícím vojákovi nad letadlem byl sestříhaný podvod: nakonec se ukázalo, že držel medvídka a byl zděšen, co se stalo.
Vyšetřovatel spolupracuje a vykládá na základě údajů “Bellingcat”, což je partička počítačových pseudoinvestigativních šašků, kteří od počítače nevylezli, natož, aby něco zdokumentovali. Prostě pracují na základě relativity a pravděpodobnosti.
Vyděšení nad sestřelením civilního letadla dokazuje, že to nebylo plánováno. A zatímco armáda a civilní věže monitorují lety, jednotlivec (i když umí obsluhovat BUK), nemůže vědět o změněné dráze letu, tudíž nemohl být připraven.
Nikde není zpráva a obvinění letového provozu Ukrajiny, která nechala záhadně létat civilní letadla nad válčícím územím.

Ani před vydáním zprávy nebyla povolena obhajoba obviněné strany, nebylo umožněno nahlédnout do dokumentů.
Veřejnosti nebyl vysvětlen rozpor, že onen BUK měla mít po rozpadu Ukrajina a zatímco Rusko předložilo (dle výkladu) dokumenty, záhadný vyšetřovací výbor se tím, komu skutečně patřil, vůbec nezabýval.
To vše a průběžně budou dohledány další podezření dává daleko více pohled vypracovaného obvinění na zakázku, než poctivé vyšetřování, kdo skutečný viník je, byť se už veřejnoprávní televize ústy Vostala z Londýna sichruje, že zase se objeví dezinformační weby, které tuto zprávu zpochybní. A zákeřně přidá pláč postiženého v letadle. Špína a svinstvo.

Administrátor
20. 6. 2019 23:27
Odpovědět  Janinna

null

Editor
21. 6. 2019 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle toho, jak protiletadlové rakety fungují, musela být raketa odpálená z postavení ukrajinské jednotky. Pokud by byla odpálená podle nizozemské animace, musela by exploze být na druhé straně kabiny. Ukrajinci si mysleli, že střílejí na Putinovo letadlo, v tu dobu se vracel z MS z Brazílie se zastávkou v Paříži, rozvědka dostala zprávu, že poletí do Soči a ne do Moskvy. Asi 10 minut letělo jeho letadlo nad Polskem ve stejném kurzu jako MH17 v malém odstupu od něj. Pitomci u radaru si je spletli. Raketa, jejíž zbytky se našly byla dodaná ještě v dobách SSSR jednotkám PVOS na Ukrajině. Navrch se jednalo o starší verzi, kterou Rusko koncem 20 století vyřadilo z výzbroje a nahradilo komplet novější verzí.

Editor
23. 6. 2019 19:11
Odpovědět  Janinna

v té době jsem na AC24 opravdu nebyl a tuto variantu jsem od začátku považoval za jednu z možných.
Barvy ani počet motorů radarový odraz neukáže, jeho velikost je úměrná radarovému odrazu. Na letenské orgie kašlu.

Editor
23. 6. 2019 19:53
Odpovědět  Janinna

to ale nebylo 2014, to bylo později, tak 2 roky. A šlo o to, že SU-25 je nejblbější možné letadlo k danému účelu. Ani ten Boeing nedohoní, ani nenastoupá do patřičné výšky. Ukrajina má mnohem vhodnější letadla k sestřelení dopraváku, který letí rychleji než ta SU-25. Neřeším a nikdy jsem neřešil, jestli to sestřelili letadlem, ale to, že SU-25 je pro takový úkol zcela nepoužitelná a nesmyslná v okamžiku, kdy jsou k dispozici letadla nadzvuková a schopná nastoupat do požadované výšky. To je prostě logika.