nezařazené

Mezinárodní olympijský výbor reagoval na výsměch ruských televizních kanálů proti LGBT sportovcům

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) reagoval na urážky ruských televizních kanálů proti LGBT sportovcům na olympijských hrách v Tokiu. Zejména se “probíral” transgender vzpěračka Laurel Hubbard a skokan do vody Tom Daley, který je otevřený gay, uvádí Sport24 .

Materiál BBC uvedl příklady extrémně urážlivých výrazů od hostitelů i hostů talk show na dvou státních televizních kanálech «Первый канал» a «Россия-1». Tyto kanály věnovaly několik svých talk show pohrdavému přístupu k LGBT sportovcům na olympiádě a používaly slova jako „ohavnost“ a „zvrácenost“.

V reakci na to mluvčí MOV řekl BBC, že kontaktovali ruské televizní kanály, aby vyjádřili své znepokojení.

Co říkali ve vysílání? 

Vysílání programu «60 минут» z 26. července bylo obzvláště plné urážek. Jeden z účastníků diskuse, ruský poslanec Alexej Žuravlev řekl, že byl „znechucen“ homosexuály a transgendery. 

“Jsme proti téhle špíně a zvrácenosti, kategoricky proti,” řekl v pořadu a ukázal na obrazovku, na které byla ukázána vzpěračka Hubbard.

Na “Prvním kanálu”, který je oficiálním partnerem provozovatele MOV, proběhla také diskuse proti LGBT. 

Anatolij Kuzičev, moderátor pořadu «Время покажет», se objevil na scéně (26. července) v paruce a vysmíval se Hubbard. Transgender nadále označoval za „psychopaty“ a navrhoval, aby byli léčeni psychiatry.

“Na olympijských hrách není absolutně místo pro diskriminaci. Kontaktovali jsme našeho oficiálního provozovatele vysílání v Rusku, abychom objasnili situaci a zdůraznili základní principy Olympijské charty, a přijímáme vhodná opatření. Vítáme skutečnost, že se Tokio 2020 stalo nedílnou součástí modelu olympijských her,“ cituje MOV BBC.

https://bit.ly/3rVH1cs

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
6. 8. 2021 00:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Dávám oběma ruským kanálům plně za pravdu, že bukvice, lesby, a všelijaká ta sebranka tzv. “genderů” nemá na olympijských hrách co pohledávat mezi normálními sportovci obou přirozených pohlaví!
Ty letošní tzv. “olympijské hry” jsou primitivním a docela sprostým výsměchem původní myšlence zakladatele moderních olympijských her Pierra de Couberteina a plivnutím do tváře všem normálním sportovcům, kteří se léta na tyto hry připravovali a teď mají tzv. “soutěžit” v takové nechutné maškarádě! sic!! Z tohoto důvodu a ještě z důvodu územních, zcela neoprávněných tzv. “nároků” Japonska vůči KLDR, se tato země této maškarády vůbec neúčastnila a je to zcela oprávněné!! Osobně tuto maškarádu úplně bojkotuji a nedívám se na to! Vážím si Ruska, ale je mně zcela nepochopitelné, že se Ruská Federace nechala tím mopslíkem pindostánu, tzv. “mov” tak ponížit a souhlasila s účastí v této maškarádě při zákazu svých státních symbolů (vlajka, dresy se státním znakem a jménem státu, státní hymna) a dala souhlas vystupovat pod tím směšným a nechutným bílým hadrem s těmi maškarádními kruhy?!? Tato maškaráda totiž zneuctila i ten kruhový symbol opravdových a férových olympijských her, hodných toho jména!!!!

zdena
6. 8. 2021 10:54
Odpovědět  Michal47

Michal47 – oni ti ruští sportovci tam jedou sami za sebe, ne za Rusko… vláda od toho dala ruce pryč, proto nemají symbol vlajky ani státního znaku či dokonce hymny. to je pouze osobní posedlost jednotlivých sportovních klubů. Rusko jako země s tím nemá oficiálně nic společného.

Michal47
6. 8. 2021 12:27
Odpovědět  zdena

Děkuji, to jsem nevěděl, protože nesleduji příliš ty zprávy o té maškarádě. Jen tak bokem a toto mi uteklo!

zdena
6. 8. 2021 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Na olympijských hrách v Tokiu probíhá veřejná a nepřehlédnutelná diskriminace ženských účastnic a já se jim velmi divím, že tam vůbec jely…ale ono nebude trvat dlouho a do ženských kategorií se žádná biologická žena nedostane, protože je transgendeři s přehledem vyřadí už v národních soutěžích. Takže nakonec budou olympijské hry soutěží biologických mužů s muži prohlašujícími se za ženy a bude vymalováno.

zdena
6. 8. 2021 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Olympijské hry se zřejmě stanou postupně takovým středověkým divadlem, kde roli žen hráli převlečení muži. Tedy ani dnes toto není nic nového pod sluncem….. Jen by mě ještě zajímalo, jak se v této gender souvislosti projeví nařízení o chystaném povinném počtu žen ve vládě, ve firmách, v parlamentu….. bude to samý gender-člověk nebo biologické ženy-matky ???

zdena
6. 8. 2021 11:07
Odpovědět  zdena

Bude to švanda, až v parlamentu budeou sedět půl na půl gendeři s ….. jak je jen nazvat, co se smí? Aha…. lidé co nemenstruují s těmi co ….. taky nemenstrují…. aha…….

Michal47
6. 8. 2021 14:20
Odpovědět  zdena

Ona to nebude švanda, bude to spíše tragédie, ale doufám, že než tzv. “nwo” dospěje do tohoto stádia, tak to ještě chvíli potrvá a do té doby se budu moci ještě v relativní (ab)normálnosti odebrat do věčných lovišť (je mi 75 let). HOWGH!!!!

BB Rad
6. 8. 2021 13:41
Odpovědět  zdena

Jo , Jo ach ty ženy ( to se říkávalo ) tlačí se mi Zdenko na jazyk -a už máte co jste chtěly ,ale bylo by to levné. Víte do té emancipace se Vám tam nastěhovali šejdířky s jinými úmysly a tak to dopadlo – výsledek jejich práce trubci & jalovice . Jen vyvolení se budou moci množit ( pod přísným dohledem LGTB ,NGO & VELKÉ RADY )??

Nofran
7. 8. 2021 02:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Sodoma – Gomora !!!!