Merkelová říká, že očkování je „povinností“ vůči společnosti

Vyhrnout si rukávy kvůli očkování Covidem není jen právo člověka, je to jeho „povinnost“ vůči společnosti, prohlásila odcházející německá kancléřka Angela Merkelová, protože její národ zaznamenává rekordní nárůst případů viru navzdory vysoké proočkovanosti.

„Máte právo nechat se očkovat,“ řekla Merkelová v pátek na asijsko-pacifickém obchodním fóru a dodala, že „vy jako člen společnosti máte do určité míry také povinnost být očkován, chránit se a chránit ostatní.”

Merkelová označila očkovací programy za „velké bohatství, obrovský úspěch vědy a techniky“. Kancléřka na fóru vystoupila na pozvání novozélandské premiérky Jacindy Ardernové, protože Německo není členem fóra Asijsko-pacifické hospodářské spolupráce (APEC).

Merkelová si také stěžovala na klesající roli centralizovaných informačních kanálů, jako je televize, v moderních společnostech a uvedla, že lidé se stále více obracejí na sociální média a uzavírají se do informačních „bublin“.

„Za starých časů jsme měli určité události, které se v naší společnosti staly. Televize o tom informovala a druhý den o tom všichni mluvili,“ řekla. „Dnes se každý účastní svých vlastních sociálních médií. Zapojíte se pouze do bubliny, kterou potkáte na internetu.“

Německý zdravotní hlídací pes – Institut Roberta Kocha (RKI) – ve čtvrtek oznámil nejvyšší nárůst nových případů, a to přes 50 000. To je nejvyšší číslo hlášené německými úřady od samého začátku pandemie v roce 2020. 

Šéf RKI Lothar Wieler v pátek spustil poplach, když německým médiím řekl, že čtvrtá vlna koronaviru nyní zasáhla Německo „v plné síle“. Varoval, že podle německého bulvárního listu Bild může zemřít až 200 lidí z posledních nakažených. 

Wieler také vyzval ke zrušení velkých akcí s tím, že takzvané pravidlo 2G, které omezuje přístup na určitá místa, pokud není člověk očkován, zotavuje se nebo má negativní test na Covid-19, již v některých zemích není adekvátním opatřením. oblasti. Nárůst přichází, protože 67 % Němců je již plně proočkovaných. 
https://bit.ly/3DheMK9

sdíletj na

1 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
14. 11. 2021 00:45

Ááááá, svazačce se stejská po časech jednohlasu. Borovou šišku do dětníku ti narvat je málo,