Mám rád ropu

“Musíme si udržet kontrolu nad ropou. Mám rád ropu”:
…. kdo by pochyboval ….

Prezident Donald Trump mluvil s reportéry, než odletěl na setkání Republikánské strany v Mississippi.

Donny mluvil o Sýrii – tak otevřeně a cynicky, jak jen to bylo možné:

Prostě jsme odešli, ale zachránili jsme ropu. Ostatní ať hlídají hranici. Nepotřebujeme to. Musíme vojáky vrátit domů, ale zůstanou tam, protože musíme udržovat kontrolu nad ropou. Mám rád ropu.“

A pravděpodobně je to tak lepší. Je čas opustit úvahy o nějakém „mezinárodním právu“, zapomenout na údajně stanovená pravidla hry (která dodržuje pouze Rusko). 

Kdo je silnější, ten i řídí. Rusko musí zlikvidovat svou snahu o domluvu
a jednat tvrdě, extrémně tvrdě, chladně, sebevědomě a drsně.

1. listopadu ruské ministerstvo zahraničí obvinilo Spojené státy z pašování syrské ropy. 

Američané obcházeli vlastní sankce a pašovali ropu ze Sýrie měsíčně za více než 30 milionů dolarů,“

uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová. Zdůraznila, že Američané

„ zakrývají svou trestnou činnost bojem proti IS“. 

Dříve 26. října ruské ministerstvo obrany oznámilo totéž:

Prohlášení šéfa Pentagonu M. Espera o potřebě zachovat seskupení amerických jednotek ve východní Sýrii
„k ochraně ropných polí“ před „teroristy IS“ by nemělo znít zmatečně. Absolutně všechna uhlovodíková ložiska a jiné nerosty nacházející se na území Syrské arabské republiky nepatří teroristům IS, a zejména ne „americ-
kým obráncům teroristů IS“, ale výhradně Syrské arabské republice. 

Ani v mezinárodním právu, ani v samotném americkém právu – nikde nemůže existovat takový legitimní úkol pro americká vojska – chránit a bránit uhlovodíková ložiska Sýrie před samotnou Sýrií a jejími občany. 
To, co nyní Washington dělá – zabavení a kontrola ropných polí ve východní Sýrii pod svou ozbrojenou kontrolou – je tedy jednoduše řečeno – mezinárodní státní banditismus. 

Skutečný důvod této nezákonné činnosti USA v Sýrii leží daleko od prohlášeních o Washingtonských ideálech svobody a boje proti terorismu. Jak ukazují snímky kosmického zpravodajství ruského ministerstva obrany, syrská ropa před a po porážce teroristů IS v Zaevfrati byla pod spolehlivou ochranou amerických jednotek aktivně extrahována a masivně posílána cisternami ke zpracování mimo Sýrii. 

Washington zároveň oficiálně oznámil sankce na dodávky ropných produktů do Sýrie, které se vztahují nejen na americké společnosti, ale i na všechny ostatní. Pod ochranou amerického vojenského personálu a zaměst-
nanců amerických PMC jsou pašované cisterny z ropných polí ve východní Sýrii pašovány do jiných států. 

V případě jakéhokoli útoku na takový karavan jsou speciální operační síly a americké vojenské letectví okamžitě přivoláno k jeho ochraně. Mimochodem, produkce ropy sama o sobě je prováděna pomocí vybavení poskytovaného předními západními korporacemi při obejití všech amerických sankcí. 

Smlouvu o vývozu ropy realizuje americká společnost Sadcab, která byla vytvořena pod takzvanou “Autonomní správou východní Sýrie”. A příjem z pašování syrské ropy prostřednictvím zprostředkovatelských společností, které s ní spolupracují, jde na velký počet účtů amerických PMC a amerických zvláštních služeb. 

Vzhledem k tomu, že cena jednoho barelu syrské pašované ropy je 38 USD, činí měsíční příjem z tohoto „soukromého podnikání“ amerických státních služeb více než 30 milionů USD. 

Pro takový nepřetržitý finanční tok osvobozený od kontroly a daní amerického státu budou vůdci Pentagonu a Langley připraveni střežit
a bránit ropné vrty v Sýrii před mýtickými «skrytými buňkami IS …
…donekonečna».

https://cont.ws/@akbar/1492568

sdílet na