Maduro: Země BRICS budují nový finanční systém

Venezuelský prezident Maduro prohlásil, že země BRICS budují nový finanční systém.

Země BRICS a jejich vznikající finanční architektura budou důležitým účastníkem rozvíjejícího se světa – nový systém nebude používán jako politický nástroj proti zemím způsobem, jakým se používá dolar, uvedl venezuelský prezident Nicolas Maduro Moros.

„Pět zemí, které začaly budovat architekturu finanční, ekonomické, obchodní, politické spolupráce, se snaží stát se jedním z hlavních aktérů ve vznikajícím světě… BRICS je Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika, které zavádějí důležitou iniciativu pro překonfigurování nového finančního systému, konfiguraci nového měnového systému. Nový finanční systém, který otevírá dveře a brány do všech zemí světa, nový finanční systém, který nepoužívá mezinárodní bankovnictví jako politický nástroj k útokům, poškozování zemí nebo změně režimu, jak se to dělalo ve Venezuele,“ řekl politik. .

Samotná Venezuela se podle prezidenta zotavila po odpojení svého finančního systému od služby západního bankovnictví SWIFT, má z toho radost a nehodlá se vrátit – tyto sankce byly motivovány ideologickými ohledy a snahou změnit moc ve Venezuele.

„Venezuelský stát má zakázáno používat dolar. Mezinárodní směnnou měnu nelze použít ke geopolitickému nebo politickému vydírání! Musí to být stabilní měna, která odolá jakýmkoli okolnostem světového konfliktu, ať jsou jakékoli a musí mít respekt. Musí to být měna, ke které všechny země světa mají rovný přístup. Měl by to být nový jednotný systém,“ dodal Maduro.

https://bit.ly/3v3bxDt

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
1. 4. 2022 00:08
Ohodnotit příspěvek :
     

A slavný petrodolar si amíci můžou strčit kde chtějí. Putin se všemi vyjebal a teď se budou dít věci. Kvůli našim kolaborantským politikům jsme zařazeni jako nepřátelská země a podle toho s námi budou jednat. A blbec Fiala a jeho melodyboys vzhlíží jako oslíci k Bruselu a očekávají, že to tam soudruzi nějak vyřeší. Vyserou se na nás s naprostým přehledem, protože nic nevymyslí. Tak kdy bude defenestrace? Včera bylo pozdě.

ladik
1. 4. 2022 07:44
Odpovědět  Frank

Procesy se vyvíjejí správným směrem.

ZMann
1. 4. 2022 08:14
Odpovědět  Frank

Přesně tak to je, v této vyrabované kolonii to nikam jinam než k defenestraci nespěje. Už se těším.

Gales
1. 4. 2022 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala by měl vyslat jasný signál že jsme v prdeli.

Gales
1. 4. 2022 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

I komunisti se odstřihli měnovou reformou od bank rypatců a potom se začala ekonomika Československa zvedat.

Pavla
1. 4. 2022 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli to chápu správně, tak lze koupit Rubl za Euro, takže je asi možné diktovat kurz, ale pokud za něj nechci něco se skutečnou hodnotou, tak to úplná fortuna není. Navíc v Německu vypustili zprávy o tom, že se uvažuje o znárodnění Gazprom Germania, která vlastní zásobníky plynu. To zní jako dost krátkozraké řešení. Zásobníky není moc čím jiným naplnit, až by se zabavený plyn spotřeboval. https://www.tagesschau.de/wirtschaft/unternehmen/enteignung-bundesregierung-gazprom-rosneft-101.html
Co si chtějí naši „politici“ vysedět nic neděláním není jasné, ale zřejmě hodlají čekat, až to Němci rozlousknou, ti tam nepřišli, aby něco dělali…