Maduro v Moskvě

Na oficiální návštěvu Moskvy dorazil venezuelský prezident Nicolas Maduro, opakovaně vyhnaný a odsouzený k zániku. Situace ve Venezuele je již dostatečně stabilizovaná, takže může opustit zemi bez rizika “nečekaného” během jeho nepřítomnosti. Postarali se o to mazaná venezuelská armáda a jejich kubánští, ruští a čínští kole-
gové. Po příjezdu nazval Maduro Rusko „Ruskou vlastí“ a vyjádřil naději, že posílení bratrských vztahů mezi Ruskem a Venezuelou poskytne Venezuele cestu „ke světlé a prosperující budoucnosti“.

Strany diskutovaly o současné úrovni spolupráce mezi Ruskou federací a Venezuelou, ale samozřejmě mnohé zůstalo skryté. Paralelně se v OSN zlobil Trump a nazval Madura „kubánskou loutkou“….. No od toho, kdo vlastní Guaidóa, taková obvinění zní poněkud.. no řekněme zvláštně.

Spolu s Madurem přiletěl do Ruska venezuelský ministr ropy, který oznámil, že se v Moskvě otevřela kancelář venezuelské státní ropné společnosti PDVSA. Z právního hlediska je registrována v Moskvě už od 6. srpna. 
Část finančních aktiv společnosti byla převedena do ruských bank v zimě a na jaře letošního roku.
Rusko je de facto jedním z garantů relativní (do úplné je ještě daleko) hospodářské stability Venezuely, protože bez pomoci Ruska a Číny by sankce již zdevastovaly venezuelskou ekonomiku úplně. 

A jelikož odstavit chavisty se Američanům nedaří, odsud jsou ty rozzlobené výpady proti Číně a Rusku, které „sponzorují brutální diktaturu Madura“.

PS. 
V lednu bude možné si připomenout výročí začátku aktivních pokusů svrhnout Madura a „prezidentství“ Guaidóa, který nikdy nic neovládal, ani neovládá. Zůstává mu fotografovat se s Trumpem a s militanty drogových kartelů. Prognostici předpovídající blízký konec Venezuely někam odešli. 
Ale, ale…, kde jste?!

https://colonelcassad.livejournal.com/5301043.html

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
25. 9. 2019 19:05
Ohodnotit příspěvek :
     

V lednu se Guaidó prohlásil prozatímním prezidentem, což, i kdyby to bylo oprávněné, znamená jednak dočasnost a hlavně povinnost do 45 dnů vypsat nové prezidentské volby. Inu, jak známe z vlastní zkušenosti, jednotka dočasnosti je jeden furt.

Editor
25. 9. 2019 23:07
Odpovědět  Janinna

a pak že nechodíš na PL, Laudáta tam zavedl Franta Hrabčík zhruba ve stejné době, kdy jsem tam já zavedl 3,14 čovina

Editor
25. 9. 2019 23:17
Odpovědět  Janinna

Teď je tam jako Bachmutskij, on patří mezi ty, které sem tam smažou. Laudáta vymyslel on, já vymyslel to druhý 😛

Editor
25. 9. 2019 23:34
Odpovědět  Janinna

tam jsou jedinci, kteří vydrží s jedním nickem v řádu dní. Poslouchalas Kanimůru z Vokamůru ?

Editor
25. 9. 2019 23:37
Odpovědět  Janinna

Jak se dá v pravém sloupci opravit název videa? Mě ten Ůklid opravdu irituje.