Maduro útočí na EU a USA – kancelář PDVSA se přestěhuje do Moskvy

Po rozhodnutí prezidenta Venezuely Nicolase Madura, že přesune kancelář největší ropné společnosti jeho země z Lisabonu do Moskvy, se v Evropské unii rozhořely vášně. 

Situaci nejprve komentoval místopředseda Venezuely Delsi Rodriguez. Podle jeho slov Evropa přestala poskytovat 100% záruky práce ekonomického sektoru bez vměšování politiky, a proto bude kancelář PDVSA přesunuta do ruského hlavního města.

Delsi Rodriguez poznamenal, že EU již nemůže zaručit bezpečnost venezuelského majetku a kancelář venezuelského ropného obra bude převedena do Ruské federace, a to i v souvislosti s plány na rozšíření spolupráce se společnostmi Rosněft a Gazprom v oblasti výroby ropy.

Rodriguez:

Kapitalistický svět porušuje zákony, které sám vynalezl. A my budeme muset reformovat vztah s tímto světem.

Současně Delsy Rodriguez k této situaci nekomentoval skutečnost, že ruské ropné společnosti jsou také
de jure součástí kapitalistického světa.

Němečtí odborníci, kteří nedávno mluvili o selhání hnutí Juana Guaidó ve Venezuele, rozvinuli myšlenku a poznamenali, že rozhodnutí Caracasu je skutečnou ranou nejen pro reputaci EU, ale také pro Spojené státy.
Zvláště je komentováno prohlášení stálého zástupce Ruské federace OSN Vasilija Nebenzji, který vyprávěl
o skutečné loupeži organizované Washingtonem a Londýnem v souvislosti s venezuelskými aktivy.

V Německu říkají, že Maduro ukázal všem, kteří se ho snažili ekonomicky rozdrtit, že svět není omezen na Spojené státy a jejich spojence. Bylo dodáno, že Moskva, která udělala sázku na Madura, dnes opět obchází USA na energetickém trhu a získává příležitost pro užší spolupráci s jednou z největších zemí na světě produkujících ropu.

V současnosti hrozba nových sankcí a vojenské invaze USA vede k opaku – ke konsolidaci států, proti nimž
se USA snaží používat bezohledné metody hospodářské soutěže.
Převedení kanceláře PDVSA do Moskvy je také dodatečným trumfem pro anti-sankční odolnost ze strany Ruska. Navíc je to bonus pro Čínu, která pocítila dopad amerických daňových omezení.

V Evropě mezitím připomněli skutečné selhání USA v Sýrii, zhoršování vztahů se Saúdskou Arábií, odchod z důležitého obchodu s Íránem, neschopnost ovlivnit výstavbu plynovodů “SP-2” a “Turecký potok”. Všechny tyto faktory naznačují, že Washington ztratil hned několik páček vlivu na tvorbu cen uhlovodíků ve světě.

Nový úder – od Madura, kterého Spojené státy začaly odepisovat zjevně moc brzy.

https://topwar.ru/154856-maduro-nanosit-udar-po-es-i-ssha-ofis-pdvsa-pereezzhaet-v-moskvu.htmlsdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
1. 3. 2019 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

asi spousta politiků bude potřebovat nové svrchníky

Editor
1. 3. 2019 22:19
Odpovědět  Janinna

Ona je dost kopla do koulí Brazílie, která sice Madura nemusí, ale přeci jenom gringům nepůjčí území, aby na něj mohli. To opravdu ne, to by tam neprošlo ani omylem.

Editor
1. 3. 2019 23:17
Odpovědět  Janinna

tam bych se toho bál víc, Kolumbie má hodně kšeftu s kokainem, tedy s CIA

Editor
2. 3. 2019 14:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady je zase přelidníno!

Editor
2. 3. 2019 23:19
Odpovědět  Janinna

celej den si dělám na PL srandu z bezvýznamnýho, ježíš, ten je blbej až to bolí. Poslouchám v bedně Lohengrina z Drážďan ze Semper Opery a žasnu nad scénou. Mimo jiné, krom toho že tam běhají ve vojenských uniformách jak francouzská armáda z první světové, tak na výzdobě chrámu v Antverpách za dob Jindřicha Ptáčníka je na fángli ruská dvouhlavá orlice která je z doby pozdější a na druhé straně slovenský patriarchální dvojkříž. Oni se ti režiséři nových inscenací opravdu posrali v kině v první řadě.

Editor
2. 3. 2019 23:28
Odpovědět  Janinna

to je jeden tamní sudeťáček a rusofob, přezdívka. Všichni tam z něj mají srandu. Jojo, toho já si rád podávám. A s kým se jako mám hádat když tady nikdo není. Hele, mě to v Praze nebaví, nemám co dělat, to byla větší zábava řezat a štípat dříví.

Editor
2. 3. 2019 23:52
Odpovědět  Janinna

to je něco jinýho, on je blbej a nezná. Než to vygůglí, tak to trvá hodinu, ty reaguješ hned, takže to znáš. Teda ta Nětrebko fakt umí zpívat, ale dost se nám holka zakulatila, bejvala štíhlá a už je jako každá sopranistka trochu kredenciózní.

Editor
2. 3. 2019 23:57
Odpovědět  Janinna

já je utloukám argumentama.

Editor
3. 3. 2019 00:12
Odpovědět  Janinna

cos dělala v metropoli Koucourkova lokálního významu?

Editor
3. 3. 2019 00:24
Odpovědět  Janinna

jestli to máš blíž do rajchu, tak se ti divím. Je tu předraženo a pro boty se odjakživa jezdilo do NDR 🙂

Editor
3. 3. 2019 00:35
Odpovědět  Janinna

jo, to je potřeba, mít to na koho hodit 😛 A my to ppředražený nemáme, to oni to mají předražený. Když jsem ještě bydlel za rohem od Pařížský (doslova), tak jsem jezdil nakupovat na Zličín , do hospody do Holešovic.

Editor
3. 3. 2019 00:48
Odpovědět  Janinna

no nevím jak na Andělu, ale u Palladia a zejména na Václaváku mají opravdu velký výběr. Koks, tráva, perník, háčko, všechno tam mají

Editor
3. 3. 2019 01:17
Odpovědět  Janinna

jdu spát,