nezařazenépolitika

MAĎARSKO VYJEDNÁVÁ O DODATEČNÉM PLYNU Z RUSKA – BEZ KONZULTACE S BRUSELEM

IVAN DAVID

Stručná tisková zpráva praví, že „Maďarsko aktuálně vyjednává s Ruskem o dalších dodávkách plynu. Maďarský ministr zahraničí se dnes v Moskvě sešel se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Brusel nebyl předem informován.

Navzdory snaze EU o nezávislost na ruské energetice požádal maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó během překvapivé návštěvy Moskvy o zvýšené dodávky plynu. Kromě již dohodnutých množství chce jeho země letos nakoupit 700 milionů metrů krychlových ruského plynu, řekl ve čtvrtek v Moskvě. Jde o energetickou bezpečnost Maďarska. Jeho ruský kolega Sergej Lavrov řekl: „Tato žádost bude okamžitě nahlášena a prozkoumána.“ Pokud jde o hrubý domácí produkt, Maďarsko nejvíce potřebuje ruský zemní plyn.

RUSKO ZASTAVILO DODÁVKY PLYNU DO „NEPŘÁTELSKÝCH ZEMÍ“

Od začátku války proti Ukrajině již Rusko zcela přerušilo dodávky plynu do několika „nepřátelských“ evropských zemí – včetně Polska a Bulharska – protože odmítly platit za dodávky v rublech – jak požadoval šéf Kremlu Vladimir Putin.

ORBÁN KRITIZOVAL SANKCE

Po ruské invazi na Ukrajinu na konci února EU již schválila několik dalekosáhlých sankčních balíčků proti válečné straně. Členský stát Maďarsko je však obviňován z částečné torpédování bruselské ruské politiky a zároveň nadále usiluje o blízkost k Rusku.

Maďarský premiér Viktor Orbán nedávno kritizoval společně dohodnuté sankce jako škodlivé pro Evropu – k nelibosti Bruselu.

Ostatně maďarský parlament schválil 19. července rezoluci vyzývající k omezení pravomocí Evropského parlamentu, podle AP.

Usnesení bylo přijato hlasy poslanců vládní strany Fidesz.

KONFLIKT NA UKRAJINĚ MUSÍ BÝT UKONČEN

Lavrov svému maďarskému kolegovi řekl, že mu chce vysvětlit situaci na Ukrajině z ruského pohledu. Szijjártó zdůraznil, že je třeba udělat vše pro ukončení konfliktu. Blízkost Maďarska k Rusku opakovaně vyvolala na Ukrajině kritiku.“

Sergej Lavrov nedávno řekl v rozhovoru pro RT, abych volně parafrázoval, že s evropskými politiky se nedá téměř o ničem mluvit, protože ničemu nerozumí a jsou v podstatě řízeni evropskými byrokraty. Szijjártó bude asi výjimka, kterých stále ubývá. EU si hraje na velmoc, ale jedná přesně proti zájmům vlastních obyvatel, coby ekonomické oddělení NATO. Naše vláda je v čele. Nebudeme mít plyn, zato budeme mít americké stíhačky, takže se to vykompenzuje.

Ivan David

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
22. 7. 2022 21:34

navazuji na poslední větu –
A na co ty stíhačky budou lítat ? Na vítr nebo na kukuřičný plyn ?

Milan ze Zahrady Čech
22. 7. 2022 21:45
Odpovědět  zdena

Signál je ukecá.

Autor
22. 7. 2022 22:03
Odpovědět  zdena

A co takhle dřevěný plyn, jako za nacistů, jejich vzorů? Ten by nestačil? Posádka letadla: pilot a přikladač … kulometčík. 🙂 🙂 🙂
Nebeo by mohly letadla lítat na sluneční energii. Zhruba od půlky jara do začátku podzimu.

Albi
23. 7. 2022 00:12
Odpovědět  Peter

Co když bude zataženo?

Autor
23. 7. 2022 09:30
Odpovědět  Peter

Teď jsem se díval na film UKradená vzducholoď, tam je návodů, jak lítat! Určitě to stačí předvést “našim vědátorům v EU” a oni už něco domyslí. V nejhorším případě je možno ještě vynalézt šlapací letadélko. Už to vidím, šlapací brigáda pohání ze všech sil stihačku Airbus a pronásledují ruská drzá letadla …
Ani taková veslovací vzducholoď není marná … a nějaký plyn se najde. V nejhorším případě od prdícího dobytka – evropský parlament se obětuje a bude poctivě prdět do balónů …Zasedání sněmovny se promění ve zdroj energie! Jak vznešený úkol čeká naše poslance i ty ještě vznešenější na EU úrovni! Ve filmu Pan Vok odchází s Martinem Růžkem to byla přece zábava šlechty! Hurá!

Albi
23. 7. 2022 00:11
Odpovědět  zdena

Vtipná poznámka!
Ale existují přece i bezmotorová letadla.
Sice k tomu, aby se dostala do vzduchu potřebují buď vlečnou mašinu nebo naviják, ale tak daleko naši vládní odborníci nedohlédnou. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
23. 7. 2022 01:10
Odpovědět  Albi

Žádnej problém. Balóny co obranu proti hypersonickejm střelám už maj, tak si k nim namísto letadel přidaj ještě draky. Na čínský vynálezy sankce zatím nejsou, žejo.

Milan ze Zahrady Čech
22. 7. 2022 21:42

A tak je to správné a tak to má byt. To bude imprátor ještě čučet na drát, jak mu těch našich 30 letadel zmasakruje těch jeho ubohejch 4 150 letadel!
Okamuro, běž na školení k Hunům, aby ses nestal oka můrou.

Aleš
22. 7. 2022 22:48

EU je zločinecké monstrum.

Albi
23. 7. 2022 00:16
Odpovědět  Aleš

Zločinecké souhlas. Ale monstrum? Je to tajtrdlík na hliněných nohou a má štěstí, že letos moc neprší. Ony ty hliněné nohy by v dešti asi nevydržely “na věčné časy a nikdy jinak”.

Helena
23. 7. 2022 12:25

Výborně , Maďarsko!
Jen ti naši hlupáci ve vládě budou držet hubu a krok s Bruselem.

Hanba Uk
24. 7. 2022 09:40

Titulek zní jako výčitka nebo odsouzení drzosti Maďarů řešit si své věci bez blbých rad z Bruselu. Svobodná, demokratická země se musí nejdřív zeptat věrchušky, zda si může sama rozhodnout o svých věcech? Pryč z EU, CZEXIT!