blognezařazené

Maďarsko by “šlo do války”, kdyby byly napadeny dodávky energie

Maďarsko by “šlo do války”, kdyby byly napadeny dodávky energie – Orbán

MUDr. Ivan David sítě

Tato zpráva prý nepatří Rusku
Předseda maďarské vlády se otřel o Německo a prohlásil, že jeho národ by nezůstal pasivní, kdyby byly ohroženy jeho životní zájmy

Na rozdíl od Německa by Maďarsko nezůstalo zticha, kdyby byly jeho energetické trasy sabotovány, řekl premiér Viktor Orban Tuckeru Carlsonovi v rozhovoru zveřejněném na X (dříve Twitter) ve středu.

V diskusi o zničení rusko-německých ropovodů Nord Stream Orbán připomněl, že Budapešť okamžitě označila incident za teroristický útok, když k němu došlo loni v září. Německo a západní Evropa se však tomuto popisu nadále vyhýbají, dodal.

„Existuje další plynovod přivádějící plyn z Ruska přes jižní koridor do Turecka, Bulharska, Srbska a Maďarska. Společně se srbským prezidentem [Aleksandrem Vučicem] jsme jasně řekli, že pokud by někdo chtěl udělat to samé s jižním koridorem, jako se to udělalo se severním, budeme to považovat za důvod k válce”, prohlásil Orbán. “Pravděpodobně to můžete udělat Němcům, ale nemůžete to udělat s naším regionem.”

Carlson trval na tom, že je „velmi zřejmé“, že administrativa amerického prezidenta Joe Bidena zničila ropovody Nord Stream, ať už přímo, nebo prostřednictvím zmocněnce – tvrzení, které Bílý dům neustále popírá. Orbán naznačil, že souhlasí s Carlsonovým hodnocením.

Když se bývalý moderátor Fox News zeptal, zda Orbán diskutoval s Ruskem o svém varování týkajícím se ropovodu TurkStream, premiér řekl, že zpráva nebyla směřována do Moskvy.

Investigativní novinář Seymour Hersh v únoru tvrdil, že za útokem Nord Stream stály USA a že Norsko při operaci pomáhalo. Dále naznačil, že Washington si všiml příležitosti k přerušení německých ekonomických vazeb s Ruskem uprostřed ukrajinské krize a že zničení energetických vazeb zajistilo, že Berlín se lépe podvolí. Stejně jako Washington i Oslo obvinění popřely.

Na základě údajných úniků od tajných služeb zveřejnila západní média poté zprávy, které naznačují, že za sabotáží stála „proukrajinská skupina“. Přední německá média učinila podobná tvrzení minulý týden a uvedla, že důkazy v případu silně ukazují na zapojení Kyjeva.

Ruští představitelé tvrdí, že USA měly největší prospěch ze zničení ropovodů Nord Stream. Američtí producenti zkapalněného zemního plynu ovládli západoevropský trh, který byl dříve zásobován velkým množstvím levnějšího ruského paliva cestou plynovodů.

sdíletj na

45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Skeletor
30. 8. 2023 14:10

Mimo mísu, před několika hodinami jsem četl o dalším státě v Africe kde byl dnes vojenský puč proti profrancouzké vládě a to v Gabonu. Zatím jsem nikde neviděl ani čárku, mainstream je nějak pozadu s jejich jedinou a zaručenou pravdou, copak se asi děje. Holt žabožroutům se jejich skvělí ” svět ” nějak hroutí, kde budou krást, loupit a vraždit, věřím tomu, že v Arice začne řetězová reakce a KoZa bude totálně v prdeli.

ModrýKlokan
30. 8. 2023 14:38

Bude zajímavý sledovat, jestli američani vyhodí do luftu něco u nás. Až se sem nakvartýrují podle zrádcovské smlouvy, “zvacího dopisu” naší kolaborantské vlády. To bude radost, mít tady “spojence”, kterej, ze samýho přátelství, “spojencům”(poskokům) vyhazuje ropovody.

To stejný faktická vymahatelnost “smluvních” podmínek. Základně SSA Quantánamo už před 20 lety vypršel nájem a američani nelegálně 20 let okupují významnou část Kubánského území. Ani je nenapadne dodržet smluvu a odtáhnout kam patří, to znamená do hayzlu. SSA smlouvy dodržuje, pouze když se jim to hodí. Spojenci jsou pro SSA spotřební odpad, ne přátelé. Tak si je ovčani hezky užijte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 8. 2023 14:48
Odpovědět  ModrýKlokan

SSA smlouvy dodržuje zcela legálně. Vždy podle daných Pravidel. Kdo umí, umí. 🙂

Mike
1. 9. 2023 16:50
Odpovědět  Albi

Nějaký příklad by se nenašel?

Helena
30. 8. 2023 18:32
Odpovědět  ModrýKlokan

Už si amíci připravují pozvání Pyjaly do USA. To zas bude špína a hnus.

Jiří
31. 8. 2023 09:26
Odpovědět  Helena

Pyjala tam nakoupí ty jejich předražené stíhačky k ničemu, to se nám zatraceně prodraží.

Pijack
30. 8. 2023 18:52
Odpovědět  ModrýKlokan

Copak to neznáte? Američané dodržují smlouvy jen do té doby, dokud jim z nich plynou sjednané výhody. Jakmile se ukáží nevýhodné, nikdy je nenaplní. Američané nedávají – pouze půjčují. Ukázali to v historii nesčetněkrát – zrazují spojence. PROTOŽE nemají přátele. A naši pitomečkové ze Strakovky o tom striktně nechtějí ani slyšet. Takže USA nás 100% jednou odkopnou. Je jen otázka, kolik nás to bude stát a kolik obětí z toho vzejde.

Pavel K
30. 8. 2023 19:23
Odpovědět  Pijack

No kámo američané??? 😊😊😊🙋‍♂️

Pijack
30. 8. 2023 19:28
Odpovědět  Pavel K

A proč ne kémo? Ještě se k nim přidá Brusel, povinně 🙂

Frank1
3. 9. 2023 19:05
Odpovědět  ModrýKlokan

Rusku jeste USA nezaplatily za Aljasku. V Syrii po leta kradou dal ropu, i kdyz je Syrska vlada uz nekolikrat vyzvala k odchodu ze zeme. Na Guamu obyvatelstvo nechce jejich zakladnu, protoze se spravne domniva, ze v pripade konfliktu, ktery vyvolaji USA, ostrov prestane existovat. Je to daleko od USA, ktere si mysli, ze jsou jako uzemi nedotknutelne jako v 19. stoleti. Ta hovada stale ziji v presvedceni, ze nikdo na ne nema.
Problem je ovsem v tom, ze vsude u moci jsou poskoci chazaru a obyvatele zemi se nemohou z jejich moci vymanit. Maji penize, kazdeho uplati, zastrasi, zmeni volebni zakon, aby vyhrali jejich zmrdi. Kanclere Kurze uz dvakrat odstranili, Kneisslovou take. To jim nestaci. Ted chteji tahat Kurze po soudech. Predtim hrozili jemu a jeho rodine, ze je zabiji.
Kdo tenhle kruh prolomi, ziska si vdecnost lidstva.

Frank1
30. 8. 2023 14:39

Hodeji to zase na Ukrajinu a co budes potom delat Orbane? Vyhlasis valku Ukrajine? A prevalcujes ji ze zapadu? Rusove uderi pak z vychodu a orgasmus radosti zidovskych zmrdu z RZK a Sionistu podporujicich valku skonci.

Albi
30. 8. 2023 14:50
Odpovědět  Frank1

Ubohá nevinná Ukrajina, všichni jí ubližují.

Pavel K
30. 8. 2023 16:29
Odpovědět  Albi

Né, tak je to jen nastavený, jede se dle plánu.

ModrýKlokan
30. 8. 2023 14:51
Odpovědět  Frank1

@ Frank1

Třeba bude stačit, vyšetřovat teroristické útoky bez přítomnosti západních zpravodajských agentů, například z OBSE. V případě jejich přítomnosti na místě činu je mít pod kontrolou, aby neničili důkazy nebo nepodsouvali falešné důkazy, jak mají ve zvyku.

Obecně přestat západní sebrance lézt do pudele. Naopak, jak se kdekoliv objeví, ukázat jim pořádnej klacek s informací, že se objeví v jejich pudeli, když budou opruzovat jak mají ve zvyku.

primak
30. 8. 2023 14:49

Hezký rozhovor, stojí zato si Orbána poslechnout: https://twitter.com/TuckerCarlson/status/1696643892253466712

Škoda, že nemáme takového politika U Nás…

Velitel
30. 8. 2023 15:09

německá média učinila podobná tvrzení minulý týden a uvedla, že důkazy v případu silně ukazují na zapojení Kyjeva.
Super a čím to, že němečtí tankisté již neobkličují Kyjev, Leopard 2 se sice ukázal jako neskutečný krám, který se za dva měsíce nedostal ani na dostřel Ruské obrané linie, ale vzhledem k tomu, že Rusové Ukroše celekem odzbojili měli by do toho Němci jit a měli by uspět i když pojedou na mizerných tancích s mizernými puškami. Nebo si nechaji srát na hlavu nebo jako okupovaná země moc dobře vědí kdo jim ty trubky zničil?

unor 2022
30. 8. 2023 15:24
Odpovědět  Velitel

Ze by se ‘toho’ na nemeckou mocenskou elitu a jeji ‘pociny’ za druhe sv. vedelo vic nez dost?

ijn
30. 8. 2023 15:31
Odpovědět  Velitel

Helnuti = stádní národ a do vedení tyrana k likvidaci Slovanů,…. to je cíl Anglossanů=planetárních zrůd Země,…..proto nesmíme hledat jinde naše škůdce, …..ale doma si to se zrádci vyřídit,…..v budoucnu požádat o možnost připojení se k BRICKS,…..ale čeká nás hodně práce,…!!!

Frank1
3. 9. 2023 19:14
Odpovědět  ijn

Kdo cte ceske klasiky, tak Nemci byli odjakziva a po staleti nekdy i nas spojenec, ale vetsinou uhlavni nepritel. Jen Karel IV umel vladnout bez valek, protoze valku zazil a bojoval u San Felice. Tam zjistil co je to za nesmysl. Od te doby uz jen hral diplomaticke sachy s uplacenim potencialnich agresoru. Vedel, ze nejlepsi valka je zadna valka. Putin to vi take, proto ho do ni museli dokopat.

Markýza
30. 8. 2023 18:28
Odpovědět  Velitel

To jednak asi vědí, ale- asi – s tím nemůžou nic dělat. Však si vzpomeňte jak tím Biden vyhrožoval Scholzovi přímo do očí a on jen kroutil palcema.
Navíc na mě od začátku Německo dělá dojem, že se mu do toho ale strašně nechce – myslím podporovat Ukrajinu, válčit s Ruskem. Zřejmě se přeci jen v této věci poučili. A k tomu jel celý ten báječný německý průmysl na levný ruský plyn.

Milan ze Zahrady Čech
30. 8. 2023 19:31
Odpovědět  Markýza

Čím dál víc se mi zamlouvá ta Středozem. No, jen si to vemte. Maďarsko armáda 60 tisíc, Srbsko 80, Rakousko, s milicemi 40, Slovensko 14 a my 28. To je cirka 240 tisícová síla. I když z toho odrbeme různé lampasácké přícucky navíc, furt by to mohl být spolek s 200 tisícovými spojenecky propojenými armádami. Což by zase nebylo až tak málo, aby nás někdo moh přehlížet. Nehledě k tomu, že my a Slováci bychom si armádu postupně navyšovali dohromady aspoň na 90 000. Jen jsem se tak zasnil…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
30. 8. 2023 19:42

Však jo. Napřed je třeba mít sny, aby bylo co vtělit do hmoty 🙂

Aragonit
30. 8. 2023 21:38

To je dobrý sen Maďarsko Slovensko a Rakúsko by sa mohli rýchlo spojiť ak vo volbách teraz vyhrá opozícia čo reálne hrozí na Slovensku aj v Rakúsku, ale na Česko ako spojenca by sme si museli počkať dlhšiu dobu kým sa tam vymení vláda
https://aragonit11.blogspot.com/2023/08/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_17.html

Milan ze Zahrady Čech
31. 8. 2023 01:29
Odpovědět  Aragonit

Hodně dlhšiu dobu… Proto taky jen sen.

Frank1
3. 9. 2023 19:10
Odpovědět  Velitel

V Nemecku probiha boj o vymaneni se z vlivu okupace a okupanta USA. Politicky nemozny boj, hospodarsky mozny, protoze probiha deindustrializace lokomotivy Evropy. Zivotni uroven Teutonu uz prudce klesla a bude hur. Nam taky, jsme na ne navazani.

zuzana
30. 8. 2023 15:54

Arcibiskup Viganò: Globalismus je satanistickou přípravou na vzestup Antikrista

https://aktax.cz/arcibiskup-vigano-globalismus-je-satanistickou-pripravou-na-vzestup-antikrista/

Pavel z Moravy
30. 8. 2023 16:14
Odpovědět  zuzana

Antikristů tady je už plný stadión. Pořád se jen brečí, ale když se lidé měli rozhodnout zda setrvat v socíku nebo se dát na cestu kapitalistů, vyřvávali Gustovi do uší jak je tu husto. A Gustav byl moudrý člověk, on moc dobře věděl, že tady bude husto a nespletl se. Takže co národ chtěl to teď má. A jinak jsem to zde dával již několikrát. Kdysi Jefferson řekl- Stane li se tyranie zákonem, odpor je povinností. A řekl to sám jeden z velkých amíků. Kdyby tato situace přišla na lid před 75 roky, to by byl jiný fofr, to byli ještě chlapi železní a kdyby nebyli, tak by je baby tak vykrákaly za ušiska, že by hned věděli co mají dělat. Dnes ale s těmi mazánky a navoněnými fešáky je vymalováno. Alespoň já to tak cítím. Omlouvám se jestli nesplňuji klauzule optimismu.

Pavel K
30. 8. 2023 16:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

To víš kdyby byli všichni Rudý paragáni, to by to tu lítalo vzduchem, jak o Matějskej pouti, ale nebuj atmosféra houstne a bude husto-Gusto. Myslím že tomu neutečeme, tedy asi, samozřejmě nějaká ta mimořádka vždycinky může nastat. 😊 😊 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
30. 8. 2023 18:31
Odpovědět  Pavel K

Asi máš pravdu, ale jinak ty poutě, to byla paráda. Já je vždycky jako kluk absolvoval u bábrle na Jižní Moravě. Sice se muselo v tom průvodu k nějakému tomu svatému a furt předzpěvovali, ale dalo se to vydržet, zato pak to stálo za to. To byl čásek malin a mládí nezralého. A toho moku co teklo, všechna bábrlata měla pak z chlapisek bolení hlav.

Boomer
30. 8. 2023 20:07
Odpovědět  Pavel K

.. no jo, tak nějak počítám, že až by něco začalo, vás v první lajně nikdo neuvidí. Ale dvandu na občerstvení byste nosit mohl, ne?
Jenom doufejte, že ti rudí paragáni se ujmou velení. Páč jináč z toho bude cochcárna, stádo bludných ovcí, které to schytají už za prvním rohem a na útěku se ušlapou navzájem.
Chlapům se vždycky dívejte na ruce a na obličej, kdo má jizvy na kloubech pěstí, ten rány dává, kdo je má na xichtě, ten je inkasuje.. ;o))))))

Administrátor
P.A.Semi
30. 8. 2023 16:31

A ovšem opět ani slovo o tom, že Nord Stream zničili explozemi přesně na Židovský nový rok, na sedmý nový rok, Šmitah… Takový žido-silvestrovský ohňostroj…

A pak hledají a obviňují tu toho, tu onoho, hlavně aby na tuhle souvislost někdo nepoukázal…

πα½

Pijack
30. 8. 2023 18:54
Odpovědět  P.A.Semi

1000 krát palec nahoru. Jsem rád, že si toho někdo všiml.

Pavel K
30. 8. 2023 19:32
Odpovědět  Pijack

Tak já jsem to zaznamenal také, ale co to budu povídat svému okolí? To jako kdybych jim vyprávěl že jsem včera mluvil s Anunaky. 🙄🙄😊😊🤦‍♂️🤦‍♂️🙏🙋‍♂️

zuzana
30. 8. 2023 16:32

Zelenskyj koupil prostřednictvím své tchyně za peníze od Západu luxusní sídlo v Egyptě

https://aktax.cz/zelenskyj-koupil-prostrednictvim-sve-tchyne-za-penize-od-zapadu-luxusni-sidlo-v-egypte/

Pijack
30. 8. 2023 18:58
Odpovědět  zuzana

Musí si najít nějaký azyl dopředu. Až bude utíkat, přece nebude spát někde pod mostem 🙂
Jen ten infantilní Péťa nemá tušení. On nemá tušení ani jak se má sloužit republice ještě v tisíci věcech. Ovšem jeho voliči oceňují, že si umí vybrat kravatu, aby nevypadal před kamerami nevkusně. Tohle je děs běs.

Markýza
30. 8. 2023 20:26
Odpovědět  Pijack

Proboha, vždyť má azylů, že neví, kam s nima!

zuzana
30. 8. 2023 16:52

Ruská bezpečnostní rada potvrdila, že USA vyvíjejí biologické zbraně

https://aktax.cz/ruska-bezpecnostni-rada-potvrdila-ze-usa-vyvijeji-biologicke-zbrane/

Jura S
30. 8. 2023 17:36

Kdo vyhodil Nord Streamy by měl viset , celé vlády, prezident vojáci a jejich rodiny… Ať se vytvoří precedens, že tohle se nedělá….

Markýza
30. 8. 2023 18:30

Tohle byl moc pěkný rozhovor. Zatím jsem jen četla, ale moc se mi líbil.

Pijack
30. 8. 2023 18:47

100 krát opakovat:
Ukazuje se, že největším bezpečnostním rizikem pro Evropu je Ukrajina. Rusko naopak žádné prvky bezpečnostního rizika vůči Evropě nevykazuje.
O tomto stavu jsou schopni uvažovat všichni, kteří nezavírají oči před rokem 2014 a jsou schopni si pamatovat události i po tomto datu.
To máte tak – když dementnímu národu budete půl století vtloukat do hlavy, že Rusko – rusáci – zase ti rusové – okupace Ruska – hokejisté Ruska… bla bla bla, tak i kdyby nás Rusové osvobodili ještě jednou, tak tihle pitomci budou mlet furt dokola – “zase ti rusáci” . Idiotizmus je na vzestupu.

Keller
31. 8. 2023 00:15

A komu Maďarsko vyhlásí válku?

Juraj
31. 8. 2023 09:47
Odpovědět  Keller

…..no, Maďarsko vyhlásí, přesně jak píšeš, válku tomu…..

Mike
1. 9. 2023 17:07
Odpovědět  Keller

No, jak řekl Orbán, komukoliv, kdo ohrozí maďarskou energetickou bezpečnost. Víš, to znamená, že Maďaři jsou pořád ještě chlapi, kteří se postaví i přesile. Mít rovnou páteř vyžaduje pořádnou kuráž, ale to ty asi neznáš, když se takhle ptáš.

Frank1
1. 9. 2023 13:49

To nebezpeci utnuti plynovodu do Jevrooopy je opravdu aktualni. Proto EU skupuje vsude molekuly plynu za kazdou cenu a plni zasobniky. Ten plyn ovsem nebude stacit na celou zimu. Bude se muset stale doplnovat. A z ceho, kdyz potrubi je prazdne?

Frank1
3. 9. 2023 14:46

Orban je dukaz, ze se vsichni Evropane jeste nezblaznili a nehledaji analni otvor USA.
Vazme si ho. Madari si vyvzdorovali na Habsburkovi autonomii. Ne jako Cesi. V r. 1956 povstali proti utlaku tajnych sluzeb komunistu a rozstrileli ty zmrdy. Ukrajinec Chruscov na ne pak poslal tanky a vyhnal je do celeho sveta. Presto tam par rozumbradu zustalo. Diky za ne!