Lukašenko otevřel hranice: Nelegální migranti přebíhají z Běloruska do Litvy. VIDEO

Ve středu před obědem zaznamenali pohraničníci okrsku Druskininkaja poblíž vesnice Švjandubre pomocí videokamer 4 nelegální migranty.

Nelegální migranti přelezli přes plot a uprchli na území Litvy.

Tuto oblast obklíčili příslušníci pohraniční stráže. Operace se zúčastnili také kynologové se psy. Pachatelé byli zadrženi poblíž silnice na kontrolním stanovišti Druskininkaji – Rajgardas. Neměli žádné dokumenty; všichni požádali o azyl v Litvě. Tři se představili jako občané Kamerunu, jeden – z Mali.

Odpoledne zadržela pohraniční stráž obce Druskininkaji osamělého pachatele. Ukázalo se, že to byl občan Běloruska. Ilegálně překročil hranici a také požádal o azyl v Litvě.

Téměř ve stejnou dobu bylo zadrženo 10 nelegálních migrantů v okrese Šalčininki poblíž vesnice Paginaj, všichni byli bez dokladů a prezentovali se jako občané Iráku. Migranti požádali o azyl v Litvě.

Ve středu večer zadrželi nelegální migranty poblíž vesnice Ramonjanaj. Jednalo se o šest lidí, všichni bez dokladů, představili se jako občané Iráku a požádali o azyl v Litvě.

Ve čtvrtek v noci zadrželi pohraničníci v okrese Šalčininki další 4 nelegální migranty, kteří neměli doklady. Řekli, že jsou občany Iráku, a požádali o azyl v Litvě.

Ve čtvrtek ráno bylo poblíž vesnice Kazjukonjaj zadrženo 11 nelegálních migrantů. Podle předběžných údajů neměli žádné dokumenty.

Všichni migranti byli testováni na COVID-19 a jsou izolováni, dokud nebudou známy výsledky.

Probíhá vyšetřování.

Žádosti o azyl byly zaslány migračnímu oddělení.

Celkově bylo letos v Litvě zadrženo 672 nelegálních migrantů, kteří přišli z Běloruska (8krát více než v roce 2020).

https://bit.ly/3wc4oik

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek