Lipavský chtěl přivést k rozumu ruské diplomaty. Přišel hrozný výsměch

02.04.2022 16:49

České ministerstvo zahraničí v pátek adresovalo ruským diplomatům výzvu, aby nesloužili režimu prezidenta Vladimira Putina. Jak nyní píše server iDnes.cz, ruští diplomaté se výzvě ministerstva vysmáli.

Ruští vyslanci v Ženevě poděkovali Česku za velkorysou nabídku. „Máme dost svědomí a také schopnost rozpoznat americké mopslíky, když nějaké vidíme,“ uvedlo ruské vyslanectví v Ženevě v reakci na českou výzvu.

Ministerstvo zahraničí vyzvalo v souvislosti s konfliktem na Ukrajině včera ruské diplomaty, aby nesloužili tamnímu režimu. Rusko bude podle české diplomacie po válce čelit následkům apokalyptické destrukce svého suverénního souseda. Úřad výzvu zveřejnil v anglickém a ruském jazyce. 

Země mají různé zájmy a podle ministerstva je obvyklé a očekávané, že diplomaté a státní zaměstnanci budou často podporovat různé politiky. Diplomaté by měli být schopni kriticky analyzovat a vyhodnocovat informace a respektovat mezinárodní právo, identifikovat zájmy země a jejích občanů. „Proto víme a jsme schopni určit, kdy politická elita jedná proti národnímu zájmu,“ píše se ve výzvě.

Diplomaté podle úřadu zastupují stát a propůjčují své tváře a mysl službě své zemi. „Ne vždy souhlasíme s politikou nebo postoji, které musíme bránit. Nicméně musí existovat limity,“ dodal resort. Mnozí z ruských diplomatů podle něj přišli na to, že byli svým vedením podvedeni, přesto zůstávají jeho představiteli.

Mnozí diplomaté slouží v zemích se svobodnými a nezávislými médii a mají přístup k informacím bez propagandy, uvedlo ministerstvo. V televizích či na sociálních sítích lze vidět zprávy o smrti nevinných ukrajinských dětí, žen a mužů, bránících svoji zemi proti nevyprovokované a ilegální agresi Ruska, nebo ostřelování civilních domů v ukrajinských městech a vyhnání mnoha milionů ukrajinských civilistů z jejich domovů. „To vše ve jménu země, které sloužíte,“ uvedl úřad.

„Historie zločineckých režimů je plná diplomatů, kteří zůstali až do hořkého konce a stali se spoluviníky zla. Doma, v Rusku nemůžete očekávat mnoho zlepšení,“ píše se v dokumentu. Tamní elity jsou podle české diplomacie hnány nenávistí ke zkreslenému obrazu Západu, který si, paradoxně, samy vytvořily.

„Až se prach této nespravedlivé války konečně usadí, budou se tyto elity zodpovídat za válečné zločiny. Rusko bude čelit následkům odpovědnosti za apokalyptickou destrukci svého suverénního souseda. Kolegové, prosíme ty z vás, kteří mají svědomí a kteří si udržují schopnost rozpoznat zlo: opusťte tento kruh spolupachatelů. Vyzýváme vás, lidi s morálkou a dobrým srdcem, prosím, opusťte tuto potápějící se loď, která jen přitahuje hněv svobodymilovných lidí na celém světě,“ uzavřelo ministerstvo výzvu.
https://bit.ly/3JZ0Urk

4.7 28 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.7 28 hlasy
Ohodnotit příspěvek
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
3. 4. 2022 00:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby raději držel hubu, pirát se má protáhnout pod kýlem!

Milan
3. 4. 2022 01:08
Odpovědět  scipio

Za takového „piráta“ by piráti byli vděční. První co by udělali, by bylo, že by hodili přes palubu ten sud s dírou a druhé, že by… zkrátka by měl z dupy třapec. Ale kdoví? Když tak koukám na tu fotku, možná by si medil.

Luboš
3. 4. 2022 01:20
Odpovědět  scipio

Nebo pověsit na ráhno.

Venny
3. 4. 2022 10:26
Odpovědět  Luboš

Spolu kradli, spolu viseli.

Tomáš
3. 4. 2022 01:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to skutečně úsměvné. Nijak mě nepřekvapuje požadavek ministerstva, které plní úkol podle zadání. Možná některého úředníka napadla myšlenka, zda-li není cosi vzhůru nohama, jinými slovy, jestli ona výzva, její hluboké myšlenky, nejsou takhle náhodou výzvou vůči odesílateli.

Luboš
3. 4. 2022 01:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten člověk je slizký už první pohled. Že je v americké zadnici to je vidno už dávno.

Helena
3. 4. 2022 09:44
Odpovědět  Luboš

Nejen on.

Pavel
3. 4. 2022 01:23
Ohodnotit příspěvek :
     

vážení přátelé chcete vidět IDIOTA a tím nemyslím román od  spisovatele fjodorova michajloviče dostojevského prosím stavte se na ministerstvo zahraničí jeho šéf je výstavní kousek ale když to člověk vezme od podlahy tak celá vláda vypadá jako banda idiotů z ústavu

TAKNĚJAK
3. 4. 2022 07:44
Odpovědět  Pavel

100% PRAVDA

Brit
3. 4. 2022 08:11
Odpovědět  Pavel

Ok?

Jaroslav
3. 4. 2022 06:51
Ohodnotit příspěvek :
     

No,tak tohle je opravdu nářez. Demobolševický vepřík,že země,kde jsou totalitní prakticky zcela běžné, vyzývá lidi s charakterem,aby se stali podřadnou onucí pro blaho svobody a demokracie, která tady nikdy nebyla a nebude. Je to jak za bolševika, jenže ty rudý byli proti těmto naprostí lidumilové

Františe
3. 4. 2022 06:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to pitomec. Včera Gazprom, na příkaz Putina, přestal dodávat plyn Jamalem do Německa. Navíc odčerpává plyn ze svých německých zásobníků zpět do Ruska. Takže ten tanec brzy začne. Nevím nevím, kdo více ponese následky Ukr. války. Rusko to ale určitě nebude, pane Lipavský.

Markýza
3. 4. 2022 09:08
Odpovědět  Františe

Třeba bude muset přestat vytápět Černínský palác – v zájmu Ukrajiny. A vůbec, taková budova, to musí být ruského plynu, co?

zdena
3. 4. 2022 10:04
Odpovědět  Markýza

Noo, taková impozantní budova musí být pěkně studená, místnosti veliké, špatně se vytápějící…. ale třeba ministerstva dostanou slevu, stejně jako chudí páni poslanci v kantýně…. 🙂 🙂 🙂

ladik
3. 4. 2022 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

My jsme také schopni rozlišit, kdy politické elity jednají proti národnímu, nebo lépe, čistě lidskému zájmu. U těchto „elit“ je symptomatické, že jednají vždy proti tomuto zájmu, neboť hájí zájmy kapitálu, kde panují převrácené hodnoty.

ZMann
3. 4. 2022 09:24
Odpovědět  ladik

Nedivte se tento chazarský slouha si nedovolí se sám ani vysr.. aniž by měl povolení od svých páníčků, takže musí plnit úkoly co mu zadají.

Pav-el
3. 4. 2022 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

To je tak, když se kaštan cpe mezi ořechy.

TAKNĚJAK
3. 4. 2022 07:42
Ohodnotit příspěvek :
     

NO comment:
ale musím, český stát ještě TAKOVÉHO ČU
raka nikdy nemělo! Tento jakoby jdiPLOmat dostane od Eurosojuzu NOBELOVKU!

zdena
3. 4. 2022 10:06
Odpovědět  TAKNĚJAK

„Postav h.vno do police a bude si myslet, že je tvaroh“. (staré české přísloví)……

Pavel
3. 4. 2022 10:30
Odpovědět  zdena

Přísloví jsem neznal, takže i ve stáří se mám čemu učit. Bingo.

Pav-el
3. 4. 2022 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimochodem, již jste slyšeli novou internacionálu, tzv. „Bruselskou“? Frčí na FB, Lupo Anetta.

Brit
3. 4. 2022 08:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Lipavsky je český šašo,je to takovej malej Usa podvraťák.

Petr
3. 4. 2022 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Lipvského tučná tvářička povzneseného kašpara nám dělá skutečně jen ostudu !!

TAKNĚJAK
3. 4. 2022 08:39
Odpovědět  Petr

TO JSTE ASI JEŠTĚ NEVIDĚLI PRAŽSKOU VLÁDNOUCÍ „FyjalovýSTRANY DEBILBLOCKU“????

Pijack
3. 4. 2022 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Naštěstí naše drahá země ve světě již 30 let nic neznamená. Jen si naši politici neustále namlouvají, že jsme hrdý a sebevědomý stát. Asi jim to honění ega nestačí, tak si to vzájemně sdělují v jedné diskuzi u Moravce. Jakmile vyjedou pražští politici do světa, pouze se klaní hostitelům a servilně škemrají o dotace. Když chtějí občas u nás doma něco uzákonit, hned letí do Bruselu a žádají povolení. Ubohá politická reprezentace je ve světě většinou jen terčem posměšků. Celá země slouží jako ždímačka peněz a dnes již i území jako předstrčené vojenské pásmo vůči východu, jako obrana západní Evropy. Nám bulíkují, že jsme prý součástí západu, ale vůbec se k nám takto nechovají. Pražský politik ovšem tenhle rozdíl nepochopí a dál je skrčený pod stolem a čeká na drobky. V předklonu rádi opakujeme, jak jsme sebevědomí s narovnanou páteří… Takoví Rusové z nás musí mít záchvaty smíchu 🙂

Helena
3. 4. 2022 09:43
Odpovědět  Pijack

Jsme malý stát a ještě máme tak trapnou a neschopnou vládu.

Karel
3. 4. 2022 10:06
Odpovědět  Pijack

Prosím, odstraňte to foto zrádného krypla!

Pavel
3. 4. 2022 10:45
Odpovědět  Pijack

Výborně napsáno, my dávno již nic neznamenáme, jsme poslední z posledních. Pryč jsou doby naší skvělé kultury, výborně natočených filmů, nádherných knížek pro děti, za které jsme dostávali ocenění na výstavách a veletrzích. Pryč jsou doby kvalitních zemědělských produktů, které naši zemědělci i potravináři vyráběli převážně z našich domácích surovin. Jezdíval jsem na celé prázdniny k příbuzným na Jižní Moravu, tak moc dobře vím jak fungovala JZD a jakou kvalitu museli dodržovat. A o našem skvělém průmyslu a jeho superkvalitních výrobcích je zbytečné hovořit, vždyť spousta věcí funguje i po desítkách let ještě dnes, zatímco dnešní šmejdy můžete vyhodit za 2 roky.

Pavel
3. 4. 2022 11:06
Odpovědět  Pavel

Po 50 letech stále pečeme v pekáčích, které mají stále stejně kvalitní smalt jako při zakoupení. Vždyť vy to všichni znáte také. Toto jsou skutečně všechno slouhové globální plutokracie, kteří věrně slouží cílům globálního panstva a tento nedávno odstavený mladíček, odloučený od mateřské potravy je názornou ukázkou toho, jakou výživou byl asi krmený. Kam jsme zabředli, že taková stvoření tohoto charakteru nám chtějí řídit naše životy. Zabředli jsme prostě do kupy sraček, které nás obklopují a bude těžké se z nich dostat. Dokud nás budou reprezentovat takoví jako tento klučík, tak budeme zralí k tomu, aby nás svět spláchnul do žumpy.

TAKNĚJAK
3. 4. 2022 11:32
Odpovědět  Pavel

VAŽENÝ PAVLE, AŽ O TOM BUDEME (SNAD) VYPRÁVĚT NAŠIM VNUKUM,TAK SI BUDOU MYSLET ,ŽE JIM VYPRAVUJEME POHÁDKY. máte ve všem 100% pravdu

Pijack
3. 4. 2022 11:43
Odpovědět  TAKNĚJAK

No, litovat je nesmíme, protože si za hrůznou budoucnost mohou sami. My můžeme být šťastní, že jsme zažili dobu, které se dá klidně říct, že byla normální a zdravá. Komu se to poštěstí? Nechtěl bych zažít dnešek očima dnešní mládeže. Samá nervozita, spěch, nejistota, stěhování, deprese, únava, podbízení se západu, papouškování, prázdnota, prostě wou, wou, wou :-))

Pavel
3. 4. 2022 14:40
Odpovědět  Pijack

To zhodnocení té doby jste trefil dokonale. Byla normální a zdravá, což zajišťuje běžný život lidské populace.

Pavel
3. 4. 2022 14:48
Odpovědět  Pijack

Dokonale jste trefil ocenění té doby. Nebyla výjimečná, ale byla normální a zdravá a to je pro život populace to nejdůležitější.

Milan h
3. 4. 2022 15:03
Odpovědět  TAKNĚJAK

ja uz to vnuckam vykladam a stejne mi neveri

zdena
3. 4. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Ach jo… dvouciferný inteligenční kvocient pana ministra !!! Lipavského – ach Bože – dostal průchod a účinek je zničující….. ostuda jako hrom….. jak inteligentní jsou asi ti ostatní ???

janle57
3. 4. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypatlaná mladá generace s vyhulenými mozky marjánkou volila v nedávných
volbách takovéto lidi,kteří,pokud se dostanou k moci, se nám všem předvádějí
v tom nejlepším světle,jen tak dál,ať žije Okamura a jeho SPD !!

Nazor
3. 4. 2022 11:21
Odpovědět  janle57

Tomio Okamura je demagogicka pica

Průjem
4. 4. 2022 15:46
Odpovědět  janle57

Bohužel, nebyla to jen vypatlaná mladá generace. I má teta se strýcem – důchodci /oba inženýři/, volili pětikolku!!! Prý hlavně slušňáka Fialu!!! Jsem na ně tak na….ý, že jsem s nimi od voleb raději ani nepromluvil.

okolo
3. 4. 2022 10:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozor! Pozor!

All
3. 4. 2022 10:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Máme hory,máme doly,ve vládě pak jen v.o.l.y. Tenhle přiťáplý klučina nejeví jen příznaky idiota,ale hledí z něj i vyšší stadium imbecility.Jednání tohoto individua je v lidské společnosti jen těžko pochopitelné,případ pro ůstav pro duševně postižené.

Frank
3. 4. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Proboha, vždyť kdekdo dávno ví, co je to za idiota. Proč to musí neustále dokazovat?

Pijack
3. 4. 2022 11:49
Odpovědět  Frank

Ten vylízaný český právník a moderátor Soukup Lipavského vychvaluje do nebes. Fakt strašný úpadek. Soukup je asi duševně nějak nemocný. Zjistil kudy fouká, tak se otočil o 180 stupňů. Naštěstí ten jeho Barandov brzo půjde do bankrotu. Asi si snaží zachraňovat před protektorátní vládou kůži a doufá, že si těch servilních výlevů všimne ministr Vnitra a pravdy Rakušan a vláda mu dá dotaci 🙂

Frank
4. 4. 2022 06:56
Odpovědět  Pijack

Soukup je zmrd a na jeho kanály se dávno nedívám. Nechápu, proč takové žumpě přidělili kitočet.

TAKNĚJAK
3. 4. 2022 11:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Někde jsem četl,že:Soc. stát vedený KSČ byl nejlepší systém pro život většiny
lidí všech dob.90% NÁRODA SE MĚLA DOBŘE- 10% STRANÍCI SE
MĚLI-NÁDHERNĚ! STEJNÝ JAKO DNES 90% NÁRODA SE MÁ DOBŘE- 10%,
POLITICI-PODVODNÍCI-POSLANCI,HERCI,SE MAJÍ JEŠTĚ LÍP!

buzerantík-venca flaška.jpg
ankmorpo
3. 4. 2022 15:21
Odpovědět  TAKNĚJAK

Škoda, že nevnímáte ty dějinné pokusy na gojích ( začátky, průběhy a ty konce ) pro větší slávu barev:
https://otevrisvoumysl.cz/rodina-rothschildu-modra-a-zluta-barva/
Je hezké, jak jsou všichni vyhraněni ( sparta x slávie ) z hlouposti nebo za groš aniž by chápali , kdo vlastní fotbalovou ligu a sázkové kancly a zejména , že nic pro goje není jen tak.
I největší dramatik na světě má modrou stuhu na žlutém pozadí….. buhehe

David
3. 4. 2022 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Mezi tou pakáží, která momentálně vládne, není tenhle blbeček , žádnou vyjímkou. Bohužel volba blbečků „hlavně ne Babiš“ se projevuje, jako zhoubná , pro národ a republiku a bez násilí ji nenapravíme.

Gales
3. 4. 2022 17:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ani se nedivím těm kréténům co píšou na Novinky.Tam z nich lezou idiocie takového rázu,že se chce člověku s mozkem nad tím blejt a říká si,že tohle nemůže nikdo normální napsat.Ale už se nedivím,protože mají vzor idiocie ve vládě…. – Jakej pán,takovej kmán.Ať chcípnou.

Brit
3. 4. 2022 19:44
Odpovědět  Gales

Plny souhlas,ze Seznamu v diskusi normál lidi zmizeli a vylezli sprostý debilové s vymytými mozky.

Rachacha
3. 4. 2022 19:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to pičus …

zdena
3. 4. 2022 21:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Já pořád nemůžu uvěřit tomu, že tohle mentálně postpubertální nemehlo s výrazem třídního žalobníčka, je ministrem zahraničí…. prosímvás, řekněte mi někdo, že se mi to jenom zdá…..

TTT
3. 4. 2022 23:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to trapné, jak funguje ministerstvo zahraničí „suverénní“ země. Nicméně nevylučuji, že se časem nechá nějaký úředník uplatit. Tak to fungovalo třeba v Sýrii, kde v období, kdy to s Asadem nevypadalo úplně dobře, přeběhli na stranu nepřátel Sýrie někteří diplomaté nebo vojáci. Podobně se vytratilo pár zrádců i z Venezuely. Nezávislá média hovořila o tom, že jim za to USA platily v milionech USD. Dovedu si představit, že by byl podobný přeběhlík mediálně využit a jeho příběh by byl okořeněn detaily z „podvratné činnosti“ ruských ambasád po celém světě… Propaganda Západu funguje snad nejlépe ze všeho.

Slava
4. 4. 2022 00:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak když mohl být v Římě za Caliguly senátorem osel, tak proč by nemohl být Lipavský ministrem zahraničí?

igor
4. 4. 2022 13:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Při pohledu na lipavského je vidět že se do tváře a těla kopírují i vnitřní hodnoty. Nemůže zapřít světu vnějškem i svůj vnitřek. Bobánek, změkčilá krysa, udavač, zrádce, idiot, slouha, žalobníček, sračka na pohled.

Průjem
4. 4. 2022 15:50
Odpovědět  igor

soudruh “ Jasánek “ české politiky!

Veteranb
4. 4. 2022 15:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Z této hurá akce našeho (bohužel) ministra zahraničí (z leknutí) svědčí o naprosté zoufalosti Západu a českých vládních kruhů ze současného vývoje. Řekl bych „tonoucí se stébla chytá“. Udělat z Ukrajiny beranidlo proti Rusku nevyšlo, vojenská situace se vyvíjí zcela podle ruských not, kolaps ukrajinských ozbrojených sil a celého ukrofašistického státu je v dohledu, sankce sice fungují, ale jen proti svým osnovatelům, vznik revolty českých občanů je cítit ve vzduchu už jen z nejhorší ekonomické situace státu od r. 1989 a naprosté ztráty sociálních jistot obyvatel. Vlna uprchlíků zaplavuje zemi a vláda neví jak jí čelit či zvládnout. Další munici vláda nemá (i tu opravdovou odevzdala náckům), tak co dál. Jediné, co by to mohlo zvrátit, je převrat v Rusku. Jenomže předpoklad našich vládních stratégů, že válka Putina smete, jaksi nevyšel, Putinovi se zvedají preference na nebývalou hodnotu a ruské obyvatelstvo ovládl duch vlastenectví. Zoufalá administrativa dělá zoufalé činy, což je příklad výzvy hlupáka Lipavského. Ministr zahraničí ČSR Jan Masaryk by se zhrozil, jakého má nástupce v úřadě a skočil by z toho okna znovu.

Martin V
4. 4. 2022 19:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Už aby Rudá armáda osvobodila od těchto prodejných a vlastizrádných hovad i nás…