Lhali nám: Migrační pakt OSN je právně závazný a mohl by být platný pro všechny země

Mnoho měsíců zastánci Migračního paktu OSN nám říkali, že pakt je nezávazný.
Odpovědí na mnoho dotazů občanů národních států na celém světě, kteří podepsali petice proti paktu, bylo, že dohoda není závazná, takže se nemusíme bát, bude to dobré.

Tento mimořádně nebezpečný až katastrofální dokument prohlašuje, že neomezená migrace je považována za lidské právo, takže už neexistuje termín “nelegální migranti” a kriminalizuje jakoukoli kritiku migrace jako projev nenávisti.

Body, které většinou vyvolaly u lidí poplach, mluví o potlačení všech forem nesouhlasu s migrací.
Mediální organizace, které by například kritizovaly něco, co by mělo souvislost s migrací, ztratí přístup ke státnímu financování. Lidé by byli označeni za rasisty nebo obviněni z nenávistných projevů, který bude nyní kriminalizován. Tento pakt doslova vymazává státní hranice.

Důležitá otázka je, zda země, které odmítly podepsat pakt, jsou jím stále vázány proto, že jsou členy OSN. Většina lidí si myslela, že to bude mít vliv pouze na signatáře.

Teď jsme ale zjistili nové věci. V upřímné výměně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou pan Hebner
z AfD vyvodil, že je ve skutečnosti právně závazný. Také to bude přijato jako pravidlo pro všechny členské státy OSN, jakmile bude přijat.

Pan Hebner se ptá: 
“Můžete jasně vidět, že během konference mluvčí pro Maroko zdůraznil, že dohoda je právně závazná.
Řekl jasně, v doslovném smyslu, že existuje odpovídající právní vztah pro všechny zúčastněné země, stejně jako povinnost realizace. Vy a vaše delegace jste k tomuto tvrzení nevyjádřili ani jedinou námitku, ale souhlasně jste ji přijali. Rád bych zdůraznil, že parlamentní návrh nebyl předložen na konferenci.”

Reakce paní Merkelové nejen potvrdila to, co si mnozí mysleli po celou dobu, teda, že pakt je skutečně právně závazný, ale jakmile bude odhlasován a přijat, bude platný pro všechny. Merkelová řekla:

“Takže v průběhu příštího týdne na Valném shromáždění OSN bude pakt znovu projednán a bude rozhodnuto, zda ho přijmout. V tomto okamžiku může členský stát požadovat hlasování.
Když se dvě třetiny zastoupených zemí shodnou, platí to pro všechny.
Tak funguje většinové rozhodování.”

https://www.epshark.cz/clanek/1416/lhali-nam-migracni-pakt-osn-je-pravne-zavazny-a-mohl-by-byt-platny-pro-vsechny-zeme

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
17. 12. 2018 21:24
Odpovědět  Janinna

Kde je problém, tam je člověk.

Administrátor
17. 12. 2018 21:47
Odpovědět  Janinna

Od toho spolku lze očekávat všechno…Možná, že více lidí prozře. Já myslím, že OSN se neosvědčilo a není proč tam nadále být členy. Tady je snad pro přežití možná už jen funkčnost V4 a se oplotit.
Ten se zase vyznamenal:
https://youtu.be/zrp7Y7pkCdM

Administrátor
17. 12. 2018 22:48
Odpovědět  Janinna

Tak to je opravdu dobré a Bobo skutečně dobře připravená. Pěkný výběr otázek a on se kroutí jak had. Tu fotku, kde je jako vítač, tak tu jsem pokládal zafej, ale jak je vidět..A teď ta situace s migrantama, když nám vyměřej kvóty, tak jim musíme dát azyl. Nedovedl odpovědět na počet…to je špatně!

Administrátor
17. 12. 2018 21:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Smutných 5 hvězd