Letadla Černomořské flotily vyhnala holandskou fregatu od Kerčského průlivu

Černomořská flotila zmařila pokus o provokaci invaze nizozemské fregaty Evertsen do ruských teritoriálních vod. Holandská loď se začala pohybovat směrem ke Kerčskému průlivu, jehož průchod pro válečné lodě jiných zemí je až do října 2021 oficiálně uzavřen.

Poté se vedle nizozemské lodi objevily bojové letouny, které začaly létat co nejníže a demonstrovaly rakety vzduch-země. Holanďané náhle změnili směr a předstírali, že se do Kerčského průlivu nechystali.

„Dne 24. června 2021 bylo prostřednictvím objektivní kontroly Černomořské flotily nad akcemi lodí NATO v Černém moři zjištěno, že fregata Evertsen nizozemského námořnictva, která byla v neutrálních vodách, změnila směr a začala se pohybovat směrem ke Kerčskému průlivu,“ uvádí se ve zprávě. 

Jak již bylo uvedeno, aby se zabránilo narušení hranice teritoriálních vod, byly do vzduchu zvednuty stíhačky Su-30 a bombardéry Su-24, které proletěly v bezpečné vzdálenosti od plavidla.

Po přeletech, které, jak zdůraznilo ministerstvo obrany RF, byly provedeny v souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru, fregata okamžitě změnila směr od ruských hranic a pokračovala po své předchozí trase.

https://russian.rt.com/russia/news/879745-minoborony-korabl-niderlandy

Je třeba poznamenat, že při neúspěšné provokaci na holandské fregatě došlo k poruchám elektronických zařízení.

Najednou si vzpomněli???

Dnes Nizozemsko obvinilo ruské stíhačky z vytváření „nebezpečné situace“

Nizozemsko obvinilo Rusko ze „simulace útoků“ na nizozemskou fregatu v Černém moři.

Nizozemské ministerstvo obrany uvedlo, že ruské stíhačky údajně vytvořily „nebezpečnou situaci“ v Černém moři tím, že letěly poblíž holandské fregaty Evertsen.

Agentura tvrdí, že k incidentu „došlo minulý čtvrtek, kdy byla válečná loď jihovýchodně od Krymu“. 
Podle ministerstva obrany ruská letadla vyzbrojená bombami a raketami vzduch-země „letěla velmi nízko a blízko [k fregatě], a simulovala útoky,“ uvedla agentura  TASS . 

„Letadla opakovaně obtěžovala posádku Evertsenu mezi 15:30 a 20:30 místního času,“ uvedlo ministerstvo obrany Nizozemska. „Letěla nebezpečně blízko a velmi nízko [nad fregatou], simulovala útoky zasáhnout cíle ze vzduchu.“ Poté měl Evertsen poruchu elektronického zařízení.

Z pohledu nizozemské strany Rusko svým jednáním porušilo právo na svobodu plavby a také dvoustranné dohody, včetně dohody o předcházení nehodám na moři, jejímž cílem je eliminovat nebezpečné situace na moři.

Fregata Evertsen je součástí úderné skupiny britských letadlových lodí vedené torpédoborcem britského námořnictva Defender.

Holanďané, jejichž provokace skončila ještě ostudněji než provokace Angličanů, hovoří o tom, že „ruská letadla nebezpečně manévrovala poblíž fregaty“.

Čekáme na nové objevy tajných dokumentů v britských hromadách odpadků.


https://bit.ly/3qyc5OZ
https://bit.ly/3hppKDU

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
josef
30. 6. 2021 15:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechť se holandská fregata prohání v Atlantiku a nedozná žádné újmy ! Pozvánku k návštěvě do ruských vod neměla , asi zabloudila.

zdena
30. 6. 2021 20:13
Odpovědět  josef

chudáček zbloudilá fretatka, jak ta se asi vystrašila ….. 🙂