Lepšolidní hovada! Po druhém zmlácení Ladislava Jakla během týdne se ucho utrhlo: Takhle začíná občanská válka. Svoloč od filmu. Nejdříve lhali, teď už normálně řežou.

„Takhle začíná občanská válka. Jako teror fašistů. Sluníčkáři všech zemí, vyližte si pr…“
I takto drsné reakce vyvolalo během jediného týdne již druhé fyzické napadení Klausova extajemníka Ladislava Jakla. ParlamentníListy.cz přinášejí reakce, které se ve veřejném prostoru objevily.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl, který loni kandidoval za SPD do Senátu na Praze 2
a dříve pracoval jako tajemník prezidenta Václava Klause, byl během jediného týdne už podruhé fyzicky napaden.

K druhému útoku došlo ve Zlíně, kde byl Jakl coby člen RRTV na filmovém festivalu.
Minulou sobotu v pražském metru ho několik útočníků mlátilo do hlavy, měl hnutou páteř a bolestí nespal.
Včera pak na zlínském filmovém festivalu byl napadem během snídaně v hotelu. V pátek se Jakl podrobuje důkladným vyšetřením ve Vojenské nemocnici.

Druhý útok během jediného týdne vyvolal bouři mezi řadou politiků. „Náhoda? Nebo to už začalo? Houstne dým?“ ptá se na sociální síti Facebook poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Tady už přestává veškerá legrace. Láďa Jakl, který je členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nominovaný hnutím SPD, byl znovu napaden a zmlácen! Tentokrát ve Zlíně, kde byl přítomen v rámci filmového festivalu spolu s dalšími členy RRTV. Láďa je ve Vojenské nemocnici. Takovýmto politickým terorismem vůči svým odpůrcům se chopili moci v Německu nacisté.

Lidé budou v naší zemi mláceni jen proto, že jsou nějak spojeni s hnutím SPD?
Jde o zastrašování spolupracovníků SPD.
V této chvíli musíme konstatovat, že je v naší zemi ohrožena demokracie a občanské svobody lidmi, kteří navazují na teror nacistů a fašistů. SPD kvůli opakovaným útokům znovu navrhne mimořádný bod Poslanecké sněmovny,“ řekl ParlamentnímListům.cz šéf poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

„Hnutí SPD odsuzuje politický terorismus vůči lidem s jiným politickým názorem. Tento útok je důsledkem atmosféry nenávisti vůči lidem s odlišným názorem, kterou ve společnosti rozdmýchali takzvaní sluníčkáři a ‚liberální demokraté‘.

Morální odpovědnost za tento útok nese i Ministerstvo vnitra a ministr vnitra Jan Hamáček, který o SPD šíří lži v tom smyslu, že prý SPD šíří předsudečnou nenávist. Nenávist k lidem s odlišným názorem naopak šíří on. Neomarxisté, ‚liberální demokraté‘ a sluníčkáři mají plná ústa demokracie, svobody a tolerance, ale když nepodporujete Evropskou unii na věčné časy a neomarxistickou ideologii, a naopak hájíte národní stát, vlastenectví a tradiční hodnoty, jste podle nich nacista či rasista, který nemá žádná práva a jehož je třeba zlikvidovat. K podobnému politickému teroru dochází už v Německu, kde jsou brutálně napadáni politici euroskeptické AfD,“ dodal Fiala (SPD).

Další z funkcionářů hnutí SPD, za které Jakl loni kandidoval do Senátu, místopředseda pražské organizace Jan Čížek se na Facebooku rozpálil do běla.
„Sluníčkáři všech zemí, vyližte si prd… Láďa Jakl (60 let!!!) opět zmlácen ve Zlíně. Mně už fyzickým násilím také vyhrožovali, jsem prý další na řadě. Tak fajn, máme novou dobu.
Budeš kritizovat regulace EU?
Budeš kritizovat přebujelou legislativu a dotační šílenství?
Tak tady máš na držku! A ještě se tváříme sluníčkově. Vše je na ruby!“ uvedl.

Podle mluvčího Hradu je opakovaný útok na Ladislava Jakla důkazem fašizace podobné jako ve třicátých letech. „Jsme svědky stupňující se agresivity tzv. liberálů. Fašizace má podobný průběh jako ve 30. letech 20. století. Po slovních útocích na sociálních sítích a náměstích nastupují útoky fyzické. Jde o reálné ohrožení svobody a demokracie v naší zemi,“ napsal Jiří Ovčáček na sociálních sítích.

„Ještě těm kreaturám dát rádiovky, tepláky a dlouhé kabáty. Jeden Gottwald vedle druhého. Ještě aby se začali ozbrojovat. Uvědomují si, že takhle začínají občanské války?“ Napsala Irena Haasová, manželka loni zesnulého bývalého poradce prezidenta Klause a několika premiérů Tomáše Haase.

Ekonom Vladimír Pikora se ptá, jak dlouho si to lidé nechají líbit. „Když s nimi dříve někteří nesouhlasili, tak je přestali pouštět do médií, začali je nehezky nálepkovat, pak o nich začali psát hanopisy, pak o nich pravidelně lhali a teď už je normálně řežou. Kde to skončí? Jak dlouho si to nechají lidé líbit? Jak dlouho budou lidé mlčet?“ napsal Pikora na svém facebookovém profilu.

Jaklovo opakované napadení pořádně naštvalo protimigračního aktivistu Martina Konvičku.
„Tak bacha, pokud té zprávě správně rozumím, tak k incidentu došlo při filmovém festivalu, a to v rámci hotelové snídaně. Dovoluji si tvrdit, že jde o nehoráznost v našich krajích nevídanou. A že ti lidi okolo filmu („umělci“, nebo možná kritici, publicisté a podobná svoloč) jsou hovada, jakým není rovno. V rámci své práce navštěvuji relativně dost setkání a konferencí, kde se vyskytují přírodovědci, ochranáři, „ekologové“.

Vím, že mám mezi nimi dost odpůrců. Ale na nějaké pořvávání, natož strkanice u snídaně (…když je člověk rozespalý a takový vyklidněný…) fakt nikdy nedošlo. Chybu vidím i v pořadatelích a zaměstnancích hotelu. Za takové chování má být okamžitě odebrána akreditace, případně by si je měla vzít do parády hotelová ochranka. Aspoň to mytí nádobí měli vyfásnout,“ uvedl Konvička.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Po-druhem-zmlaceni-Ladislava-Jakla-behem-tydne-se-ucho-utrhlo-Takhle-zacina-obcanska-valka-Svoloc-od-filmu-Nejdrive-lhali-ted-uz-normalne-rezou-583634

Lepšolidní hovada! Bagatelizace a smích po útocích na Jakla?
Petr Štěpánek reaguje.

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a zakládající člen ODS Petr Štěpánek se na svém facebooku rozhodl vyjádřit k opakovanému napadení bývalého tajemníka prezidenta Václava Klase Ladislava Jakla. „Prostě namyšlená, namistrovaná, leč vygumovaná, totalitní ‚lepšolidní‘ hovada,“ vyjádřil se Štěpánek k útočníkům, kteří na Jakla zaútočili minulý víkend v pražském metru a nyní i při snídani v hotelu ve Zlíně.

„Každý, kdo Láďu Jakla osobně známe, víme, že je to hodný člověk. Přesně v tom nejobyčejnějším smyslu, jaké tohle sousloví – hodný člověk – má. Pouze jedna jediná věc je na jeho opakovaném napadení pozitivní, dá-li se to tak vůbec říct. Samotná agrese, ale ještě víc nejrůznější zpochybňující, bagatelizující a v některých případech dokonce zesměšňující reakce na ni, jsou nekompromisní zvětšovací sklo a usvědčující zesilovač,“ píše Štěpánek ve svém příspěvku na facebooku k napadení Jakla.

„Takže víme, co jsou tihle namyšlenci, co žijí v přesvědčení, že jsou něco víc než my ostatní, co si myslí, že jejich pravda je ta jediná správná, a co se obvykle označují za liberální demokraty, leč nejsou ani liberální, ani demokraté, za lidský odpad,“ dodává Štěpánek a útočníkům vzkazuje, že to jsou:

„Prostě namyšlená, namistrovaná, leč vygumovaná, totalitní ‚lepšolidní‘ hovada.“

K opakovanému napadení někdejšího tajemníka prezidenta Václava Klause a současné člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla došlo ve Zlíně, kde byl Jakl v rámci filmového festivalu spolu s dalšími členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Informaci, kterou původně ParlamentníListy.cz získaly z několika zdrojů, redakci potvrdil sám Ladislav Jakl. „Ano. Jsem ve Vojenské nemocnici,“ napsal v SMS zprávě.

Na základě našeho dalšího zjištění se Jakl v nemocnici nachází nikoli v důsledku druhého napadení, ale je tam kvůli důkladným vyšetřením následků prvního útoku, který se odehrál během minulého víkendu v pražském metru. 

Druhý útok, kterému bývalý Klausův tajemník čelil, se odehrál v hotelu při snídani. Ladislav Jakl měl být fyzicky napaden, dle našich informací ale ne už s takovou intenzitou jako v prvním případě. Prvotní fyzická strkanice následně přerostla v nadávky a verbální útoky vůči Jaklovi.

Ten se nyní ve Vojenské nemocnici podrobuje důkladným vyšetřením zranění, které mu způsobili útočníci v prvním případě. Jakl totiž ani několik dní poté nemohl bolestí spát a musel užívat léky tlumící bolest a léky na spaní.

Další podrobnosti o tom, jak přesně druhý útok ve Zlíně probíhal, popsal redakci Václav Jakl, bratr napadeného. „Připravoval si čaj při snídani v hotelu, v tom ho někdo udeřil do boku zezadu a zaznělo na něj:

‚Sundej si tu čepici, ty debile.‘
Myslel si, že je to pouze drsný žert, otočil se a řekl útočníkovi, ať ho nemlátí, že ho to bolí.
Ten útočník řekl: ‚Vím, že to bolí, Jakle, ty debile. Proto tě tam bouchám, aby tě to víc bolelo.‘
Bratr mu řekl, že s takovou nenávistí se mu bude špatně žít.
A útočník reagoval: ‚Ses posral, ty debile, pojď ven a já ti to tam vysvětlím‘,“ řekl PL Jaklův bratr Václav s tím, že útočníkem byl zřejmě hotelový host.

Pod Štěpánkovým příspěvkem se objevil i komentář uživatelky Anny Hedviky Urbanové, jež vyzvala k občanskému odporu: „Je to hnus a je mi pana Jakla moc líto… Budeme se muset začít víc bránit mimo internet. Už se dokonale vykašlali se na to, zda to, co dělají, je v souladu s elementární slušností, natož s morálkou, nebo dokonce demokracií. Nevím o jiné možnosti, jak to zastavit, než jsou protidemonstrace, veřejná vystoupení a mnohem výraznější občanský odpor.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lepsolidni-hovada-Bagatelizace-a-smich-po-utocich-na-Jakla-Petr-Stepanek-reaguje-583668

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
1. 6. 2019 18:52
Odpovědět  Janinna

Bude se to zase jmenovat Sturmabteilung nebo snad Schutzstaffel?