nezařazenépolitika

Las Vegas přesunul stovky lidí bez domova k přespání na parkoviště

Steve Marcus / Reuters

  • Útulek pro bezdomovce v Las Vegas se uzavřel poté, co tam žijící muž v minulém týdnu byl pozitivně testován na koronavir
  • Útulek přesunul stovky svých obyvatel do dočasného provizorního úkrytu na parkovišti Cashmanova centra, které se obvykle používá pro velké akce nebo sportovní hry.
  • Fotografie bezdomovců spících šest stop od sebe, v bíle označených rámečcích namalovaných na zemi, vyvolaly rozsáhlou kritiku, a to i od bývalého demokratického prezidentského kandidáta Juliana Castra.
  • Místní koordinátor uvedl, že ubytování bylo používáno jako provizorní nemocnice s koronaviry a podle CNN se přístřeší znovu otevře během týdne .
  • Mnoho lidí poukázalo na to, že bezdomovci spali na parkovišti, zatímco hotely v Las Vegas byly prázdné.
  • Další příběhy najdete na domovské stránce Business Insider .

Související video: Jak dlouho vydrží ostupy? Je to komplikované

 0:11 6:43  How long will social distancing last? It’s complicated.

Úřady Las Vegas přes víkend přesunuly 500 lidí bez domova na parkoviště poté, co byl obydlí nucen uzavřít pro pozitivní případ koronaviry .

Zařízení provozované katolickými charitami v jižní Nevadě, v němž byly umístěny stovky lidí, se muselo uzavřít poté, co byl minulý týden zjištěn pozitivní test na koronavir jedno z obyvatelů.

V důsledku toho krajští funkcionáři zřídili dočasný provizorní úkryt na parkovišti Cashmanova centra, v němž se obvykle nachází kongresový prostor a sportovní hřiště.

Kolem tuctu studentů medicíny z nedaleké univerzity Touro pomohlo úředníkům zřídit centrum a prověřit příchozí hosty podle jejich teplot, informoval CNN .

Fotografie ukazují, že bezdomovci spí v bílých vyznačených prostorech na zemi, které byly od sebe vzdáleny šest stop v souladu s federálními pokyny pro sociální distancování.

<br> Lidé bez domova se usadili v provizorním úkrytu v Cashman Center v Las Vegas 30. března 2020.

Dne 30. března 2020 se bezdomovci usadili v provizorním útulku v Cashmanově centru v Las Vegas.

Steve Marcus / Reuters

Dobrovolníci dříve plánovali rozvinout velký koberec, aby vytvořili spací rohože, ale toto bylo později odstraněno, když úředníci považovali za příliš obtížné jej dezinfikovat, informovala CNN.

“Zjistili jsme, že je velmi obtížné toto dezinfikovat a čistit,” řekl CNN David
Riggleman, ředitel komunikace pro město Las Vegas.

„Požádali jsme o rohože na spaní, které používáme ve dvoře [další úkryt pro bezdomovce] a které lze snadno dezinfikovat. Ale nikdo je neměl.“

<br> Na parkovišti Cashmanova centra v Las Vegas byla 28. března 2020 umístěna modrá rohož.

28. března 2020 byla na parkoviště Cashmanova centra v Las Vegas umístěna modrá rohož.

Ethan Miller / Getty Images

Fotografie nových nocležných režimů vyvolaly kritiku na sociálních médiích.

„Las Vegas umisťuje bezdomovce na parkovištích, zatímco městské hotely jsou úplně prázdné,“ tweetoval jeden člověk jménem Stone . “Z nějakého důvodu tato fotka shrnuje pro mě všechno, co je v této zemi špatné a její reakce na krizi COVID-19.”

A Mancino-Williams@Manda_like_wine

Nevada, a state in one of the richest countries in the world, has painted social-distancing boxes on a concrete parking lot for the homeless to sleep in.

View image on Twitter

52K2:30 PM – Mar 30, 2020Twitter Ads info and privacy34.7K people are talking about this

Julián Castro, bývalý demokratický prezidentský kandidát a ministr bydlení a rozvoje měst, tweetl: „Po kriminalizaci bezdomovectví v tomto roce Las Vegas nyní lidi odsunuje z dohledu“

Julián Castro@JulianCastro

After criminalizing homelessness this year, Las Vegas is now packing people into concrete grids out of sight.

There are 150K hotel rooms in Vegas going unused right now. How about public-private cooperation (resources) to temporarily house them there? And fund permanent housing!

11.4K8:56 PM – Mar 30, 2020Twitter Ads info and privacy4,317 people are talking about this

Riggleman řekl CNN, že vnitřní část Cashmanova centra nemůže být použita jako úkryt, protože byla vyhrazena pro další nemocniční prostor.

<br> Lidé bez domova se registrují u dobrovolníků v Cashman Center v Las Vegas 30. března 2020.

Bezdomovci se zaregistrovali u dobrovolníků v Cashman Center v Las Vegas 30. března 2020.

Steve Marcus / Reuters

Jace Radke, mluvčí města Las Vegas, uvedl, že v okrese bude prověřovat každého, kdo by mohl přijít do kontaktu s bezdomovcem, který byl testován pozitivně, podle časopisu Las Vegas Review-Journal .

Bezdomovectví je nadále problémem v jižní Nevadě, kdy v daném okamžiku žije v ulicích nebo v podzemních tunelech nejméně 6 500 lidí , informoval The Guardian.

K 31. březnu má Nevada podle The Guardian více než 1 000 potvrzených případů koronaviry .

Riggleman očekává, že se přístřešek pro bezdomovce znovu otevře do týdne, kdy se dočasný přístřešek pro parkoviště uzavře.

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí radí velkým městům, jako je San Francisco, aby během vypuknutí koronaviry nechala lidi žít na ulicích, pokud úkryty nemohou splnit pokyny pro distancování se od společnosti .

Přečtěte si původní článek o Business Insider

sdílet na