Laboratoře financované Pentagonem v zemích sousedících s Ruskem a Čínou je třeba otevřít pro kontroly, řekl ruský FM

Podle ruského ministra zahraničí je třeba zpřístupnit inspekcím laboratoře financované Pentagonem v zemích sousedících s Ruskem a Čínou.
USA zadaly studie nebezpečných infekcí jiným zemím – Lavrov pro RT

Rusko má podezření, že biologické výzkumné laboratoře financované Pentagonem v cizích zemích, včetně těch na Ukrajině, mohou představovat hrozbu kvůli utajení jejich práce, řekl ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro RT. Washington zřejmě nechtěl riskovat vystavení vlastních lidí patogenní hrozbě, naznačil.

„Američané se před několika lety rozhodli, že je příliš nebezpečné provádět [takový výzkum] na vlastním území. Takže všechny tyto hrozivé a nebezpečné aktivity přesunuli do jiných zemí,“ tvrdil Lavrov.

„Stále více soustřeďují svůj výzkum a experimenty kolem hranic Ruské federace a Číny,“ poznamenal.

Lavrov měl na mysli biolaboratoře financované Agenturou Pentagonu pro snižování obranných hrozeb, na jejichž existenci bylo upozorněno během ruského útoku na Ukrajinu. Ruská armáda tvrdí, že objevila důkazy o tom, že práce v ukrajinských laboratořích financovaných americkým ministerstvem obrany měly vojenské využití.

Washington tato tvrzení popřel, což potvrdilo dřívější podezření Ruska ohledně výzkumu prováděného na cizím území výměnou za americké granty. Americká vláda uvedla, že laboratoře existovaly za účelem studia nových infekcí po celém světě a sloužily jako systém včasného varování před epidemiemi.

Peking chce, aby USA „otevřely biolaboratoře“ mezinárodním odborníkům
Čtěte více Peking chce, aby USA „otevřely biolaboratoře“ mezinárodním odborníkům
Náměstkyně amerického ministra zahraničí pro politické záležitosti Victoria Nulandová minulý týden pod přísahou vypověděla, že na Ukrajině existují „zařízení pro biologický výzkum“ a že USA pomáhají Kyjevu zničit výzkumné materiály, aby se nedostaly do rukou Ruska.

V rozhovoru pro RT Lavrov uvedl, že podle jeho odhadu existuje po celém světě více než 300 biolaboratoří, které se podílejí na výzkumu pro Pentagon. Taková zařízení by měla podléhat mezinárodnímu dohledu nad dodržováním Úmluvy o zákazu biologických zbraní, která zakazuje jakoukoli práci související s bakteriologickou válkou. Pro tuto smlouvu neexistuje žádný ověřovací mechanismus, což je nedostatek, který chce Moskva odstranit, uvedl Lavrov.

Rada bezpečnosti OSN se má na žádost Ruska sejít později v pátek, aby projednala právně závazný protokol k úmluvě, „který by vyžadoval povinná opatření transparentnosti ze strany každého zúčastněného státu“, uvedl ministr. Spojené státy v průběhu 90. let 20. století snahy o zavedení takového protokolu blokovaly a v roce 2001 jej zablokovaly, proto „Američané … budou proti“, předpověděl Lavrov a označil obstrukce za „neobhajitelné“.

Peking již dříve podpořil výzvy k větší transparentnosti amerického biologického výzkumu a tvrdil, že Washington by neměl co skrývat, kdyby veškerá práce prováděná v zahraničních laboratořích byla tak neškodná, jak tvrdí.Peking chce, aby USA „otevřely biolaboratoře“ mezinárodním odborníkům


14.3.2022. Pokud je výzkum financovaný Pentagonem tak neškodný, jak tvrdí Washington, proč ho nepodrobit kontrole? – Čínské ministerstvo zahraničí
Peking chce, aby USA „otevřely biolaboratoře“ mezinárodním expertům
FILE PHOTO. ©D-Keine / Getty Images
Washington by měl dokázat, že celosvětová síť biolaboratoří financovaná Pentagonem neprovádí nekalý výzkum, a podrobit tato zařízení mezinárodní kontrole, uvedl v pondělí během každodenního brífinku mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien.

„Pokud chtějí USA dokázat, že jejich činnost je neškodná, proč tyto biolaboratoře neotevřou nezávislému zkoumání mezinárodních odborníků?“ zeptal se.

Po celém světě jsou roztroušeny desítky biolaboratoří, které financují USA prostřednictvím Agentury pro snižování obranných hrozeb (DTRA). USA trvají na tom, že slouží jako základny včasného varování, které shromažďují údaje o potenciálně nebezpečných infekcích v různých částech světa.

Skeptické národy, včetně Číny a Ruska, se domnívají, že laboratoře mohou sloužit i temným účelům a provádět studie biologických zbraní jménem USA. Kritici tvrdí, že práce je údajně prováděna na cizím území kvůli většímu utajení a obcházení mezinárodních závazků Washingtonu zdržet se tohoto typu vojenského výzkumu.

Síť se tento měsíc znovu dostala do centra pozornosti v souvislosti s vojenským útokem Ruska proti Ukrajině. Moskva zveřejnila dokumenty, které údajně dokazují, že Washington nařídil laboratořím na Ukrajině zničit vzorky vysoce nebezpečných patogenů a dalších materiálů. Američtí představitelé v reakci na to nabídli řadu vysvětlení.

Rusko žádá o zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli ukrajinským „biolaboratořím
Čtěte více Rusko žádá o zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli ukrajinským „biolaboratořím“.
Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nulandová pod přísahou potvrdila, že Washington dal Kyjevu pokyny ke zničení laboratorních materiálů, a uvedla, že její vláda se obává, že by se výzkum mohl dostat do rukou Ruska.

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price odmítl podezření Ruska, že USA a Ukrajina porušují Úmluvu o zákazu biologických zbraní, která biologické zbraně zakazuje. Obvinil Rusko, že smlouvu porušuje samo tím, že provozuje aktivní výzkum bakteriologických zbraní, aniž by předložil jakékoli důkazy.

Americká velvyslankyně při OSN Linda Thomas-Greenfieldová na pátečním zasedání Rady bezpečnosti OSN, které svolalo Rusko, uvedla, že USA nepodporují programy biologických zbraní na Ukrajině ani nikde jinde na světě.

Tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová ve středu prohlásila, že Rusko možná připravuje útok biologickými nebo chemickými zbraněmi na Ukrajině pod „falešnou vlajkou“, aby dále eskalovalo ozbrojený konflikt.

Čínské velvyslanectví reaguje na tvrzení, že Moskva požádala o vojenskou pomoc
Čtěte více Čínské velvyslanectví reaguje na tvrzení, že Moskva požádala o vojenskou pomoc
Čao Li-ťien uvedl, že prohlášení amerických představitelů o biologických laboratořích byla „rozporuplná a matoucí“ a nedostatek jasnosti vyvolává v Pekingu obavy. Poznamenal, že USA se v 90. letech nechvalně postavily proti pokusům o vytvoření mezinárodního mechanismu, který by ověřoval dodržování BWC jednotlivými státy.

Mezitím USA „po desetiletí“ „ukazují prstem na každém kroku, obviňují ostatní země z neplnění jejich závazků [o nevyvíjení zbraní hromadného ničení], požadují, aby přijaly ověřovací mise, a dokonce na ně uvalují sankce,“ uvedl mluvčí ministerstva zahraničí.

Dodal, že Washington má dvojí standardy, pokud jde o mezinárodní inspekce, když popírá transparentnost vlastního výzkumu. USA by podle něj měly vyjít s pravdou ven a říci, na co byly vynaloženy stovky milionů dolarů – které údajně nalily do ukrajinských biolaboratoří.

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
18. 3. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Říkal Martin Koller už před 10 dny, tedy ještě před tím, než to o těch biokuchyních vůbec vyplulo veřejnost, že zachytil neověřené info, že se v jedné té biokuchyni pokoušeli zkřížit covida s pravými neštovicemi se smrtností 80-85%. (Výslovně uvedl, že to „zatím nemá ověřené“.) Načež se Čína rozeřvala, že kdoví kde má covid původ a že kdoví, jestli ne v Banderstátě, a řve doposud. Koller je sice arogantní egocentrik, ale info má, díky ohromné síti kamarádů a kontaktů jak v Banderstátě, tak ve Federaci, tak porůznu po světě, většinou z první ruky. Co mě se týká, vůbec bych se tomu křížení nedivil. Závěrem – proč v biokuchyních zkoumali slovanské geny? Co myslíte?

BB Rad
18. 3. 2022 18:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejsem Koller ,ale uz při akci v Kachstánu jsem dal příspěvky o laborkách , které byly jasný z prvních cílů SPEZNAC-u .ale Goebbels News corp.mlčela . Nyní se potvrdila téze smrtelného kruhu vybudovaného Zion-orlosupy ,pohrobků Dr. Mengeleho a dalších ,včetně Japonců z nechvalného UNIT 741? * -nechce se mi to číslo hledat -ČETL ORIGINÁL – nechci ani o těch svinstvech psát! Tyto zupáci nepověšeli , ale začali je VYTĚŽOVAT* !!,

Braňo
18. 3. 2022 19:02
Odpovědět  BB Rad

O biolabákoch sa vedelo už dávno, že existujú a boli k tomu aj nejaké vyjadrenia čelných ruských predstaviteľov, no až teraz sa do toho spolu s Čínou obuli.

BB Rad
18. 3. 2022 19:31
Odpovědět  Braňo

Braňo , tak to byl pouze poslední příspêvek. Nezmiňoval jsem ty v kterých jsem psal- ví o tom plno lidí -o laborkách , také psali- ďábalský kruh okolo RF & Číny.
Mlčeti zlato !! TO BYLA PODSTATA celého tzv.klidu , ale před bouři .
Už se objevovalo u Wuchanu ,ale Čína byla kapečku implikována (US lab.placené US ) ,ale když se to provalilo v KAZACHSTÁNU , tak to je z jiné bečky*. Určitě mela RF povědomí o tom všem ,ale to jsou cestičky
Tzv. *PÁŠTĚ A DÝKY* pokud ti to něco říká – opět – MLČETI ZLATO !!!

Gales
18. 3. 2022 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Kde je nějaká všivárna tam jsou zainteresovaní američani. Nemá, náhodou, v CIA sídlo Lucifer?

Miki
20. 3. 2022 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Obvinění bez důkazů, které nejsou teď ani nikdy později! Made in SSSR

miki
20. 3. 2022 10:01
Odpovědět  Miki

jdi oxidovat někam mezi své na idnes a podobné splašky, kde budeš king, tady jsi jen informační mrzák, který ani tohle nepochopí.