Krize UKRAJINAnezařazené

Krymský most byl poškozen výbuchem kamionu

Krymský most byl poškozen výbuchem kamionu – Ruský protiteroristický výbor
K útoku na nejdelším evropském přechodu se přihlásila Ukrajina
Krymský most poškodil výbuch nákladního automobilu – Ruský protiteroristický výbor
© RT
Most, který spojuje Krymský poloostrov s pevninskou částí Ruska, byl poškozen výbuchem nákladního automobilu, oznámil v sobotu Národní protiteroristický výbor.

Úřady uvedly, že výbuch, ke kterému došlo krátce po šesté hodině ráno místního času, způsobil částečné propadnutí vozovky na úseku pro vozidla. Vyvolal také požár nákladního vlaku na souběžném železničním úseku, při němž vzplálo sedm palivových nádrží. 

“Oblouk nad přepravní částí mostu nebyl poškozen,” dodala komise.

Mezitím se k útoku přihlásila Ukrajina, přičemž Michail Podoliak, vysoký poradce prezidenta Vladimira Zelenského, varoval, že to byl “jen začátek”. 

Na neověřeném videu je zřejmě zachycen okamžik výbuchu.

Video z místa činu, které bylo zveřejněno na sociálních sítích, zřejmě ukazuje požár palivové nádrže a poškození silnice.

Úřadující regionální ministr dopravy Nikolaj Lukašenko novinářům řekl, že úřady zvažují spuštění trajektové dopravy.

Devatenáctikilometrový most, který vede přes Kerčský průliv a spojuje Krym s pevninským Ruskem, se skládá z železniční části a části pro vozidla. Do plného provozu byl uveden v roce 2020.

Podle předběžného vyšetřování zemřeli v důsledku výbuchu tři lidé


Podle předběžného vyšetřování zemřeli v důsledku výbuchu tři lidé
Počet obětí výbuchu na Krymském mostě odhalen
Pohled na most spojující Krym s pevninským Ruskem. © Globallookpress.com
Sobotní výbuch na Krymském mostě, který spojuje poloostrov s ruským Krasnodarským krajem, si vyžádal životy tří lidí, uvedl v prohlášení Vyšetřovací výbor země s odvoláním na předběžné údaje.

“Jedná se pravděpodobně o osoby jedoucí v autě, které se nacházelo vedle vybuchlého nákladního vozu,” uvedl výbor.

Prozradil také, že těla dvou obětí, muže a ženy, již byla vylovena z vody a zjišťuje se jejich totožnost.

Podle vyšetřovatelů výbuch na části mostu, kterou používají automobily, způsobilo vznícení sedmi palivových nádrží vlaku, který směřoval na Krym. Nákladní automobil patřil obyvateli ruského Krasnodarského kraje, uvedl výbor. Nyní probíhá prohlídka v bydlišti majitele. 

Moskva po výbuchu mostu poukazuje na “teroristickou povahu” KyjevaVÍCE ČTĚTE ZDE: Moskva po výbuchu mostu poukazuje na “teroristickou povahu” Kyjeva
“Zkoumá se trasa vozu a příslušná dokumentace,” uvádí se v prohlášení.

Všeruský svaz pojistitelů již dříve v sobotu odhadl škody způsobené na mostě na 200-500 milionů rublů (3,2-8 milionů dolarů).

Od zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině koncem února si různí ukrajinští představitelé slibovali, že zaútočí na Krymský most, který jako jediný spojuje pevninské Rusko s Krymem. Kyjev považuje poloostrov za své vlastní území, které bylo nezákonně “anektováno” Ruskem.

Ukrajina se k odpovědnosti za výbuch nepřihlásila, ale poradce prezidenta Vladimira Zelenského Michail Podoliak na Twitteru varoval, že to, co se stalo v sobotu, je “jen začátek”.

Výbuch na krymském mostě je “jen začátek”, varuje Ukrajina

Výbuch na krymském mostě je “jen začátek”, varuje Ukrajina

Od vypuknutí konfliktu mezi Moskvou a Kyjevem koncem února různí ukrajinští představitelé několikrát slibovali útok na Kerčský most, který spojuje ruský poloostrov Krym s Krasnodarským krajem.

K výbuchu na nejdelším evropském mostě došlo kolem šesté hodiny ranní místního času, což vedlo k částečnému propadu vozovky na části mostu využívané vozidly. Požár vypukl také na souběžném železničním úseku, kde se vznítilo sedm palivových nádrží.

Ruský Národní protiteroristický výbor uvedl, že při jízdě po 19 km dlouhé konstrukci vybuchl nákladní automobil. Na kamerových záznamech z místa události je rovněž vidět výbuch vozidla.

Požár byl již uhašen a škody způsobené výbuchem se vyhodnocují. Krymské úřady uvedly, že po dobu opravy mostu bude zajištěna trajektová doprava.

Výbuch na Krymském mostě je “jen začátek”, varuje Ukrajina

Výbuch na Krymském mostě je “jen začátek”, varuje Ukrajina
Ruský protiteroristický výbor dříve uvedl, že klíčová infrastruktura byla poškozena výbuchem nákladního automobilu
Výbuch na Krymském mostě je “jen začátek”, varuje Ukrajina
Výbuch, který v sobotu časně ráno otřásl Krymským mostem, je jen “začátek”, varoval vysoce postavený poradce ukrajinského prezidenta Vladimír Zelenskyj.

“Krym, most, začátek,” napsal na Twitteru Michail Podoliak. “Vše nezákonné musí být zničeno, vše ukradené musí být vráceno Ukrajině, vše okupované Ruskem musí být vyhnáno.” Bývalý novinář, který je fakticky hlavním propagandistou kyjevského režimu, řídí prezidentovu “informační politiku”.

Již dříve, v srpnu, varoval, že největší evropský most “by měl být zničen”, protože je to “nelegální stavba a hlavní brána pro zásobování ruské armády na Krymu”.

Přechod byl v sobotu v časných ranních hodinách uzavřen poté, co na něm explodoval nákladní automobil, který poškodil silnici a způsobil obrovský požár. 

Ukrajinští představitelé během konfliktu mezi Moskvou a Kyjevem mnohokrát slíbili, že zaútočí na Krymský most, který spojuje ruský poloostrov Krym s Krasnodarským krajem.

Zelenskij a další členové jeho týmu rovněž pohrozili, že Ukrajina použije sílu k opětovnému získání Krymu, který se v roce 2014 v referendu drtivou většinou vyslovil pro znovusjednocení s Ruskem.

K výbuchu došlo kolem šesté hodiny ranní místního času, což způsobilo částečné propadnutí silnice v úseku pro vozidla. Požár vypukl také na souběžném železničním úseku, kde se vznítilo sedm palivových nádrží. Ruský Národní protiteroristický výbor uvedl, že při jízdě po 19 km dlouhé 

Proč je most tak důležitý?

Jako jediný most mezi poloostrovem a pevninským Ruskem je důležitou dopravní a zásobovací tepnou, která slouží jako nejjednodušší a nejrychlejší cesta pro dodávky nezbytného zboží, například pohonných hmot.

Most dobře využívají i obyčejní lidé. Začátkem minulého měsíce regionální vláda uvedla, že jen v letošním roce navštívilo Krym, oblíbené místo letní dovolené, 3,3 milionu turistů a přes most přejelo rekordních 1,2 milionu vozidel.

Most je důležitý také pro armádu, protože umožňuje rychlý příjezd ešelonů tanků, dělostřeleckých zbraní a další těžké techniky po železnici. Ministerstvo obrany v sobotu uvedlo, že zásobování vojsk bude pokračovat nepřetržitě po souši i po moři.

Co dělá Rusko po výbuchu?

Jediné velké civilní letiště na Krymu v Simferopolu bylo uzavřeno poté, co Rusko v únoru zahájilo vojenskou operaci v sousední zemi. Obyvatelé se nyní musí opět spoléhat na trajekty, které byly v sobotu urychleně obnoveny.

Další možností cestování je delší cesta po zemi, která se stala dostupnou poté, co se čtyři bývalá ukrajinská území začátkem tohoto měsíce připojila k Rusku. Úřady uvedly, že přesměrují některé zásobovací linky přes tento nově získaný “pozemní most”.

Jak na výbuch reagoval Kyjev?

Kyjev považuje Krym za nelegálně okupovaný a ukrajinští představitelé v minulosti vyslovili myšlenku na útok na most. V srpnu Michail Podoliak, poradce prezidenta Vladimira Zelenského, uvedl, že most by byl legitimním cílem, neboť je “hlavní branou pro zásobování ruské armády na Krymu”.

V sobotu Podoliak na Twitteru napsal, že výbuch byl “začátkem”, a dodal, že “vše nezákonné musí být zničeno, vše ukradené musí být vráceno Ukrajině”.


Takto reagovala Slovenská policie:

Obrázok, ktorý zverejnila Polícia SR na sociálnej sieti https://bit.ly/3T8v5jW

sdílet na

51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
8. 10. 2022 16:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Vojenské špičky Ruska rozhodly, že na útok se bude reagovat zrcadlově. Bude se ničit energetická infrastruktura Ukrajiny. To bude fičák, říkám zase já.

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 16:26
Odpovědět  Masunta

Už zase tu lžeš, podvodníku Přemku…

Na energetickou infrastrukturu Rusové cíleně zaútočili až v září, když bylo potřeba zabránit přesunu Ukrajinců na jižní frontu, a jako odvetu za neustálé útoky Ukrajinců na jadernou elektrárnu v Energodaru…

Vaska
8. 10. 2022 18:12
Odpovědět  Masunta

do doby kamenné – my je budem brzo následovat !

Markýza
8. 10. 2022 18:33
Odpovědět  Masunta

No konečně.

martin
8. 10. 2022 19:45
Odpovědět  Masunta

už aby to bylo

Masunta
8. 10. 2022 22:39
Odpovědět  Masunta

Útok na Krymský most – „Pyrrhovo víťazstvo“ Ukrajiny.
Kyjev, ktorý plánoval teroristický útok na Krymský most, zrejme nečakal, že sa to všetko veľmi rýchlo obráti proti nemu samému.
Zelenského propagandisti na čele s Michailom Podoliakom sa ráno radovali z úspešnej operácie ukrajinskej či už GUR alebo SBU, no teraz, keď sa ukázalo, že Západ nemôže otvorene podporovať terorizmus a uvedomili si, že Moskva sa rozhodla adekvátne na tento útok reagovať, rýchlo hodili spiatočku.
A berúc do úvahy fakt, že výsledok teroristického útoku neviedol k želanému vojenskému výsledku (železničné spojenie bolo prerušené na 14 hodín a automobilové na 10), tak to všetko po odvetných úderoch Moskvy (ktorá má teraz skutočne voľné ruky a vždy sa môže odvolať na útok ako na precedens), to všetko začína čoraz viac pripomínať „Pyrrhovo víťazstvo“.

Petr
8. 10. 2022 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Prašění ukrouši ! Se

jirik
8. 10. 2022 16:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Naď reaguje na výbuch na krymskom moste: “Keď si praješ na 70. narodeniny tortu a kuchár to preženie so sviečkami.” Schvaľuje minister terorizmus? Blaha podáva trestné oznámenie

Na výbuch reagovala aj Polícia Slovenskej republiky:

https://www.hlavnespravy.sk/nad-reaguje-na-vybuch-na-krymskom-moste-ked-si-prajes-na-70-narodeniny-tortu-a-kuchar-to-prezenie-so-svieckami/2941288

jak na událost na krymském mostu reagovali z české nivlády?

Markýza
8. 10. 2022 18:40
Odpovědět  jirik

Jak na most nevím, ale ta naše pičule obrany popřála ke včerejším narozeninám VVP takto:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-F-ck-you-Putin-Cernochova-poprala-ruskemu-prezidentovi-k-jubileu-716701

No a třeba Miroslava Němcová je politička, která sice sedí sto let ve sněmovně, ale nedokážu říct, co vlastně udělala – je to ovšem místní folklór; říkáme jí Mirka Zděšena, protože obvyklá reakce na všechno možné je “jsem zděšena”.

martin
8. 10. 2022 19:46
Odpovědět  Markýza

černochová je prachsprostá dementní píča, nic jinýho

Helena
8. 10. 2022 20:52
Odpovědět  martin

Souhlas.

Markýza
9. 10. 2022 08:35
Odpovědět  martin

Je a ten jejich Naď taky. Ještěže nemáme defacto žádné armády – s takovými ministry.

Ketz
9. 10. 2022 01:43
Odpovědět  jirik

Spíš by to mělo být naopak, ne? Podle těch dvou popadalých částí se spíš 0,3% mostu rozhodlo připojit k moři.

Já vím, Slováci a policajti, ale stejně.

Pavel z Moravy
8. 10. 2022 16:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechci být za Nostradama, ale já jsem to čekal. Ta falešná podpora západu Ukrajině zvedla totiž Banderovcům neuvěřitelně sebevědomí. To, že budou Rusové stále vše vyšetřovat a přešetřovat je pěkné, ale ….Zdá se, že jsou tady opravdu síly, které chtějí 3 světovou válku. Nu, v genomu lidského plemene asi není spolupráce, lidskost a slušnost zakódována. Tady na západě a ve střední Evropě to vidíme kolem sebe. Člověku je skutečně smutno z činnosti tohoto lidského tvora, jehož průměrná délka života je kolem 80 roků a přitom dokáže napáchat tolik svinstva. Lidstvo je nepoučitelné a asi bude muset skončit. To, že my jsme nyní na straně těch největších nepřátel civilizace je bohužel naše chyba. Lidé v 89 neprohlédli, co s námi určité struktury zamýšlí udělat.

Masunta
8. 10. 2022 16:44
Odpovědět  Pavel z Moravy

Souhlas, Pavle z Moravy. Jedna z mých žen byla z Moravy z obce poblíž Dolních Věstonic, tak zareaguji obšírněji a pak půjdu čistit houby z odpolední mé aktivity. Toto lidstvo je plné špatností. Je myslím čtvrté. I to páté na tom bude podobně, i když tam už budou mít někteří speciální vlastnosti a někteří už se tak rodí. Viz indigové děti. Až to šesté prý bude v ažůru.
Ano, ladacos nyní zvedlo Ukrajincům chuť a iniciativu. O to hůře s nimi hlavně na bojišti budou spojenci zacházet, i když to ofico nepřiznají. Ničení civilistů a rodinného stříbra se neodpouští.
Historie lidstva je plná násilí. Vlastně asi skoro jediné delší období v míru bylo to poválečné do roku 1989. Věřil jsem v nápravu pomocí genetického inženýrství, ale to zparchatějí zase sionfašisti. Už se napříklaf těší, jak přestanou existovat hotovostní peníze. Vše na čipy, karty a kdo ví co si do toho přidají. Tuctoví blbečci to zase budou chválit, jak je to paktické, podobně jako byli za očkování a podobně – viz sbírky na ukrajinské tanky, vykoupeny obvazy z lékáren – pro ukrajinské vojáky. Mír je klid mezi válkami, mezi proxiválkami – tedy není ve skutečnosti nikdy.

Pavel z Moravy
8. 10. 2022 17:40
Odpovědět  Masunta

Právě jsem to zde chtěl dát. Na necenzurovanapravda.cz se dnes píše, že Deutsche Bank a některé další pobočky již nebudou vydávat hotovost a nebude asi možný výběr z bankomatu, takže vše je na cestě k digitální kontrole a sociálním kreditům. My se ženou, kteří používáme pouze hotovost budeme asi namydlení, protože já v takové společnosti nemám chuť fungovat. To není svět pro nás, staré bardy. Ale jak píšete, tuctoví blbečci to přijmou a tím pádem se skutečně obnoví ten tzv. Tytlerův kruh, což jsem před tím, než to zde někdo dal neznal a začne se opět s otroctvím. Toho nechci být účasten. Tak ať vám chutná smaženice nebo gulášek, když si to tak poctivě čistíte.

skeptik
8. 10. 2022 21:02
Odpovědět  Pavel z Moravy

Než žít na kolektivním fašistickém Západě, pokud to ustojí, tak se raději odstěhovat někam na východ.

Buchtík
8. 10. 2022 19:25
Odpovědět  Masunta

Nezlob se, náčelníku Masunto, ale to poválečné období 45-89 zas tak mírové, jak to prezentuješ, nebylo. To, že se neválčilo u nás, neznamená, že jinde ve světě to nejelo a neumírali lidi na plný obrátky. Ono touhle optikou můžeš to mírové období rozšířit klidně do dneška, protože u nás se pořád (ještě) neválčí. Ale Korejská válka, Vietnamská válka, Kambodža, Afghánistán, Nikaragua, El Salvador, Kolumbie, o celém Blízkém (Středním) východě nemá ani cenu mluvit díky agresím Izraele, který byl uměle po té 2. světové vytvořen a ČSSR bylo jedním z těch, kteří u jeho vzniku stáli, že? To všechno zastřešovala Studená válka, jíž byly mnohé z těch konfliktů součástí.

Masunta
8. 10. 2022 19:37
Odpovědět  Buchtík

To máš pravdu. Byli jsme v závětří. To bych o dnešku zase až tak netvrdil.

Buchtík
8. 10. 2022 19:40
Odpovědět  Masunta

Jo, to souhlasím, že dnes se nás to nejspíš dotkne přímo i tady.

Pavel K
8. 10. 2022 20:09
Odpovědět  Buchtík

Pánové všem výše!! 👍👍👍👍🙋‍♂️

Pavel K
8. 10. 2022 20:41
Odpovědět  Masunta

Dnes cca 16h jsem jel s okr. města domů. Když jsem najel za městem na rychlostní cestu vidím že v protisměru chlap v té stráni silnice sbírá houby, držel i nějaké v ruce. Když jse podjel dálnici tak ve svém směru v té stráni tam byli sto pro křemenáči. Oranžové hlavy a dobře šest + -. Chtěl jsem hodit šlajfink, jsem vášivý houbař, ale za mnou jelo spousty aut a zastavit tam by bylo blbé. Plakal jsem až domů vzteky co jsem tam zanechal. 🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 🙏

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
8. 10. 2022 22:20
Odpovědět  Pavel K

Chápu se v tobě odehrávalo. Moje tchýně – zapálený mykolog, když viděla u sousedů na zahradě kozáky, přelezla pro ně plot. To jsem musel ocenit a přinesl jí hříbky. Tady jsem ve vyšších oblastech. Hřibovité přestávají růst. V posledních asi 3 dnech jsem našel – pro ilustraci co jsem schopen sebrat (a navrch pro údiv neznalých čumilů dávám nejraději límcovku měděnkovou, slizáky a čechratku černohuňatou): čirůvka havelka, penízovka máslová, čirůvka dvoubarevná, lišky nálevkovité – těch nejvíc, lošák jelení, štítovka jelení, lakovka cihlová, masák, šupinovka kostrbatá, kuřátko horské, holubinku namodralou, holubinku černající, hřiba borového a pár smrkových, před tím 3 kotrče.

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 22:57
Odpovědět  Masunta

Tady v Praze co chodím venčit psa rostou pod smrkem nějaké bílé houby, paní říkala, že jsou to žampiony… Nevím… Akorát se snažím, aby na to pes zbytečně nečůral…

“Ve vyšších oblastech” – pozdravujte v UnO, jestli se nepletu, tam je pěkně a fajn lidi…

Když tak o tom přemýšlím – píšete tchýně, tj. máte ženu, tak byste se jí měl víc věnovat místo sezení u internetu…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 10. 2022 08:30
Odpovědět  P.A.Semi

To budou žampiony. Zjištěno, že všechny, i doma pěstované a v obchodech nabízené (vyšlechtěné ze žampiónu dvojvýtrusného), mají mutagenní a karcinogenní účinky. Především je nemají konzumovat děti, těhotné a kojící. Žampiony jsou o polovičku levnější než černé hřibovité, tak se prodávají. Lépe kupovat hlívy nebo límcovky.
Auta mají dnes katalyzátory a přísné normy, ale přesto bych nedoporučoval u silnic po směru větru 100 – 150 metrů, houby sbírat. Také u lesích školek; jsou chemicky ošetřené.

Markýza
9. 10. 2022 08:42
Odpovědět  Masunta

A některé jsou i jedovaté! Ty žampiony. Povidali nějaký ty chytrý.
Klídek – sbírám veškeré žampiony, které kde potkám, jím je celý život a jsem zdravá, jako ta pověstná řípa. Neplodnost taky nezpůsobují – mám pět vnoučat :-)) a raka dostanete hlavně, když si neudržíte život v rovnováze.
Mám za to, že radost z nalezení houby vygumuje jakoukoli případnou její nestravitelnost….pokud to ovšem zrovna není muchomůrka zelená.

Masunta
9. 10. 2022 12:03
Odpovědět  Markýza

Je Markýzo vidět, že jsi ještě nesebrala žampion zápašný. Po požití můžeš skončit v nemocnici na výplachu žaludku. Otrava se projeví 1–3 hodiny po konzumaci, a to nevolnostmi a intenzivním zvracením. Žaludeční křeče jsou zákeřné v případě, žaludečních vředů, pak hrozí jejich protržení. Jedovatý žampion přitom roste celoročně, hlavně na loukách a v parcích. Pozná se tak, že ho poškrábeš na hlavičce nebo na nožičce, řekneš mu VOLE a on hned na místě poškrábání zežloutne. Cítit je po karbole.

Markýza
9. 10. 2022 19:56
Odpovědět  Masunta

Po karbole? No předevčírem jsem se nacpala nějakými, co voněly jako anýz – a žlutý byly, jen co se trochu omačkaly. A sebrala jsem je teda na louce, tak nevím. Karbolový jsem snad nepotkala.

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 22:47
Odpovědět  Pavel K

Houby přímo u dálnice jsou asi dost nezdravé? Ono to zřejmě vytahává různé nečistoty z půdy…?

Markýza
9. 10. 2022 08:42
Odpovědět  P.A.Semi

A víte, co jich bylo po Černobylu? Léta jsme jedli tehdy nasušený.

Administrátor
P.A.Semi
9. 10. 2022 19:21
Odpovědět  Markýza

Právě od té doby si to pamatuji… Táta to tehdy měřil a znal lidi, kteří to měřili také… Nejvíc radioaktivity prý bylo na dětských pískovištích, a potom právě v houbách…
πα½

Markýza
9. 10. 2022 20:00
Odpovědět  P.A.Semi

A ve špenátu – prý. Ostatně to bylo jediné opatření, které tehdejší vláda udělala – zaorali špenát 🙂 No, je to skoro čtyřicet let, hádám, že kdyby to byla taková hrůza, jak nás děsili, (teda socik neděsil, to si nedovolil, ale máma poslouchala rakouskou televizi) tak už jsme tu padali jako mouchy a ono prd.

Masunta
9. 10. 2022 09:28
Odpovědět  P.A.Semi

Ještě vám Semi chci doplnit: Pěstované žampiony jsou jedlé za syrova. Nakrájet na plátky na chléb s máslem. Za syrova se oficiálně smí konzumovat i rosolozub huspenitý (Ale kdybyste ho viděli, do úst si ho nedáte. Je vhodný do octa.) a ryzec syrovinka. Někteří houbaři považují za nejlepší houby holubinky a vím o jednom, který jinou houbu nesebere. Některé mají oříškovou chuť. Kotrče kadeřavé vykupují některé restaurace kilo za 500 až 1000 korun. Mají oříškovou chuť. Hřiby se hodí na sušení a na řízky. Za druhou nejlepší houbu považuji masáka, mařenku. Dále některé drobné houbičky do omáček, jako opěnky či špičky obecné. Masák je vhodný na řízky a vůbec celkově. Čerstvé lišky nebo i po spaření zmrazené, jsou nedostižné na smetaně. Lišky mají několik zdravotních benefitů. Myslím snižují hladinu cukru a jelikož obsahují insekticidy, vyhánějí červíky z těla. Proto i ony samy nikdy nečerviví. Vhodné jsou i pro děti. Nepoužívat úpravu, kde by byly smaženy, protože smažením tvrdnou. Bedlám je lépe se raději vyhnout. Mají schopnost do sebe natáhnout nadprůměrně více škodlivin. Také pýchavky.

Masunta
9. 10. 2022 09:29
Odpovědět  Masunta

Píši tento druhý příspěvek bezprostředně z důvodu, že mi právě přišel mail o cenách hub v Brně na Zelňáku. Hřib hnědý nebo i smrkový 349 až 399 korun. Kilo bedel za 299 korun. Kilo křemenáčů za 399 korun. Přitom křemenáč je celkem nekvalitní houba. Ovšem mají dobrou konzistenci pro úpravu na smetaně.

Markýza
9. 10. 2022 08:37
Odpovědět  Pavel K

To je ale sadistická silnice, ta vaše! Že se nestydí, rychlodráha jedna……

Administrátor
P.A.Semi
8. 10. 2022 16:28
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu Krymskému mostu – viz jedno z mých nejoblíbenějších videí:
https://youtu.be/hDbR-_tEmr4

Stavba Krymského mostu, video skoro 3 minuty…

A tím, že ho Ukronáckové zničili, je o důvod víc jim žádné z osvobozených území nevracet…

πα½

Helena
8. 10. 2022 20:57
Odpovědět  P.A.Semi

Krásné video.

Pavel K
8. 10. 2022 21:06
Odpovědět  Helena

Hezké video lidského úsilí a umu a pak video neskutečného zla a nedobroty.

David
8. 10. 2022 17:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Co teď nastane? Rusko možná definitivně zhasne Ukrajinu, načež dojde k falešnému jadernému útoku na Kyjev a dál už nechci ani domýšlet. Žádný plán nikdy nevyjde, to je jediná naděje, která nám zbývá.

jirik
8. 10. 2022 17:37
Odpovědět  David

v polsku se rozdávají (nejen) ve školách jodidové tablety, pro případ jaderného spadu,…..
*****
Spíš bude zajímavé co bude následovat od ruska, putin kdysi při tiskovce řekl, že když hrozí nebezpečí je potřeba udeřit jako první…..

8. 10. 2022 18:26
Odpovědět  jirik

Hlavně na Jádro zla, Fašington a Londýn. Ale ono to půjde i bez atomovek.

jirik
8. 10. 2022 19:13
Odpovědět  Veny232

Ještě Brusel a Strasburk – sídlo EU. A cestou zpátky si mohou vyzvednout českou a slovenskou “vládu” a další NAZI/FASCHI evropské vlády – pobyt v jisté části RF by jim byl velmi prospěšný.

Administrátor
P.A.Semi
9. 10. 2022 19:36
Odpovědět  jirik

A ještě Basel, sídlo bankéřů BIS, a především Tel Aviv (nebo Jeruzalém?), sídlo Sanhedrinu…

A New York, sídlo Bankéřů… Pětiměstí, to je možná zmíněné Iz19:18
To jsem přemýšlel, že ty tajné smlouvy o Covidových vaxxínách mají jeden bod, že se podle nich Arbitráže proti našim Vládám a Národům mohou vést pouze u soudu v New Yorku… To má dobré řešení, že pro zrušení veškerých Arbitráží z těchto Ďábelských smluv by stačilo ten New York vygumovat…?

Jenže takhle to nejde… Příliš mnoho Collateral Damage, a oni by se bránili a zničili by se všichni se všemi…

Jenže na zničení Washington DC by se i spousta Patriotických Američanů shodla, těm zejména by se tam ulevilo…

πα½

Markýza
9. 10. 2022 20:01
Odpovědět  David

No, Zelenosvetrový pan prezident už je vyděšen k smrti – aspoň tady to tak vypadá:

af6a4e1d-b15d-4d19-85df-257b6a2ab017.jpeg
8. 10. 2022 18:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ubožáci Anglossaský, nic jiného než terorr neumí.

Jiří
8. 10. 2022 18:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Určitě mají Rusové zabezpečenu ochranu mostu na stupni nejvyšším ,přesto došlo k poškození. Ono totiž nařízení ,by mělo být základem a další možnosti tzv.projektovány.Rusko je postaveno na málo pružném systému ,který musí být změněn.

Masunta
8. 10. 2022 19:08
Odpovědět  Jiří

Netrefil ses. Pod kolejemi je vozovka pro kolová vozidla. Náklaďák s výbušninou vybuchl pod cisternami, když nad ním projížděl vlak.

Buchtík
8. 10. 2022 19:33
Odpovědět  Jiří

Rusko je hlavně prolezlý skrz naskrz pátou kolonou. Lidmi, kteří by tak moc chtěli žít jako západní šlechta a nenávidí současné vedení, že jsou ochotni obětovat celý vlastní národ. Takže osobně si myslím, že to bylo možné provést jen díky zrádcům uvnitř jejich vlastního systému. Proto Chochli vyhlašují, že další akce budou následovat, protože tam mají spolupracovníky, kteří jim to umožní.

Markýza
8. 10. 2022 18:43

Jojo

images.jpg
martin
8. 10. 2022 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že teroristická prasata a děvky, které to udělaly, budou zničeny jako nakažené krysy, idiotská prasata.

Я надеюсь, что террористические свиньи и шлюхи, которые сделали это, будут уничтожены, как зараженные крысы, идиотские свиньи.

Aleš
8. 10. 2022 20:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, je to začátek, ale konce nacistické Ukrajiny.