nezařazené

Kornavirus ONLINE

WHO vyzývá svět, aby se připravil na pandemii coronavirus.

Světová zdravotnická organizace v Ženevě v úterý uvedla, že situace s koronavirem COVID-19 „ má potenciál pro pandemii “, ačkoliv je příliš brzy na to nazvat. Vedoucí WHO, Tedros Gebreisus, vyzval země světa „, aby udělali vše pro to, aby se připravily na potenciální pandemii “.

“Použití definice pandemie neodpovídá skutečnosti,” uvedl úředník.

Dříve bylo známo, že zotavení pravděpodobně nezaručuje imunitu proti COVID-19. Ve Wuhan bylo zaznamenáno 195 případů reinfekce . Lékaři zatím nemohou vysvětlit, zda je to způsobeno nedostatečným počtem protilátek v organismech pacientů nebo neúplným zotavením a relapsem. Od 22. února proto čínské orgány uložily povinnou dodatečnou karanténu v délce 14 dnů pro pacienty, kteří se zotavili.

Během posledního přidělení se dynamika incidence v Číně snížila, ale zatím můžeme pouze říci, že lékaři dokázali převzít kontrolu nad vypuknutím koronaviru.

Zároveň nemoc prudce překročila hranice čínského státu. Nyní vyvolává obavy koronavirus v Jižní Koreji, Itálii a Íránu.

Jižní Koreji dosáhl počet koronavirů infikovaných COVID-19 977, takže denně bylo přidáno více než 80 případů. 10 lidí zemřelo. Úřady zvýšily „epidemiologické nebezpečí“ na „červené“. 

Itálii se virus nejvíce dotkl severních oblastí Lombardie a Veneta, ale případy této choroby se již objevily na jihu země. Celkový počet potvrzených infekcí byl 231, včetně 7 úmrtí.

Íránu se ve středu počet úmrtí na koronavirus zvýšil na 15 lidí a počet nakažených na 95, uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve středu. Jen o den dříve (24. února) bylo nakaženo 64 lidí, 12 z nich zemřelo.

Nový koronavirus COVID-19, připomenout, se objevil v listopadu-prosinci loňského roku v čínském městě Wuhan (provincie Hubei), rozšířil se po celém světě, infikoval více než 80 300 lidí a vedl k úmrtí 2704 lidí. Více než 1300 infekcí v přibližně 30 dalších zemích. Mimo Čínu bylo zaznamenáno 39 smrtelných případů.

sdílet na