Kreml reaguje na Bidenovy urážky namířené na Putina


18.3.2022.


Kreml považuje nedávné agresivní výroky amerického prezidenta Joea Bidena na adresu jeho ruského protějšku Vladimira Putina za „osobní urážku“ způsobenou Bidenovou únavou a podrážděností. Odmítl na tuto rétoriku reagovat.

„Slyšíme výroky, které jsou ve skutečnosti osobní urážkou prezidenta Putina. Tyto výroky skutečně přicházejí od prezidenta Spojených států amerických denně,“ uvedl v pátek v odpovědi na novinářský dotaz mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

„Vzhledem k takové podrážděnosti pana Bidena, jeho únavě, někdy zapomnětlivosti, která vede k agresivním výrokům, nebudeme dávat ostrá hodnocení, abychom nevyvolali další agresi,“ uzavřel. Peskov dodal, že Vladimir Putin jako přemýšlivý a moudrý vůdce nikdy nereaguje na osobní urážky.

Ve čtvrtek při projevu na výročním obědě věnovaném irskému Dni svatého Patrika označil prezident Biden ruskou hlavu státu za „vražedného diktátora“ a „ryzího zločince“ a obvinil ho z vedení nemorální války proti obyvatelům Ukrajiny. Jen o den dříve americký vůdce v reakci na dotaz novináře označil prezidenta Putina za „válečného zločince“.

Biden označil Putina za „diktátora „ČTĚTE VÍCE: Biden označil Putina za „diktátora
Vyostření rétoriky přichází v době, kdy Washington zaujímá tvrdý postoj odsuzující ruskou vojenskou akci na Ukrajině. Ve středu, po videoposelství ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v americkém Kongresu, Biden vyčlenil Kyjevu dodatečnou částku 800 milionů dolarů na bezpečnostní pomoc. Peníze umožní Ukrajincům nakoupit stovky amerických tzv. kamikadze dronů Switchblade a protiletadlových systémů Stinger.

Spojené státy spolu se svými spojenci v EU také pokračují v uvalování sankcí na Moskvu, které jsou zaměřeny na ruský bankovní a energetický sektor a na nejvyšší představitele země. Washington a Brusel však odmítají požadavky Kyjeva na zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou s tím, že by to vedlo k plnohodnotné válce mezi Ruskem a NATO.

Moskva zaútočila na svého souseda koncem února po sedmiletém patu, který vznikl v důsledku neplnění podmínek minských dohod ze strany Ukrajiny a případného uznání donbaských republik Doněck a Lugansk Ruskem. Protokoly zprostředkované Německem a Francií měly upravit status těchto regionů v rámci ukrajinského státu.

Rusko nyní požaduje, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k vojenskému bloku NATO vedenému USA. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenzíva byla zcela nevyprovokovaná, a popřel tvrzení, že by plánoval znovudobytí obou republik silou.


Biden nazývá Putina „diktátorem


18.3.2022.

Americký vůdce v projevu na Kapitolu označil ruského prezidenta za „vražedného diktátora
Biden označil Putina za „diktátora
Americký prezident Joe Biden hovoří během každoročního oběda ke Dni svatého Patrika na Kapitolu 17. března 2022 ve Washingtonu. © AFP / Nicholas Kamm
Americký prezident Joe Biden ve čtvrtek vystupňoval svou rétoriku vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a nazval ho „diktátorem“ a „zločincem“ jen den poté, co ho prohlásil za „válečného zločince“.

Spojené státy a jejich spojenci stojí společně proti Putinovi, který je „vražedným diktátorem, čistým zločincem, který vede nemorální válku proti lidem na Ukrajině,“ prohlásil Biden ve čtvrtek na výročním obědě přátel Irska.

Bidenovy poznámky přišly jen den poté, co v Bílém domě řekl reportérovi, že si myslí, že Putin je válečný zločinec, poté co původně odpověděl záporně. Kreml reagoval, že takové výroky jsou „nepřijatelné a neodpustitelné“, a připomněl americkému prezidentovi americké bomby, které zabily „statisíce lidí po celém světě“.

Kreml reaguje na Bidenovo označení Putina za „válečného zločince

„ČTĚTE VÍCE: Kreml reaguje na Bidenovo označení Putina za „válečného zločince
Devětasedmdesátiletý americký vůdce označil ruského lídra v rozhovoru z března 2021 za „vraha“. Předtím Biden opakovaně tvrdil, že Putinovi při setkání v roce 2011 řekl, že „nemá duši“ – což se podle Kremlu nikdy nestalo.

Ve svých čtvrtečních poznámkách Biden zřejmě zopakoval další tvrzení, které již několikrát předtím pronesl, a to, že Putin a čínský prezident Si Ťin-pching jsou autokraté, kteří celosvětově ohrožují demokracii. V žertu o svém nadcházejícím telefonátu s čínským vůdcem Biden řekl, že Si „si pamatuje všechno, co jsem řekl“.

„Žerty stranou,“ pokračoval Biden, Si „nevěří, že demokracie může být v 21. století udržitelná“.

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
18. 3. 2022 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta patetická postavička nazývaná BRANDON – lépe Tutanchámova kopie mumie by se měla vrátit tam odkud se zjevila do sarkofágu někde v poušti Egypta . Nebo je to skutečně oživlá * MUMIE SE PROBOUZÍ?*
TAKOVOU PŘÍŠERU SVĚT NEPOTŘEBUJE ! Vrať se do hrobu Magore*

Gales
18. 3. 2022 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Bájdn je přepracovanej.Musí přemýšlet a to ho bolí a unavuje.

Pavla
18. 3. 2022 20:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan HafHaf se svýho prezidenta opět „zastal“.

Pedro
18. 3. 2022 21:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Lidstvo omrzel už ten konzumní život, ani se nedivím. Za komunistů jsem parkoval zadarmo všude, dálnice zdarma, svoboda v přírodě, klid, pohoda.